Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Két évvel ezelőtt egy "aranykezű" (ő nevezte magárt így) mester kicserélte az első fékbetéteket meg a tárcsát. Aztán elkezdett nyikorogni.

Egy évre rá elvittem műszakiztatni, ahol mondta a szerelő, hogy fordítva van bent a fékbetét azért nyikorog.Már nagyon unom, viszont 15 egy csere.

Ti lecserélnétek, vagy xarátok rá?

Link to comment
Megosztás:

Például ezek:

https://the-filtershop.com/sct/854218/Szurok

https://the-filtershop.com/spl/505317/GMdexos2-minositett-motorolaj

Látom, még mindig nem az a célod hogy hozzáadj ehhez az oldalhoz/topichoz.

Tudjuk, te mindent jobban tudsz, elvégre mi is ez a kis összehordott cromax nevű micsoda a te tudásodhoz képest...

Ne csak játssz a szavakkal, kérlek mellékeld/csatold a linket az "átfogó iparági elemzésből" levont "szakmai következtetést" illetően. Ha ilyennel nem rendelkezel, akkor ugyebár csak totális sületlenségeket beszél bele a nagy világba.

Én nem is foglalkozok T. hozzászólásaival... De ez már régi téma, nem kell rajta fent akadni.... Azt ír amit akar. :D ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Két évvel ezelőtt egy "aranykezű" (ő nevezte magárt így) mester kicserélte az első fékbetéteket meg a tárcsát. Aztán elkezdett nyikorogni.

Egy évre rá elvittem műszakiztatni, ahol mondta a szerelő, hogy fordítva van bent a fékbetét azért nyikorog.Már nagyon unom, viszont 15 egy csere.

Ti lecserélnétek, vagy xarátok rá?

Ha mindösszesen annyi az összes negatív tapasztalat hogy hangja van fékezéskor, akkor nem. Tehát ha a funkció rendben, akkor szerintem kár háborgatni.

Jóságos Ég... T mantec benézett valamit? Vagy csak már saját magán is túllépett? Nem semmi... Szerintem már úton van a GM tervezőközpontba hogy elmagyarázza nekik hogy az nem jó alkatrész, nem belevaló... Vicc ez a pali... :omg:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Jóságos Ég... T mantec benézett valamit? Vagy csak már saját magán is túllépett? Nem semmi... Szerintem már úton van a GM tervezőközpontba hogy elmagyarázza nekik hogy az nem jó alkatrész, nem belevaló... Vicc ez a pali... :omg:

Nyissatok már magatoknak egy külön topicot, mert kezd már unalmas lenni ez az "ovis" viselkedés!

Link to comment
Megosztás:

T gedikart!

Az tárgyalt motor a Z16XE.

T Janó32/Morgó Medve!

Értem a vágyat.

De ez sem ment fel a valótlan információkkal való megvezetés felelőssége alól.

T mantec!

Bemásolom ide a cromax hivatalos válaszát arra a kérdésre, hogy Z14XE/Z16XE motorhoz használható-e az Bosch/FQR8LEU2 gyújtógyertya:

„Szia!

2004-tol Írja ezt a gyertyát van itt polcon ha kell.

Alkatrész üzlet - Cromax Kft.

xxxxxxxxxxxx

yyyyyyyyyyyyyy

Telefon: +36 abcdef 202 ; +36 abcdef 93

yxyxyxyxyx@cromax.hu ; www.cromax.hu

Nyitva: H-P: 8:00 - 17:00 ; Szo: 8:00 - 12:00”

Az adatokat kitakartam, de emailben szívesen továbbítom részedre a valódi levelet és náluk okoskodj...

Nyissatok már magatoknak egy külön topicot, mert kezd már unalmas lenni ez az "ovis" viselkedés!

Zoli,

nem kötekedés miatt kérdezem, csak a tisztánlátás végett: Te moderátor vagy? Mert én erről nem tudok... Továbbá miért engem címzel ezen hozzászólásoddal? Te úgy látod, hogy tőlem indult a történet?

