Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ha minden igaz olyan kell bele mint az óracsoportba, de ez nem 100% még nem szedtem szét és nem vagyok benne biztos.

De ha olyan kell akkor az ilyen:

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41130000-izzo-foglalat/41130612-muszerfal-vilagitas-izzo/142001-muszerfal-vilagitas-izzo-opel-astra-g-1998-2009

Jót linkeltél, ez kell bele 2db.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A TID/MID kijelzőről volt szó, de köszi a képet, még jól jöhet :icon1:

Kössz.

Insignia fúvókára cserélném én is a gyárit. Volt egy link, ami az angol fórumra irányított, sajnos nem jó már a link, amivel lehet állítani a spricnit. Mi lenne az, és merre kell állítanom, hogy feljebb fújjon? Létezik vmi egyszerű háti megoldás erre? Ehhez mindenképpen le szükséges venni az ablaktörlő karokat, nem fér be a kéz a műanyag mögé a kicseréléshez, mint itt?

Módosítva : ginola
Link to comment
Megosztás:

Kössz.

Insignia fúvókára cserélném én is a gyárit. Volt egy link, ami az angol fórumra irányított, sajnos nem jó már a link, amivel lehet állítani a spricnit. Mi lenne az, és merre kell állítanom, hogy feljebb fújjon? Létezik vmi egyszerű háti megoldás erre? Ehhez mindenképpen le szükséges venni az ablaktörlő karokat, nem fér be a kéz a műanyag mögé a kicseréléshez, mint itt?

darthvödör oldalán találsz segítséget ;)

Le kell venni mindenképp, a 2 régi spriccni lehet, hogy meg lesz picit szorulva, én finoman kalapáccsal kiütögettem (persze nem a 10kg-os samuval :D ).

Nagyon király lesz, majd meglátod! Megéri kicserélni, 15-20perces művelet :icon10:

Nekem nem kellett állítani, beraktam és teljesen jól szórja a vizet, normál esetben szerintem nem kell állítgatni rajta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

darthvödör oldalán találsz segítséget ;)

Le kell venni mindenképp, a 2 régi spriccni lehet, hogy meg lesz picit szorulva, én finoman kalapáccsal kiütögettem (persze nem a 10kg-os samuval :D ).

Nagyon király lesz, majd meglátod! Megéri kicserélni, 15-20perces művelet :icon10:

Nekem nem kellett állítani, beraktam és teljesen jól szórja a vizet, normál esetben szerintem nem kell állítgatni rajta.

köszönöm, remélem lejön a lapát könnyedén, aut hiszem 16.os kulcs kell hozzá......

A fúvókák darabára 1000 Ft a cromaxban, létezik ennél olcsóbban?

Módosítva : ginola
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A műszerfali vízhőfok mutató padlón van egy ideje. A mutató ki sem tér alap állásból. A thermosztát melletti jeladó gombát kicseréltem ,de a helyzet változatlan. Van valakinek ötlete merre tovább? Van ennek valahol biztositékja?

Az Ecu kap valahonnan jelet mert kiolvastam Elm327-el és ott van hőmérséklet érték.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm, remélem lejön a lapát könnyedén, aut hiszem 16.os kulcs kell hozzá......

A fúvókák darabára 1000 Ft a cromaxban, létezik ennél olcsóbban?

Ha nem jön le, akkor sincs baj, mert már korábban is leírtam, hogy NEM kell leszedni az ablaktörlőkarokat a spricni cseréjéhez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :) Új vagyok.

Én a szemüvegtartó miatt találtam ide, de a képen látható tartót nem tudom betenni.

Ilyen patentok tarják jelenleg a kapaszkodót: (tehát nem tudnám hova csavarozni) http://kepfeltoltes.hu/view/150703/20150703_120705_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Viszont az Insignia fúvókákat beszereltem, és tökéletes! Városban 60-nál, elkerülőn 120-al egyaránt.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem jön le, akkor sincs baj, mert már korábban is leírtam, hogy NEM kell leszedni az ablaktörlőkarokat a spricni cseréjéhez.

