Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Szeretnek majd venni az autoba egy kartamaszt.

Semmi extra igeny nincs vele szemben, csak annyi, hogy legalabb akkora tarolo rekesze legyen, mint amit elfoglal a boxbol,

es ne legyen tul gagyi hatasa.

Nezegettem mar a neten, de 20000ft koruli arakon lattam leginkabb, amit sokallok erte.

Tud vki ajanlani tipust es helyet, persze olcsobban?

Koszi!

Homasitában rengeteg szarabbnál szarabbat kapsz olcsóé.

Én is azért nem vettem, mert az ami jó, nekem drága, szart ócsóé meg bárhol kapsz. Én 10eFt nál többet nem adok érte és a neten 15eFt ért már van jó, de Nekem annyit nem ér. Ezért sohasem lesz benne ilyen extra.

Link to comment
Megosztás:

Ez tuti jó hír!

A tűzfalon ezek szerint csatival megy keresztül? Ezt sem tudtam, azt hittem sima átmenő kábelköteg.

Akkor csak meg kell keresni a csati motortér felőli oldalán, hogy melyik lábon hozzák ki, és kész.

Igen, csak ahhoz, hogy kiszedd nem keveset kell bontani, én is ezen gondolkodtam, de a másik nagy problémám ott volt, hogy a bontóban is csak ígérgettek, hogy adnak egy csatiból pint, aztán 3 hét baszogatás után én untam meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Bevallom, ezt a topicot nem olvastam végig, de remélem olyasmit kérdezek, ami még itt nem volt.

Kigondoltam egy elektronikát. Ilyet már biztosan más is kigondolt előttem, szóval valahol biztosan kapható is ilyen. :) Nem szeretném házilag megcsinálni, azt szeretném, ha ez egy kész, E-betűvel ellátott kis doboz lenne, ami miatt a rendőr sem piszkálhat. Néhány autógyár gyárilag is szerelt ilyet bizonyos országokba szánt autóiba, csakhát azok gyárilag voltak beszerelve.

A következőről lenne szó:

A G Astrám reflektor izzói a gyújtás ráadásakor kapnának egy 6-10V közötti feszültséget. Ez lenne a nappali fény. Hogy pontosan mennyi legyen ez, azt úgy kellene meghatározni, hogy nappal ne legyen vakító, se ne legyen nagyon halvány, sárgás. Ez így mindig világítana, ha rajta van a gyújtás. Abban a pillanatban, hogy bekapcsolom a lámpát (akár csak a helyzetjelzőt), megszűnne ez a feszültség és ugyanúgy működne minden, mint más Astrákban. Így lenne egy menetfény, ami városon kívül ugye kötelező nappal is, de nem égetném feleslegesen a műszerfal izzóit, hátsó lámpákat, rendszámlámpát. A központi kijelző is normálisan leolvasható lenne így nappal is.

Ha most nappal megyek országúton, akkor fogyaszt:

2*55W tompika, 2*5W (lehet, hogy 2*4W) első helyzetjelző, hátul 2*5W helyzet és még 5W rendszám, a műszerfalban még durván 10W. Ez összesen kb. 145W.

Ha működne a kapcsolás mondjuk 8V-tal, akkor az kb. 2*30W lenne, tehát 145 helyett 60W.

Persze nem csak a teljesítmény számít, de így izzókat is kevesebbszer kellene cserélni, ráadásul az ilyen irányú fény hiába gyengébb, adott körülmények között akár jobban is látszódhat messziről, mint a tompított, ami a föld felé irányul.

Mit gondoltok erről? Látott már valaki valahol ilyen kapcsolást?

Köszi,

Tobzos

Szevasztok!

Hobbym az elektronika, végzettségem automatizálási üzemmérnök, és fél éve vagyok egy Astra nyugdíjas tulajdonosa.

A témában a legegyszerűbb megoldást szeretném elmondani.

Alaphelyzet: A világítás relé ad egy +12 V tápot az izzókra.

