Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

én tuti nem ánék neki házilag, hozzáértés nélkül

inkább fizettem érte 20-at, de 5 év után is úgy néz ki, ahogy annak kell! (pedig sajnálom a pénzt mindenre)

kivéve persze ott ahol le kellet szedni a német rendőrbácsi mellet :rolleyes:

A lidlis fólia nem éppen ugyanaz, mint amit 20-ért tesznek fel, szóval szerintem nem attól fog lejönni, megcsúnyúlni, hogy nem profi rakja fel. Én is vettem ilyen 1000 Ft-os fóliát, mondjuk azt sík üvegre raktam fel, de ott kiváló volt. Az autó girbe-gurba üvegein nem biztos, hogy nyújtaná az elvárt szintet ez a fólia.

Link to comment
Megosztás:

mi kb. 1 hónapja fóliáztuk a kocsit. 18e-ért. caravant hátul körbe + szélvédőre csík.

a gyakorlat az volt, hogy a vizes üvegre rámérte a fóliát, leszabta majd hőlégfúvóval rányújtotta az üvegre.

a meleg miatt a fólia megnyúlik és követi az ablak ívét.

otthon egyedül előszörre csinálni tuti szopás. szvsz.

ja meg a 2 hátsó ajtóból az üveget kivették úgy fóliázták.

a hátsó szélvédőre kerülhet e fólia vitára:

a dobozos furgonokon van hátul üveg? nincs.

megbüntetik őket? nem.

Link to comment
Megosztás:

mi kb. 1 hónapja fóliáztuk a kocsit. 18e-ért. caravant hátul körbe + szélvédőre csík.

a gyakorlat az volt, hogy a vizes üvegre rámérte a fóliát, leszabta majd hőlégfúvóval rányújtotta az üvegre.

a meleg miatt a fólia megnyúlik és követi az ablak ívét.

otthon egyedül előszörre csinálni tuti szopás. szvsz.

ja meg a 2 hátsó ajtóból az üveget kivették úgy fóliázták.

a hátsó szélvédőre kerülhet e fólia vitára:

a dobozos furgonokon van hátul üveg? nincs.

megbüntetik őket? nem.

én úgy tudom, hogy B oszloptól hátra akár be is deszkázhatod.....

Link to comment
Megosztás:

mi kb. 1 hónapja fóliáztuk a kocsit. 18e-ért. caravant hátul körbe + szélvédőre csík.

a gyakorlat az volt, hogy a vizes üvegre rámérte a fóliát, leszabta majd hőlégfúvóval rányújtotta az üvegre.

a meleg miatt a fólia megnyúlik és követi az ablak ívét.

otthon egyedül előszörre csinálni tuti szopás. szvsz.

ja meg a 2 hátsó ajtóból az üveget kivették úgy fóliázták.

a hátsó szélvédőre kerülhet e fólia vitára:

a dobozos furgonokon van hátul üveg? nincs.

megbüntetik őket? nem.

Feltétele: legyen kétoldalt külső visszapillantó tükör!

Nekem ezt mondta egy rendőr.

Link to comment
Megosztás:

mi kb. 1 hónapja fóliáztuk a kocsit. 18e-ért. caravant hátul körbe + szélvédőre csík.

a gyakorlat az volt, hogy a vizes üvegre rámérte a fóliát, leszabta majd hőlégfúvóval rányújtotta az üvegre.

a meleg miatt a fólia megnyúlik és követi az ablak ívét.

otthon egyedül előszörre csinálni tuti szopás. szvsz.

ja meg a 2 hátsó ajtóból az üveget kivették úgy fóliázták.

a hátsó szélvédőre kerülhet e fólia vitára:

a dobozos furgonokon van hátul üveg? nincs.

megbüntetik őket? nem.

Ez nem jelent semmit. A Magyar jogban ebből nem lehet levezetni azt, hogy fóliázni, vagy hátsó ablakot bedeszkázni lehet.

Magyar jogi logika nem egyenlő a józan paraszti ésszel.

Link to comment
Megosztás:

Ezeket vízzel kell feltenni. A tiszta ablakot bevizezed, rárakod a fóliát és szépen valami enyhén rugalmas lappal kinyomod a vizet a fólia alól, középről kifelé. Aztán körbevágod az üveg szélénél. Figyel arra, hogy jó oldalával rakd fel, ez jelölve is szokott lenni.

Engem az érdekelne majd, hogy 50-nél is ugyanoda szórja-e, mint 130-nál, esetleg ugyanúgy menetszélfüggő-e, mint a sima. Ha úgy vesszük, akkor a permet könnyebb, tehát jóval nagyobb lesz az eltérés, mint a gyárinál.

