Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Hát igen, ez a jó egyensúly. Mert egy levegőszűrőnél az baromság, hogy x km után cserélni kell, mert teljesen attól függ hogy milyen környezetben megy az autó.

Eddig oké, de mi alapján döntöd el, hogy csere-e? Ha megütögeted és porzik, akkor csere, ha nem nem? Azért nem csak a a por tömíti el, van egy halom mikroszkópikus méretű "kosz" benne, amelyek nem akkorák, hogy lássa az ember, mikroszkóp alá meg gondolom csak nem rakjátok.

Link to comment
Megosztás:

Eddig oké, de mi alapján döntöd el, hogy csere-e? Ha megütögeted és porzik, akkor csere, ha nem nem? Azért nem csak a a por tömíti el, van egy halom mikroszkópikus méretű "kosz" benne, amelyek nem akkorák, hogy lássa az ember, mikroszkóp alá meg gondolom csak nem rakjátok.

Ha sok van rajta, akkor a szűrő sem marad fehér. Egy mikroszkópikus kosz nem látható, de sok ilyen együtt már elszinezi a szűrőt. Nem tökéletes módszer, de attól jobb hogy rá sem nézek sosem, hanem fix 30000 után cserélem...

Link to comment
Megosztás:

UGYSE TESZED FÉLRE, EZT TE IS TUDOD... :D

hopp caps lock off.

én 10.000 km ként cserélek levegőt-pollent, olajat, és 20.000 ként gázolajszürőt. ha nem 3 órás meló lenne a gázolajszürőcsere akkor azt is 10.000 ként cserélném.

én így alszok jól és nyugodtan....

Link to comment
Megosztás:

UGYSE TESZED FÉLRE, EZT TE IS TUDOD... ^_^

hopp caps lock off.

én 10.000 km ként cserélek levegőt-pollent, olajat, és 20.000 ként gázolajszürőt. ha nem 3 órás meló lenne a gázolajszürőcsere akkor azt is 10.000 ként cserélném.

én így alszok jól és nyugodtan....

Itt nem az áráról van szó...ha mindennek csak ezt néznénk, akkor vegyél évente mondjuk Suzit vagy Dáliát, mert az oclsóbb és évente kicserélheted..még a szűrőket sem kell vele, mert megy a kocsival a levesbe...

Ha majd pollen és levegőszűrön bukdácsolva, mászva kell megkeresned a 150cm-es plazma TV-t, hogy megnézhesd a meccset, mert annyi lesz a szemét, hogy nem tudjuk hova tenni, akkor is majd ugyanilyen nyugodtan fogsz aludni?

Már így sem tudjuk lassan hova tenni a szemetet..persze ha valakitől 10 km-re egy hulladékégetőt akarnak telepíteni, akkor tudja mondani hogy ide ne....gyártjuk a szemetet és a többi hulladékot, mert így kényelmes, de hogy az utánna hova kerűl...az sok embert nem érdekel....akkumulátor feldolgozó...ja hogy az új hibridekben 10x annyi aksi van és majd az is elpusztul 6-8 év múlva az senkit nem izgat, de persze akkumulátor feldolgozót/bontót se építsünk sehova, mert az is milyen dolog, hogy ott van tőlem 5-10 km-re hisz a gyerekeimmel mi lesz? bakker a gyermekeink szemétdombokon fognak lassan élni, mert annyi van hogy nem tudjuk hova tenni..le deponálni...csak késleltetése a dolgoknak..réegen még lebomlottak dolgok, de manapság, a műanyag az úr....minden abból van....az üveg palackok anno milliomszor újra fel voltak használva kimosva, ami megfelelő technológiával környezetbarát volt..erre a magyar még a szelektív gyűjtést is gúzsba kötésnek érzi....

Nah mind1 ez részemről nem személyekre irányult hsz...csak ilyen világot élünk és egy kis gondolat ébresztőnek leírtam...ha már 1 valaki közülünk átgondolja soraimat, akkor már érdemes volt! :D

Link to comment
Megosztás:

Itt nem az áráról van szó...ha mindennek csak ezt néznénk, akkor vegyél évente mondjuk Suzit vagy Dáliát, mert az oclsóbb és évente kicserélheted..még a szűrőket sem kell vele, mert megy a kocsival a levesbe...

