Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

31 perce, ginola írta:

Személy szerint milyen olajakat próbáltál ki, miivel vagy elégedett?

Hello!

Ugyan a kérdés nem nekem szólt, de szintén 2006-os láncos Astrát hajtok (Z14XEP).
2015-ben ezzel jártam: https://the-filtershop.com/spd/edge_titanium_0w30_4L/Castrol-Edge-Titanium-FST-0w30-4-L-motorolaj
Idén januárban pedig őt kapta: https://the-filtershop.com/spd/edgetitanium_5w40_4/Castrol-Edge-Titanium-FST-5w40-4-L-motorolaj

Számottevő fogyás egyiknél sem tapasztalható, talán a 0w30-ből többet csipegetett. De 2olajcsere közt nekem mindig elég egy 4literes kanna szerencsére. Mindkettővel szépen jár, januárban szoktam mindig cserélni.
131e km van most benne, volt már benne márkaszerviz által öntött 10w40 is egyébként, de szerencsére ez a veszély már nem fenyeget jó pár éve:-)

Link to comment
Megosztás:

8 órája, ginola írta:

Az mennyire normális, ha hidegen a 45e km-t futott 2006-os Z14XEP elinduláskor kicsit darabosan indul el gázadásra.

Mi okozza ezt?

Melegen semmi ilyen nincs.

Nekem hidegebb időben szokott, ilyenkor kicsit emelem a fordulatszámot. MIlyen körülmények között használod?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 13. at 11:05, ginola írta:

Az mennyire normális, ha hidegen a 45e km-t futott 2006-os Z14XEP elinduláskor kicsit darabosan indul el gázadásra.

Mi okozza ezt?

Melegen semmi ilyen nincs.

Nem arra gondolsz esetleg, hogy a kuplung felengedésekor rázkódik egy kicsit induláskor? Mert ha igen, az nem igazán betegség, sokaknak csinálja, picit jobban meg kell csúsztatni, valamivel nagyobb fordulaton, az segít. Ha ilyet tapasztalok (már nem is emlékszem, az utóbbi teleken előfordult-e), akkor szándékosan túlcsúsztatom egy kicsit, attól felmelegszik vagy megszárad vagy megtisztul vagy fene tudja milyen nyűgje múlik el, és a következő lámpánál már simán indul el.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, peacetrang írta:

Sziasztok!

Elérkezett az idő, hogy kidobjuk a gyári tárcsát elölről, ki milyen féktárcsa+fékbetétet ajánl? A gyárit vajon ki gyártja?
Nekem a gyári helyett Textart, vagy Delphit ajánlottak.

A gyári az ATE gyártmány eredetileg, mind a tárcsa, mind pedig a betét. Én a 308mm-es OPC tárcsát ajánlom előre ;)

(Mondjuk kell hozzá minimum 16"-os felni, mert a kisebb nem fog rámenni.)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 perce, peacetrang írta:

Sziasztok!

Elérkezett az idő, hogy kidobjuk a gyári tárcsát elölről, ki milyen féktárcsa+fékbetétet ajánl? A gyárit vajon ki gyártja?
Nekem a gyári helyett Textart, vagy Delphit ajánlottak.

Zimmerman betét+tárcsa.

A tárcsa alumíniummal gőzölt így nem rozsdásodik. Nekem egy éve van fönn és valóban rozsdamentes.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, ginola írta:

2006-os Z14 XEp-hez milyen olajszőrővel jött ki gyárilag? Mit ajánlanátok más márkában , ami jó?

Ugyanez vonatkozik a gyertyákra is.

Filtron levegőszűrőben jó?

Szia!

Gyári olajszűrő  Hengst. MANN-nal, Valeoval  nem volt/ nincs bajom.

Gyertya tekintetében a gyári (Bosch) a javasolt.

 

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

35 perce, Lui-267 írta:

Sziasztok!
Első szélvédő alsó díszlécet cserélném, három gyártó termékét találtam. Gyári GM Opel, Automega, Aftermarket a gyári 11 ezer ft a másik kettő 5-6ezer ft. Aki már cserélte tapasztalatok vélemények?!
Köszi! :)

Utángyártottat vettem sajnos.  Hát egy rakás sz@r. Én a gyárit javaslom!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Lui-267 írta:

Sziasztok!
Első szélvédő alsó díszlécet cserélném, három gyártó termékét találtam. Gyári GM Opel, Automega, Aftermarket a gyári 11 ezer ft a másik kettő 5-6ezer ft. Aki már cserélte tapasztalatok vélemények?!
Köszi! :)

Én is utángyártottat vettem, szerintem nincs baj vele. A két széle nem simul rá teljesen az igaz, de a gyári sem feküdt fel rendesen (legalábbis csere előtti állapotkor már nem). Szerintem vállalható az utángyártott is.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, peacetrang írta:

Én is utángyártottat vettem, szerintem nincs baj vele. A két széle nem simul rá teljesen az igaz, de a gyári sem feküdt fel rendesen (legalábbis csere előtti állapotkor már nem). Szerintem vállalható az utángyártott is.

Ekkor ez így a jó?????! :blink::blink::blink: Szerintem sz@r!!!!! Legalábbis az én nézőpontomból.

Amikor megvettem az autót (újonnan) akkor nem így volt!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, gezoli said:

Ekkor ez így a jó?????! :blink::blink::blink:

Amikor megvettem az autót (újonnan) akkor nem így volt!

Ezt már én is akartam kérdezni, a gyári nálam elég szépen szétrohadt, így kicseréltem, utángyártottra. A két oldala rendszeresen feljön, visszanyomom, akkor úgy marad egy napig, de reggelre már ismét feljön a két vége egy kicsit. Azon gondolkodtam, hogy odaragasztom a két végét, arra talán elég lenne, hogy megtartsa, felszedni (ha arra kerülne sor), akkor úgyis könnyedén lejönne. Pár csepp pillanatragasztó.

Link to comment
Megosztás:

46 perce, kukori írta:

Ezt már én is akartam kérdezni, a gyári nálam elég szépen szétrohadt, így kicseréltem, utángyártottra. A két oldala rendszeresen feljön, visszanyomom, akkor úgy marad egy napig, de reggelre már ismét feljön a két vége egy kicsit. Azon gondolkodtam, hogy odaragasztom a két végét, arra talán elég lenne, hogy megtartsa, felszedni (ha arra kerülne sor), akkor úgyis könnyedén lejönne. Pár csepp pillanatragasztó.

Vagy inkább egy csepp sziloplaszt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, kobraCode said:

Vagy inkább egy csepp sziloplaszt.

Jogos! Ez lesz a megoldás, köszönöm!

Most már csak szereznem kell valakitől egy kis szilót, mert a múltkor pont kellett egy kevés, amim volt az már pár éves volt és beszáradt. Ez miatt meg minek vegyek. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, gezoli írta:

Ekkor ez így a jó?????! :blink::blink::blink: Szerintem sz@r!!!!! Legalábbis az én nézőpontomból.

Amikor megvettem az autót (újonnan) akkor nem így volt!

Megértem egy felkiáltó -és kérdőjellel is. Új kora óta van nálunk is az autó, nyilván nem ilyen volt 0km-esen. Egy kis ügyességgel megoldható, hogy jó legyen...ne csapjuk be egymást, egy cserélt alkatrész sosem lesz már olyan, mintha most jönne le a gyártósorról.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.