Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

4 órája, PGabii írta:

Ezt már megcsináltam. De egyenlőre próbalámpával próbáltam ki hogy hátha úgy jó. De nem

Ha km óra és a multitimer között meg van a vezetek és helyen van a visszajelző izzó ,akkor az irányjelzőt kapcsold jobbra vagy balra és terheld 21W -tal és az ikon fog működni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A csodalatos szivargyujtoval tudott valaki csinalni valamit, hogy a 2. godornel ne ugorjon ki belole az autos tolto vagy barmi amit oda dugok? Termeszetesen barmelyik masik autoba bennmarad a tolto mint a szog, ebbe csak lotyog ossze vissza. Kispapirt szoktam betuszkolni, de azert az jo csoves...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kölyök írta:

Sziasztok!

A csodalatos szivargyujtoval tudott valaki csinalni valamit, hogy a 2. godornel ne ugorjon ki belole az autos tolto vagy barmi amit oda dugok? Termeszetesen barmelyik masik autoba bennmarad a tolto mint a szog, ebbe csak lotyog ossze vissza. Kispapirt szoktam betuszkolni, de azert az jo csoves...

Igen. Megszüntettem, és helyette beépítettem egy ilyet, úgysincs dohányzás a kocsiban:

usb_szivargyujto.jpg

A kép illusztráció, sajna az enyémen van egy idióta kék led is ami gyújtáson folyton világít...:(

Azért maradt egy hagyományos szivargyújtó aljzat is a csomagtartóban, ha netán hűtőtáskát kéne üzemeltetni, matracot fújni, vagy laptopot tölteni, de telefont/navit és hasonlókat működtetni bőven jó ez is.

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Kölyök írta:

Sziasztok!

A csodalatos szivargyujtoval tudott valaki csinalni valamit, hogy a 2. godornel ne ugorjon ki belole az autos tolto vagy barmi amit oda dugok? Termeszetesen barmelyik masik autoba bennmarad a tolto mint a szog, ebbe csak lotyog ossze vissza. Kispapirt szoktam betuszkolni, de azert az jo csoves...

Ezzel én is szembesültem amikor megvettem az autót. A régi autómé konkrétan kiesett belőle pedig tudtommal szabványméretű a szivargyújtó. Utána találtam olyat ami jó bele bár ez nem is henger alakú.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 26. at 17:42, Kölyök írta:

Sziasztok!

A csodalatos szivargyujtoval tudott valaki csinalni valamit, hogy a 2. godornel ne ugorjon ki belole az autos tolto vagy barmi amit oda dugok? Termeszetesen barmelyik masik autoba bennmarad a tolto mint a szog, ebbe csak lotyog ossze vissza. Kispapirt szoktam betuszkolni, de azert az jo csoves...

Nekem áll benne minden mint Katiban a gyerek:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerencsére még nem most, de azért lassan közeledik a hideg és szeretnék ötleteket kérni, hogy hogyan lehetne némi előfűtést készíteni az autóba. Webasto és hasonló állófűtések sajnos nem férnek bele a pénzügyi keretbe illetve a 230V -os előfűtések is kilőve, mert nem tudok az autó közelében hálózati fesz. -t biztosítani. Persze az lenne a jó, ha a motort is előtudnám melegíteni, de egyenlőre csak az utastér fűtésen van a hangsúly. Eddig ezek jutottak eszembe:

- független akkumlátorról működtethető, időzíthető, elektromos utastérfűtés ventilátorral kiegészítve, 500W körüli teljesítménnyel.

- szintén független akkuról működtetett fűtés, de nem az utastér levegőjét, hanem a gyári, hűtőkörről üzemelő fűtőradiátor vizét melegíteném elő. 1-1db T idommal a összekötném a fűtőradiátort egy zárt körré és nem kellene az egész hűtővízkört felmelegíteni, elég lenne csak a kis radiátorét, de az eredeti működését se zavarná semmi.

- találtam valami gyári elektromos fűtőradiátort is, de gőzöm nincs azt hova és hogyan lehetne beépíteni. Ráadásul azon Behr felirat volt, nekem meg Delphi -s a fűtésrendszer. 

 

Mi a véleményetek?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

56 perce, nzozz írta:

Sziasztok!

