Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Az autóban általában, 80-110A-es generátor van gyárilag. Ennek a teljesítménye, "megy" az akkuba, és a fogyasztókra.

A fogyasztók: ECU, (benzinesnél) a nagyfesztrafókra, elektromos kormányszervóra, világítás, stb...

350W-nál, már kellene egy kondenzátor, ami az áramcsúcsokat ellátja.

Vagy vegyél még egy akkut, és közvetlen az erősítő mellé. A lehető legrövidebb vezetékekkel!

Hát a másik akkut nem tudom hova tehetném ízléses helyre úgyhogy marad a kondenzátor. Ameddig ez nincsen gondolom nem okoz semmiféle problémát ugye?

És ha a világítás mellett az elakadásjelzőt bekapcsolom zene nélkül akkor is tapasztalom a halványodást villogásoknál. Régebben mintha nem lett volna ez vagy csak nem figyeltem fel rá... Most egy kicsit öregebb 45 Ah-s akku van az autóban. Egy új nagyobb teljesítményű nem segítene?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés, mivel nekem nincs fűtés gyárilag se az 5A-s bizti se a fűtés relé nincs a táblában. Ilyen relét hol tudok venni? Ebben még tudnál segíteni nekem? vagy csak gyári ?

Köszi, Üdv!

Szia Jamie!

Ha a két relé egyikére lenne szükséged, akkor ebben tudok segíteni

https://picasaweb.google.com/104464032819492914694/2012Majus25?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOHD6Prfo5fJ0QE&feat=directlink

Link to comment
Megosztás:

Én még Cromaxban vettem ilyen relét(én bontotat vettem), itt van amit írtak (neked is ugyanez a relé kell)

Relé fényszóró As98-05,Cr00-06 :

Új: 1.978 Ft - kedv. 1.701 Ft

bontott : 880 Ft

Hah!

Ez kell nekem!

Én nem tudtam hogy van belőle utángyártott, már a gyárit nézegettem (cikkszáma 9114580), de annak az új ára meg 13e Ft... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Hah!

Ez kell nekem!

Én nem tudtam hogy van belőle utángyártott, már a gyárit nézegettem (cikkszáma 9114580), de annak az új ára meg 13e Ft... :blush:

?

A Cromaxos az új GM-es ára! Ne szervízbe vedd, mert valami 2-5x-ös áron van!!!

Még egy kérdés, mivel nekem nincs fűtés gyárilag se az 5A-s bizti se a fűtés relé nincs a táblában. Ilyen relét hol tudok venni? Ebben még tudnál segíteni nekem? vagy csak gyári ?

Köszi, Üdv!

Szia Jamie!

Ha a két relé egyikére lenne szükséged, akkor ebben tudok segíteni

https://picasaweb.go...feat=directlink

Itt a fekete ami neked kell...

Link to comment
Megosztás:

https://sites.google...pelccled/cc-led

Az enyém is rendesen működik. Neked milyen motorkódú az autód?

https://sites.google...lccled/tempomat

Köszi! :icon1:

Én is éppen készülök megépíteni a tempomat visszajelző elektronikádat, és megint lenne egy észrevételem: a kikapcsológomb, és a féklámpa kapcsoló sorba van kötve, vagyis szerintem elég lenne csak a fékkapcsoló után levenni a jelet, a kormánykapcsolóról le lehetne spórolni azt az egy szál vezetéket, mert felesleges, így az elektronika is egyszerűsödne valamelyest. Vagy nem jól látom?

Link to comment
Megosztás:

valóban annyi .... :(

kat.szám : 6238574

Húú, annyit egy reléért, ne vicceljenek!

Akkor a cromax utánagyártott? nekem azt írták, hogy eredeti, nah mind1, nem az lett, úgyhogy nem tudom, gogy GM-es csomagban jött volna...

Amúgy relében oly mind1. Én eredeti bontottat 880Ft-ért vettem. :)

Link to comment
Megosztás:

Húú, annyit egy reléért, ne vicceljenek!

Akkor a cromax utánagyártott? nekem azt írták, hogy eredeti, nah mind1, nem az lett, úgyhogy nem tudom, gogy GM-es csomagban jött volna...

Amúgy relében oly mind1. Én eredeti bontottat 880Ft-ért vettem. :)

én nem értek hozzá :)

de amit Tgabika berakott számot az annyi ;)

Link to comment
Megosztás:

Az X16XEL így van bekötve, ez igaz. Viszont, a Z-seknél, az ECU-ba megy, külön-külön.

Tehát, figyelni kell mind a két vonalat, hogy "kompatibilis" maradjon a Z-sekkel is.

A CD4066-ban van annyi elektronikus kapcsoló, ezért maximum egy érintkezőt, és egy vezeték bekötést spórolsz.

A panelen viszont, át kell kötni azt a bemenetet tápfeszültségre, amit itt nem akarsz elvinni.

Nem tudom, érthető voltam-e?!

Ja, így már értem, valóban én csak az X-es kapcsolási rajzát néztem. Igen, világos mit kell átkötni, átnéztem, értem a működését.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

...

A baj az, hogy ha megyek éjszaka akkor elég látványosan a zene ütemére halványulnak a fényszórók meg minden ami világít a kocsiban. Meg ha például bekapcsolom az elakadásjelzőt akkor is.

...

Az autóban általában, 80-110A-es generátor van gyárilag. Ennek a teljesítménye, "megy" az akkuba, és a fogyasztókra.

A fogyasztók: ECU, (benzinesnél) a nagyfesztrafókra, elektromos kormányszervóra, világítás, stb...

350W-nál, már kellene egy kondenzátor, ami az áramcsúcsokat ellátja.

Vagy vegyél még egy akkut, és közvetlen az erősítő mellé. A lehető legrövidebb vezetékekkel!

Lehet, hogy én értelmezem rosszul amit Gábor ír, de az én olvasatomban az jön ki belőle, hogy pusztán a vészvillogó bekapcsolására, zene nélkül is villódznak a lámpák. Ebben az esetben sem a plusz akku, sem a kondi nem segít csak a szakavatott, türelmes kéz, ami kimér és átvizsgál mindent a generátortól a csatlakozásokon, kötéseken át az akkuig.

Aztán ahogy DV írta.

Link to comment
Megosztás:

Már készül... de kicsit több modulhoz is kell a sebességjel (legalábbis nekem :wub: )....

https://sites.google...tra/sebessegjel

Addig is, nyugodtan megépítheted, a többit a S.L.S. modul kezeli majd...

ok, köszönöm. kérlek szólj ha megvan.

viszont érdekességképpen mondom, hogy ma 40km/h alatt is be tudtam kapcsolni a tempomatot és tartotta is a sebességet. kb 33km/h-val

Link to comment
Megosztás:

RHD: jobb kormányos

6-12, 5-11 csere, és jó lesz!

nekem megtudnád mondani hogy az elektromos tükör csatijában mit kell felcserélni mert nekem fel van cserélve az irány jobb és bal oldal között

a térbeli mozgatás működik mind a két tükrön csak az iránykapcsoló megy fordítva

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.