Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok! Caesar rablásgátlóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Otthon be lehetne kötni?

A legjobban attól tartok, hogy a gyári kábelezés össze lenne barmolva, mint minden utólagos kütyüvel.

http://www.caesaralarm.hu/rablasgatlo/266/CT-266beszerel.pdf

Itt a beszerelési leírás.

Mi a véleményetek?

Nekem az elöző kocsimba volt ilyen cuccos. Kb. 3 nap alatt kötöttem be, nem vagyok éppen egy villamos mérnök. ( szerelő 2 hét múlva rakta volna be 15 000-ér!)

Ha tudsz forrasztani, meg kicsit bogarászod a kapcsolási rajzokat mindent szépen beköthetsz.

Szigetelőszalag, kábelsaru, zsugorcső, forrasztópáka és egy halom TÜRELEM! <_< De az élmény megfizethetetlen. :angry:

Mondjuk én az indításgátló részét nem kötöttem be, csak a kp vezérlést, meg a csomagtér nyitást meg a riasztót!

Link to comment
Megosztás:

Az ülés kábelkötegének (X36) 8-as és 7-ese és belemegy az X1 (instrument panel) valamelyik lukába illetve egyszerűen a testre megy a barna. Szerinted ne foglalkozzak vele, vágjam le? Csak egy megy és bal kormányos autó révén nekem a sofőrülésen van csak. Az anyósülésen nem volt ilyen. A kábelkötegem fura mert az összes légzsákkal és övfeszítővel kapcsolatos kábel narancs színű és nem citromsárga mint az autóban. Valamint olyan mintha benne lenne az összes drót bal és jobb kormányos változathoz is mert kb. dupla annyi drót ment a hátsó ablakemelőkhöz mint amit a tis2000 írt. Például a fehér ami a bal kapcsoló lock állását vezérli (sofőroldal 4 kapcsolós panel) az elment a jobb oldalra is az anyósülésre. Egyébként a piros sárga kábel mit vezérel ? Mert elmegy minden ablakemelőbe meg a központi zárba is!

Az ülésfűtés a TIS 2000 szerint áll a controllerből N1 N2 a fűtópaplanból E12 E13 egy és egy sensor-ból B15 B14 ezt csak opel lehet? Vaterán találtam univerzális carbon szálast azt szerinted nem lehet beleszerelni úgy, hogy opel kapcsoló kapcsolja? Apropó nem tudod hol lehet venni ilyen kapcsolót? Az univerzális nem tetszik meg sehova sem tudom elrakni.

ne foglalkozz vele bajt nem okoz

a légzsák kábelek színét valamikor felcserélték de nem tudom melyik évjárattól

az piros sárga kábel a kp zár kábele ha van tetőablak csatid akkor abba is bele megy de ezt a kábel színt is megváltoztatták előtte barna fekete volt

a kábelek nálam is megvannak mind a két oldalra tükör +ablak vezérlők ami a jobb első ajtóba megy az a balnál is megvan csak az ajtókábelben nincs meg

nem tudom hogy lehet bekötni a nem gyári panelt

nekem sikerül 20E ért kompletten beszerezni vateráról

kapcsolók(2)+tartó, panelek(4) kábelek csatlakozóstól

türelem mindig felbukkannak a dolgok csak várni kell

Link to comment
Megosztás:

na én ezért nem fizetnék...,egyszerűbb,és kb,5 perc, ingyen van.

Nézőpont kérdése.

Én találkoztam olyan hellyel ahol az ilyen kis 5 perces Tech-es programozásokat ingyen megcsinálták, másrészről meg én idegenkedem mindenféle irreverzibilis átalakítástól az autón, szóval nem hajtanék végre semmi olyan módosítást amit aztán később esetleg nem tudok a gyári állapotra maradéktalanul visszaállítani. Ebbe nálam beletartozik a vezetékek elvágása is (hiába forrasztod aztán össze, az már nem olyan lesz mint a gyári), szóval én csak akkor vágnék el egy vezetéket, ha van helyette tartalékba másik kábelkötegem amivel aztán később tudom pótolni az elmetszettet.

Link to comment
Megosztás:

Nézőpont kérdése.

