Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Veramont rendelek a napokban, nem akar valaki mostanság szintén rendelni?

Viszonylag sok az átutalás és a postaköltség a teljes költségvetéshez képest, közös rendeléssel ezt a részét esetleg megoszthatnánk...

milyen árban megy?

Link to comment
Megosztás:

milyen árban megy?

The module on-board computer: 880, - CZK

Cable with connector : 120, - CZK

Connector to stalk : 40, - CZK

Sensor internal temperature : 150, - CZK

Relay for manual control of air conditioners: 150, - CZK

Mounting kit : 150, - CZK

Optocoupler : 80, - CZK

+ Postage 150, - CZK

Total: 1.720 , - CZK

+ 3100 Ft Western unionon az átutalás (15-30ezer Ft között).

Link to comment
Megosztás:

The module on-board computer: 880, - CZK

Cable with connector : 120, - CZK

Connector to stalk : 40, - CZK

Sensor internal temperature : 150, - CZK

Relay for manual control of air conditioners: 150, - CZK

Mounting kit : 150, - CZK

Optocoupler : 80, - CZK

+ Postage 150, - CZK

Total: 1.720 , - CZK

+ 3100 Ft Western unionon az átutalás (15-30ezer Ft között).

y17dt hez kéne klímavezérlés nélkül, nem tudom melyik alkatrészek kellenek hozzá

gyári tid kijelzőhöz

Link to comment
Megosztás:

y17dt hez kéne klímavezérlés nélkül, nem tudom melyik alkatrészek kellenek hozzá

gyári tid kijelzőhöz

Szakértő nem vagyok a témában, de ami biztosan kell:

The module on-board computer: 880, - CZK

Amiről azt olvastam, hogy itthon elektronikai boltban talán olcsóbban is be lehet szerezni:

Cable with connector : 120, - CZK

Connector to stalk : 40, - CZK

Mounting kit : 150, - CZK

Ami biztosan nem kell:

Optocoupler : 80, - CZK, ha jól tudom ez kizárólag a Z14XEP-hez kell.

Relay for manual control of air conditioners: 150, - CZK - ez pedig a klímát kapcsolgatja

Ami opcionális:

Sensor internal temperature : 150, - CZK - belső hőmérséklet érzékelő. Nem tudom, hogy ez csak a klíma kapcsolgatásához használja, vagy van belső hőmérséklet kijelzés opció is (ill. ha egyáltalán van ilyen, akkor neked szükséged van-e rá)

Én megveszem a teljes csomagot, talán 1-2000-et lehetne spórolni a kiegészítőkön, de nekem nem éri meg az utánajárást.

Ja, gondolom azt tudod, hogy ezeken kívül még kell venni még egy ablaktörlő bajuszkapcsolót is a BC vezérléshez, ennek a pontos árának nem jártam még utána...

Link to comment
Megosztás:

Van belső hőmérséklet kijelzés is, de "félautomata klíma" (klímavezérlés) nélkül túl sok jelentősége nincs sztem. Úgyis akkor kapcsolod be a klímát amikor meleged van, nem akkor amikor elérte a belső hőmérséklet a 25°C-ot... :D

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szakértő nem vagyok a témában, de ami biztosan kell:

The module on-board computer: 880, - CZK

Amiről azt olvastam, hogy itthon elektronikai boltban talán olcsóbban is be lehet szerezni:

Cable with connector : 120, - CZK

Connector to stalk : 40, - CZK

Mounting kit : 150, - CZK

Ami biztosan nem kell:

Optocoupler : 80, - CZK, ha jól tudom ez kizárólag a Z14XEP-hez kell.

