Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!!!

Új tag vagyok. Segítségeteket kérem tőletek a következőben: 2006 Opel Vectra C 1.9 CDTi autómba szertnék venni most karácsonyra xenon szettet. Olvastam róla hogy állítólag a Vectra C fényszórója kompatibilis a xenonnal. Az autómba benne van ez a ellenőrző rendszer ha kiég az égő akkor jelzi a belső kijelzőn. Mondták hogy kell hozzá valami kütyű hogy a rendszer azt higgye hogy 55 W sima égő van benne. A xenon szett amit kinéztem a következő amelynek linkje:

http://www.powertuning.hu/1003-xenonszett-...u-garancia.html

19. 900 ft -ért adják 6000 k és van rá két év garancia.

Kérlek írjátok meg hogy pontosan mi kell, vagy kellene még hozzá.

Válaszotokat előre is köszi :lol:

sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Szvsz ha automata lenne akkor lenne benne gyári xenon is... azért nem annyira egyszerű/olcsó az az automata magasságállítás hogy a híresen spúr/takarékos autógyárak csak úgy bedobálják a sima halogén fényszóró mellé is...

@kalap:

Az automata magasságállító ismérve hogy a beltérben egyáltalán nincsen fényszórómagasság-állító kapcsoló, lévén azt az elektronika szabályozza önműködően, terheléstől függően. Sőt elvben még visszajelzője is van a műszerfalon.

Link to comment
Megosztás:

Tempomatom van de nem jelez vissza hogy kell életre kelteni a lámpát??? (Z14XE sedan 2003)

Nekem is van, de őszintén szólva nem hiányzik a kis órácska... Valahol láttam (talán pont itt), hogy vki életre keltette, de nekem pl egyáltán nem hiányzik...

Szerk: keresgettem Neked kicsit, jól emlékeztem:

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=710545

törvényenkívüli (hehe, jó kisnév) cartárs fotóit csekkold a kis órácska életre keltésével kapcsolatban!

szerk. szerk: ő meg Kuma cartárs képeit használta... Na ennyit a copyrightról :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Új tag vagyok. Segítségeteket kérem tőletek a következőben: 2006 Opel Vectra C 1.9 CDTi autómba szertnék venni most karácsonyra xenon szettet. Olvastam róla hogy állítólag a Vectra C fényszórója kompatibilis a xenonnal. Az autómba benne van ez a ellenőrző rendszer ha kiég az égő akkor jelzi a belső kijelzőn. Mondták hogy kell hozzá valami kütyű hogy a rendszer azt higgye hogy 55 W sima égő van benne. A xenon szett amit kinéztem a következő amelynek linkje:

http://www.powertuning.hu/1003-xenonszett-...u-garancia.html

19. 900 ft -ért adják 6000 k és van rá két év garancia.

Kérlek írjátok meg hogy pontosan mi kell, vagy kellene még hozzá.

Válaszotokat előre is köszi :lol:

sziasztok

Őszintén szólva 20.000 Ft-ért két közepes minőségű izzót lehet venni és nem H.I.D. szettet (garancia ide, garancia oda). Amit kinéztél az kínai klón, tucatáru. Sok cég eredetije is kínai csak az tényleg jó - és drága.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Új tag vagyok. Segítségeteket kérem tőletek a következőben: 2006 Opel Vectra C 1.9 CDTi autómba szertnék venni most karácsonyra xenon szettet. Olvastam róla hogy állítólag a Vectra C fényszórója kompatibilis a xenonnal. Az autómba benne van ez a ellenőrző rendszer ha kiég az égő akkor jelzi a belső kijelzőn. Mondták hogy kell hozzá valami kütyű hogy a rendszer azt higgye hogy 55 W sima égő van benne. A xenon szett amit kinéztem a következő amelynek linkje:

http://www.powertuning.hu/1003-xenonszett-...u-garancia.html

19. 900 ft -ért adják 6000 k és van rá két év garancia.

Kérlek írjátok meg hogy pontosan mi kell, vagy kellene még hozzá.

Válaszotokat előre is köszi :lol:

sziasztok

Szerintem a C Vectra már CanBus-os és akkor ez a szett nem igazán jó hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a C Vectra már CanBus-os és akkor ez a szett nem igazán jó hozzá.

Itt arról szól a történet, hogy van a gépjárműben izzó kiégést jelző funkció. Namost a normál halogén izzó 55W. A rendszer azt figyeli, hogy kb 55W-ot felvesz-e az áramkör, ha nem akkor sikít. Ha vesz egy átlagos xenont, akkor az csak35W-ot vesz fel, az izzófigyelő meg pampog. Ezért olyan xenont kell venni, amihez 55W-os trafót adnak. De én is azt mondom, hogy ne tegyen be utólagos xenont senki, ha azt nem tudja rendesen projektoros lámpatestbe, AUTOMATA magasságállítóval, fényszórómosóval.