Én találkoztam olyan hellyel ahol az ilyen kis 5 perces Tech-es programozásokat ingyen megcsinálták, másrészről meg én idegenkedem mindenféle irreverzibilis átalakítástól az autón, szóval nem hajtanék végre semmi olyan módosítást amit aztán később esetleg nem tudok a gyári állapotra maradéktalanul visszaállítani. Ebbe nálam beletartozik a vezetékek elvágása is (hiába forrasztod aztán össze, az már nem olyan lesz mint a gyári), szóval én csak akkor vágnék el egy vezetéket, ha van helyette tartalékba másik kábelkötegem amivel aztán később tudom pótolni az elmetszettet.

Műszerész a szakmám,ugyhogy engem az ilyen dolgok nem nagyon érdekelnek.

Forrasztással,zsugor csővel,funkcionálisan nem fog semmi változni,csak kinézetre.

De ott meg nem is látszik,nem nagyon izgat,hogy néz ki.

Visszaállítása pedig újabb 5 perc <_<

Link to comment
Megosztás:

Nézőpont kérdése. Én találkoztam olyan hellyel ahol az ilyen kis 5 perces Tech-es programozásokat ingyen megcsinálták, másrészről meg én idegenkedem mindenféle irreverzibilis átalakítástól az autón, szóval nem hajtanék végre semmi olyan módosítást amit aztán később esetleg nem tudok a gyári állapotra maradéktalanul visszaállítani. Ebbe nálam beletartozik a vezetékek elvágása is (hiába forrasztod aztán össze, az már nem olyan lesz mint a gyári), szóval én csak akkor vágnék el egy vezetéket, ha van helyette tartalékba másik kábelkötegem amivel aztán később tudom pótolni az elmetszettet.
JóL besZéLSZ, NEM éRDEMES SZéTVáGI A KáBELEKET! MI VAN HA GYáRI RáDIOT AKARSZ BELERAKNI UJRA?? AMúGY TéNYLEG SOK HELYEN ILYENéRT NEM KéRNEK PéNZT, éN MéG HIBAKóD KIOLVASáSéRT SEM FIZETTEM <_< VALAHOGY MIDíG SZIMPATIKUS LEHETTEM VAGY VALAMI
Link to comment
Megosztás:

nem a coupe + 3 ajtós teljesen más

ami neked jó kombi 5ajtós 4 ajtós

ezek a b oszlopig ugyan azok sőt még a hátsóajtó kárpitok is megegyeznek csak az ajtó felső élei eltérőek

Köszi,de nekem 3 ajtos van.és az ebay-en találtam egy ablakemelö szerkezetet,ami 5 ajtosba valo.az elado nemtudta megmondani,hogy jo e az enyémbe.De mostmár találtam 3ajtosba valot.

Link to comment
Megosztás:

Nézőpont kérdése.

Én találkoztam olyan hellyel ahol az ilyen kis 5 perces Tech-es programozásokat ingyen megcsinálták, másrészről meg én idegenkedem mindenféle irreverzibilis átalakítástól az autón, szóval nem hajtanék végre semmi olyan módosítást amit aztán később esetleg nem tudok a gyári állapotra maradéktalanul visszaállítani. Ebbe nálam beletartozik a vezetékek elvágása is (hiába forrasztod aztán össze, az már nem olyan lesz mint a gyári), szóval én csak akkor vágnék el egy vezetéket, ha van helyette tartalékba másik kábelkötegem amivel aztán később tudom pótolni az elmetszettet.

Szia Tgabika76!

Ezt a szöveget amit leírtál szívesen a pofájába dörgölném annak a f@.z kalapnak aki az én ótómba elvágott pár gyári vezetéket ami a ccrt700-as rádiómhoz megy (emiatt nem is szólt a rádió),Én nagy nehezen összekötözgettem,igaz nem túl gusztusosan (másképpen nem lehetett,mert a gyári csatitól pár mm-re vágta el,egyenlőre most mükszik).Igaz a multi kormányról még mindig nem tudom vezérelni a rádiót,nem értem,hogy miért,pedig mindent összekötöttem.

Jah!Igaz nem ide tartozik,de remélem nem dorgálnak meg érte,hogy ide írom:a múltkor "beszélgettünk" az autóklímáról,nem az ALARM MV AUTÓKLÍMA volt az ATI-nál?,mert térkép szerint ők most a Nyárfa u 8-ba költöztek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.