Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Nagyon kíváncsi lennék, hogy az enyém mennyit futhatott vajon. Szülők 92ekm-e és az enyémben mutató 132ekm-es állapot között annyi a különbség, hogy az enyémet 250ekm-re saccolnam. Az előző újan, az enyém 8 évesen került a családba.

Topikhoz kapcsolódva:

Megérkeztek hátra az új gyári lengéscsillapítóim, ablaktörlő lapátjaim és a benzinszűrőm. Ja és a hatsó rugók alá való gumigyűrűk. Már csak idő kell hozzá.

A rugók alá való guminak mi a pontos megnevezése? Tudnál egy képet földobni, hogy ugyanarra gondolok-e?

Köszi! Sajna nekem is megadta már magát!

Szerintem ez az:

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80210000-hatso-futomu-alkatreszek/80210077-hatso-rugo-alkatreszei/186690-hatso-rugo-ala-gumigyuru-opel-astra-g-1998-2009

Link to comment
Megosztás:

Nagyon kíváncsi lennék, hogy az enyém mennyit futhatott vajon. Szülők 92ekm-e és az enyémben mutató 132ekm-es állapot között annyi a különbség, hogy az enyémet 250ekm-re saccolnam. Az előző újan, az enyém 8 évesen került a családba.

Az enyémben óra szerint van 220 ezer, és kereskedőtől vettem. A kasznin látszik is, viszont a beltér, a kárpitok meglepően szépek.

Link to comment
Megosztás:

A rugók alá való guminak mi a pontos megnevezése? Tudnál egy képet földobni, hogy ugyanarra gondolok-e?

Köszi! Sajna nekem is megadta már magát!

Szerintem ez az:

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80210000-hatso-futomu-alkatreszek/80210077-hatso-rugo-alkatreszei/186690-hatso-rugo-ala-gumigyuru-opel-astra-g-1998-2009

Szia!

Gyári szám: 424761

Igen, ez az, amit kinéztél.

Itt a kép:

DSCF0380_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az enyémben óra szerint van 220 ezer, és kereskedőtől vettem. A kasznin látszik is, viszont a beltér, a kárpitok meglepően szépek.

Az enyében 324ezer valós km van, de nem gondolná senki, mert szépen karban volt tartva az előző tulaj - rokon - által. Én két éve használom és igyekszem gondoskodni róla, hogy szép és jó maradjon még sokáig

Link to comment
Megosztás:

Az enyében 324ezer valós km van, de nem gondolná senki, mert szépen karban volt tartva az előző tulaj - rokon - által. Én két éve használom és igyekszem gondoskodni róla, hogy szép és jó maradjon még sokáig

Akkor megnyugodtam, talán az enyém is elmegy még néhány tízezret. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

A könyv azt írja, hogy a fékbetéteket úgy kell beszerelni, hogy a fékbetéteken lévő nyílnak a féktárcsa forgásának irányát tekintve előre kell mutatnia.

Itt egy kép egy gyári fékbetétről, de én nem látok nyilat.Ilyenkor mi van?

fekbbetet_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : DM101
Link to comment
Megosztás:

T kosazolika!

"... traktor ..."

A láncfeszítő elfáradt.

Ha folyamatos lesz a hang, akkor vezérlés csere

Én is inkább láncfesziőre tippelnék,a hidrőtékének teljesen másabb hangja van.Vezérlés kb másfél éve volt cserélve (már ugyvettem meg a kocsit hogy opel szervizbe előtte cserélték)Kérdés hogy a léncfesztiőt cserélték -e.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Ha hidegen inditom az autót 1-2 másodpercig traktor hang hallatszik a motorból.meleg inditáskor semmi hang.Olaj GM 5W30 van benne 12000 Km meentem vele.Olajnyomás lámpa elelszik azonnal.Olajcsrét most tervezem éppen.

Ha 1-2s-ig, akkor annak nincs nagy gondja... Nekem is ilyen hidegen. Amíg a feszítő nem kap olajnyomást, addig van hangja! ;)

Ha nem együtt cserélték a vezérlést, az tényleg érdekes, mikor a lánc nem nagy tétel....

Amúgy valakinek a GM olajról való váltás megoldotta valamilyen szinten, kisebb lett a hangja. Kukori volt, azt hiszem.

Én is most váltottam GM olajról, de eddig nem mentem vele, majd ma délután...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Van egy másik problémám is.a bal hátsó fékem katog fékezéskor(csak lábféknél kézivel nem).Ha dobot levettük kipucoltuk párnapig jó utánna megint előjön,ha belerugok a kerékbe elhallgat egy darabig :evilgrin: :evilgrin:.Már szétvolt teljesen szedve minden jónak látszik rugók nincsenek eltörve

Link to comment
Megosztás:

Ha 1-2s-ig, akkor annak nincs nagy gondja... Nekem is ilyen hidegen. Amíg a feszítő nem kap olajnyomást, addig van hangja! ;)

Ha nem együtt cserélték a vezérlést, az tényleg érdekes, mikor a lánc nem nagy tétel....

Amúgy valakinek a GM olajról való váltás megoldotta valamilyen szinten, kisebb lett a hangja. Kukori volt, azt hiszem.

Én is most váltottam GM olajról, de eddig nem mentem vele, majd ma délután...

Anno itt a fórumon mindenki a Botond olajat favorizálta.Gondoltam kipróbálom.Akkor vadi új volt a kocsi és 1500Km után tettem bele.Katasztófa volt!!!Pont olyan volt mint egy traktornak!Olaj ki és GM olaj vissza.Semmi probléma nem volt utána.

Most is GM olajat használok és minden OK.

Módosítva : DM101
Link to comment
Megosztás:

Anno itt a fórumon mindenki a Botond olajat favorizálta.Gondoltam kipróbálom.Akkor vadi új volt a kocsi és 1500Km után tettem bele.Katasztófa volt!!!Pont olyan volt mint egy traktornak!Olaj ki és GM olaj vissza.Semmi probléma nem volt utána.

Most is GM olajat használok és minden OK.

Nekem ez jött be:

834944.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mai napon megejtettem a hátsó csillapítók cseréjét is, benzinszűrővel együtt.

https://plus.google.com/u/0/photos/106631535768501005420/albums/5998091416746136609

És próbát tettem lámpa polírozásra.

Első körben csak a menetirány szerint balosnak a tetején:

DSCF0394_www.kepfeltoltes.hu_.jpg DSCF0395_www.kepfeltoltes.hu_.jpg DSCF0396_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Elég látványos a javulás. Sárgából fekete lett. Majd idővel folytatom.

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mai napon megejtettem a hátsó csillapítók cseréjét is, benzinszűrővel együtt.

https://plus.google.com/u/0/photos/106631535768501005420/albums/5998091416746136609

És próbát tettem lámpa polírozásra.

Első körben csak a menetirány szerint balosnak a tetején:

Elég látványos a javulás. Sárgából fekete lett. Majd idővel folytatom.

És mivel és hogyan követetted el a polírozást?

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.