Változtatás: A gyujtáskulcsról elmenő +12 V és az izzókra menő két pont közé kell kötni egy izzót.

Működés: A gyújtáskulcs elfordítása után a +12 V egy izzón keresztül megy a világítás izzókra. Ha az izzó 50 W-os, azaz egy fényszóró izzó, akkor csak 6 V kerül a reflektorokra. Több izzó alkalmazásával /párhuzamos kötés/ az ellenállás lecsökken, és a fényszóró nagyobb áramot, és feszültséget fog kapni.

Gyakorlatilag 1-3 előtét izzóval kell áthidalni a világítás relét úgy, hogy a gyújtáskulcsról kapják a +12 V-ot az előtét ellenállás /izzók/.

Az izzókat be lehet tenni egy fém dobozba, de szellőzés kell, mert lesz hő rendesen. És a dobozra rá lehet írni az E betűt, bár nem sokat javít a kapcsoláson... :rolleyes:

Lehet én is kipróbálom, az ötlet jó.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Hobbym az elektronika, végzettségem automatizálási üzemmérnök, és fél éve vagyok egy Astra nyugdíjas tulajdonosa.

A témában a legegyszerűbb megoldást szeretném elmondani.

Alaphelyzet: A világítás relé ad egy +12 V tápot az izzókra.

Változtatás: A gyujtáskulcsról elmenő +12 V és az izzókra menő két pont közé kell kötni egy izzót.

Működés: A gyújtáskulcs elfordítása után a +12 V egy izzón keresztül megy a világítás izzókra. Ha az izzó 50 W-os, azaz egy fényszóró izzó, akkor csak 6 V kerül a reflektorokra. Több izzó alkalmazásával /párhuzamos kötés/ az ellenállás lecsökken, és a fényszóró nagyobb áramot, és feszültséget fog kapni.

Gyakorlatilag 1-3 előtét izzóval kell áthidalni a világítás relét úgy, hogy a gyújtáskulcsról kapják a +12 V-ot az előtét ellenállás /izzók/.

Az izzókat be lehet tenni egy fém dobozba, de szellőzés kell, mert lesz hő rendesen. És a dobozra rá lehet írni az E betűt, bár nem sokat javít a kapcsoláson... :)

Lehet én is kipróbálom, az ötlet jó.

Ezt én nem tartom annyira jó 5letnek, bár kivitelezhető, de tudjuk mennyire melegít egy ilyen égő(ha meg rossz helyre kerűl, akár tüzet is csinálhat!!!)...és így már városon bellűl, ha kell ha nem menne szinte tök ugyanazzal a terheléssel...a még egyébként be nem kapcsolt fogyasztók nem ennének ennyit mint amennyit ez így elszlopál csak azért hogy 6 V legyen az elsőkön...mert ugye azaz 50W nem= 2 hátsó helyzetjelző(2x5W)+rendszám világítás(5W)+műszerfal(1.2Wx7)+2 első helyzet jelzők(2x5W)..mert ez csak kb 35-40W, ha jó értékeket írtam, de nekem ezek rémlettek.....ha ehelyett 50W-ot vagy mégtöbbet kötök bele, akkor nem értem el amit a kolléga szeretett volna.... :) mert ő neki nem csak az a lényeg hogy ne világítson a többi, hanem feleslegesen ne terheljük a rendszert...

próbálj meggyőzni :rolleyes: hogy nem jól gondolom!

Egyébként Üdv a fórumon! és balesetmentes km-eket kívánok neked is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra classic II-be rakatott már valaki könyöktámaszt? Melyik típus passzol bele a leginkább? Régebben láttam hogy volt ami előre-hátra csúsztatható meg még a magassága is állítható de most mikor venni akarnék nem találom csak 25 ezer körül találok.

