Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

3 perce, Janó32 írta:

Azt azért lássuk be, egy szervizvezető véleménye nem egyenlő az Adam Opel AG-val vagy a GM-el.  Nem volt képben vagy belezavarodott, nem egyedi eset, van még néhány szerviz és szerelő akik nincsenek képben a modern dolgokkal.

13 éve volt felzárkózni.

 

5 perce, Janó32 írta:

Tudtommal a 10w40 is benne van. 

Nincs.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Janó32 írta:

Ezek szerint Te egyetlen emberke véleménye alapján döntesz bármiben??? 13 év??? Nincs benne???

Én Z14xep -ről beszéltem. Ehhez is "gyári ajánlás" a márkaszervíz szerint a 10w40.

A szervízkönyv ezzel szemben, nem engedi ennek a viszkozitási osztálynak a használatát.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

14 perce, Cs. Zoltán írta:

Én Z14xep -ről beszéltem. Ehhez is "gyári ajánlás" a márkaszervíz szerint a 10w40.

A szervízkönyv ezzel szemben, nem engedi ennek a viszkozitási osztálynak a használatát.

Értem én, csak ugyebár szó sem volt sehol Twinport motorról, Z14XE-ről ill. X14XE-ről volt szó (amiről az aktuális kampány is szól)... Az azokhoz kapott manual tartalmazza a 10w40-et. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Janó32 írta:

 

Fél információkkal ne dolgozzatok a hirdetésben is kiemelik h X14XE esetén...

 

 

Sorry,kocsimosás közben hallottam a rádioban,már a hallásom se a régi:-)

Amúgy ugyanott nekem a z14xep-be is a 10W-40-et ajánlották,hogy ne csörögjön a lánc,igy a z14xe-be is simán el tudom képzelni,hogy a 10W-t rakják...

Persze hordóból

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

Azt azért lássuk be, egy szervizvezető véleménye nem egyenlő az Adam Opel AG-val vagy a GM-el.  Nem volt képben vagy belezavarodott, nem egyedi eset, van még néhány szerviz és szerelő akik nincsenek képben a modern dolgokkal.

Tudtommal a 10w40 is benne van. 

Azért egy szervizvezetö legyen tisztába legalább a "saját márkája"elöírásaival.:huh:

De az üzleti érdekek még mindig elörébb valók a vevöi megelégedettségnél sok helyen:(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

Értem én, csak ugyebár szó sem volt sehol Twinport motorról, Z14XE-ről ill. X14XE-ről volt szó (amiről az aktuális kampány is szól)... Az azokhoz kapott manual tartalmazza a 10w40-et. 

Célzás jelleggel írtam, sajnálom, hogy nem "ment át".

Üdvözlettel: Zoltán

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, csicsó írta:

Azért egy szervizvezetö legyen tisztába legalább a "saját márkája"elöírásaival.:huh:

Na igen, erre gondoltam én is. Szerintem sokak fejében a márkaszerviz úgy él, mint ahol gyári előírások szerint, gyári technológiával dolgoznak, megvannak a speciális gyári eszközeik és szerszámaik, valamint a legmesszebbmenőkig követik a gyári minőségbiztosítási előírásokat. Végtére is ezért viszik az emberek a márkaszervizbe az autót, nem? Mert ők aztán tényleg tudják hogy mi a legjobb az autómnak... ha ezek mind nem igazak, akkor akár a sarki Józsi bácsihoz is vihetném, még jobban is járnék, mert olcsóbban dolgozik...

Mindezzel csak azt akartam mondani hogy szerintem nem, nem megbocsájtható ha egy márkaszerviz téved: a gyári támogatással a hátuk mögött szerintem ezt egyszerűen nem engedhetik meg maguknak. 

  • Like 5
Link to comment
Megosztás:

Köszi újfent a hozzászólásokat, mindet elolvastam. (bár az olajtípusokat nem vágom)

Budapesti vagyok, egy közeli márkaszervizbe szoktam vinni az autót. Tényleg bejáratott, megbízható hely, minimális korábbi dolgozói kedvezménnyel, ismernek minket stb, jó munkát végeznek.