Ha majd pollen és levegőszűrön bukdácsolva, mászva kell megkeresned a 150cm-es plazma TV-t, hogy megnézhesd a meccset, mert annyi lesz a szemét, hogy nem tudjuk hova tenni, akkor is majd ugyanilyen nyugodtan fogsz aludni?

Már így sem tudjuk lassan hova tenni a szemetet..persze ha valakitől 10 km-re egy hulladékégetőt akarnak telepíteni, akkor tudja mondani hogy ide ne....gyártjuk a szemetet és a többi hulladékot, mert így kényelmes, de hogy az utánna hova kerűl...az sok embert nem érdekel....akkumulátor feldolgozó...ja hogy az új hibridekben 10x annyi aksi van és majd az is elpusztul 6-8 év múlva az senkit nem izgat, de persze akkumulátor feldolgozót/bontót se építsünk sehova, mert az is milyen dolog, hogy ott van tőlem 5-10 km-re hisz a gyerekeimmel mi lesz? bakker a gyermekeink szemétdombokon fognak lassan élni, mert annyi van hogy nem tudjuk hova tenni..le deponálni...csak késleltetése a dolgoknak..réegen még lebomlottak dolgok, de manapság, a műanyag az úr....minden abból van....az üveg palackok anno milliomszor újra fel voltak használva kimosva, ami megfelelő technológiával környezetbarát volt..erre a magyar még a szelektív gyűjtést is gúzsba kötésnek érzi....

Nah mind1 ez részemről nem személyekre irányult hsz...csak ilyen világot élünk és egy kis gondolat ébresztőnek leírtam...ha már 1 valaki közülünk átgondolja soraimat, akkor már érdemes volt! :D

Nem bírok szó nélkül elmenni a dolgok mellett. ^_^

Levegőszűrőt cserélek úgy 5000- 10 000 km ként. Én "érzem" ha nem jó.

Szemét volt van és lesz.

A nem teszed félre teljesen igaz, mert ha most nem erre adod ki, majd kiadod másra holnap és már nincs is. :P

Szemétdombon fogunk élni? Járjon mindenki gyalog, akkor nem lesz környezet szennyezés, járjon mindenki kerékpárral akkor sem lesz, sőt járjon mindenki lóval, mert azt másra is lehet használni.

Szerény véleményem, hogy amíg Kínában, Oroszországban meg egyéb más országokban, akkor kéményen keresztül ömlik a füst mint egy kisebb ház, akkor nem az én évi 10 - 15 000 km visszafogása állítja meg az ózonlyuk tágulását, vagy nem az én kidobott levegőszűrőm, ami papír fogja terhelni a környezetet. Ha ilyenen gondolkodsz akkor vegyél moshatót. Viszont akkor a mosó olajat meg a többit tárold hordókban, vagy add le a benzinkúton. Bár nem hinném, hogy ott is más sorsra jut, mintha te "szennyezed vele" a szennyvízhálózatot pl.

Persze kicsiben kell kezdeni, és nagy összefogás meg stb. kell. Még sincs azon senki hogy támogassa a környezetterhelés csökkentését.

DE NEM OFFOLOK!

Én javaslom, főleg a dízeles kollégáknak, hogy amennyiben van légtömegmérőjük, azt is tisztogassák 2-3 hetente. Meg fognak lepődni........

Link to comment
Megosztás:

én csak arra akartam célozni, hogyha megzavarja a családi kasszát egy levegőszűrő akkor régen rossz.

környezettudatossággal nálam nincs baj.

inkább szerintem a kereskedelemmel van baj.

neked nincs választásod, miben vedd a kólát, vajat, stb. úgyis műanyagot kapsz.

csak azért meg pár forinttal olcsóbb mint a papír, üveg stb.

egy nagy bevásárlás 5-10%a a kukában végzi.

de ha nagyon kötetvő akarnék lenni, akkor lehetne olajat cserélni 30e km-enként is.

hiszen sokkal szennyezőbb mint egy légszűrő. pláne ha egy árvíz megúsztatja mint budafokon.

peace

Link to comment
Megosztás:

OFF

Ebben a mai minden szempontból műanyag világban már a "környezettudatos" szó is csak műanyag, régen ezt józan paraszti észnek, logikának hívták..., vagy nem hívták sehogy, csak egyszerűen működött...