Légyszi segítsetek ebben.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra classic II-be rakatott már valaki könyöktámaszt? Melyik típus passzol bele a leginkább? Régebben láttam hogy volt ami előre-hátra csúsztatható meg

Mindenképpen maradj a gyárinál, nekem bevált, :) az utángyártottakkal sok a gond! Nem passzol, nyekereg..felejtős! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen maradj a gyárinál, nekem bevált, :) az utángyártottakkal sok a gond! Nem passzol, nyekereg..felejtős! :rolleyes:

És szalonon kívül tudok máshol venni gyárit? Mert gondolom ott olcsóbb mintha bemennék az egyik szaloba és ott venném meg.

Link to comment
Megosztás:

Amelyik autóban nincs nappali menetjelző abba nem kötelező belerakni. A fényereje a tompított és a helyzetjelző közöttinek kell lennie. Ez előírás. Kivitelezési ötletem: tompítottra kötsz egy E beűs fekete dobozt amiben egy előtét ellenállás vagy annak megfelelő áramkör van és ezt rákötöd a gyújtással kapcsolt +12VDC-re. Fröccsöntő kisiparossal beszélsz és megcsinálja simán a dobozt meg bármilyen feliratot mi kell még rá. Én nem hiányolom ezt a megoldást, de ha később újabb autóm lesz akkor azért örülni fogok neki.

Link to comment
Megosztás:

Amelyik autóban nincs nappali menetjelző abba nem kötelező belerakni. A fényereje a tompított és a helyzetjelző közöttinek kell lennie. Ez előírás. Kivitelezési ötletem: tompítottra kötsz egy E beűs fekete dobozt amiben egy előtét ellenállás vagy annak megfelelő áramkör van és ezt rákötöd a gyújtással kapcsolt +12VDC-re. Fröccsöntő kisiparossal beszélsz és megcsinálja simán a dobozt meg bármilyen feliratot mi kell még rá. Én nem hiányolom ezt a megoldást, de ha később újabb autóm lesz akkor azért örülni fogok neki.

Most lemaradtam valamiről?

Kinek és mit jelez a milyen fényerő? Mi írja elő?

Homályosíts föl légyszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy rövid esszét szeretnék írni a nappali menetfényről (RDL).

Először a törvényi szabályozásról (6/1990 KöHÉM rendelet 55A és B§-a):

A gépkocsit fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával. A nappali menetjelző lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki. A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni. A nappali menetjelző lámpákat a gépkocsin a következőképpen kell elhelyezni: az átvilágított felület alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb és attól 1,50 méternél távolabb nem lehet; az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb, a különböző oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek. Az olyan gépkocsin, amelynek a teljes szélessége nem éri el az 1,3 métert, a belső szélek közötti legkisebb távolság 0,40 méterre csökkenthető. A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy csak a helyzetjelző lámpákkal együtt legyenek bekapcsolhatók, de automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.

Megjegyzés: Ez tehát eloszlatja azt a több fórumon is olvasható tévhitet, amit a lakott területen kivüli világítást szabályzó rendelet alapján gondolnak: igenis kell a helyzetjelzőknek világítania nappali jelzőfény használatakor. És a tompított-, távolsági- (fénykürt nem tartozik bele) és ködfényszóró, valamint a zárófény tiltásáról elektromos kapcsolással kell gondoskodni.

A következők egy Közl. Felügyeleten dolgozó műszaki előadó ismerősöm véleménye a témáról:

A rendelet csak az utólagosan felszerelhető lámpák esetében tesz szabályzást. Mivel a világítás fontos biztonságtechnikai eszköz, a meglévő lámpákban történő alkalmazásához legtöbbször átépítési engedélyre van szükség. Akkor nem kell átépítési engedély, ha 1) ha az alkatrészgyártó kért mo-i típusbizonyítványt a pontos járműtípushoz 2.) az adott járműből ezzel az extrával már legalább egy darab legördült a futószalagról.