Én most rendeltem meg, kiváncsi leszek hogy milyen!! :rolleyes:

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

a hátsó szélvédőre kerülhet e fólia vitára:

a dobozos furgonokon van hátul üveg? nincs.

megbüntetik őket? nem.

meg ugye a lemezezés nem tükröződik, míg a tükörfólia igen, az meg télleg szar, ha a képedbe szórja a huncut kis napsugarakat...

Link to comment
Megosztás:

Így sejtettem én is. Tudsz valami táblázatról, ami megadja, hogy adott sebességhez mekkora frekvencia és mekkora feszültség tartozik?

Sajna nincsen de ha lesz segítségem akkor a hétvégén készítek egyet!! Ugyanis kocsit vezetni GPS el + Km órával sebességet követni és még ezek mellé egy usb-s szkóppal frekit + jelnagyságot figyelni igencsak nehéz lesz! De viszont olyan segitségre lesz szükségem aki tud nekem egyhúzomban egy adott sebességgel haladni hosszú időn keresztül! Az jó neked ha mondjuk csinálok 10,30,50,90,120,140 ről táblázatot? Vagy ezek nagy ugrások?? Bár nekem elég lenne két érték a nulla illetve a nullától külömböző mondjuk legyen egy "5" ha már 5el haladok akkor mehet a folyamatos! Tehát szerintem arra logikára fel lehetne épiteni hogy ha jön egy adott nagyságú jel (ezesetben az 5km/h hoz tartozó) akkor indul a folyamatos ha eltűnik akkor meg átkapcsol szakaszosra. Természetesen mindez akkor ha 1es állásba van az ablaktörlő kar, ha szakaszosba akkor intervallum állítós a téma, a 2es fokozat meg mindentől független gyors tehát ez maradna egyedül gyári működésű.

Link to comment
Megosztás:

Sajna nincsen de ha lesz segítségem akkor a hétvégén készítek egyet!! Ugyanis kocsit vezetni GPS el + Km órával sebességet követni és még ezek mellé egy usb-s szkóppal frekit + jelnagyságot figyelni igencsak nehéz lesz! De viszont olyan segitségre lesz szükségem aki tud nekem egyhúzomban egy adott sebességgel haladni hosszú időn keresztül! Az jó neked ha mondjuk csinálok 10,30,50,90,120,140 ről táblázatot? Vagy ezek nagy ugrások?? Bár nekem elég lenne két érték a nulla illetve a nullától külömböző mondjuk legyen egy "5" ha már 5el haladok akkor mehet a folyamatos! Tehát szerintem arra logikára fel lehetne épiteni hogy ha jön egy adott nagyságú jel (ezesetben az 5km/h hoz tartozó) akkor indul a folyamatos ha eltűnik akkor meg átkapcsol szakaszosra. Természetesen mindez akkor ha 1es állásba van az ablaktörlő kar, ha szakaszosba akkor intervallum állítós a téma, a 2es fokozat meg mindentől független gyors tehát ez maradna egyedül gyári működésű.

Nekem elég az, hogy annál az 5km/h-nál milyen a jel, nem kell a teljes sebességtartomány. Csak azért kell, hogy mégis milyen jelszintre vagy frekvenciára számítsak a PIC-nél. De persze ha le tudod mérni többféle sebességnél, az nem gond :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem elég az, hogy annál az 5km/h-nál milyen a jel, nem kell a teljes sebességtartomány. Csak azért kell, hogy mégis milyen jelszintre vagy frekvenciára számítsak a PIC-nél. De persze ha le tudod mérni többféle sebességnél, az nem gond :rolleyes:

Rendben! Akkor mondjuk 60ig 10es lépésekben csinálok egy táblázatot, illetve az ominózus 5re koncentrálva!

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdésem lenne honnan tudom biztosan hogy a G Astrámban van e riasztó ?Kelli lennie valamilyen piros pontnak ami világit a sebességváltó előtt??? :rolleyes:

Szia! Ha gyári akkor az elakadás jelző gombjában van egy piros led ami mikor kétszer rányomsz a záró gombra elkezd pár mp ig világítani. Ha utólag szerelt akkor legtöbbször van saját távirányitója, de ez nem minden esetben. Az utólag szereltnél viszont van sziréna a motortérben! Szóval ezek megléte vagy nem megléte ami látványos. Van még egy megoldás fogod letekered a hátsó ablakot beriasztasz vársz jó fél percet felhúzod a pöcköt aztán benyitsz és ha visit akkor van benne, bár még ilyenkor is lehet hogy nem működöképes!