Hol vagyunk már attól, hogy csak annyit vegyünk el a természettől, amennyire valóban szükségünk van... Mára sikerült elérni, hogy a Földön az ember a legkártékonyabb parazita... És közben azt nyomják, hogy fejlődés így, meg korszerű úgy. Rendben, én sem szeretnék már barlangban lakni, meg szakócát pattintani, de az úgynevezett "fejlődésnek" azért nagyon súlyos ára van (lesz). Ezzel azért legyünk tisztában, és legalább az egyszerű emberek ne dőljenek be mindenféle sz@r, álszent szövegnek...

ON

Link to comment
Megosztás:

Nem bírok szó nélkül elmenni a dolgok mellett. ^_^

Levegőszűrőt cserélek úgy 5000- 10 000 km ként. Én "érzem" ha nem jó.

Szemét volt van és lesz.

A nem teszed félre teljesen igaz, mert ha most nem erre adod ki, majd kiadod másra holnap és már nincs is. :P

Szemétdombon fogunk élni? Járjon mindenki gyalog, akkor nem lesz környezet szennyezés, járjon mindenki kerékpárral akkor sem lesz, sőt járjon mindenki lóval, mert azt másra is lehet használni.

Szerény véleményem, hogy amíg Kínában, Oroszországban meg egyéb más országokban, akkor kéményen keresztül ömlik a füst mint egy kisebb ház, akkor nem az én évi 10 - 15 000 km visszafogása állítja meg az ózonlyuk tágulását, vagy nem az én kidobott levegőszűrőm, ami papír fogja terhelni a környezetet. Ha ilyenen gondolkodsz akkor vegyél moshatót. Viszont akkor a mosó olajat meg a többit tárold hordókban, vagy add le a benzinkúton. Bár nem hinném, hogy ott is más sorsra jut, mintha te "szennyezed vele" a szennyvízhálózatot pl.

Persze kicsiben kell kezdeni, és nagy összefogás meg stb. kell. Még sincs azon senki hogy támogassa a környezetterhelés csökkentését.

DE NEM OFFOLOK!

Én javaslom, főleg a dízeles kollégáknak, hogy amennyiben van légtömegmérőjük, azt is tisztogassák 2-3 hetente. Meg fognak lepődni........

maradjunki annyiban, hogy az emberek mentálisan nincsenek ott ahol kellene, mindent a pénz mozgat nem az ész érvek és a tudatos fejlődés...arról pedig nem is szeretnék beszélni, hogy hangoztatjuk milyen sz**ul élünk, de felesleges (csak a magunk megnyugtatására szolgáló) kiadásra persze futja....ez a fogyasztói társadalom...amit úgy érzem nekem kell megveszem függetlenül attól, hogy tényleg szükségem van e rá....mert megtehetem...ez megy most és ebből él a nyugat és a kelet is...

Az hogy a másik is "öl", attól ez még téged nem jogosít fel erre....szóval csak azért mert más így csinálja az nem azt jelenti, hogy így jó is...az meg hogy sebaj ettől megdöglik a szomszédé is...erre is volna mit irnom, de nem teszem...

Szóval mielőtt valaki álszentséggel vádolna..."sajnos" én is így élek...inkább kicserélem...de bennem már megfogalmazódtak ezen gondolatok...és remélem több ember átgondolja... :D ;)

Szerk: Egyébként azon is elgondolkodtam már, hogy bizonyos alkatrészeket miért nem úgy árusítanak, hogy csak csere alkatrésszel lehet megvenni, ha nem hozol helyette, akkor mondjuk 4x annyiba kerülne....a forgalmazók pedig kötelezve lennének rá, hogy vissza vegyék az elhasználódott terméket...így ugyanazzal a logisztikai körrel, amikor mennek új alkatrészért vihetik a használtat a nagykerbe, a nagykerből pedig mehet a hulladék feldolgozóba...ártalmatlanításra.. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A kérdésem az volna hogy oldaldiszléc cseréhez muszáj levenni az ajtóburkolatot vagy kivülröl simán megoldható?Azért kérdezem mert a Csináld magad könyv szerint le kell venni de gondoltam hátha kamuznak! :D

