Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, kobraCode írta:

Mivel csatlakozik rá az ultrahangos érzékelő? Illetve a többi csati milyen kellene hogy legyen?

Később tervezem a lámpa cserét, egyenlőre elméleti szinten van a kérdés. De ha már írtad milyen árat takarna a lámpa? Privátba is jöhet ha gondolod. Lényegében csak a lámpa része lenne használva, pusztán nem tetszik az alap lámpa ami benne van. :) A lámpa részéhez sokat kéne "mókolni"?

Link to comment
Megosztás:

36 perce, zafinorbi írta:

Később tervezem a lámpa cserét, egyenlőre elméleti szinten van a kérdés. De ha már írtad milyen árat takarna a lámpa? Privátba is jöhet ha gondolod. Lényegében csak a lámpa része lenne használva, pusztán nem tetszik az alap lámpa ami benne van. :) A lámpa részéhez sokat kéne "mókolni"?

ilyen csati u9mwpw5xezgd0w99g3g4.jpg

csak bekel kötni a meg felelő helyre és működik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 26. at 18:03, Martin89 írta:

Sziasztok. A hátsó utastérlámpának nem találom a csatiját. Hol keressem? Honnan van vezetékelve?

Ha szerencséd van akkor tetőkárpit alatt, de nagy a valószínűsége hogy ha nincs hátul lámpád akkor nincs is kiépítve

Módosítva : kobraCode
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 27. at 20:01, kobraCode írta:

Ha szerencséd van akkor tetőkárpit alatt, de nagy a valószínűsége hogy ha nincs hátul lámpád akkor nincs is kiépítve

Köszi. 

Csak a bal oldalon van lámpa nekem, a jobbon nincs. És az tuti hogy a tetőkárpitban kell lennie? B oszlopban esetleg vagy az első lámpától van az hátra vezetékezve?

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Martin89 írta:

Köszi. 

Csak a bal oldalon van lámpa nekem, a jobbon nincs. És az tuti hogy a tetőkárpitban kell lennie? B oszlopban esetleg vagy az első lámpától van az hátra vezetékezve?

 

Csak a bal oldalon? Elég érdekes. Vagy mindkét oldalt szokott lenni vagy egyiken sem. Lehet előző tulaj cserélt már nálad. Ha működik a bal oldali akkor nagy az esélyed hogy a jobb oldali is már ki van vezetékelve.

Amúgy úgy tudom hogy az első lámpától van kivezetékelve, de ha nem így lenne akkor majd kijavítanak a többiek.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 29. at 20:57, kobraCode írta:

Csak a bal oldalon? Elég érdekes. Vagy mindkét oldalt szokott lenni vagy egyiken sem. Lehet előző tulaj cserélt már nálad. Ha működik a bal oldali akkor nagy az esélyed hogy a jobb oldali is már ki van vezetékelve.

Amúgy úgy tudom hogy az első lámpától van kivezetékelve, de ha nem így lenne akkor majd kijavítanak a többiek.

Hát nekem az első lámpára csak két csati megy. 

Link to comment
Megosztás:

Urak, kellene nekem egy kis help.

Ha valaki szedte már szét a G Astra csillapítottan nyíló hamutartóját (nem a Classic, mert abban nem ilyen van tudtommal), akkor az adhatna egy kis segitséget hogy összerakáskor a rugónak hogyan és hova kellene beakadnia. Azt sem bánnám ha fotó is lenne... (sajnos nem én szedtem szét, ennél fogva fogalmam sincs hogy hogyan kéne összerakni)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 05. at 21:07, tgabika76 írta:

Urak, kellene nekem egy kis help.

Ha valaki szedte már szét a G Astra csillapítottan nyíló hamutartóját (nem a Classic, mert abban nem ilyen van tudtommal), akkor az adhatna egy kis segitséget hogy összerakáskor a rugónak hogyan és hova kellene beakadnia. Azt sem bánnám ha fotó is lenne... (sajnos nem én szedtem szét, ennél fogva fogalmam sincs hogy hogyan kéne összerakni)

Üdv,

Keress vissza a hozzászólásaim között, valakivel értekeztem ez ügyben szerintem az elmúlt 2 év során (szerencséd van azért nincs túl sok...).
Volt ott minden: kép, Youtube-video link, leírás, Tibi csoki, rex-asztal, nyelesfésű, Boney M szatyor stb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 03. at 18:34, kobraCode írta:

Nálam nincs kiépítve hátul, és két vezeték megy csak a lámpára, ilyen: c138_1_big.jpg

Köszi a segítséget. Nekem is ilyen az első lámpám. Nem találtam még egy csatit ebből gondolom, hogy valószínűleg ki lett cserélve a hátsó kapaszkodó és ilyenre lett kicserélve. De megpróbálom bekötni ennek ellenére Ha minden igaz két állandó pozitív, egy állandó negatív és egy kapcsolt negatív kell neki.