Tehát ez alapján Mo-n az Angel-eye és Lexus-style lámpa is tiltott, hiába van benne EU jóváhagyási jel. Ráadásul a menetjelző fény búrája nem lehet fénytörő kialakítású, így pl az F Astra gyári fényszórója alapból alkalmatlan rá. (Ezzel vitatkoznék: találkoztam már bordázott üvegű gyári RDL-lel, igaz kamionon.)

A G Astra, amiről beszélgetünk, síküveges, és gyártották nappali menetfénnyel, tehát átalakítható. Az átalakítás feltétele "elvileg" a gyári vagy gyárival megegyező, jóváhagyási jellel ellátott (tehát nem a házilag gyártott dobozra odabiggyesztett E betűs) utángyártott alkatrészek használata. Gyakorlatilag azonban elég (ha a lámpatesthez nem nyúlnak), ha a berendezés működése a gyáriéval azonos, a bekötés szakszerű és ízléses, mert egy vizsgabiztostól nem várható el, hogy ismerje minden gépjármű gyári kialakítását.

A G Asta gyári RLD-je a tompított fényszórót működteti kb 40-50% fényerővel, és ha jól emlékszem (a Skandináv országokba gyártott típusoknál tuti így van), a világításkapcsoló 0 állásában, járó motornál működik. Ezzel az a probléma már meg is oldódott, hogy hogyan tiltsuk a többi fényszórót. A helyzetjelző működtetése egy egyszerű - D+ és a kapcsoló közé kötött - relés kapcsolással megoldható. A jelzőfény ugyanezzel a kétáramkörös relével kapcsolható, így a fénytompítás kivételével már minden követelménynek eleget tettünk.

Erre azonban nem jó megoldás az áramkorlátozás: sem az izzó sorbakötése, sem az előtét-ellenállás, mert a nagy hőveszteség miatt az áramfogyasztás alig észrevehetően csökken (+ a fényszóróizzó ellenállása üzemi hőmérsékleten a legnagyobb, bemelegedési fázisban többet fogyaszt, tehát ha nem hagyjuk bemelegedni, akkor folyamatosan, és ez az izzószálnak sem használ), és nagy a balesetveszély is.

A legjobb megoldás egy PWM szabályzású elektronika, gyakorlatilag 1000Ft alatt összerakható. Ez lényegében egy nagyon gyors (1-3kHz-s) villogó egy teljesítménytranzisztorral a végén. Mivel csak kapcsolóüzemben kell mennie a tranzisztornak, nem szükséges jó minőségű, a hővesztesége sem nagy, de azért hűtőbordát kell rászerelni. Mivel az izzószál és a szemünk is képtelen követni ezt a frekvenciát, ezért csak halványabb fényt fogunk tapasztalni. A fényerő a villogás sötét/világos arányának változtatásával állítható be. Világos fázisban az izzó megkapja a teljes 12V-ot és a szükséges áramot, ezáltal nem lesz "vörös" fényű és pár másodperc alatt eléri az üzemi hőfokot, sötét fázisban (kb 30%) pedig 0 a fogyasztás, tehát 2 db gyári izzóval számítva kb 30-40W-tal, 3A-rel kisebb lesz az össz fogyasztás.

A kiegészítő lámpák 2*21W-os izzókkal illetve 2*10W körüli LED-sorral működnek, úgyhogy ott a fogyasztáscsökkenés jelentősebb, és a kialakításuk miatt (nem vetített, hanem szórt képet adnak) a láthatósága jobb, de azok ára 16-60ezer Ft-ig terjed. Link: Utólagos lámpák

Ezek után döntse el mindenki maga, hogy megéri-e barkácsolást. Esetleg akinek van hozzá kedve, feldobhana egy méretezett kapcsolás rajzot az elektonikára (annyi segítséget adok, hogy amit én láttam kamionban /24V 2*70W/, alap 555 IC-s astabil mv. volt 7412-es feszszabályzóval az IC előtt, BD-s tranyóval a végén, kb 7*3*4cm-es hűtőbordával).

Remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

...

