Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Szerintem aki opelnál villamosságizott meg tudja csinálni. És tényleg kb ennyi. Nekem is működik sőt be is lehet "állítani" hogy csak reteszeléskor működjön.

Nekem nem gyári cd-t tettek a gépbe a szalonba. Egy gagyi blaupunktot. Első héten cserekor láttam meg a "szakember" általi átalakítást. Na nem bíznék rá semmit az tuti mégegyszer. Fiatal suttyó a srác, ami persze nem lenne baj, ha szakszerűen szerelne. Több vezetéken is rosszul volt a szigetelő szalag rátéve. Na ilyen emberrel nem szivesen csináltatnám az autómat. <_<

Képzeld el amikor menetközbe ki-be csukódna az ajtóm :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy twinport astram. Benne utolagos elektromos ablak+riaszto.

Hasznaltan vettem a gepet, nem tudom a tipusukat.

A gyari kulcson levo ajtonyitot nem szabad hasznalni azt mondta az elado, mert megkeveredik a nyito resze a gepnek, csak a riasztoval lehet nyitni zarni az autot.

Dilemmazok, hogy mi legyen? Vegyem ki a riasztot, es hasznaljam az autot a gyari nyitoval, vagy maradjon igy?

Ha esetleg kiveszem a riasztot, utana az utolagos elektromos ablaknal is megoldhato lenne, hogy felhuzza az ablakot, ha bezarom a kocsit? Bar ez csak jovo tavasszal lesz aktualis, elnezve a mostani idojarast:(

Link to comment
Megosztás:

Mindenhol lehet béna szerelőt találni. Null revnél meg sokszor a kezdőkkel csináltatják meg. Persze lehet nem kezdő volt csak igy dolgozott. Mindenhol vannak ilyenek. Sajnos. Láttunk már emberben felejtett orvosi szerszámot, görbe falat, nem össze érő hidat...

Amúgy nem írja ki a fedélzeti, hogy kiégett az izzó xenon beszerelése után.

Blamazs

Megtudnám a riasztó márkáját és ha nem full gagyi akkor elvinném olyan szervízbe ahol foglalkoznak vele. Nehogy egyszer megszivasson a riasztó mert az bosszantó

Link to comment
Megosztás:

Srácok,Móron csináltattam ugyanis a haverom ott dolgozik,mint értékesítő.A jövő héten lesz elérhető,mert szabin volt a héten,úgyhogy mindenkép fel fogom hívni,és akkor elválik mit szól hozzá az autóvillamosságis srác.Esetleg hajlandó lesz e segíteni látatlanba,vagy megtartja magának. <_<

Link to comment
Megosztás:

Srácok,Móron csináltattam ugyanis a haverom ott dolgozik,mint értékesítő.A jövő héten lesz elérhető,mert szabin volt a héten,úgyhogy mindenkép fel fogom hívni,és akkor elválik mit szól hozzá az autóvillamosságis srác.Esetleg hajlandó lesz e segíteni látatlanba,vagy megtartja magának. :huh:

Ok, köszönjük <_<

Link to comment
Megosztás:

Mindenhol lehet béna szerelőt találni. Null revnél meg sokszor a kezdőkkel csináltatják meg. Persze lehet nem kezdő volt csak igy dolgozott. Mindenhol vannak ilyenek. Sajnos. Láttunk már emberben felejtett orvosi szerszámot, görbe falat, nem össze érő hidat...

Ez bizony sajnos így van. De ha valaki tud jó villamosságist akkor inkább oda viszem. Vagy ha valaki elárulja mit hová akkor inkább én meg csinálom. Hiszen rosszul én is meg tudom, de én legalább megpróbálom úgy hogy jó legyen. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy twinport astram. Benne utolagos elektromos ablak+riaszto.

Hasznaltan vettem a gepet, nem tudom a tipusukat.