Javíts ki ha tévednék az alábbiakban: ez egy fórum, ahol felhasználok beszélgetnek és/vagy vitatják meg a dolgokat/tapasztalatokat/olvasottakat/látottakat/hallottakat. Van hogy egyetértésben történik és van hogy nézetkülönbségek is akadnak, amiket jobb helyre tenni mint elmenni mellette, hiszen ettől épül valóssá/használhatóvá egy fórum. Mint látod, én utánajártam annak ami itt problémás információ volt (állítólag), csak van aki folyamatosan erősködik és ezzel tudja félrevinni/félreinformálni a fórum látogatóit. (Főleg annak, aki így rosszul válasz pl alkatrészt adott esetben.)

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Zoli,

nem kötekedés miatt kérdezem, csak a tisztánlátás végett: Te moderátor vagy? Mert én erről nem tudok... Továbbá miért engem címzel ezen hozzászólásoddal? Te úgy látod, hogy tőlem indult a történet?

Javíts ki ha tévednék az alábbiakban: ez egy fórum, ahol felhasználok beszélgetnek és/vagy vitatják meg a dolgokat/tapasztalatokat/olvasottakat/látottakat/hallottakat. Van hogy egyetértésben történik és van hogy nézetkülönbségek is akadnak, amiket jobb helyre tenni mint elmenni mellette, hiszen ettől épül valóssá/használhatóvá egy fórum. Mint látod, én utánajártam annak ami itt problémás információ volt (állítólag), csak van aki folyamatosan erősködik és ezzel tudja félrevinni/félreinformálni a fórum látogatóit. (Főleg annak, aki így rosszul válasz pl alkatrészt adott esetben.)

Nem vagyok moderátor, de ez jelent valamit? Esetleg ha nem vagyok moderátor akkor nem szólhatok, hogy a vitáitokat máshol intézzétek!

Nem Téged címeztelek, csak a Te hozzászólásodhoz szóltam hozzá!

Ezzel én többet nem szeretnék foglalkozni!!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

Érdekes tapasztalat: komoly mennyiséget értékesítő alkatrészes, elsősorban Opelre (GM) szakosodva, vízpumpa tapasztalat: az SKF az elmúlt pár évben katasztrofális eredményeket produkál! Árban olcsóbb lett (még így is a legdrágább), de minőségben kimondottan megbízhatatlan. Aránylag eleve kevesen vesznek SKF vízpumpát, és még régebben soha semmi gond nem volt velük, most eladott darabszámot nézve több jön vissza reklamációra, mint pl. a jóval olcsóbb és szerényebb Dolz. A Graf, amit a legjobb ár/értéknek tart, kiválóan teljesít, a Dolz után messze a legtöbbet ad el belőle, és sok-sok éve alig van elvétve egy-két reklamáció.

Egy szó, mint száz: a gyakorlat (már sokadszor) is igazolja, hogy az elmélet és a régen megszerzett hírnév nem sokat ér a mai világban (pl. SKF vízpumpa, Brembo fékek, stb, stb):

Link to comment
Megosztás:

T Janó32/Morgó Medve!

"... 2004-től ..."

Nem az évjárat a probléma.

Megismétlem, lassan:

Az FQR 8 LEU2 nem való a Z16XE motorba.

T mantec!

Megismétlem, lassan: a cromax-nál tessék jelentkezni, szerintük jó bele. Nekik előbb hiszek, hihetetlen mi?

Érdekes tapasztalat: komoly mennyiséget értékesítő alkatrészes, elsősorban Opelre (GM) szakosodva, vízpumpa tapasztalat: az SKF az elmúlt pár évben katasztrofális eredményeket produkál! Árban olcsóbb lett (még így is a legdrágább), de minőségben kimondottan megbízhatatlan. Aránylag eleve kevesen vesznek SKF vízpumpát, és még régebben soha semmi gond nem volt velük, most eladott darabszámot nézve több jön vissza reklamációra, mint pl. a jóval olcsóbb és szerényebb Dolz. A Graf, amit a legjobb ár/értéknek tart, kiválóan teljesít, a Dolz után messze a legtöbbet ad el belőle, és sok-sok éve alig van elvétve egy-két reklamáció.