Olyan nincs hogy nem jön le. WD40 + megmozgatás. Ezután a kar tövét megfogni és lefelé nyomni. Ezután szépen le lehet venni. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Le kell vágni róla a két kiálló kis bizbaszt,hogy síkba legyen,majd a két takaró műanyagba fúrni kell lyukakat és ehhez önmetsző csavarral fel lehet rögzíteni.Nem tudom hogy ez mennyire esztétikus,a neten találtam pár képet rólahttp://www.allcorsa.co.uk/forums/showthread.php/fitting-sunglasses-holder-2648.html#/forumsite/21023/topics/2648

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkezdtem beszerelni a térképolvasós lámpát. E közben találtam két becsomagolt csatlakozót. Egyik sokeres, a másik 3 eres kis dobozka.

A sokeresen találtam vastag állandó 12V-ot és gyújtáskapcsolt vékony 12V-ot. Mik lehetnek ezek?

Használhatom ezeket a napellenzők és a beltér világítás meghajtására?

A régi lámpán a szürke a multitimer vezetéke? Ezen 12V-ot mértem akkor is, amikor a lámpa nem világított. A multitimer ezek szerint testet kapcsol?

Vagy mi a bekötése a régi lámpának?

20150703_183528_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
20150703_183541_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
20150703_183534_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkezdtem beszerelni a térképolvasós lámpát. E közben találtam két becsomagolt csatlakozót. Egyik sokeres, a másik 3 eres kis dobozka.

A sokeresen találtam vastag állandó 12V-ot és gyújtáskapcsolt vékony 12V-ot. Mik lehetnek ezek?

Használhatom ezeket a napellenzők és a beltér világítás meghajtására?

A régi lámpán a szürke a multitimer vezetéke? Ezen 12V-ot mértem akkor is, amikor a lámpa nem világított. A multitimer ezek szerint testet kapcsol?

Vagy mi a bekötése a régi lámpának?

elvileg a napfénytető kábelezése.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mivel még nem volt róla leírás, és a spriccni rögzítése is ismeretlen volt számomra, ezért szedtem le.

Szerintem, (2011,09,03.-án frissen forrott lábbal) nem is nagyon akartam vele kínlódni.

Igen, a napfénytető csatlakozói.

A nagy a vezérlésé, a kicsi a nyomógombé.

Köszönöm a gyors választ!

Hú, már csak egy napfénytető kéne....régi vágyam.

Persze nem fogom kiflexelni a tetőt... :S

A nyomógomb vezetékét használhatnám a beltérvilágításhoz és a napellenzőkhöz? Vagy azt nem bírná el?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a napfénytető kapcsolt 12V-ját és testét használtam a napellenzőkhöz és a beltér világítás megfelelő lábára, de problémám adódott.

Összekötéskor a rádió bekapcsolt, ajtónyitásra pedig sípolt, mintha kulcs lenne a gyújtáskapcsolóban, pedig nem volt.

A kapcsolt 12V leválasztása után mind helyre állt, persze most a napellenzők a térképolvasó rész nem megy.

Kapcsolási rajz alapján a kapcsolt 12V megegyezik a szivargyújtó és a tetőablak esetében. Csak másik biztosítékon keresztül.

Mivel lehet baj? Vagy a test nem jó? Arról nem találtam rajzot!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

mekkora szofita égő kell az utastéri tetőlámpába? 36mm? Ledesíteni szeretnék méghozzá az újabb típusú cob leddel.

Szerintem 42-es.

Nekem a kapaszkodókba hátul cob ledes van, mivel kicsi a nyílás és az jobban bement, de nincs különbség a fényerőben, legalábbis én nem vettem észre. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

arra a fém hengerre gondolsz amin van az eredeti felfogatás?

Neked a takaró müanyag alatt két kis lyuk van?

Mert nekem egy ovális nyílás,amibe fém kapcsokat kell bepattintani és ebbe kell a tartót beszerelni,mint a két hátsó kapaszkodóknál.Csavar nem is kell hozzá,ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A hátsó ablaktörlőm eléggé viharvert, de jól látom, hogy speciális, és csak drágán oldható meg a cseréje, mivel csak a nagy gyártók csinálnak ilyet?

Előre neke nagyon beváltak az Auchanben kapható Sheron márkájú lapátok. Jó lenne ha hátra is blade típusú lenne, de olyat meg nem találok.

Köszi előre is a tanácsokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.