Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok nekem is ezt csinálja mióta megvan de nem foglakozok vele.

Sarut, kábelt cserélni felesleges. Csak az érintkezési pontokat kell megtisztítani, és van erre valami szer, azzal megkenni, majd ismét meghúzni.

Amúgy némi halványodás teljesen normális, nem szupravezetőből vannak a vezetékek.

Link to comment
Megosztás:

Sarut, kábelt cserélni felesleges. Csak az érintkezési pontokat kell megtisztítani, és van erre valami szer, azzal megkenni, majd ismét meghúzni.

 

Amúgy némi halványodás teljesen normális, nem szupravezetőből vannak a vezetékek.

 

Engem pont az akku+ saru szívatott, megvolt húzva, de mégis melegedett (forró volt). A saruba sajtolt vezetéknél volt

az érintkezési probléma, véletlenül jött rá a villamossági - rátenyerelt szegény.

0,5 V esés volt mindig, az akksim ment tönkre egyébként tőle (a saru hiba miatt).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

szeretném lecserélni a gyári hátsó lámpát. Milyen tapasztalataitok vannak a "tuning" lámpákkal kapcsolatban? Kell valamilyen nagyobb átalakítás, hogy be lehessen egy ilyen LED-eset tenni? Vizsgán, útközben beleköthetnek? Elvileg mindegyik "E"-s.

 

Esetleg tud valaki olyan képet küldeni, amin látszik, hogy is mutat egy ilyen lámpa egy Astrán? (Legjobban a második érdekelne. :icon1: )

 

109032913601_www.kepfeltoltes.hu_.jpg127300989203_www.kepfeltoltes.hu_.jpg12088592304_www.kepfeltoltes.hu_.jpg137469014802_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Engem pont az akku+ saru szívatott, megvolt húzva, de mégis melegedett (forró volt). A saruba sajtolt vezetéknél volt

az érintkezési probléma, véletlenül jött rá a villamossági - rátenyerelt szegény.

0,5 V esés volt mindig, az akksim ment tönkre egyébként tőle (a saru hiba miatt).

 

Nekem is nyáron lett plusz test kábel behúzva és a saruk lecserélve. Állítólag nem egyedi...

Módosítva : Tomi 1.6
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

szeretném lecserélni a gyári hátsó lámpát. Milyen tapasztalataitok vannak a "tuning" lámpákkal kapcsolatban? Kell valamilyen nagyobb átalakítás, hogy be lehessen egy ilyen LED-eset tenni? Vizsgán, útközben beleköthetnek? Elvileg mindegyik "E"-s.

 

Esetleg tud valaki olyan képet küldeni, amin látszik, hogy is mutat egy ilyen lámpa egy Astrán? (Legjobban a második érdekelne. :icon1: )

 

109032913601_www.kepfeltoltes.hu_.jpg127300989203_www.kepfeltoltes.hu_.jpg12088592304_www.kepfeltoltes.hu_.jpg137469014802_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

https://www.google.hu/search?q=astra+g+angel+eyes&espv=2&biw=1280&bih=923&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CB0QsARqFQoTCOyZkrnojcgCFUtZLAodYLkAkw#tbm=isch&q=astra+g+led+rear+lights&imgrc=7SIAdBA6fPuAlM%3A

 

Itt van egy párféle.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szia. a stekkernek is megvan P jelü kivezetése de látszolag mindegyik ami nálam van valszeg egyforma de most kaptam egy bontottat azon van egy számsor /90589314/aláirva PA6-GF-30 .EGYÉBKÉNT 2001-ES Y17 DT a müszer. a bontotton is vanP és van kivezetés rajta erre ha tudnál válaszolni megköszönném.

ERRE VALAKI MÁS
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Tegnapi nap folyamán megadta magát a bal hátsó elektromos ablakom.. :( Egyszercsak felhúzás bözben egy pattanás, majd az ablak egyhelyben maradt, szabadonfutóként..

 

Leszedtem a kárpitot, és látom, hogy a bowdennek a vége akadt ki, a rugós része. Ez nem is lenne gond, de olyannyira felcsavarta a bowdent, hogy felénél jobban nem is tudtam felhúzni az ablakot, hogy haza tudjak menni, és az utcán tudjam hagyni.

 

Így elvágtam a bowdent, és felment az ablak.

 

Kérdés, ezt lehet-e házilag egyszerűen javítani (akár kiszerelés nélkül), vagy ki kell venni a függőleges, csúszkás részt? Illetve lehet-e alkatrészeket kapni hozzá, vagy keressek bontottan komplett csúszórészt? (a motor jó, a fehér görgős rész mellé szorult be a bowden). Plusz mennyire bonyolult ezt szerelni? :) (a szereléssel elvagyok, de ha 4-5 órás műtét lenne első nekifutásra, akkor hagyom inkább szakira..)

 

Előre is köszi!

 

Atesz

 

Tegnap este sikerült kicserélnem az egész szerkezetet, 10e ft volt Cromaxban, kicsit kellett fúrni, mert nem volt tökéletes méretű, de azon kívül végtelen egyszerű dolog cserélni :)

 

Link to comment
Megosztás:

oldalról kell egy nagyon vékony lapos csavarhúzóval kierőltetni!

 

Oldalról?

 

Mármint a csati mellé bedugva vagy van ott valahol egy rés/csatorna amit nem vettem észre?

 

 

És ha szimplán elvágnám? Vagy az nagyon kókány? Szépen össsze lehetne forrasztani meg kapna hőre zsugorodó csövet.

Módosítva : Giri187
Link to comment
Megosztás:

Oldalról?

 

Mármint a csati mellé bedugva vagy van ott valahol egy rés/csatorna amit nem vettem észre?

 

 

És ha szimplán elvágnám? Vagy az nagyon kókány? Szépen össsze lehetne forrasztani meg kapna hőre zsugorodó csövet.

 

tegnap elfogyott az 5 hsz....

 

a zöld csati mellé szúrd be, kicsit erőltetni kell, de kijön!

 

arra nem emlékszem, hogy melyik oldalra kell szúrni a csavarhúzót, de adja magát úgy is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.