Le lehet venni a díszlécet úgy is ha belül nem veszed le a kárpitot, csak akkor jó eséllyel törni fog a patent (elég rideg anyagból van), és annak a cseréjéhez aztán már tényleg le kell venni a kárpitot... Egyszerűbb ha mindezt megelőzendő belülről kezded a bontást, és a patentokkal együtt szeded ki. Jah, az ablak természetesen legyen felhúzva különben nem férsz oda a patenthez, és ha oldallégzsákos az autód akkor a légzsákvezérlőt is ki kell szedni az ajtóból...

Link to comment
Megosztás:

Le lehet venni a díszlécet úgy is ha belül nem veszed le a kárpitot, csak akkor jó eséllyel törni fog a patent (elég rideg anyagból van), és annak a cseréjéhez aztán már tényleg le kell venni a kárpitot... Egyszerűbb ha mindezt megelőzendő belülről kezded a bontást, és a patentokkal együtt szeded ki. Jah, az ablak természetesen legyen felhúzva különben nem férsz oda a patenthez, és ha oldallégzsákos az autód akkor a légzsákvezérlőt is ki kell szedni az ajtóból...

Ok!köszönöm a segitséget!

Link to comment
Megosztás:

Le lehet venni a díszlécet úgy is ha belül nem veszed le a kárpitot, csak akkor jó eséllyel törni fog a patent (elég rideg anyagból van), és annak a cseréjéhez aztán már tényleg le kell venni a kárpitot... Egyszerűbb ha mindezt megelőzendő belülről kezded a bontást, és a patentokkal együtt szeded ki. Jah, az ablak természetesen legyen felhúzva különben nem férsz oda a patenthez, és ha oldallégzsákos az autód akkor a légzsákvezérlőt is ki kell szedni az ajtóból...

csavar van benne belülről, azért kell le venni....nem a patentek miatt :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A kérdésem az volna hogy oldaldiszléc cseréhez muszáj levenni az ajtóburkolatot vagy kivülröl simán megoldható?Azért kérdezem mert a Csináld magad könyv szerint le kell venni de gondoltam hátha kamuznak! ^_^

keresd a csavart! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

180-200e Km-nél szeretnék egy komplett átnézést, javítást az autómon. Most 176e van benne. Nem zörög, nem csörög, olajat nem eszi.

De még sokáig szeretném a gépet használni. A szokásos dolgokon kívül ( olaj, szűrők, gyertya) , mit illik cserélni rajta?

Jó lenne egy konkrét felsorolás ha segítenétek. Nem én fogom szerelni, a szerelőm ért hozzá, de azért jó lenne egy kis segítség innen is.

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

180-200e Km-nél szeretnék egy komplett átnézést, javítást az autómon. Most 176e van benne. Nem zörög, nem csörög, olajat nem eszi.

De még sokáig szeretném a gépet használni. A szokásos dolgokon kívül ( olaj, szűrők, gyertya) , mit illik cserélni rajta?

Jó lenne egy konkrét felsorolás ha segítenétek. Nem én fogom szerelni, a szerelőm ért hozzá, de azért jó lenne egy kis segítség innen is.

Köszi előre is.

Most átnézést szeretnél vagy cserélgetést? Mert nekem az átnézés után jön a lista, hogy mit kellene cserélni és mi az, ami majd később lesz esedékes...

Link to comment
Megosztás:

Most átnézést szeretnél vagy cserélgetést? Mert nekem az átnézés után jön a lista, hogy mit kellene cserélni és mi az, ami majd később lesz esedékes...

Átnézés+ ami fontos cserélni, illetve nem szeretném ha cserben hagyna, úgy hogy amit ilyenkor illik/szokás, inkább cserélném. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Átnézés+ ami fontos cserélni, illetve nem szeretném ha cserben hagyna, úgy hogy amit ilyenkor illik/szokás, inkább cserélném. :rolleyes:

Hát ezzel a cserbenhagyással úgy vagyok, hogy bármikor bármi beszarhat egy nullkilóméteres autónál is, innen nézve meg inkább vágnék neki olyan autóval nagyobb távolságnak, ami nincs frissen szerelve...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.