A kb. 20ezer Ft egyéb szerviz vs 35ezer Ft márkaszerviz különbsége 5 év alatt 75.000 Ft. Nagyjából még ennyi ideig marad nálunk az autó és kérdés, hogy eladáskor viszontlátom-e ezt az összeget a leendő vásárló bizalma által. Inkább attól félnék, hogy egy ismeretlen szervizben kiszednek egy jó alkatrészt, elrakják saját maguknak, beraknak egy használtat, vagy feleslegesen cseréltetnek ki valamit, esetleg csak letojják, ha valami lóg a kocsiban, de ki kellene javítani.

Link to comment
Megosztás:

18 perce, MrChef írta:

Köszi újfent a hozzászólásokat, mindet elolvastam. (bár az olajtípusokat nem vágom)

Budapesti vagyok, egy közeli márkaszervizbe szoktam vinni az autót. Tényleg bejáratott, megbízható hely, minimális korábbi dolgozói kedvezménnyel, ismernek minket stb, jó munkát végeznek.

A kb. 20ezer Ft egyéb szerviz vs 35ezer Ft márkaszerviz különbsége 5 év alatt 75.000 Ft. Nagyjából még ennyi ideig marad nálunk az autó és kérdés, hogy eladáskor viszontlátom-e ezt az összeget a leendő vásárló bizalma által. Inkább attól félnék, hogy egy ismeretlen szervizben kiszednek egy jó alkatrészt, elrakják saját maguknak, beraknak egy használtat, vagy feleslegesen cseréltetnek ki valamit, esetleg csak letojják, ha valami lóg a kocsiban, de ki kellene javítani.

Inkább szoktak felesleges dolgokat pluszban cserélni ( vagy csak elszámolni) mint elhagyni valamit ami ugye munka és egyben pénz is. . Az udvaron álló javításra váró kocsik meg mindíg is alkatrész források voltak egy másik autó tesztelésénél, és nem csak ismeretlen szervízekben. Ha nincs a polcon egyszerűbb kivenni agy másik autóból mint potyára megrendelni. Aztán ha szerencséd van a saját alkatrész kerül vissza a te autódba. Persze nincs mindenhol így, csak nem látsz az ajtók mögé. Amúgy semmi bajom a szerelőkkel, ők is családos emberek, kell a pénz , plazmatévé, nyaralás stb mindenki úgy boldogul ahogy tud. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Inkább szoktak felesleges dolgokat pluszban cserélni ( vagy csak elszámolni) mint elhagyni valamit ami ugye munka és egyben pénz is. . Az udvaron álló javításra váró kocsik meg mindíg is alkatrész források voltak egy másik autó tesztelésénél, és nem csak ismeretlen szervízekben. Ha nincs a polcon egyszerűbb kivenni agy másik autóból mint potyára megrendelni. Aztán ha szerencséd van a saját alkatrész kerül vissza a te autódba. Persze nincs mindenhol így, csak nem látsz az ajtók mögé. Amúgy semmi bajom a szerelőkkel, ők is családos emberek, kell a pénz , plazmatévé, nyaralás stb mindenki úgy boldogul ahogy tud. 

Csak ne más kárára tegyék...

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

A kecske is és a káposzta is? Ez milyen mese? :-) De persze nyilván van ilyen, majd ha egyet találok akkor veszek olyan autót amit már nem tudom én javítani. 

Hát nem tudom. Én úgy boldogulok az életben, hogy abból másnak nincsen közvetlen kára. Ergo nem mások elgáncsolásával jutok előrébb...

Nem gondolom hogy ez lehetetlen.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Hát nem tudom. Én úgy boldogulok az életben, hogy abból másnak nincsen közvetlen kára. Ergo nem mások elgáncsolásával jutok előrébb...

Nem gondolom hogy ez lehetetlen.