Egy szó, mint száz: a gyakorlat (már sokadszor) is igazolja, hogy az elmélet és a régen megszerzett hírnév nem sokat ér a mai világban (pl. SKF vízpumpa, Brembo fékek, stb, stb):

Szerintem ennél sokkal komplexebb a dolog. Mert ugyebár egy gyártó sem tehet arról, ha hamisítják a termékét és azzal telítenek bizonyos piacokat. A Brembo esetében erről van szó. (A Kínai klón telefonok miatt sem érdemes az iphone, Samsung stb minőségét megkérdőjelezni.) Továbbá már talán nincs is olyan nagyobb gyártó/beszállító, amelyik nem több helyről szerez be alapanyagot/alkatrészt, sőt területileg is szokás gyártásokat telepíteni a rugalmasság végett. Mint tudjuk, az alapanyag összetételére neki nincs hatása, olyat kap amit rendel (nagyjából), kisebb-nagyobb tűréseknek megfeleltetve. Ez már eleve a termék minőségére hatással van. Továbbá nem ua a termék tulajdonsága ha két különböző gyártósorról jön le, ezért jelentős a differencia két tökéletesen ua kinéző de más országban/kontinensen gyártott alkatrész közt. (Erre tipikus példa a G Classic széria külső kilincse. Messze volt a fröccsöntő az autó gyártásának áthelyezésekor, így a szerszám is transzferre került más közeli fröccsöntőhöz aki megvette az előírt granulátumot és nekilátott a gyártásnak. A méret rendben, de a napsütést nem bírja és kifakul. Szóval szerintem nem szabad általánosítani, sajnos inkább szerencse kérdése hogy milyen alkatrészt fog ki valaki, de ez már az új autóra is igaz lesz lassacskán. Az agyonszabályozott beszállítói láncok az agyonszigorított előírásaival fordítottan hatnak a minőségre.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem ennél sokkal komplexebb a dolog. Mert ugyebár egy gyártó sem tehet arról, ha hamisítják a termékét és azzal telítenek bizonyos piacokat. A Brembo esetében erről van szó. (A Kínai klón telefonok miatt sem érdemes az iphone, Samsung stb minőségét megkérdőjelezni.) Továbbá már talán nincs is olyan nagyobb gyártó/beszállító, amelyik nem több helyről szerez be alapanyagot/alkatrészt, sőt területileg is szokás gyártásokat telepíteni a rugalmasság végett. Mint tudjuk, az alapanyag összetételére neki nincs hatása, olyat kap amit rendel (nagyjából), kisebb-nagyobb tűréseknek megfeleltetve. Ez már eleve a termék minőségére hatással van. Továbbá nem ua a termék tulajdonsága ha két különböző gyártósorról jön le, ezért jelentős a differencia két tökéletesen ua kinéző de más országban/kontinensen gyártott alkatrész közt. (Erre tipikus példa a G Classic széria külső kilincse. Messze volt a fröccsöntő az autó gyártásának áthelyezésekor, így a szerszám is transzferre került más közeli fröccsöntőhöz aki megvette az előírt granulátumot és nekilátott a gyártásnak. A méret rendben, de a napsütést nem bírja és kifakul. Szóval szerintem nem szabad általánosítani, sajnos inkább szerencse kérdése hogy milyen alkatrészt fog ki valaki, de ez már az új autóra is igaz lesz lassacskán. Az agyonszabályozott beszállítói láncok az agyonszigorított előírásaival fordítottan hatnak a minőségre.

Igen, teljesen egyetértek, nem is az volt a célom, hogy általánosítsak, csak megosztani egy gyakorlati tapasztalatot, mert számomra azok a legfontosabbak.

Nem hinném, hogy hamisítványok lennének a szóban forgó SKF vízpumpák, mivel a hivatalos vonalon megy a garancia érvényesítése, ami meg is történik. Ez persze még nem zárja ki, hogy hamisítványról legyen szó. Az sokat elárul, hogy pár éves trendről van szó, és kevés eladott darabszámból meglepően sok a rossz, rövid időn belül! Az okát soha nem fogjuk megtudni, ez szinte biztos, de érdemes elgondolkodni rajta.

Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy a még több profit érdekében rosszabb és egyben olcsóbb alapanyagokat használnak, egész biztos, hogy lazítanak a minőség-ellenőrzésen is, stb. Ma ez kimondottan divat, hiszen a multik kizárólag a még több profitot és az állandó növekvést képesek akár rövid távon is tolerálni, így sajnos olyan nagy márkanevek is meghúzzák ezeket a lépéseket, egy-két évtizede még valóban garanciát jelentettek önmagukban a minőségre. Ma már ez koránt sincs így. Sajnos egy ilyen világot élünk. Egyszerűen nem értik sokan, hogy felépíteni egy márkát sok-sok év(tized) komoly és kitartó munkája, tönkretenni pedig akár egy-két hónap alatt lehet.

Az említett Samsung pl. szinte minden téren siralmasan gyenge minőséget árul horribilis áron (persze már a neves gyártók között, azért egy bizonyos szint alá nem szokásuk lemenni), de népszerű és szeretik az emberek:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem ennél sokkal komplexebb a dolog. Mert ugyebár egy gyártó sem tehet arról, ha hamisítják a termékét és azzal telítenek bizonyos piacokat. A Brembo esetében erről van szó.

egy 2014-es cikkből

http://mobile.motorsportal.hu/forma1/kiderult-mi-okozta-hamilton-hockenheimi-fekhibajat-c57129.html

"Az olasz fékgyártó, a Brembo a Magyar Nagydíj második szabadedzését követően egy közleményt adott ki, amelyben elmondták, hogy egyelőre nem tudják, hogy mi okozta a brit pilóta balesetét Németországban. A 2008-as év bajnoka kvalifikációs edzésen csúszott ki a pályáról, miután a jobb első féktárcsája eltört. A Speedweek feltételezése szerint ennek egyik oka az lehetett, hogy a Brembo egy ideje új szállítótól rendeli a féktárcsákat. Ennek hátterében az áll, hogy a cég fel akar hagyni a Forma-1-es szerepléssel, hogy a repülőgépiparra helyezze a hangsúlyt. A svájci szaklap úgy tudja, hogy a Ferrari elsőként értesült erről a hírről, ezért felvásárolta a Brembo bevált minőségű készleteit, így a többi csapatnak az új beszállító termékével kell megelégednie."

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T Janó32/Morgó Medve!

"... hiszek ..."

Ez nem hit kérdése.

Butaságoddal, képzettlenségeddel, téves, félre vezető információiddal megtévesztesz másokat, kárt okozol.

Tisztelt mantec!

És mi a garancia arra, hogy az ön információi helytálló és jó? Nem kívántam belefolyni a vitába, de nem hinném, hogy csak önnek lehet igaza. Persze ha alátudja támasztani és most itt nem egy katalógus vagy bármilyen olvasmány után való bizonyításra gondolok, mert a papír bármit elbír. Ha ez sikerül én biztos elnézését Kérem és minden tanácsát befogom tartani, de gyanítom az odébb lesz.

Üdvözlettel

Módosítva : morattila
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Erről az olajról mit montok?nem ismerem a gyártót, viszont vezérlés szettet vettem már az előző vectrámba ettől a gyártótol. Vagy inkább ez? http://gepex.hu/szemelygepkocsi/671-eneos-premium-hyper-5w30-4l.html. Ezt sokan teszik bele ahogy olvastam.Most mannol van benne konkrétan ez:http://gepex.hu/szemelygepkocsi/114-mannol-oem-for-chevrolet-opel-daewoo-saab-gm-5w30-4l.html Nem volt vele gondom ,az elején a olajbeőntő kupakon kissé majonéz jellegű trutyi volt .De rövid időn belül eltünt.Most vezérléscserét fontolgatok egyre morgósabb a hangja ,ezért kéne vélemény!Mindegyik tudja a dexos 2 -t, A 40 es olaj jobban bírná a meleget?Olajfogyasztásom minimális,füstölni még nem láttam 10.000 km után 1 csík fogyott a nívópálca szerint.Köszönöm előre is a válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

T Janó32/Morgó Medve!

"... hiszek ..."

Ez nem hit kérdése.

Butaságoddal, képzettlenségeddel, téves, félre vezető információiddal megtévesztesz másokat, kárt okozol.

T mantec!

Ha a fejed tetejére állsz is, akkor is inkább hiszek egy valós alkatrészboltnak, mint egy billentyűzethuszárnak aki csak a perverziót kiélni jár ide.