Link to comment
Megosztás:

mi kb. 1 hónapja fóliáztuk a kocsit. 18e-ért. caravant hátul körbe + szélvédőre csík.

a gyakorlat az volt, hogy a vizes üvegre rámérte a fóliát, leszabta majd hőlégfúvóval rányújtotta az üvegre.

a meleg miatt a fólia megnyúlik és követi az ablak ívét.

otthon egyedül előszörre csinálni tuti szopás. szvsz.

ja meg a 2 hátsó ajtóból az üveget kivették úgy fóliázták.

a hátsó szélvédőre kerülhet e fólia vitára:

a dobozos furgonokon van hátul üveg? nincs.

megbüntetik őket? nem.

Közlekedési felügyeletet felhívtam, és készségesen válaszoltak.

Lehet fóliázni, DE! csak a B oszloptól hátrafelé lévő oldalsó üvegeket, DE a hátsó szélvédőt NEM.

Lidl-nek írtam, hogy mi aszitu, erre visszaírták, hogy az EUban engedélyezett ez a fólia, csatolták mellé a német ABG engedélyt...

" Mellékelten elküldöm Önnek a termék használati útmutatóját, és német engedélyét. Az irat az Európai Unió egyik hivatalos nyelvén íródott, ezért egyenértékű a magyar engedéllyel.

"

Ha elteszem az igazolást, és ellenörzéskor bemutatom, akkor vajon?

Link to comment
Megosztás:

Közlekedési felügyeletet felhívtam, és készségesen válaszoltak.

Lehet fóliázni, DE! csak a B oszloptól hátrafelé lévő oldalsó üvegeket, DE a hátsó szélvédőt NEM.

Lidl-nek írtam, hogy mi aszitu, erre visszaírták, hogy az EUban engedélyezett ez a fólia, csatolták mellé a német ABG engedélyt...

" Mellékelten elküldöm Önnek a termék használati útmutatóját, és német engedélyét. Az irat az Európai Unió egyik hivatalos nyelvén íródott, ezért egyenértékű a magyar engedéllyel.

"

Lehet fóliázni hátsó szélvédőt!! (forrás: NKH)

Link to comment
Megosztás:

1. A "B" oszlop mögötti üvegek (hátsó oldalsó, hátsó szélvédő) csak érvényes "H" minősítő jellel rendelkező anyaggal fóliázhatók, a fényáteresztéstől függetlenül.

2. A vezető üléssor melletti üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minősítő jellel, de összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 70 %-nál (AU 75, SCL).

3. Az első szélvédő esetében, kivéve a lehajtott napellenzők által takart felület (ahova sötétítő csík szerelhető), is fóliázható, érvényes "H" jellel rendelkező anyaggal, ha összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 75 %-nál (SCL).

Hirtelen ezt találtam..

Link to comment
Megosztás:

1. A "B" oszlop mögötti üvegek (hátsó oldalsó, hátsó szélvédő) csak érvényes "H" minősítő jellel rendelkező anyaggal fóliázhatók, a fényáteresztéstől függetlenül.

2. A vezető üléssor melletti üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minősítő jellel, de összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 70 %-nál (AU 75, SCL).

3. Az első szélvédő esetében, kivéve a lehajtott napellenzők által takart felület (ahova sötétítő csík szerelhető), is fóliázható, érvényes "H" jellel rendelkező anyaggal, ha összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 75 %-nál (SCL).

Hirtelen ezt találtam..

És az EU-s minősítés nem elég? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

EU-s minősítés plussz B oszlop mögött+hátsó szélvédő+műbizonylat= nincs probléma :rolleyes:

Üdv!

Előző autómnál volt tapasztalat a fóliával.

A kocsi körbe lett varrva, 20%-os 3M fóliával. Adtak hozzá műbizonylatot, meg ilyen H-s cuccot.

Akkor még hátul sem volt szabályos a fólia. Közben az lett.

De akkor is úgy volt, hogy csak azt a fóliát fogadták el B oszloptól hátrafelé is amelyikről volt műbizonylat.

Most már gondolkodok rajta, hogy a Caravan-t is lehúzatom, csak mivel nem csak én használom, így neccesebb mert sötétben tolatgatni érdekes.....

Link to comment
Megosztás:

Én nem értek a lovakhoz,

de engem baromira zavar ha nem látok át az előttem álló fóliázott autón.

Hogy mi történik ,pl fékezéskor ,én nem csak az előttem lévőt figyelem ,hanem az az előttit is.

De ha Ti mondjátok biztos jó.

Nekem is ugyanez a bajom a fóliával. Én sem csak a közvetlen előttem menőt figyelem, hanem próbálom az az előbb haladókat is figyelni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.