Link to comment
Megosztás:

Itt arról szól a történet, hogy van a gépjárműben izzó kiégést jelző funkció. Namost a normál halogén izzó 55W. A rendszer azt figyeli, hogy kb 55W-ot felvesz-e az áramkör, ha nem akkor sikít. Ha vesz egy átlagos xenont, akkor az csak35W-ot vesz fel, az izzófigyelő meg pampog. Ezért olyan xenont kell venni, amihez 55W-os trafót adnak. De én is azt mondom, hogy ne tegyen be utólagos xenont senki, ha azt nem tudja rendesen projektoros lámpatestbe, AUTOMATA magasságállítóval, fényszórómosóval.

Ezt mondom én is! Ez is a dolga többek között a CanBus-nak.

Ha valaki bővebben akar olvasni erről a rendszerről: KLIKK

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van, de őszintén szólva nem hiányzik a kis órácska... Valahol láttam (talán pont itt), hogy vki életre keltette, de nekem pl egyáltán nem hiányzik...

Szerk: keresgettem Neked kicsit, jól emlékeztem:

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=710545

törvényenkívüli (hehe, jó kisnév) cartárs fotóit csekkold a kis órácska életre keltésével kapcsolatban!

szerk. szerk: ő meg Kuma cartárs képeit használta... Na ennyit a copyrightról :lol:

tiltakozom!

nem Kuma fotói! :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem kell oda az a piros vezeték elég ha 2db 100 ohmos ellenállást berakunk ahol ki van hagyva és akkor a 14-es pin ahova kerül.

Légyszi külldj errő nekem egy fotót. Másik kérdés hogy ennek a jelzének a kábele benne van a korbácsban minden kocsinál? Csak azért kérdem nehogy úgy járjak hogy széjjelborítom a műszerfalat beforrasztom az ellenálatokat és még jó sem lesz. Tényleg és az SMD led a műszerfal része vagy azt is be kell forassztani.

Link to comment
Megosztás:

nem kell oda az a piros vezeték elég ha 2db 100 ohmos ellenállást berakunk ahol ki van hagyva és akkor a 14-es pin ahova kerül.

Légyszi külldj erről nekem egy fotót. Másik kérdés hogy ennek a jelzének a kábele benne van a korbácsban minden kocsinál? Csak azért kérdem nehogy úgy járjak hogy széjjelborítom a műszerfalat beforrasztom az ellenálatokat és még jó sem lesz. Tényleg és az SMD led a műszerfal része vagy azt is be kell forassztani.

Link to comment
Megosztás:

nem része az smd, de nincs kivezetékelve.

Légyszi külldj errő nekem egy fotót. Másik kérdés hogy ennek a jelzének a kábele benne van a korbácsban minden kocsinál? Csak azért kérdem nehogy úgy járjak hogy széjjelborítom a műszerfalat beforrasztom az ellenálatokat és még jó sem lesz. Tényleg és az SMD led a műszerfal része vagy azt is be kell forassztani.
Link to comment
Megosztás:

Mi kell a tempomat beépítéséhez?És lehet e az enyémbe berakni?2.0 Di,2000-s évjárat.

A Di feltételezem, DTI?! Állítólag a dízelek nagy része full be van vezetékezve (enyémben még a kuplungkapcsoló is benne volt, igaz, 2003-as, ha ez számít), így csak egy tempomatos indexkart kellett vennem és felismertetni a rendszerrel. Ha a kormányburkolat alatt van egy kis 4 pines csatlakozó, az már igen nagy reményekkel kecsegtet :lol:

Ha nincs, akkor jön a vezetékelés, aminek a hozzászólások alapján wessz a nagy tudora.

Link to comment
Megosztás:

A Di feltételezem, DTI?! Állítólag a dízelek nagy része full be van vezetékezve (enyémben még a kuplungkapcsoló is benne volt, igaz, 2003-as, ha ez számít), így csak egy tempomatos indexkart kellett vennem és felismertetni a rendszerrel. Ha a kormányburkolat alatt van egy kis 4 pines csatlakozó, az már igen nagy reményekkel kecsegtet :lol:

Ha nincs, akkor jön a vezetékelés, aminek a hozzászólások alapján wessz a nagy tudora.

Nekem még felismertetni sem kellett, csak a kar kellett és kész.........De van olyan, hogy 2.0 Di- ami 82 lovas és cooler nélküli. Eleinte ilyenek voltak. Az évjárat alapján nem írhatta el.

Nem tudom ott mi a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Vennék Njoy lámpákat előre,illetve középkonzolt.Ha valaki tud jelezzen!!!

Mi a véleményetek ezekről a tuning lámpákról(angel eyes......)?Megéri,jól világít?Mert a gyári az eléggé gyengusz.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/JB-Lab-Cup-...sQ5fAccessories

Ehhez mit szóltok?Magyarba lehet kapni?Vagy valaki tud e-bayozni?

Köszi!

Csak óvatosan, mert nem mind arany , ami fénylik! Sok a gagyi és kevés a tényleg jó halogénes.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.