Ugye az az alapprobléma hogy az autószerelésben ( de másban is pölö építőipar) le vannak nyomva az árak plusz felhígult a szakma. Ezzel a komoly műhelyek nem versenyezhetnek, hiszem amig Pista bá otthon az árok fölé állva kicseréli neked ( vagy bárkinek) az olajat, addíg a szakszervíznek rezsiköltsége van, dolgozói, adózik, műhelyt bérel, gépeket, szoftvereket vesz ésatöbbi. Ettől még persze Pista bá pont úgy bele tudja tölteni ugyanazt az olajat amit a márkaszervízben tehát nem feltétlenül kókler kategória. A másik dolog meg hogy egy adott környéken általában ugyanazok az emberek mozognak és kevés a jó szakember tehát könnyen előfordul hogy aki tegnap Pista bá segédje volt az holnap az Opel tudomsién miben veszi át tőled a kocsikulcsot amiikor olajcserére mész. Az emberek meg nem változnak. A lényeg az amit ebből ki akarok hozni hogy vagy az ügyfél jár jól, vagy a szolgáltató mindketten ritkán. 9990 Forintos olajcsere akciónál az anyagár épphogy belefér, ezt valahogy ki kell gazdálkodni. 

Link to comment
Megosztás:

48 perce, zotya975 írta:

Ugye az az alapprobléma hogy az autószerelésben ( de másban is pölö építőipar) le vannak nyomva az árak plusz felhígult a szakma. Ezzel a komoly műhelyek nem versenyezhetnek, hiszem amig Pista bá otthon az árok fölé állva kicseréli neked ( vagy bárkinek) az olajat, addíg a szakszervíznek rezsiköltsége van, dolgozói, adózik, műhelyt bérel, gépeket, szoftvereket vesz ésatöbbi. Ettől még persze Pista bá pont úgy bele tudja tölteni ugyanazt az olajat amit a márkaszervízben tehát nem feltétlenül kókler kategória. A másik dolog meg hogy egy adott környéken általában ugyanazok az emberek mozognak és kevés a jó szakember tehát könnyen előfordul hogy aki tegnap Pista bá segédje volt az holnap az Opel tudomsién miben veszi át tőled a kocsikulcsot amiikor olajcserére mész. Az emberek meg nem változnak. A lényeg az amit ebből ki akarok hozni hogy vagy az ügyfél jár jól, vagy a szolgáltató mindketten ritkán. 9990 Forintos olajcsere akciónál az anyagár épphogy belefér, ezt valahogy ki kell gazdálkodni. 

Pont ez az. A komoly műhelytől komolyabb, jobb minőségű szolgáltatást várna el az ember. És itt most nem olajcserére gondoltam, hanem szerelésre.

Ergo nem is kellene versenyezniük. Illetve a szolgáltatás színvonalával kellene versenyezniük, de ez sokszor alulmúlja a Józsi bácsiét :)

Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon akarok Offolni, de szervizeléssel kapcsolatban vannak nekem is észrevételeim. Korábban felhozottakkal egyet tudok érteni sok dologban. Nekem is volt ismerősöm, akire ráverték, hogy kettős tömegű lendkereket cseréltek neki X ezerért, aztán kiderült, hogy abban a típusban, abban az évjáratban SOHA nem volt ilyen.... ráadásul ismerős szerelő volt No Comment. A márkaszerviz egy külön kategória nekem. Sosem voltam még egyetlen autómmal sem ilyen helyen. Sajnos sok esetben tényleg "lehúzásra" megy a dolog, nem pedig a javítsuk meg, oldjuk meg. Aztán, hogy valóban gyárit tesznek be alkatrészekből vagy sem...... az már más kérdés. Gazdagok sportjának tartom. ( Az olajcserés dologról csak annyit, hogy valamivel be kell csábítsanak a szervízbe, ott meg úgyis találnak még 3 dolgot ami lóg, csoda, hogy nem esett ki, kilyukadt a dugattyú stb.)

A mai világban úgy gondolom, saját magamból kiindulva, ha az embernek van egy kis "vénája" ezeket a 10 évnél idősebb autókat még nem olyan bonyolult javítani, ezt azt kicserélni egy alap szerszámkészlettel, egy két baráttal , klubtárssal stb. Persze van aki nem ér rá, meg egyszerűbb neki leadni, beadni, kifizetni stb. annak a kockázatot is vállalnia kell. Sajnos ilyen a világ....

