Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

On 12/15/2015 at 8:54 AM, amargo said:

ne mán! ennyire, hogy olvashattam el.. :)

Köszönöm! ööö itt aztán megy a csúnya szavak szűrése, bár egy basszuskulcs kulcs nélkül nem tudtam, hogy ennyire durva :)

A feketében rámértem mindenhova és nem jött sehol semmi.. ki mire kötötte rá?

Link to comment
Megosztás:

23 minutes ago, amargo írta:

A feketében rámértem mindenhova és nem jött sehol semmi.. ki mire kötötte rá?

Kell egy relé is a fűtéshez és egy biztosíték. Relé olyan mint a többi fekete.

Ilyet keress:

https://www.google.hu/search?q=opel+rel%C3%A9&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwibyfKdreDJAhWln3IKHfAfDbkQsAQIGg&biw=1708&bih=794&dpr=0.8#imgrc=FGMb3-i7-EAeRM%3A

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Virgo said:

Sziasztok!

Középkonzol világításhoz melyik bizti tartozik?...ugyan is egyik este észrevettem,h nem világít és így nehéz állítgatni a fűtést+venti kapcsolót...

Ha Behr a rendszered, akkor a középső tekerőt kell kihúznod, és mögötte van 1 db rizsszem izzó. Azt kell cserélned. Ha a többi részen világít (TID, műszerfal, ködlámpák), akkor nem a biztosítékkal van baj. Cserélj 1 izzót.

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

On 12/15/2015 at 11:25 AM, SargaRigo123 said:

Sikerült megszüntetni ha zajt? Ha nem, akkor végső mentsvár az lehet hogy a telefonnak a tápját kicserélni egy régi fajtára, ami még nem kapcsolóüzemű. Elképzelhetőnek tartom hogy onnan jut be a zaj. Annál is inkább, mert mint mondottad nem függ a fordulattól (legalábbis így rémlik), tehát nem generátor szerintem.

Még nem volt időm sajnos foglalkozni vele. Ezer a dolog. Első körben megpróbálom újra vezetékelni a rádió belsejét, és az IC-re rakni a testet. A tápegység csere macerás lenne, mert 5A-es táp kell, állandó 4.17V-os kimenettel, bemeneti feszültségre érzéketlen módon.

Tudsz ilyet kis méretben? A mostani egy fórumleírás alapján vettem ebay-ról. Stabil, tökéletes, és 860 Ft-volt. 

De még mindig inkább a rádióra tippelek, mert amíg akksis volt a telefon, és usb-ről töltöttem akkor is ez volt, és ha átraktam egy másik Astrába, amin gyári AUX volt a fejegységen, akkor nem volt hiba.

Szóval a javaslataitok alapján újrahúzom a rádióban a vezetékeket, és megírom mit tapasztaltam, csak jussak el odáig! Köszi!

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 15. at 19:38, tgabika76 írta:

Egyetértek, nekem is ez van és is áldom az eszem hogy beszereltem, de tény hogy nem ez a legolcsóbb megoldás: a legolcsóbb a VW "99"-es reléje, amit csak be kell tenni a mostani ablaktörlőrelé helyére (simán bemegy), és máris tanítható ablaktörlőd van. Még az ablaktörlőkart sem kell kicserélned. Ilyen relét jobban felszerelt Golf 3-4, Passat, Vento, Bora, stb. típusokban találni, és onnan lehet megismerni hogy egy nagy "99"-es szám van ráírva.

 

538px-99es_rele.jpg

Hogyan működik a tanítás ilyenkor? Mert az enyémbe lefele nem tudom nyomni (pillanatnyi törlés vagy mi a neve).

 

SZerk.: Megvan, kicsit olvasni kellett volna. :D

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, Stofl írta:

Ha Behr a rendszered, akkor a középső tekerőt kell kihúznod, és mögötte van 1 db rizsszem izzó. Azt kell cserélned. Ha a többi részen világít (TID, műszerfal, ködlámpák), akkor nem a biztosítékkal van baj. Cserélj 1 izzót.