Szerencsére még nem most, de azért lassan közeledik a hideg és szeretnék ötleteket kérni, hogy hogyan lehetne némi előfűtést készíteni az autóba. Webasto és hasonló állófűtések sajnos nem férnek bele a pénzügyi keretbe illetve a 230V -os előfűtések is kilőve, mert nem tudok az autó közelében hálózati fesz. -t biztosítani. Persze az lenne a jó, ha a motort is előtudnám melegíteni, de egyenlőre csak az utastér fűtésen van a hangsúly. Eddig ezek jutottak eszembe:

- független akkumlátorról működtethető, időzíthető, elektromos utastérfűtés ventilátorral kiegészítve, 500W körüli teljesítménnyel.

- szintén független akkuról működtetett fűtés, de nem az utastér levegőjét, hanem a gyári, hűtőkörről üzemelő fűtőradiátor vizét melegíteném elő. 1-1db T idommal a összekötném a fűtőradiátort egy zárt körré és nem kellene az egész hűtővízkört felmelegíteni, elég lenne csak a kis radiátorét, de az eredeti működését se zavarná semmi.

- találtam valami gyári elektromos fűtőradiátort is, de gőzöm nincs azt hova és hogyan lehetne beépíteni. Ráadásul azon Behr felirat volt, nekem meg Delphi -s a fűtésrendszer. 

 

Mi a véleményetek?

Köszönöm

Egyszer próbáltam egy 1000wattos ( 220-as)szobai fűtőventivel bemelegíteni olyan -10 foknál az utasteret...egy óra után sem volt számottevően meleg. Egyszerűen kevés az egy tonnás hideg bódé felfűtésére. Egy webasto állófűtés teljesítménye 2-5 Kilowatt csak nem mindegy hogy ezt mivel  állítjuk elő. Szerintem külső energiaforrás nélkül csak üzemanyaggal működő fűtés jöhet szóba, elektromos nem. Egy 500wattos fűtés a plusz akut 40amperral terheli, tehát egy 40Amperórás aku 1 óráig bírja elméletileg.  

Link to comment
Megosztás:

59 perce, zotya975 írta:

Egyszer próbáltam egy 1000wattos ( 220-as)szobai fűtőventivel bemelegíteni olyan -10 foknál az utasteret...egy óra után sem volt számottevően meleg. Egyszerűen kevés az egy tonnás hideg bódé felfűtésére. Egy webasto állófűtés teljesítménye 2-5 Kilowatt csak nem mindegy hogy ezt mivel  állítjuk elő. Szerintem külső energiaforrás nélkül csak üzemanyaggal működő fűtés jöhet szóba, elektromos nem. Egy 500wattos fűtés a plusz akut 40amperral terheli, tehát egy 40Amperórás aku 1 óráig bírja elméletileg.  

Hát ezért ilyen gyorsan még nem terveztem feladni. :D

Ilyesmi lehetőség nincs Astra G esetén? (Z14XEP, Delphi fűtésrendszer) https://sites.google.com/site/fordfocusextrak/ford-focus-extrak/ptc-kiegeszito-gyari-elektromos-futes

Link to comment
Megosztás:

1 óra, nzozz írta:

Hát ezért ilyen gyorsan még nem terveztem feladni. :D

Ilyesmi lehetőség nincs Astra G esetén? (Z14XEP, Delphi fűtésrendszer) https://sites.google.com/site/fordfocusextrak/ford-focus-extrak/ptc-kiegeszito-gyari-elektromos-futes

Amit linkeltél  az is csak indítás után működik ( mivel elég nagy az áramfelvétele) és 80Amperes biztivel van védve ami a cikkben szereplő autóban ki van vezetékelve, szerintem a G  astrában nincs ez meg. Régebben én is foglalkoztam a témával, mert az építőiparban dolgoztam és saját autóval jártam, télen nem volt jó móka beülni a hideg autóba. Arra jutottam hogy ha elektromos rendszert szeretnék akkor 220Voltban kell gondolkodnom, kapható a fagydugó helyére beépíthető, illetve a vízcsőbe beiktatható fűtési rendszer. Ha tudsz szerezni akár kölcsön egy 12V-220V átalakítót akkor meg tudod próbálni hogy egy sima szobai fűtőventi egy  akkuról mit tud kezdeni a kocsiban lévő hideggel. Ha úgy találod hogy ez neked elég meleg, akkor érdemes csak szerintem csak nagyobb pénzt áldozni rá. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.