A következők egy Közl. Felügyeleten dolgozó műszaki előadó ismerősöm véleménye a témáról:

A rendelet csak az utólagosan felszerelhető lámpák esetében tesz szabályzást. Mivel a világítás fontos biztonságtechnikai eszköz, a meglévő lámpákban történő alkalmazásához legtöbbször átépítési engedélyre van szükség. Akkor nem kell átépítési engedély, ha 1) ha az alkatrészgyártó kért mo-i típusbizonyítványt a pontos járműtípushoz 2.) az adott járműből ezzel az extrával már legalább egy darab legördült a futószalagról.

Tehát ez alapján Mo-n az Angel-eye és Lexus-style lámpa is tiltott, hiába van benne EU jóváhagyási jel. Ráadásul a menetjelző fény búrája nem lehet fénytörő kialakítású, így pl az F Astra gyári fényszórója alapból alkalmatlan rá. (Ezzel vitatkoznék: találkoztam már bordázott üvegű gyári RDL-lel, igaz kamionon.)

Ez ugyan az az eset, mint amit a mopedautóknál láthatunk.

Ami egy EU tagországában jóváhagyási engedélyt kapott az érvényes az összes tagországban. Azt felülbírálni se joga, se lehetősége nincs semmiféle aktakukacnak sem.

Bár nem szoktam mások tollával ékeskedni, de most had idézzek a Totalcaron megjelent cikkből:

"Nem szeretnénk nagyon mélyre ásni a blikkfangos jogi nyelvezetben, a lényeg, hogy az Uniónak vannak nagyon kemény, az egységes, közös piac megvalósítását szolgáló szabályai. Az EU Bírósága konzekvensen nyírja a tagállamokat minden olyan jogszabályuk vagy intézkedésük miatt, amely a szabad piac létrejöttét, az áruk, személyek és szolgáltatások szabad áramlását akadályozza. Ebből a fő irányelvből ered az a szabály is, hogy ha egyszer az EU-n belül bárhol segédmotoros kerékpárként jóváhagytak egy járművet, akkor mi sem mondhatjuk, hogy szerintünk nem az. Egyszerűen a már meglévő tagállami jóváhagyás alapján kell besorolni, ha ezzel ellentétesen járunk el, az a „mennyiségi korlátozással azonos hatású intézkedésnek minősül”. Ennek azon túl, hogy nem kedves magatartás egy tagállamtól, súlyos politikai és pénzügyi következményei lehetnek. Magyarán: hatalmas EU-s seggberúgás és zsebpénzmegvonás jár érte. A mennyiségi korlátozás, illetve a mennyiségi korlátozással azonos hatású intézkedés tilalma: az Európai Közösség alapokmányai – összhangban a vámunió létrehozásával és a vámok eltörlésével – tiltanak minden olyan jellegű nemzeti intézkedést, amely hátrányosan különbözteti meg a külföldi áruk behozatalát vagy külföldi szolgáltatások nyújtását. Ez lehet kifejezett mennyiségi korlátozás is, de marasztaltak már el tagállamot – konkrétan Németországot – olyan szabály miatt is, amely az alkoholos italok minimális alkoholtartalmát határozta meg. E szabály miatt nem lehetett Németországban dijoni likőrt árusítani (Cassis de Dijon-ügy). Az EU bírósága ezt a szabályt mennyiségi korlátozással azonos hatású intézkedésnek minősítette."

Tehát a Szatmári Szilvapálinka minden további engedélyeztetés, ellenőrzés nélkül bő 500millió EU polgárnak iható, és ugyanennyi eheti az írországi sertéshúst, használhatja a jóváhagyott Angel-eyes lámpát is. Persze mindennek meg van az árnyoldala is, mint az legutóbb kiderült a sertéshúsnál.

Link to comment
Megosztás:

Ami egy EU tagországában jóváhagyási engedélyt kapott az érvényes az összes tagországban. Azt felülbírálni se joga, se lehetősége nincs semmiféle aktakukacnak sem.