Áruld már el nekem, ennek az egész témakörnek mi köze a képzettséghez? Vagy a szó jelentésével nem vagy tisztában (ami nem meglepő), vagy te gyújtógyertya iskolába jártál.

"Butaságoddal, képzettlenségeddel, téves, félre vezető információiddal megtévesztesz másokat, kárt okozol." <= ezzel a fájdalmaddal továbbra is a cromax felé kell fordulnod és jelezni nekik, hogy nem értenek ahhoz amivel foglalkoznak. Minden bizonnyal leborulnak a lábaid elé az érvelésed hallatán. De lehet hogy mégsem, hiszen te még soha-semmit nem tudtál alátámasztani csak bekiabálni a nagyvilágba (nem az össze google-zott kenőanyagokra-alkatrészekre gondolok). Legyél már akkora zseni, hogy az általam bemásolt cromax levéllel szemben mutass valami ellenbizonyítékot a te állításod igazáról! Gondolom nemfog menni, marad megint a mantec féle "elsunnyogok, mert nem tudom bizonyítani ezt sem" magatartás.

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hogyan kell a G Astra bal első ablakmosó fúvókáját kivenni?

Köszönöm a segítséget.

Ablaktörlő lapátokat leszeded.

Szélvédő alsó díszlécet és a motortérben lévő gumit leszeded.

Amiben vannak a fúvókák azt a műanyag cuccot most már kitudod emelni a helyéről.

Tömlőt lecsatlakoztatod.

A fúvókákat két pecek tartja, azt kiakasztod és kinyomod a helyéről. Kb ennyi.

Nekem úgy be volt gyógyulva mindkét fúvóka hogy kalapáccsal vertem ki belőle.

Képekkel illusztrálva DarthVödör jóvoltából: https://sites.google.com/site/opelccled/insignia-spriccni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hogyan kell a G Astra bal első ablakmosó fúvókáját kivenni?

Köszönöm a segítséget.

Addig ütöd, amíg meg nem mozdul. :) Érdemes egy rongyot rátenni, hogy ne üsd teljesen szét, meg használj gumikalapácsot. Utána ki tudod nyomni a műanyag takaróból. A felettem leírtakkal ellentétben csak a gumitömítést kell leszedni (a motortér felőlit) és egy kis feszegetés után hozzáférsz a fúvóka aljához, amiről ledolgozod a csöveket.

Javasolt kesztyűt húzni, különben tele leszel horzsolással.

Nem olyan kényelmes így, de ha az ablaktörlő karok nem jönnek le a helyükről, akkor az egyetlen megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Erről az olajról mit montok?nem ismerem a gyártót, viszont vezérlés szettet vettem már az előző vectrámba ettől a gyártótol. Vagy inkább ez? http://gepex.hu/szemelygepkocsi/671-eneos-premium-hyper-5w30-4l.html. Ezt sokan teszik bele ahogy olvastam.Most mannol van benne konkrétan ez:http://gepex.hu/szemelygepkocsi/114-mannol-oem-for-chevrolet-opel-daewoo-saab-gm-5w30-4l.html Nem volt vele gondom ,az elején a olajbeőntő kupakon kissé majonéz jellegű trutyi volt .De rövid időn belül eltünt.Most vezérléscserét fontolgatok egyre morgósabb a hangja ,ezért kéne vélemény!Mindegyik tudja a dexos 2 -t, A 40 es olaj jobban bírná a meleget?Olajfogyasztásom minimális,füstölni még nem láttam 10.000 km után 1 csík fogyott a nívópálca szerint.Köszönöm előre is a válaszotokat.

Szerintem semmi szükség 40-es melegoldali olajra, a gyári előírás 5W30, nem véletlenül. 0W40 esetén lehet indokolt (két olaj közül választhatsz, az új Castrol és a jól bevált Mobil1), a Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5W30 számomra a legjobb választás. Hivatalosan meg nem erősített gyári infó szerint a gyártósorról is pontosan ezzel az olajjal kerül ki minden Opel, ahol 5W30 az előírás. Egy ideje ezt használom, teljesen szépen teszi a dolgát.

