Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

lehet olyat csinálni hogy ha esik az eső akkor felhúzza az ablakot ??

Mert bent a cégnél nyáron mindig le van húzva az ablak,aztán nem mindig veszem észre hogy esik....

Igen,rá kell kötni az esőérzékelős ablaktörlőre.Az érzékeli,hogy esik és egy relén át

4 A biztosíték közbeiktatásával indítja az elektromos ablakemelőt és felhúzza a window-t.Lehet kérni olyat is,hogy

telefonon értesítsen,hátha kinn maradt a ruha is a szárítókötélen és az automatikus szárítókötélbehúzó

olyankor befordítja a ruhákat fedél alá a puffertartályos,hőlégfúvós napelemek pedig" dry "

üzemmódba kapcsolnak és tökéletesre szárítják az esetleg még vizes ruhákat. :D

Link to comment
Megosztás:

Jaja. Nekem gyári elektromos ablakom volt, és a komfortzár úgy működött hogy ha zárás után a kulcsot elfordítva tartottam a zárban még pár másodpercig, akkor felmentek az ablakok is, de távirányítóróm, gombot nyomva tartva vagy még egyszer megnyomva nem. Viszont most már így is működik, és igen, olcsóbb, nekem 18Ft-ba került a 2db dióda (a Coupén csak 2 ablak van). :D

iez az a dióda pontosan

http://fipevill.unas.hu/spd/46565/Egyeniranyito_dioda_1N4007

holnap veszek remélem nem cseszem el annyira nem vagyok otthon ezekben a dolgokban sajnos

Link to comment
Megosztás:

uraim .keresek egy olyan ezermestert aki megtudná javitani a távirányitomat ami a gyujtáskulcsba van gastra y17dti a müszer. az lett a baja hogy megprobáltam forrasztani az elemtartot ami sikerült de leejtettem és 1 valami elveszett rola ,olyan kicsi hogy nem tudom hogy dioda v. ellenállás azt tudom hogy 2 lába van és szögletes kettö van benne a panelon, ha lenne valaki aki segitene megköszönném de nagyon.

Link to comment
Megosztás:

uraim .keresek egy olyan ezermestert aki megtudná javitani a távirányitomat ami a gyujtáskulcsba van gastra y17dti a müszer. az lett a baja hogy megprobáltam forrasztani az elemtartot ami sikerült de leejtettem és 1 valami elveszett rola ,olyan kicsi hogy nem tudom hogy dioda v. ellenállás azt tudom hogy 2 lába van és szögletes kettö van benne a panelon, ha lenne valaki aki segitene megköszönném de nagyon.

uraim erre valami válasz.

Link to comment
Megosztás:

uraim .keresek egy olyan ezermestert aki megtudná javitani a távirányitomat ami a gyujtáskulcsba van gastra y17dti a müszer. az lett a baja hogy megprobáltam forrasztani az elemtartot ami sikerült de leejtettem és 1 valami elveszett rola ,olyan kicsi hogy nem tudom hogy dioda v. ellenállás azt tudom hogy 2 lába van és szögletes kettö van benne a panelon, ha lenne valaki aki segitene megköszönném de nagyon.

Segíteni sajnos nem tudok, de erről az jut eszembe, mikor felkeltettem haveromat.

Asszondja:álmodtam valamiről.

Mondom miről?

Nem tudom, de kerek volt oszt elgurult a pi**ába! :D :D

Bocs az offért!

Link to comment
Megosztás:

Ez a felhúzó dióda mit csinál egyébként?

Nyomvatartja a gombot amíg megint nem jön a nyitás jel a kp-záron?

Nem tartja nyomva, ezzel gyakorlatilag a kp.zár reteszelő jelére van rákötve a nyomógombok kapcsolt oldala. Ezen reteszeléskor van csak áram néhány pillanatig, de ez elvileg pont elég neki, hogy az ablak már automatán elinduljon fölfele. A dióda azért kell, hogy az ablakemelő nyomógomb ne vezérelje vissza a zárat, csak fordítva.

Link to comment
Megosztás:

Nem tartja nyomva, ezzel gyakorlatilag a kp.zár reteszelő jelére van rákötve a nyomógombok kapcsolt oldala. Ezen reteszeléskor van csak áram néhány pillanatig, de ez elvileg pont elég neki, hogy az ablak már automatán elinduljon fölfele. A dióda azért kell, hogy az ablakemelő nyomógomb ne vezérelje vissza a zárat, csak fordítva.

Érthető, köszi!

Link to comment
Megosztás:

nem tudom, hogy ebbe a topicba tartozik-e, de van olyan akinek át van alakítva a kmóra világítása?

simán ledes cserével vagy esetleg vmi más megoldással? mit ajánlanátok?

Jó helyen jársz. És itt is!

Bár a 2002 utániakon az alapból sárga fényvezető miatt inkább csak a fényerőre lehet utazni.

Link to comment
Megosztás:

Jó helyen jársz. És itt is!

Bár a 2002 utániakon az alapból sárga fényvezető miatt inkább csak a fényerőre lehet utazni.

akkor az én 2005-s autómban is LED van (gondolom SMD)

színesre lehetne cserélni, nem? hogy ne egyszínű sárga legyen...

Link to comment
Megosztás:

akkor az én 2005-s autómban is LED van (gondolom SMD)

színesre lehetne cserélni, nem? hogy ne egyszínű sárga legyen...

Nem, mindegyikben izzó van, csak az újabbakban az a műanyag lap ami az izzó előtt van már eleve sárga, nem színtelen mint a korábbiakban, így sima izzócserével nem olyan egyszerű átszínezni.

Link to comment
Megosztás:

Nem, mindegyikben izzó van, csak az újabbakban az a műanyag lap ami az izzó előtt van már eleve sárga, nem színtelen mint a korábbiakban, így sima izzócserével nem olyan egyszerű átszínezni.

érdekes nekem már több ember mondta, hogy 2002-től LED van

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.