Relay for manual control of air conditioners: 150, - CZK - ez pedig a klímát kapcsolgatja

Ami opcionális:

Sensor internal temperature : 150, - CZK - belső hőmérséklet érzékelő. Nem tudom, hogy ez csak a klíma kapcsolgatásához használja, vagy van belső hőmérséklet kijelzés opció is (ill. ha egyáltalán van ilyen, akkor neked szükséged van-e rá)

Én megveszem a teljes csomagot, talán 1-2000-et lehetne spórolni a kiegészítőkön, de nekem nem éri meg az utánajárást.

Ja, gondolom azt tudod, hogy ezeken kívül még kell venni még egy ablaktörlő bajuszkapcsolót is a BC vezérléshez, ennek a pontos árának nem jártam még utána...

Az a helyzet, hogy nem sokat lehet spórolni a közös rendelésen, írt a David: egy dobozba 1 termék fér, így a postaköltséget annyiszor ki kell fizetni, ahányat rendelünk.

Egyedül az átutaláson lehetne kicsit fogni, de az meg növekszik az összeggel, 1 db-nál 3100 Ft, 2 db-nál 4100 Ft lenne, szóval fejenként 1000 Ft-ot lehetne csak megtakarítani.

Ennyiért nem biztos, hogy érdemes bonyolítani....

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Nem kerül annyiba a pénzküldés:

http://intercash.hu/kedvezmenyes-dijszabas-1

hoppá, köszi szépen, én a posta oldalán néztem az árakat

http://www.posta.hu/static/internet/download/WU_Dijak_hirdetmeny_2011_augusztus_2_altalanos.pdf

Azt hittem ha Western Union, akkor az fix áras, de ezek szerint a posta itt is dupla árakon dolgozik.

Az intercash áraiból kiindulva tényleg felesleges közösen rendelni.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap beszereltem Glare68 által készített komfort index áramkörét. Mindenkinek ajánlom, remekül működik.

Azért teszem közzé, hogy akinek nincs, az keresse meg cartársunkat ez ügyben. Nagyon készséges. Remek dolog, elég egy kicsit megmozdítani az indexkart és villant abban az irányban 3-5 között, amire beállítható, a benne lévő potméterekkel.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap beszereltem Glare68 által készített komfort index áramkörét. Mindenkinek ajánlom, remekül működik.

Azért teszem közzé, hogy akinek nincs, az keresse meg cartársunkat ez ügyben. Nagyon készséges. Remek dolog, elég egy kicsit megmozdítani az indexkart és villant abban az irányban 3-5 között, amire beállítható, a benne lévő potméterekkel.

Neked nem villant az ellenkező irányba? Gyári még az indexkarod?
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Vectra C oldalon már feltettem a következő kérdésem, de ott senki nem reagált rá. Ezért idemásolom, hátha itt több szerencsém lesz, és bocs hogy két helyen teszem fel ugyanazt. :whistle:

"Abban tud valaki segíteni, hogy 2004es C Vectra gyári GPS-én a nyelvet hogyan lehet állítani?

Következő a helyzet:

Sógor kint él Németországban, most vette az autót. Még nincs nála, pár nap az ügyintézés és megkapja. De mivel német autó, valószínűleg német nyelvű lesz benne minden.

De neki magyarul kéne, mivel hiába él kint, még nem beszéli a nyelvet. :D

Tehát megoldható? Vagy esetleg eleve több nyelven tudnak ezek? Én semmit nem tudok a működéséről. :huh:

Vagy esetleg Tech2 kell hozzá? Vagy valami más?

Az idő is lényeges, mert jövő hét kedd reggelre ér haza, szerdán indul vissza. Ez idő alatt kellene elintézni.

Köszönök minden tanácsot."

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Vectra C oldalon már feltettem a következő kérdésem, de ott senki nem reagált rá. Ezért idemásolom, hátha itt több szerencsém lesz, és bocs hogy két helyen teszem fel ugyanazt. :whistle:

"Abban tud valaki segíteni, hogy 2004es C Vectra gyári GPS-én a nyelvet hogyan lehet állítani?

