Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

18 órája, Farcy írta:

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy találkozott-e már valaki ilyen ködlámpával?

Nekem gyári ködlámpás és annak a helyére szeretném beszerelni, csak nem tudom, hogy hogyan oldható meg a rögzítése.

A segítséget előre köszönöm!

Hello,

Ugyan még nem találkoztam ezzel a verzióval, de így első ránézésre nekem úgy tűnik, hogy (a "sarkokban" levő 4 db süllyesztett furat alapján) a ködlámpával még nem rendelkező - tehát még nem kivágott- lökhárítóra lehet felcsavarozni. Gondolom előtte egy megfelelő átmérőjű körkivágóval helyet kell csinálni a lámpatestnek. Kb. úgy, mint az előző hozzászólásban a cartárs által hirdetett OPC lökös ködlámpabetétjeinél:
http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Opel_Astra_G_OPC_elso_lokharito_41931839.htm
Bár ez esetben is megmarad a kérdés, hogy mi legyen a bordával. Azt így is, úgy is le kell vágni...., tehát egy kb. ilyen alakú kivágás kellene: " =O= " és ekkor a négy sarokban maradna anyag a lökösből, ahova becsavarhatod a csavarokat.

 Ennek megfelelően, véleményem szerint meglévő ködlámpa kiváltására csak úgy tudnád felhasználni, ha a ködlámpa helyét valahogy úgy "visszacsinálod", hogy legalább a négy csavar mögött legyen valami anyag (eredetileg ugye a lökös anyaga lenne itt), amibe a csavart majd be tudod csavarni.
Vagy barkácsolsz neki 2 U alakú lemez kengyelt, amivel be tudod húzni a helyére, valahogy úgy, ahogy a linkelt oldalon az 5. képen látható:
http://lhsn.hu/acssz-1/

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 03. at 16:14, toma2105 írta:

Helló!

Pár hónapja ugyan ezt csinálta nekem is,bezártam a kocsit,felvillantak az indexek,és úgy is maradtak.Egészen addig amíg rá nem adtam a gyújtást,hirtelen úgy orvosoltam,hogy ha megálltam akkor mindig kivettem az index relét :-) egy ideig csinálta, aztán megjavult magátol,

azóta nem csinálja. Majd azért ird meg hogy mit kellett cserélned,hátha előjön nekem is újból :-) 

Üdv: Tomi

Üdv!

Központi zár elektrónikát cseréltem(jobb első lábtér)(net használt 3500ft+1000ft szköltség).Elvittem a tuti kulcsmásolósomhoz és ő "összetanította"-azóta jó:-)!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. február 1. at 14:17, kahon írta:

Sziasztok!

Rég jártam erre...
Van egy problémám, biztos tudtok iránymutatást adni hogy merre folytassam a keresgélést.

Úgy kezdődött, hogy a belső keringetés 1-3 fokozat megszünt, csak a 4. ment.

Hivtak szervizből, hogy nem tudnak rendelni már olyan cikkszámú ellenállást.

Irány a bontó, 5-ért vettem egyet, kicseréltem és működik!

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma sikerült megvalósítani ismerősöm G Coupe-jába a komfort e ablakot a sima "drót" beforrasztós módszerrel. Még a gyári ajtónyitás - ablak lehúzás funkció is megmaradt.

Viszont a pótféklámpája nem működik. Gondolom az összes féklámpa egy áramkörön van és mivel a hagyományosak jók így a biztosítékot kilőném a hibalistáról. Vagy kábel törés/szakadás vagy a lámpa adta meg magát.

Melyik hiba lehet a jellemzőbb a Coupe-ra? Pótféklámpa itt is egy sor led mint a sima G-nél?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Itt a fórumon olvastam, hogy megoldható az Astra G -ben a fedélzeti komputer utólagosan is. Nekem egy 2004-es évjáratú Y20DTH motorkódú Astrám van. Valaki tudna segíteni, hogy miket kellene beszereznem és honnét. Sima alap kijelző van bent. Ezt is cserélni kell?

A segítséget előre is köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 13. at 23:21, Tomi8201 írta:

Sziasztok!

Itt a fórumon olvastam, hogy megoldható az Astra G -ben a fedélzeti komputer utólagosan is. Nekem egy 2004-es évjáratú Y20DTH motorkódú Astrám van. Valaki tudna segíteni, hogy miket kellene beszereznem és honnét. Sima alap kijelző van bent. Ezt is cserélni kell?

A segítséget előre is köszönöm!

 

Ez érdekelne majd engem is. A veramon-t már láttam, de engem a gyári utólagos beépítése érdekelne.

 

Módosítva : zafinorbi
Link to comment
Megosztás:

14 órája, DarthVödör írta:

Cserélni kell a kijelzőt, TID-ről MID-re. Ez magában foglalja a fedélzeti komputert. 12 érintkezős csatlakozóból 26-os lesz. Kell még hozzá egy izzó ellenőrző egység is, meg egy pár szintérzékelő, és kopásjelzős fékbetétek. Próbáltam beszerezni mindent, de már a MID gondot okozott. (amit a mai napig nem fizettek vissza! gera autóbontó orosháza) A MID hajlamos a pixel hibákra. Az átvezető fólia egy idő után eltörik. Típus hiba. 