Még egy kérdés: a műanyag küszöb borítást csak az ülések kiszerelésével tudom felszedni?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Martin89 írta:

Köszi a segítséget. Nekem is ilyen az első lámpám. Nem találtam még egy csatit ebből gondolom, hogy valószínűleg ki lett cserélve a hátsó kapaszkodó és ilyenre lett kicserélve. De megpróbálom bekötni ennek ellenére Ha minden igaz két állandó pozitív, egy állandó negatív és egy kapcsolt negatív kell neki.

Még egy kérdés: a műanyag küszöb borítást csak az ülések kiszerelésével tudom felszedni?

Igen, de én nem szedtem ki, annyira el tudtam feszíteni hogy ne legyen baja és hozzáférjek a hátsó ajtó nyitásérzékelőkhöz.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Nem is tetszik! :)

Ez ugyan F-é de gyanítom hasonló van neked is. Ott látszik az a kis kiugrás ami a helyén tartja, azt kellene kívülről bontás nélkül benyomnod hogy ki lehessen roncsolás nélkül húzni.

2167901-20160316-JJ2nIH.jpg

Nekem csak megnyúzás után sikerült, de persze lehet hogy másnak jobb ötlete van.:rolleyes:

Módosítva : zotya975
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 16. at 11:51, zotya975 írta:

Ez ugyan F-é de gyanítom hasonló van neked is. Ott látszik az a kis kiugrás ami a helyén tartja, azt kellene kívülről bontás nélkül benyomnod hogy ki lehessen roncsolás nélkül húzni.

Nekem csak megnyúzás után sikerült, de persze lehet hogy másnak jobb ötlete van.:rolleyes:

Megnyúztam! :(

Kb. 5 perc volt! Köszi!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

van egy kérdésem .cseréltettem a két elsö ajton a gumikédert hogy van az hogy az egyiket felteszi jól a szerelö a másikat nekem kellett ujra szerelni mert ugy volt ajó ugy ment a helyére ? költöi a kérdés de talán valaki meg tudná mondani hogy mi játszodhat egy ember lelkében ha ilyen munkát kiad a kezéböl?

Link to comment
Megosztás:

12 perce, astra írta:

van egy kérdésem .cseréltettem a két elsö ajton a gumikédert hogy van az hogy az egyiket felteszi jól a szerelö a másikat nekem kellett ujra szerelni mert ugy volt ajó ugy ment a helyére ? költöi a kérdés de talán valaki meg tudná mondani hogy mi játszodhat egy ember lelkében ha ilyen munkát kiad a kezéböl?

Nem mindenkinek azonos az ingerküszöbe.

Én úgy jártam, hogy cseréltem üléseket ülésfűtés miatt. Sajnos csak kombi üléseket találtam, és mivel az enyém sedan, ezért át kellett szabni a hátsó üléskárpitot. Találtam is egy srácot aki elvállalta a melót. Alaphangon tetőkárpitokat csinál, de azt mondta meg tudja csinálni. Azt kértem csak, hogy szép legyen! Megnyugtatott, hogy az lesz. Hát nem lett. Ráadásul dohányzik is és így bűzlött az egész autó a szagtól. Írtam neki egy szép levelet utána, amire nem is válaszolt.

Nem egyforma a szépérzékünk. Sajnos tanuló pénz volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 20. at 17:46, peacetrang írta:

Húsvét előtt tervezek egy egész napos nagytakarítást megint. A múltkor nem tudtam rendesen kiszedni a szövetbe beragadt kis cuccokat pl. a lábtérnél. Ki lehet azt egyáltalán szedni valamivel viszonylag egyszerűen?

kérd el az oldalkocsidtól a szemöldökcsipeszt aztán hajrá.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.