Következő a helyzet:

Sógor kint él Németországban, most vette az autót. Még nincs nála, pár nap az ügyintézés és megkapja. De mivel német autó, valószínűleg német nyelvű lesz benne minden.

De neki magyarul kéne, mivel hiába él kint, még nem beszéli a nyelvet. :D

Tehát megoldható? Vagy esetleg eleve több nyelven tudnak ezek? Én semmit nem tudok a működéséről. :huh:

Vagy esetleg Tech2 kell hozzá? Vagy valami más?

Az idő is lényeges, mert jövő hét kedd reggelre ér haza, szerdán indul vissza. Ez idő alatt kellene elintézni.

Köszönök minden tanácsot."

Az én németből hozott Astra-m alapján ne várj magyar nyelvet, mert nem lesz benne... Amúgy nem kell hozzá semmi, csak német tudás. :) Simán be tudod állítani a képernyőn/fejegységen keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Az én németből hozott Astra-m alapján ne várj magyar nyelvet, mert nem lesz benne... Amúgy nem kell hozzá semmi, csak német tudás. :) Simán be tudod állítani a képernyőn/fejegységen keresztül.

Az oké, de talán szoftverfrissítéssel nem lehetne magyarítani? Mert pont hogy a német tudás hiányzik. :D

Biztos van magyar nyelven is ilyen, hisz biztos itthon is adtak el belőle.

Gondolom a menüpontokat nem fogja érteni, amit meg pont kéne, hogy használni tudja.

Bár ha már ott él, megtanulhatná a nyelvet, ez igaz. :sneaky:

Link to comment
Megosztás:

Az oké, de talán szoftverfrissítéssel nem lehetne magyarítani? Mert pont hogy a német tudás hiányzik. :D

Biztos van magyar nyelven is ilyen, hisz biztos itthon is adtak el belőle.

Gondolom a menüpontokat nem fogja érteni, amit meg pont kéne, hogy használni tudja.

Bár ha már ott él, megtanulhatná a nyelvet, ez igaz. :sneaky:

Szia!

A g astra gyári navi szoftvert sem firssítgették, se a térképet se semmit, német meg angol nyelv van (talán még egy kettő, de magyar nincs). A c vekiben se sokkal több a változás tudtommal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

A g astra gyári navi szoftvert sem firssítgették, se a térképet se semmit, német meg angol nyelv van (talán még egy kettő, de magyar nincs). A c vekiben se sokkal több a változás tudtommal.

Köszi!

Tehát nem lehetséges magyarrá varázsolni a menüt?

Link to comment
Megosztás:

Neked nem villant az ellenkező irányba? Gyári még az indexkarod?

De igen, mert már 8 éves az autóm és nyengül a rugó az indexkarban. Majd lehet, hogy veszek egy új indexkart, vagy ezúton kérem a cartársakat, ha van valakinek új, vagy alig használt (tempomat miatt kivett) indexkarja, akkor azt szívesen megvenném.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Tehát nem lehetséges magyarrá varázsolni a menüt?

Szia,

nekünk is volt c vectránk, de csak angol-német nyelv volt benne gyárilag, ha az angolt jobban tudja, arra kell átállítani.de érdemes megnézni, lehet, hogy van benne (menü/einstellung(beállítások)/sprache(nyelvi beállítások) menüpont alatt kell majd nézelődni)

remélem segített egy kicsit a válasz

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

De igen, mert már 8 éves az autóm és nyengül a rugó az indexkarban. Majd lehet, hogy veszek egy új indexkart, vagy ezúton kérem a cartársakat, ha van valakinek új, vagy alig használt (tempomat miatt kivett) indexkarja, akkor azt szívesen megvenném.

Ha jól tudom, akkor ez PIC-el van megoldva. Ha igen, akkor lehet bele rakni egy olyan fejlesztést, hogy egyik irányba indexelés után 1 másodpercig ne fogadjon el másik irányba jelet. Ezzel ki lehet védeni a visszabillenést.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.