A Veramon többet is tud. Marad a TID. Ugyanazokat az adatokat olvassa ki.

És abban az esetben, ha csak a fogyasztás adatok, (átlag,pillanatnyi,megtehető távolság, elfogyasztott üzemanyag) kellenének, akkor csak kijelző csere? Vagy akkor is kell mást is még? Ja természetesen gondolom bajusz kapcsolót, de kell plusz vezetéket húzgálni?

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, DarthVödör írta:

TID helyett MID csere: + bajusz kapcsoló + vezeték ami valószínűleg csak a tűzfalig van kiépítve (de lehet hogy addig sem), a 12-ről 26-os csatlakozó átépítése és bekötése (itt is kell pár + vezeték...) Mivel egy öreg MID-et építesz be, rövid időn belül jelentkeznek a pixelhibák.

Veramon:  + bajusz kapcsoló + vezeték ami valószínűleg csak a tűzfalig van kiépítve (de lehet hogy addig sem, itt is kell pár + vezeték...), Marad a TID, csak 1 csavarral rögzíted a modult. a 12-es csatlakozó tartja a kártyát, és ennek a másik oldalára kell tűzni a 12-es csatlakozót. Munkába talán kevesebb is mint az előző. (nekem is ez van)

Mindenképpen kell vezetéket húzgálni. A komputer adatai csak pillanatnyi átfolyást tudnak. L/h Ehhez kell a fordulatszám rpm, a tank szintje FL, és a sebességjel WEG. Ezekből ki lehet számolni a fogyasztást. L km/h 

Értem, tehát akkor érdemesebb gyűjteni a Veramon cuccosra valóban, mint enni az ideget egy használtal, főleg hogy vezetékelés kötelező velejárója a dolognak.

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, DarthVödör írta:

TID helyett MID csere: + bajusz kapcsoló + vezeték ami valószínűleg csak a tűzfalig van kiépítve (de lehet hogy addig sem), a 12-ről 26-os csatlakozó átépítése és bekötése (itt is kell pár + vezeték...) Mivel egy öreg MID-et építesz be, rövid időn belül jelentkeznek a pixelhibák.

Veramon:  + bajusz kapcsoló + vezeték ami valószínűleg csak a tűzfalig van kiépítve (de lehet hogy addig sem, itt is kell pár + vezeték...), Marad a TID, csak 1 csavarral rögzíted a modult. a 12-es csatlakozó tartja a kártyát, és ennek a másik oldalára kell tűzni a 12-es csatlakozót. Munkába talán kevesebb is mint az előző. (nekem is ez van)

Mindenképpen kell vezetéket húzgálni. A komputer adatai csak pillanatnyi átfolyást tudnak. L/h Ehhez kell a fordulatszám rpm, a tank szintje FL, és a sebességjel WEG. Ezekből ki lehet számolni a fogyasztást. L km/h 

Én már úgy vettem(x20dtl), hogy MID-re lett kicserélve a kijelző.

Ezt az infót kaptam, hogy mit, hova kell kötni:X59-es csatlakozó 29-es lábára kell kötni egy szál vezetéket, méghozzá az új kijelző (a MID) csatlakozójának 27-es lábáról

Ez jó?

 

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értelmeztem az eddigieket, akkor a TID kijelzővel is meg lehet oldani a dolgot. Nem kellene, hogy mindent kijelezzen, nekem elég ha fogyasztási adatokat tudja.

Ebben az esetben is kell a bajuszkapcsoló cseréje?

A Veramon oldalról melyik alkatrészeket kellene megvennem hozzá?

2.0DTI az autó típusa, de az a baj, hogy ECU-t még nem sikerült megtalálnom az autóban. Elvileg a bal első sárvédő alatt kellene lennie, de nekem ott nincs semmi. Lehet, hogy változtattak a helyén, Y20DTH a motorkód, ez már az újabb generációs, EURO III-as kétezres dízel. 

Link to comment
Megosztás:

Hali, sajnos nem tartott sokáig az őröm.

A fűtés az előtét ellenállás csere után működött. Azonban a minap nem indult a fűtés. Ma reggel néztem, minden fokozatban ment. Aztan délután induláskor meg sem moccant a venti egyetlen fokozatban sem. Azóta nem megy. Régi ellenállást visszaraktam (eddig azzal 4-en direktben ment) ma már azzal sem indult. 2-es helyen biztosítékot megnéztem, az rendben van. Valakinek ötlet a hiba okára??

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Nyil said:

Hali, sajnos nem tartott sokáig az őröm.

A fűtés az előtét ellenállás csere után működött. Azonban a minap nem indult a fűtés. Ma reggel néztem, minden fokozatban ment. Aztan délután induláskor meg sem moccant a venti egyetlen fokozatban sem. Azóta nem megy. Régi ellenállást visszaraktam (eddig azzal 4-en direktben ment) ma már azzal sem indult. 2-es helyen biztosítékot megnéztem, az rendben van. Valakinek ötlet a hiba okára??

Valahol olvastam (talán belsőkeringtetés végállás kapcsoló beépítésnél?), hogy egy idő után megszorul a ventillátor tengelye és az teszi tönkre az ellenállásokat, már az én ventim is csipog...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.