Köszönöm a gyors választ! :)...ma sikerült a tekerőt kihúznom és úgy láttam az izzó fekete,tehát tuti kiéget!...ha ledre szeretném cserélni milyenre kell,érdemes?

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 17. at 18:09, Stofl írta:

Még nem volt időm sajnos foglalkozni vele. Ezer a dolog. Első körben megpróbálom újra vezetékelni a rádió belsejét, és az IC-re rakni a testet. A tápegység csere macerás lenne, mert 5A-es táp kell, állandó 4.17V-os kimenettel, bemeneti feszültségre érzéketlen módon.

Tudsz ilyet kis méretben? A mostani egy fórumleírás alapján vettem ebay-ról. Stabil, tökéletes, és 860 Ft-volt. 

De még mindig inkább a rádióra tippelek, mert amíg akksis volt a telefon, és usb-ről töltöttem akkor is ez volt, és ha átraktam egy másik Astrába, amin gyári AUX volt a fejegységen, akkor nem volt hiba.

Szóval a javaslataitok alapján újrahúzom a rádióban a vezetékeket, és megírom mit tapasztaltam, csak jussak el odáig! Köszi!

Ne bántsd a rádió belsejét! Földhurok miatt berreg! Le kell választani az AUX jelet. (és test függetlenné tenni) http://bolthely.hu/mikroshop/id/01447_Audio_levalaszto__di-box__hazi_es_autos_celokra_45-36_NF01 ezt próbáld ki!

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 12/16/2015 at 0:57 PM, gezoli said:

Ismételten köszönöm! Keresem is :) 

Még egy kérdés, ha beszerzem itt még is merre tegyem, na meg a biztosítékot? Hol van erről leírás?

BiztositekTabla.thumb.jpg.1f71e22f6c68ab

Módosítva : amargo
Link to comment
Megosztás:

28 minutes ago, amargo írta:

Ismételten köszönöm! Keresem is :) 

Még egy kérdés, ha beszerzem itt még is merre tegyem, na meg a biztosítékot? Hol van erről leírás?

 

Fűthető tükör 41-es hely 10A-es bizti.

A relé helye pedig a K7 a fényképen lévő relék fölött kell lennie a helyének.

GM száma: GM24432680

Ilyet keress:Relé

A képen a két sárga relé közül a balszélső a tüköré: Relé2

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, DarthVödör said:

Ne bántsd a rádió belsejét! Földhurok miatt berreg! Le kell választani az AUX jelet. (és test függetlenné tenni) http://bolthely.hu/mikroshop/id/01447_Audio_levalaszto__di-box__hazi_es_autos_celokra_45-36_NF01 ezt próbáld ki!

 

Köszönöm! Bár már vettem egy ilyen leírású, ilyen kinézetű eszközt az ebay-ről, igaz az olcsóbb volt. Az ugyan megszüntette az összes zajt/búgást, de minden mélyet levágott.
Úgy szólt mint egy Sokol rádió. 
Hogy működnek ezek? Elképzelhető, hogy vackot vettem és az általad linkeltnél ez nem jelentkezne?

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, gezoli said:

Fűthető tükör 41-es hely 10A-es bizti.

A relé helye pedig a K7 a fényképen lévő relék fölött kell lennie a helyének.

GM száma: GM24432680

Ilyet keress:Relé

A képen a két sárga relé közül a balszélső a tüköré: Relé2

Tényleg nagyon hálás vagyok, így már biztos menni fog :)

Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, Stofl írta:

Köszönöm! Bár már vettem egy ilyen leírású, ilyen kinézetű eszközt az ebay-ről, igaz az olcsóbb volt. Az ugyan megszüntette az összes zajt/búgást, de minden mélyet levágott.
Úgy szólt mint egy Sokol rádió. 
Hogy működnek ezek? Elképzelhető, hogy vackot vettem és az általad linkeltnél ez nem jelentkezne?

Elméletileg leválasztó trafó van benne. 1:1 arányú. Persze, van különbség trafó és trafó között is. Kína az nem garancia semmire. Van occó jó minőségű, és van lehúzós occó is. 

Létezik aktív leválasztó is. Ehhez táp is kell. Itt egy-egy optó a leválasztás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.