Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Jaja, ha az immochipet nem cseréled akkor elég csak tanítani. Ha azt is cserélnéd akkor Tech2...

Én nem vágom ezt a témát, de mintha azt olvastam volna, hogy egyszer mondjuk úgy programozni kell a kulcshoz a kocsit és csak utána tanítgatni. Mert ha nem így lenne, akkor más autót is nyithatna, mint annó 10 zsigából 1-et nyitott a kulcs.

Na majd jól lehurrogtok.

Link to comment
Megosztás:

Én nem vágom ezt a témát, de mintha azt olvastam volna, hogy egyszer mondjuk úgy programozni kell a kulcshoz a kocsit és csak utána tanítgatni. Mert ha nem így lenne, akkor más autót is nyithatna, mint annó 10 zsigából 1-et nyitott a kulcs.

Na majd jól lehurrogtok.

Akkor most mi van? :D

Nem is lesz olyan egyszerű ez a művelet? :)

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűnek egyszerű mert bárhol ráprogramozzák ahol Tech2 van (általában márkaszervizben fordul elő ilyesmi, 5 perc az egész művelet, előfordulhat hogy kell hozzá az autód biztonsági kódja ami a Car Pass-on van), csak nem tudom hogy szükséges-e ez az egész programozás?

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Szóval az a helyzet, hogy nekem van egy távirányítós kulcsom egy ismeretlen autóhoz. Véletlen került előző astrámba tartalékkulcs helyett, de nem ahhoz való volt. Mindegy...

Most megpróbáltam rátanítani az enyémre, de nem ment.

Persze lehet csak azért, mert a gyujtáskapcsolóban "látta" a sajátját, vagy egyszerűen szar az a kulcs.

Ettől nem vagy előrébb de azért rápróbáltam.

Szétszedni nem akartam a sajátját, nehogy elbarmoljak valamit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma elérte a végzet a gyári kulcsomat. Tipikus hiba, az elemtartó lába tört el, de olyan szerencsétlenül, hogy nem is lehet megforrasztani. Pont a nyáklapnál ahol be van forrasztva.

Az lenne a kérdésem, hogy ha tudnék bontóból vagy a net-ről venni egy kulcsot és áttenném az elektronikát az enyémbe, akkor hozzá lehetne-e tanítani a központi záramhoz?

Köszönöm!

Szerintem meg keress meg egy műszerészt aki hátha meg tudja forrasztani szakszerűen. Én ezzel próbálkoznék.

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűnek egyszerű mert bárhol ráprogramozzák ahol Tech2 van (általában márkaszervizben fordul elő ilyesmi, 5 perc az egész művelet, előfordulhat hogy kell hozzá az autód biztonsági kódja ami a Car Pass-on van), csak nem tudom hogy szükséges-e ez az egész programozás?

Kell hozzá Tech2, és asszem az immo kód is. Amikor én vettem az újat, sima rátanítással nem működött.

Link to comment
Megosztás:

Én nem vágom ezt a témát, de mintha azt olvastam volna, hogy egyszer mondjuk úgy programozni kell a kulcshoz a kocsit és csak utána tanítgatni. Mert ha nem így lenne, akkor más autót is nyithatna, mint annó 10 zsigából 1-et nyitott a kulcs.

Na majd jól lehurrogtok.

ahogy én csináltam utoljára:

bementünk opelékhez kértünk carpas-t

elmentünk bontóba vettünk egy imo chipet(leejtették a kulcsot ,az ki esett és nem lett meg)

az bontót imo-t beraktam a kulcsba ,kulcs be ,ámítógép rádug,gyújtás ráad,gép felismeri,kiválaszt amit ki kell,megad biztonságit,össze tanít,gép leválasztás,

gyújtás le,majd vissza,és indít,és működik :)

Link to comment
Megosztás:

ahogy én csináltam utoljára:

bementünk opelékhez kértünk carpas-t

elmentünk bontóba vettünk egy imo chipet(leejtették a kulcsot ,az ki esett és nem lett meg)

az bontót imo-t beraktam a kulcsba ,kulcs be ,ámítógép rádug,gyújtás ráad,gép felismeri,kiválaszt amit ki kell,megad biztonságit,össze tanít,gép leválasztás,

gyújtás le,majd vissza,és indít,és működik :)

No és az enyimé? nem az vót utoljára? :D

Link to comment
Megosztás:

na várjatok, a benne lévő immo chip az más kérdés, ez a nyáklap csak a központit nyitja-zárja.

van valami olyan rátanítási mód, hogy gyujtás ráad majd bezárás gomb nyomva tart....................vagy, valami ilyesmi

de biztos, hogy lehet tech nélkül is, mert folyamatos elemhiány miatt is ezt a módszert kell alkalmazni.

az immo más az nem is része a panelnak, az a kulcs tollába van szorítva

Link to comment
Megosztás:

na várjatok, a benne lévő immo chip az más kérdés, ez a nyáklap csak a központit nyitja-zárja.

van valami olyan rátanítási mód, hogy gyujtás ráad majd bezárás gomb nyomva tart....................vagy, valami ilyesmi

de biztos, hogy lehet tech nélkül is, mert folyamatos elemhiány miatt is ezt a módszert kell alkalmazni.

az immo más az nem is része a panelnak, az a kulcs tollába van szorítva

lehet hogy megkavarodtam....én azt hittem hogy immóról van szó...

:)

Link to comment
Megosztás:

Igen.

Mikorkapcsolókat és elemtartót is vettem a lomiban, aztán ráforrasztottam.

10 p alatt megvolt.

Ott a pont! Ha csak az elemtartó sérült de a panel külső 3V-ról tökéletes, akkor tuti hogy nem vennék újat hanem csak az elemtartót cserélném!

Link to comment
Megosztás:

Ott a pont! Ha csak az elemtartó sérült de a panel külső 3V-ról tökéletes, akkor tuti hogy nem vennék újat hanem csak az elemtartót cserélném!

vagy új elemre forrasztani vezetéket, és a vezetéket a panelhez, így macerás cserélni, de én még egyik kulcsban sem cseréltem soha, ami minimum 5 évet jelent. 5 évenként 1 forrasztás belefér nem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha megvenném az új távirányítót a központi záramhoz, akkor tudna valaki segíteni Tech2-vel hozzáilleszteni az autóhoz?

Előre is köszönöm!

Ui: A barkácsolás nem működik mert megégett a nyáklap amikor próbáltuk!

dobj már fel arról egy képet

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha megvenném az új távirányítót a központi záramhoz, akkor tudna valaki segíteni Tech2-vel hozzáilleszteni az autóhoz?

Előre is köszönöm!

Ui: A barkácsolás nem működik mert megégett a nyáklap amikor próbáltuk!

Engem is érdekelne egy kép a nyáklapról.Hátha meg lehetne azt még menteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha megvenném az új távirányítót a központi záramhoz, akkor tudna valaki segíteni Tech2-vel hozzáilleszteni az autóhoz?

Előre is köszönöm!

Ui: A barkácsolás nem működik mert megégett a nyáklap amikor próbáltuk!

Írtam hogy weller PÁÁKAAAA 350 C max!!!!!!! Ha sima drótossal nekiugrasz akkor elég :) De egy képet dobsz megmondjuk hogy menthető -e!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.