A gyari kulcson levo ajtonyitot nem szabad hasznalni azt mondta az elado, mert megkeveredik a nyito resze a gepnek, csak a riasztoval lehet nyitni zarni az autot.

Dilemmazok, hogy mi legyen? Vegyem ki a riasztot, es hasznaljam az autot a gyari nyitoval, vagy maradjon igy?

Ha esetleg kiveszem a riasztot, utana az utolagos elektromos ablaknal is megoldhato lenne, hogy felhuzza az ablakot, ha bezarom a kocsit? Bar ez csak jovo tavasszal lesz aktualis, elnezve a mostani idojarast:(

Nekem is utólagos riasztó van a gépben. A szerelő úgy programozta, hogy mind a gyári kulcs távirányítójával, mind a sajátjával mükszik <_<

Link to comment
Megosztás:

Z14XEP gázüzemüvé való átalakításáról valakinek tapasztalat?

Mennyibe kerül, milyen minőségű, mennyivel eszik ugy többet, gyengébb lessz-e, stb?

1.4be ne tegyél szerintem..nem hiszem, hogy visszahozná az átalakítás az árát..valamint nagyon vérszegény lesz a kocsid! <_<

Link to comment
Megosztás:

1.4be ne tegyél szerintem..nem hiszem, hogy visszahozná az átalakítás az árát..valamint nagyon vérszegény lesz a kocsid! <_<

Ha 6(1800)l-es átlagfogyasztást, Tehát gázból +15%+, azaz gázból 6,9l(1242), a jelenlegi 300Ft-os benzín, és 180Ft-os gázár melett 100km alatt 558Ft térül meg. Ha 200e Ft-os beszerelést számolok, akkor 36e km alatt megtéröl, ami Nálam kb 2 év.

Csak kiváncsiság, semmi más.

Link to comment
Megosztás:

Ha 6(1800)l-es átlagfogyasztást, Tehát gázból +15%+, azaz gázból 6,9l(1242), a jelenlegi 300Ft-os benzín, és 180Ft-os gázár melett 100km alatt 558Ft térül meg. Ha 200e Ft-os beszerelést számolok, akkor 36e km alatt megtéröl, ami Nálam kb 2 év.

Csak kiváncsiság, semmi más.

Ma megkaptam az árajánlatot, "kicsit" drága.

Átalakítás akciós ára :305e

Papírok: 20e

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem gyári cd-t tettek a gépbe a szalonba. Egy gagyi blaupunktot. Első héten cserekor láttam meg a "szakember" általi átalakítást. Na nem bíznék rá semmit az tuti mégegyszer. Fiatal suttyó a srác, ami persze nem lenne baj, ha szakszerűen szerelne. Több vezetéken is rosszul volt a szigetelő szalag rátéve. Na ilyen emberrel nem szivesen csináltatnám az autómat. :huh:

Képzeld el amikor menetközbe ki-be csukódna az ajtóm :D

Milyen szigetelőszalag?????!?!!

Blaupunkt CD berakásához SEMMIT nem kell gányolni, szigszalagozni. "Plug&Play" a cucc..... <_<

Ennyit a szakszerű szerelésről.

Egyébként lehet, hogy a Blauval jobban jársz, mint a gyári cd-vel, feltéve, ha amúgy sincs kormányvezérlőd.....

Link to comment
Megosztás:

Ma megkaptam az árajánlatot, "kicsit" drága.

Átalakítás akciós ára :305e

Papírok: 20e

Anno én vetettem fel ezt a kérdést, akkor nem volt sok válasz rá... Én sokallom ezt bár nem tudom hogy milyen és hány literes tankkal meg milyen védelmekkel nézted ezt az árat. Hol kérdeztél rá, mert ez sztem sok érte.

Én is gondolkodtam ezen de így hogy kb. 2500km/év lett az autó első szülinapjáig a fogyasztása így még az első éves szervízére is sokallom a pénzt. Mindjárt itt az ősz utána meg megy a jó meleg garázsba:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.