Sok esetben viszont ezt az olajos témát se értem, jókat szoktam mosolyogni magamban, hogy ki mivel és hogyan érvel, ezt a gyártó írta elő stb. stb. Dexos2 apacukafundaluka stb. :) Az én autómban lassan 260 ezer km lesz, sose tettem bele gyártó által ajánlott olajat, meg hasonlók, 10 ezrenként cserélem ez tény, de a motorba bele is lehet nézni egész nyugodtan...... :) Az meg, hogy a kocsi meddig lesz nálam, sose tudhatom, de legalább megnyugtat a tény, hogy megteszek mindent ami az üzembiztosságot és a műszaki állapot megfelelőségét szintet tartsam. Már amennyire egy 15 éves autónál lehet. Nekem az a mottóm, hogy csak akkor lehetsz biztos benne, hogy ki van cserélve valami, ha te magad cserélted ki!

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Pont ez az. A komoly műhelytől komolyabb, jobb minőségű szolgáltatást várna el az ember. És itt most nem olajcserére gondoltam, hanem szerelésre.

Ergo nem is kellene versenyezniük. Illetve a szolgáltatás színvonalával kellene versenyezniük, de ez sokszor alulmúlja a Józsi bácsiét :)

Az a legszomorúbb hogy az emberek bizalmával élnek vissza. Sokan ültek át a szoci autókból opelbe-suzukiba, mert olcsó, és jó autó volt mindkettő. Nyilván márkaszervízbe hordták az új autókat, eltelt 10-15 év eljött a váltás, aztán valaki megveszi a kissé megkopott, de szervízkönyves kocsit, valamiért a kezedbe kerül és azt látod hogy a centire betartott csereperiódus ellenére olyan olajsár van a karterba mintha 50 ezrenként lett volna csak cserélve. Vagy a levegőszűrő házba belegyűrve a nem belevaló szűrőbetét. Sok ilyen van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Handbrake írta:

Az autó eladásakor a körültekintő vásárlójelölt úgyis átnézeti az autót egy szervizben (esetleg összebeszélnek, a szerviz fogja és csóválja a fejét, hogy kicsit vigyék lejjebb az árat). Számítógépre csatlakoztatva úgyis kiderül, mi történt korábban az autóval.

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

58 perce, zotya975 írta:

Az a legszomorúbb hogy az emberek bizalmával élnek vissza. Sokan ültek át a szoci autókból opelbe-suzukiba, mert olcsó, és jó autó volt mindkettő. Nyilván márkaszervízbe hordták az új autókat, eltelt 10-15 év eljött a váltás, aztán valaki megveszi a kissé megkopott, de szervízkönyves kocsit, valamiért a kezedbe kerül és azt látod hogy a centire betartott csereperiódus ellenére olyan olajsár van a karterba mintha 50 ezrenként lett volna csak cserélve. Vagy a levegőszűrő házba belegyűrve a nem belevaló szűrőbetét. Sok ilyen van.

Én most műszakira egy Suzuki szervízbe vittem az autómat. Elég sokat kellett várni, így kicsit beleláttam az életbe. Nekem pozitív tapasztalataim voltak velük.

Sajnos Opel szervizekről eddig csak és kizárólag rosszakat hallottam.

57 perce, MrChef írta:

 

"Számítógépre csatlakoztatva úgyis kiderül, mi történt korábban az autóval."

Ez nem egészen így van. Szerintem nincs ilyen "hibatörténet" a motorvezérlőben.

Az meg hogy milyen alkatrészeket cseréltek, főleg nincs...

Sokszor egy szerelő arra se képes, hogy értelmezzen egy hibakódot, és megfejtse mire kell belőle következtetni.

Legtöbbször "szövegesen" értelmezik, nem az okokat próbálják megtalálni.

Tehát, ha égéskimaradás van (amit sokszor hibásan gyújtáskimaradásnak fordítanak) egyből cserélik a trafósort, pedig számos más oka lehet.

Én az ilyeneket alkatrészcserélőknek hívom, nem autószerelőnek :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, MrChef írta:

 

Lehetne  már olyan rendszer ami képes ezt rögzíteni, persze akkor, ha szakszervízbe hortad, ahol azt bejegyezték, akár vonalkóddal, sorozatszámmal kb. mint egy GM katalógus Opel esetében. Cipelhetné magával a kocsi mint az ember a TAJ kártyát, aztán ha bármi van visszanézhető, persze vagy kicserélték vagy nem.......