Szívesen egyetértenék veled, de a tagországoknak joguk van az Unióénál szigorúbb szabályokat alkotni. Lásd sebességhatárok, világítással kapcsolatos megkötések, eredet-, környezetvédelmi- és műszaki vizsga... Ugyanez fennáll az alkatrészek tekintetében.

De hogy nem vagyunk ezzel egyedül: a mindenki által sokat szidott utólagos xenon rendelkezik jóváhagyási jellel, az osztrákok viszont már a határ közelében vadásznak ránk, ha meglátnak ilyennel. A fényszórómosó és az automata állító hiánya egy dolog, de az osztrák szabályozás ezen túl még a lámpa kialakításához is köti: hiába veszel foglalatba illő szettet, ha a lámpatesten nincs feltűntetve, hogy xenonhoz is megfelelő (és nincs is, kivéve a Mercedest), akkor már büntetnek érte. Nem nálunk, hanem Ausztriában. Miközben az osztrák eBay tele van utólagos szettekkel.

Akkor most hogy is van ez?

Link to comment
Megosztás:

EU-s jóváhagyás ill. irányelv nincs a sebességhatárokra a többit pedig szabályozza is, egységes is (pl. gondolok itt a Rába habzása körüli egymásra mutogatásra, műszaki- és környezetvédelmi vizsgakövetelményekre, közúti jelzésekre).

A vadászat jogos, itthon is jobban figyelhetnének rá. De most akkor nálunk is kezdjük el a figyelmeztetéseket?

- a mikrosütő nem alkalmas macska szárítására

- benzin üzemű motorba ne töltsön gázolajt, dieselbe pedig benzint

- halogén jelzésű lámpatestbe ne tegyen xenon izzót, xenonosba halogént (jelzem angel-eyes lámpatest mindkét változatban elérhető)

Ősi magyar szokás a törvények, rendeletek semmibevétele, kikerülése, kijátszása, valamint az asztalt verve jogainkhoz ragaszkodni, miközben kötelességeinket a szőnyeg alá söpörjük.

Link to comment
Megosztás:

Szívesen egyetértenék veled, de a tagországoknak joguk van az Unióénál szigorúbb szabályokat alkotni. Lásd sebességhatárok, világítással kapcsolatos megkötések, eredet-, környezetvédelmi- és műszaki vizsga... Ugyanez fennáll az alkatrészek tekintetében.

Ennek kérném megnevezni linkkel a hivatalos forrását, mert addig csak bubi, ami kipukkant és kész.

Link to comment
Megosztás:

Szívesen egyetértenék veled, de a tagországoknak joguk van az Unióénál szigorúbb szabályokat alkotni. Lásd sebességhatárok, világítással kapcsolatos megkötések, eredet-, környezetvédelmi- és műszaki vizsga... Ugyanez fennáll az alkatrészek tekintetében.

De hogy nem vagyunk ezzel egyedül: a mindenki által sokat szidott utólagos xenon rendelkezik jóváhagyási jellel, az osztrákok viszont már a határ közelében vadásznak ránk, ha meglátnak ilyennel. A fényszórómosó és az automata állító hiánya egy dolog, de az osztrák szabályozás ezen túl még a lámpa kialakításához is köti: hiába veszel foglalatba illő szettet, ha a lámpatesten nincs feltűntetve, hogy xenonhoz is megfelelő (és nincs is, kivéve a Mercedest), akkor már büntetnek érte. Nem nálunk, hanem Ausztriában. Miközben az osztrák eBay tele van utólagos szettekkel.

Akkor most hogy is van ez?

1 szerintem attól hogy minden tagállamnak meg van a maga törvénye, az nem azt jelenti hogy az EU találta ki...ergo ezeke szerintem nincs EU-s rendelkezés..max ajánlás, ami nem kötelezi semmire igazából a tagállamokat....

