Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

On 2016. 12. 03. at 14:20, gezoli írta:

Nem kell programozni. Egy átkötés a központizár vezérlőben és már tudja is. Nekem fölhúzza mind a négyet! :)

Szia,

 

Erről tudnál írni bővebben?

Másik kérdés, hogy merre található a központizár vezérlője ;-)

 

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

1 óra, rpetya írta:

Szia,

 

Erről tudnál írni bővebben?

Másik kérdés, hogy merre található a központizár vezérlője ;-)

 

köszönöm

Bár nem nekem szólt a kérés, de egy régi fórumozó munkáját tudom idézni:

https://drive.google.com/open?id=0B88tAjXxEC-jM1Jpb0h2NzBBZ2s

(Kár hogy nincs itt és nem látjuk manapság milyen projekteket valósít meg.)

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

2 probléma lenne:

1: az indexem balra kanyarodásnál nagyon gyorsan villog, míg jobbra rendesen. A reléjét kivettem majd vissza, van hozzá pót, azt is és ugyan az a tünet!hogy tudom orvosolni?

2. Vezető oldal első kerék felőlnyikorgó hang jön elég erősen. Eddig nem volt semmi, most a nagy hidegben indítás után azonnal hallatszik, ha forog a kerék. Fékezésnél abba hagyja. Gondolom valahol itt lehet a bibi.Másnak esetleg ilyen gondja, mit merre hol kezdjek?

Link to comment
Megosztás:


 

26 perce, Gazda írta:

1: az indexem balra kanyarodásnál nagyon gyorsan villog, míg jobbra rendesen. A reléjét kivettem majd vissza, van hozzá pót, azt is és ugyan az a tünet!hogy tudom orvosolni?

Meghibásodott vagy kontakt hibás valamelyik bal oldali index izzó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Gazda írta:

Oks, indexet csekkolom.

Viszont a fék nem lehet kopott, most cseréltem tárcsát és betétet is. Még szerintem 300 km nincs bennük. De eddig semmi hang, ma reggel meg lett. 

Mondanám hogy a tárcsa mögött (a kerék belső felétől nézd) lévő kis lemez beleér és hajlítsd hátra, de azt inkább szereléskor szokták elrontani de akkor végig szólna. Egy új fék (300km kevés még ehhez) nincs jól összekopva a tárcsa és a betét. Minden sebességtartományban szól? Továbbá ha elindul és néhányszor rálépsz erősebben a fékpedálra utána nem hallgat el? Mert ha igen, akkor semmi gond. Egyébként a párás időben ha kint áll pár napot és nem mész vele, akkor is előfordul de pár fékezés után abba hagyja. Illetve még akkor is lehet hangja, ha nem jó minőségű valamelyik beépített alkatrész és/vagy sikerült felégetni a felületét. Bár ritkán de előfordul, hogy valamit nem jól raktak össze és most valamiért elmozdult. Ha sehogy nem múlik a fent felsoroltak után, akkor vidd vissza a szerelőhöz h 300km után valami gond van, ez bele kell férjen egy ingyenes ellenőrzésbe. 

Link to comment
Megosztás:

Levettem a kereket, meglestem. Elvileg nem ér a tárcsához semmi. Mentem előtte is, utána is vele. Gyorsabb tempónál gyorsabban adja a hangot. Lassunal meg akinek a fogát húzzák. Nagyon durva. Nem történt semmi. Magamnak cseréltem, de már nem először. Most ATE tárcsát és betétet kapott.

Akkor ha nincs több ötlet (ezeket is koszonom), akkor szerelő. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 04. at 22:05, kobraCode írta:

Bár nem nekem szólt a kérés, de egy régi fórumozó munkáját tudom idézni:

https://drive.google.com/open?id=0B88tAjXxEC-jM1Jpb0h2NzBBZ2s

(Kár hogy nincs itt és nem látjuk manapság milyen projekteket valósít meg.)

 

On 2016. 12. 05. at 6:07, gezoli írta:

A jobb oldalon az anyós ülés lábterénél a kárpit mögött.

köszönöm!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
15 órája, presidentÁkos írta:

A Tesco-ba volt valami akciós akkumulátor töltő én azt vettem. Rácsíptetem és kiírja h hány százalékos a töltöttség majd szép lassan feltölti.

ELM327-et használok Torque programmal. Kiírja sok mindent. (De ez 2000 vagy inkább 2001 utáni autó kell.) 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 05. at 11:12, Gazda írta:

Levettem a kereket, meglestem. Elvileg nem ér a tárcsához semmi. Mentem előtte is, utána is vele. Gyorsabb tempónál gyorsabban adja a hangot. Lassunal meg akinek a fogát húzzák. Nagyon durva. Nem történt semmi. Magamnak cseréltem, de már nem először. Most ATE tárcsát és betétet kapott.

Akkor ha nincs több ötlet (ezeket is koszonom), akkor szerelő. 

nincs benne kavics ?

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, astra írta:

nincs benne kavics ?

 

Hali.

 

Hát sajnos nem kavics volt. A tárcsa megrepedt a kerékfelfogató lyukaknál. Majd félkör ívben. Úgyhogy most ment vissza a régi tárcsa. KB 600 km bírt. A bal oldali jó. Megpróbálom csereltetni, bár ahogy hallom szerelési hibára fogják majd. Úgyhogy valakinek 1 db új ate tárcsa nincs eladó?

Köszi 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Janó32 írta:

A Tesco-ba volt valami akciós akkumulátor töltő én azt vettem. Rácsíptetem és kiírja h hány százalékos a töltöttség majd szép lassan feltölti.

ELM327-et használok Torque programmal. Kiírja sok mindent. (De ez 2000 vagy inkább 2001 utáni autó kell.) 

Sziasztok!

Én is szeretnék venni egy ELM327-et, de nekem 1999-es x16xel motorkódú Opelem van. Ha van bárkinek tapasztalata kérem jelezze, hogy használható-e az autóba vagy az évjárat miatt felejtsem el? Ha esetleg nem jó, akkor mit javasoltok?

Köszönöm előre is a választ.

 

 

Link to comment
Megosztás:

51 perce, toth111 írta:

Sziasztok!

Én is szeretnék venni egy ELM327-et, de nekem 1999-es x16xel motorkódú Opelem van. Ha van bárkinek tapasztalata kérem jelezze, hogy használható-e az autóba vagy az évjárat miatt felejtsem el? Ha esetleg nem jó, akkor mit javasoltok?

Köszönöm előre is a választ.

 

 

Ne vegyél, fölösleges pénzkidobás lenne. Nem fogod tudni használni. Ezzel a légzsákhibát nem lehet törölni!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

21 perce, gezoli írta:

Ne vegyél, fölösleges pénzkidobás lenne. Nem fogod tudni használni.

Köszi a tanácsot, megfogadom.

Mivel tudom helyettesíteni? Lenne pár dolog amit megnéznék, meg sajnos nekem is világít a légzsák kontroll lámpa, azt törölném vele többek között.

Köszönöm a választ.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, toth111 írta:

Köszi a tanácsot, megfogadom.

Mivel tudom helyettesíteni? Lenne pár dolog amit megnéznék, meg sajnos nekem is világít a légzsák kontroll lámpa, azt törölném vele többek között.

Köszönöm a választ.

Szia!

Jól mondja Gezoli. Nem fog működni, én már befürödtem vele, nem kommunikál az ECU-val.

Szerintem helyettesíteni csak valami komolyabbal lehet, Pl: OpCom, igaz hogy lényegesen drágább, de több mindent tud.

Bár OpCom-ból is lehet venni kínai hamisítványt. De azt nem ajánlják.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.