Nagyon jó személyes példa, kolléganő kis francia kocsija valamiért csak gázzal volt hajlandó indulni. Aztán mikor bemelegedett már nem volt gond. Szervíz, nem szak szerviz, elvitte, ültek rajta majdnem 1,5 hétig, mire kitalálták, hogy az alapjárati motorral van gond. Raktak neki egy bontottat. 2 nap után megint elkezdte csinálni  a hibát. Ekkor szólt nekem. Kiiktattam az alapjáratit, és láss csodát működik. Mindezt ingyen. :) A szerviz meg vagy 30 000 Ft vágott neki oda, mikor cserélték. A kocsi azóta is tökéletesen működik. Szóval.... értem én, hogy munkabér, meg műhely, meg adó meg minden....... csak mégsem értem a hozzáállást. Azért szerencsére vannak olyan szakik is akik tényleg úgy állnak hozzá a dolgokhoz, hogy érdekükben álljon, hogy legközelebb is hozzá menjél!

Személyes tapasztalatom a munkahelyemtől nem messze van egy szerviz, vagy 20 -30 autó áll előtte mindig, amik javításra várnak. Volt, hogy 2-3 hétig is ugyan azok. Nem a prémium kategóriások, szóval nem igazán hiszem el, hogy nincs alkatrész hozzá 24h órán belül. No Comment.

 

A hibakódok is elég "nagy vonalakban" mondanak meg hibát. Legtöbbször is annyit, hogy a probléma az első és a hátsó rendszámtábla között van! :)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Handbrake írta:

Szóval.... értem én, hogy munkabér, meg műhely, meg adó meg minden....... csak mégsem értem a hozzáállást.

Létezik egy olyan rosszmájú vélemény, miszerint márkaszervizben olyan szerelők dolgoznak, akik nem elég jók ahhoz, hogy egyedül is megéljenek.  Nekem anno márkaszervizben rakták fel rosszul a vezérlést, bár árnyalja a képet hogy VW márkaszerviz volt, de az Autodata akkor is ott van...

Link to comment
Megosztás:

10 órája, outsider írta:

Én most műszakira egy Suzuki szervízbe vittem az autómat. Elég sokat kellett várni, így kicsit beleláttam az életbe. Nekem pozitív tapasztalataim voltak velük.

Sajnos Opel szervizekről eddig csak és kizárólag rosszakat hallottam.

 

Én mindíg Suzuki szervízben műszakiztatok, mert az van hozzám a legközelebb, és ha ott kell hagyni a kocsi javítani akkor hazasétálok. De emlékeim szerint ilyen még nem volt, egyszer cseréltek fékpofákat főféket, de azt megvártam ott. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 16. at 20:29, tgabika76 írta:

Létezik egy olyan rosszmájú vélemény, miszerint márkaszervizben olyan szerelők dolgoznak, akik nem elég jók ahhoz, hogy egyedül is megéljenek.  Nekem anno márkaszervizben rakták fel rosszul a vezérlést, bár árnyalja a képet hogy VW márkaszerviz volt, de az Autodata akkor is ott van...

Szerintem ez hülyeség.

Azért egy vállalkozást elindítani elég macerás, és eszközigényes (meg persze pénz). Nem biztos, hogy megéri belevágni bárkinek. Egy jó műhelyben amellett, hogy jók a körülmények, modernek a szerszámok hosszú távon is van tanulási, fejlődési lehetőség (már aki vevő erre), biztos munkahely, megélhetés, jó esetben fix munkaidő stb. És nem biztos hogy anyagilag nem éri meg. Egy jó szerelőnek is sok-sok idő felépíteni mindezt a nulláról (persze nem mindegy, 'mit hoz otthonról'), addig meg geccsolhat egy garázsban, kokányolhat praktikeres szerszámokkal reggel 6-tól este 9-ig meg ilyenek. Nyilván emberfüggő is a dolog.

Meg van olyan sztereotípia is, hogy nézd meg a szerelő kocsiját :)

Ha jó állapotú, akkor jó szerelő. Persze ez is baromság :D

Lehet hogy a sajátját rendben tartja, de a tiedre meg magasról tesz. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.