Link to comment
Megosztás:

Szívesen egyetértenék veled, de a tagországoknak joguk van az Unióénál szigorúbb szabályokat alkotni. Lásd sebességhatárok, világítással kapcsolatos megkötések, eredet-, környezetvédelmi- és műszaki vizsga... Ugyanez fennáll az alkatrészek tekintetében.

De hogy nem vagyunk ezzel egyedül: a mindenki által sokat szidott utólagos xenon rendelkezik jóváhagyási jellel, az osztrákok viszont már a határ közelében vadásznak ránk, ha meglátnak ilyennel. A fényszórómosó és az automata állító hiánya egy dolog, de az osztrák szabályozás ezen túl még a lámpa kialakításához is köti: hiába veszel foglalatba illő szettet, ha a lámpatesten nincs feltűntetve, hogy xenonhoz is megfelelő (és nincs is, kivéve a Mercedest), akkor már büntetnek érte. Nem nálunk, hanem Ausztriában. Miközben az osztrák eBay tele van utólagos szettekkel.

Akkor most hogy is van ez?

Én nagyon kivagyok az utólagos xenonoktól. Tegnap is sötétben, esőben jöttek szembe. Jó, Ő lát, de én meg annál kevesebet, némelyik úgy vakit.....ááááá Astra G is volt köztük. Meg szerintem legtöbb csiribiri emberke csak azért veszi, hogy menőbb kocsija legyen! :rolleyes: :) :)

Link to comment
Megosztás:

Én nagyon kivagyok az utólagos xenonoktól. Tegnap is sötétben, esőben jöttek szembe. Jó, Ő lát, de én meg annál kevesebet, némelyik úgy vakit.....ááááá Astra G is volt köztük. Meg szerintem legtöbb csiribiri emberke csak azért veszi, hogy menőbb kocsija legyen! :) :) :)

És a kéken, zölden világítók is zavarók. Hogy az anyjuknak legyen boldog karácsonya! :rolleyes:

A legdurvább egy xenonos p126 volt bordázott üveggel, bár mentségére szóljon, hogy közúton nem használták csak kültelki örömautónak pl. jégen csúszkálni.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Először is minden fórumlakónak Boldog Karácsonyt kívánok!

Nos..

Egy hete vagyok boldog tulajdonosa egy Z14XEP motoros CL2-nek. Az a problémám, hogy az autó vízhőfok jelzője üzemi hőfokon 86-87 Celsiust mutat. A szervizben nagy duzzogva megnézték Tech 2-vel, hogy minden OK., aszerint 88-92 fok a hőfok....Azt mondták, hogy ez ilyen, csal az óra...

Törődjek bele a dologba szerintetek? Mert én úgy vagyok vele, hogy egy vadonat új autón minden müködjön megfelelően.

Várom válaszaitokat!

Nándi

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Először is minden fórumlakónak Boldog Karácsonyt kívánok!

Nos..

Egy hete vagyok boldog tulajdonosa egy Z14XEP motoros CL2-nek. Az a problémám, hogy az autó vízhőfok jelzője üzemi hőfokon 86-87 Celsiust mutat. A szervizben nagy duzzogva megnézték Tech 2-vel, hogy minden OK., aszerint 88-92 fok a hőfok....Azt mondták, hogy ez ilyen, csal az óra...

Törődjek bele a dologba szerintetek? Mert én úgy vagyok vele, hogy egy vadonat új autón minden müködjön megfelelően.

Várom válaszaitokat!

Nándi

jó az úgy...

az óra nem pontos. nálam se. az enyém 85 mutat, és 95 a váz, 90 nál meg 100 felett van , és pont kapcsol a venti...

ez ilyen, így legalább nem rémülsz meg, hogy mingyá forr a víz, pedig nem is...

az Astra F nél sokkal zavarobb volt amikor 100 felett állt, és akkor kapcsolt a ventilátor. mert ugye 102-104 között kapcsola ventilátor.

az Astra H nál néztem a multkor , ott 107 nél kapcsolt. pedig jól müködött minden, új volt a termosztát is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.