Emígy olajról állítani, hogy így vagy úgy jó, jobb, rosszabb nem egy könnyű dolog és erősen szubjektív. Elvileg, ha nem hamisított, megvan a megfelelő gyártói jóváhagyás (a mi esetünkben a dexos2, de azért ez sem szentírás, inkább csak újabb pénzlehúzás), valamint megfelelő viszkozitású (pl. nem 15W40, vagy 10W40), akkor némi túlzással mind megfelel, hiszen megfelel a gyártói követelményeknek. Ma meg már végkép nem hiszek el semmilyen marketing dumát a nagy multiktól (Castrol, Mobil1, ők az elsők, akik spórolnak a minőségi alapanyagokon, stb., hiszen ők a leginkább profitorientáltak is) Jóval fontosabb a szint figyelése és a minél gyakoribb csere (10e km vagy egy év).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megérkezett minden a nagy szereléshez:)

GM vezérlés szett, Graf vízpumpa, Erling tömítések és szimering (mind Németországban gyártva, nem Kínában), Gates hosszbordás szíj, Gates feszítőgörgő, 4db gyári GM gyertya, 4l Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5W30, GM olajszűrő, Kiak levegő- és pollenszűrő, 2 Hella Blade ablaktörlő, Insignia spricni és egy géptetőtartó rögzítő patent:) Most legalább két hétig nem eszünk... :(

Pénteken lesz a nagy munka, már nagyon várom! És nagyon kíváncsi leszek, hogy milyen lesz, remélem sok-sok évig és km-ig semmi gond nem lesz vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszatértem :)

Szerelőt válottam, és végre eljutottam odáig, hogy az olajfolyásokat megszüntessem végre, hogy tisztán lássak: mi, merre, meddig.

Átlag 0,5 liter/1000km álladósult olajfogyásom van amellyel már hellyel-közzel megtanultam együttélni...

Most hívott a szerelő, főtengely szimering, vezérműtengely szimeringek folynak, az olajszivattyú ház tömítés nem tűnik bajosnak.

Utóbbi megmarad tartalékban. A vezérműszíjat lecseréljük, kicsit összekente az olaj, biztos ami biztos.

Kiszedte a gyertyákat, megnézte, azt mondja, a 4. henger felőli fehér pöttyös lerakódásos, ez vízre utal.

Víz fogyásom kb 3dl/3000 km, bár én inkább szivárgásra gyanakszom.

Ha a hengerbe került víz, az hengerfej tömítés lehet, vagy egyéb, hengerfej repedés stb.

Volt már valakinek ilyesmi tapasztalata fehér lerakódás a gyertyán?

Mire illik ilyenkor következtetni?

A gyertya gyári GM kb 12 km-el a háta mögött.

Azt mondja a srác, a többi gyertya egyformán kormos.

Egyelőre most nem cserélem őket...

A víz fogyást nem érzem vészesnek, lehet hogy nem nyúlnék még a hengerfejhez, ha nem muszáj.

Legalábbis nem most.

A fojtószelep elég ganés, ez már kívülről is látszott.

13 E km-el ezelőtt volt tisztítva...

Az olajfogyás itt is megvalósul, ez látszik.

Kíváncsi leszek, mi lesz az eredménye a tömítés cseréknek, mennyire mérséklődik esetleg a fogyás.

A főtengelynél elég dzsuvás volt már a blokk, mindig volt friss olaj rajta...

Azért sokat nem várok tőle :)

Úgy érzem egyébként, hogy a lomhaság, ami zavar, hőmérsékletfüggő.

Télen kevésbé jelentkezett, mint a melegebb időben (>15 fok).

Közben egy régi jelenség is visszatért, hidegindításkor, pöfög az autó, egyetlenebbül jár.

HA ilyenkor elindulok vele, mig "fel nem veszi a ritmust" előfordul, hogy ha váltásnál kinyomom a kuplungot, 2000 körül marad a fordulatszám egy időre.

Ez pár perc alatt megszűnik. Télen ez a jelenségem megszűnt...

Mindenesetre kitakarítja a légtömegmérőt is, szerintem az még nem volt mióta nálam van... :P

Jövő hónapban lehet, hogy kicserélem (ha a tüneteim megmaradnak), próba cseresznye alapon...

További infó:

A korábbi tulajnak UNIX-os vezérlés készletet tettek bele.

Ez SKF szíjat és INA görgőket jelentett akkor (2012-ben).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.