Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

8 órája, Cs. Zoltán írta:

Classic II-ben a hátsó ajtók hangszórói gyártói megfontolásból nem szólnak? 

A Classic II egy low budget szemlélettel gyártásban tartott modell, ennek megfelelően rengeteg mindent kispóroltak belőle, az a kevés ami maradt, azt sem feltétlen a régebbi G Astra-k anyagminőségét tükrözik. Erre példa az én autóm is, 2002-es és 8 hangszórós gyárilag... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Op-commal próbáltunk felcsatlakozni az autóra de sajnos sikertelenül. Motor diagnosztikát nem, azon kívül mindent engedett. Mi lehet a probléma? Esetleg az ecu-ja nem olyan? (2000 x14xe autóról van szó) más évjáratú Opelnél működött.

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Egy ideje az akkumulátor állapotát jelző kis ablakban csak feketeség látható. Mentem vele 200km-t rá 2 napra megint 200km-t, gondoltam akkor tölti magát és megzöldül (mondjuk végig ment a zene és a fények) . Aztán mentem halk zenével fény nélkül még kisebb távokat, 60 km hosszúba, stb de még mindig fekete. 

Mi lehet a baja? (Illetve néha indításnál megmarad a bordon az akkumulátor ikon és alig akar megindulni, ilyenkor kis gázzal helyrejön és meglesz az alapjárat is)

Link to comment
Megosztás:

53 perce, presidentÁkos írta:

Üdv,

Egy ideje az akkumulátor állapotát jelző kis ablakban csak feketeség látható. Mentem vele 200km-t rá 2 napra megint 200km-t, gondoltam akkor tölti magát és megzöldül (mondjuk végig ment a zene és a fények) . Aztán mentem halk zenével fény nélkül még kisebb távokat, 60 km hosszúba, stb de még mindig fekete. 

Mi lehet a baja? (Illetve néha indításnál megmarad a bordon az akkumulátor ikon és alig akar megindulni, ilyenkor kis gázzal helyrejön és meglesz az alapjárat is)

A "varászszem"-ben akkor szokott eltűnni a zöld, ha már a vége felé közeledik az akku élete. Nem azt jelenti hogy most azonnal cseréld ki, de lassan lehet nézegetni másikat. Én vagy 2 évig jártam befeketedett akkuval, mire aztán teljesen beadta a kulcsot.

Mi az a varázsszem , illetve varázsszemes akkumulátor?

  A varázsszem nem más, mint egy egyszerű sűrűségmérő eszköz. 
Működése azon alapul, hogy a feltöltött akku savsűrűsége magasabb, ezért a varázsszemben lévő zöld golyó feljön a sav tetejére, amiatt zöld a varázsszem. 
Ha az akku lemerül, azaz a savsűrűsége csökken, akkor zöld golyó lesüllyed , és már nem látszik, ekkor fekete a varázsszem. 
Ha túltöltés következtében elektrolit távozik az akkuból, akkor a varázsszem az aljáról visszaverődő fény miatt fehér színű.
A varázsszem az egyik cella savsűrűségét mutatja. 
Az hogy a varázsszem zöld, az semmit nem jelent az akku egészére vonatkozóan, mivel attól még a többi cella akár zárlatos is lehet.
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

A "varászszem"-ben akkor szokott eltűnni a zöld, ha már a vége felé közeledik az akku élete. Nem azt jelenti hogy most azonnal cseréld ki, de lassan lehet nézegetni másikat. Én vagy 2 évig jártam befeketedett akkuval, mire aztán teljesen beadta a kulcsot.

Mi az a varázsszem , illetve varázsszemes akkumulátor?

  A varázsszem nem más, mint egy egyszerű sűrűségmérő eszköz. 
Működése azon alapul, hogy a feltöltött akku savsűrűsége magasabb, ezért a varázsszemben lévő zöld golyó feljön a sav tetejére, amiatt zöld a varázsszem. 
Ha az akku lemerül, azaz a savsűrűsége csökken, akkor zöld golyó lesüllyed , és már nem látszik, ekkor fekete a varázsszem. 
Ha túltöltés következtében elektrolit távozik az akkuból, akkor a varázsszem az aljáról visszaverődő fény miatt fehér színű.
A varázsszem az egyik cella savsűrűségét mutatja. 
Az hogy a varázsszem zöld, az semmit nem jelent az akku egészére vonatkozóan, mivel attól még a többi cella akár zárlatos is lehet.

Szóval akkor nem egy egyszerű akku lemerülésről van szó amit feltöltéssel helyre lehet hozni?

Link to comment
Megosztás:

Just now, presidentÁkos írta:

Szóval akkor nem egy egyszerű akku lemerülésről van szó amit feltöltéssel helyre lehet hozni?

Nekem ilyenkor ha töltöttem visszajött  a zöld, de aztán elég hamar el is tűnt. De ki kell próbálni. Amúgy mást nem vettem észre, indítási nehézség, lassabban tekert volna..stb. Gondolj bele, ha nem ilyen akkud van akkor semmit sem tudsz a savsűrűségről, így nem is aggódsz semmiért. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Nekem ilyenkor ha töltöttem visszajött  a zöld, de aztán elég hamar el is tűnt. De ki kell próbálni. Amúgy mást nem vettem észre, indítási nehézség, lassabban tekert volna..stb. Gondolj bele, ha nem ilyen akkud van akkor semmit sem tudsz a savsűrűségről, így nem is aggódsz semmiért. 

S ezt külön fel kell tölteni vagy hosszabb utaknál fel kellene töltődjön?

Link to comment
Megosztás:

17 órája, presidentÁkos írta:

S ezt külön fel kell tölteni vagy hosszabb utaknál fel kellene töltődjön?

Hosszabb úton töltödik rendesen, de alapból ajánlják, hogy télen ha sok a rövidtáv, lehet tölteni otthon éjszaka pölö. Én ilyenkor ( mivel max 5-10 kilométerre járok) 1-2 hetente felteszem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

32 perce, presidentÁkos írta:

Még valami. Lehet extra dolgokat programozni a computerbe? Pölö. a 2 elektromos ablakot húzza fel automatice ha bezárom a kocsit? :D

Nem kell programozni. Egy átkötés a központizár vezérlőben és már tudja is. Nekem fölhúzza mind a négyet! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.