Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

10 perce, Mikulás74 írta:

Ööööö, nem tudom, a kapcsolót már szétszedtem, mert nem mikrokapcsolt, próbáltam rövidrezárni, de úgy se mozdult meg. :(
Kb félállásban van az ablak, most úgy járkálok vele. Azt hiszik, klimaxolok már. :D

Tudom hülye kérdés, de gondolom biztosítékon már túl vagy? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 perce, Mikulás74 írta:

Dehogy, van ennek olyan is? :) A másik oldali az működik hiba nélkül, ha ez mond valamit, nem tudom, oldalanként van-e biztosítékja.
 

Igen mond valamit, szerintem nincs oldalanként biztosíték. Megnézheted az ajtóátvezetőnél nem tört-e meg egy kábel. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Mikulás74 írta:

A villanymotorja nem szokott ezeknek kipurcanni?

PRóbálok nézni valahol egy pinoutot a kapcsolójához, aztán adok neki 12 voltot, legalább ne legyen leengedve az ablak, kint se tudom hagyni az autót szabad ég alatt. Azonnal kuruttyolnának a békák benne ha eső van.

Tönkremehet az is persze.

Link to comment
Megosztás:

A motorra megy állandó (akku) feszültség. az első ablakoknak közös a biztosítékja. Ez akkor kizárható, megy a másik oldal. A kapcsolót szétszedted, mérj feszültséget a mikrokapcsolón.(gyújtáson) Átvezető csatlakozón is mérj. Lehet vezeték szakadás.kép Lehet, hogy csak behülyült, csinálj egy teljes törlést. Kösd le az akkut 1 percre.

Módosítva : DarthVödör
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, DarthVödör írta:

A motorra megy állandó (akku) feszültség. az első ablakoknak közös a biztosítékja. Ez akkor kizárható, megy a másik oldal. A kapcsolót szétszedted, mérj feszültséget a mikrokapcsolón.(gyújtáson) Átvezető csatlakozón is mérj. Lehet vezeték szakadás.kép Lehet, hogy csak behülyült, csinálj egy teljes törlést. Kösd le az akkut 1 percre.

Köszi!
A led világít a kapcsolóban, a másik oldali ablakot mozgatja, vagyis a jobb oldalit, a bal oldalit nem, az meg se nyikkan.
Szétszedtem a kapcsolót, azt hittem a gombok nem jók, de a nyáklapot rádugva se akarta az igazat. :(
Na majd kiderül lassan, mi purcant meg, majd megírom. :)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Mikulás74 írta:

Köszi!
A led világít a kapcsolóban, a másik oldali ablakot mozgatja, vagyis a jobb oldalit, a bal oldalit nem, az meg se nyikkan.
Szétszedtem a kapcsolót, azt hittem a gombok nem jók, de a nyáklapot rádugva se akarta az igazat. :(
Na majd kiderül lassan, mi purcant meg, majd megírom. :)

A kulcsos zárásra sem megy?  (kulccsal zárod az ajtókat, tartsd a kulcsot és felhúzza az ablakokat amíg tartod a kulcsot)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, DarthVödör írta:

A kulcsos zárásra sem megy?  (kulccsal zárod az ajtókat, tartsd a kulcsot és felhúzza az ablakokat amíg tartod a kulcsot)

Nem ment, de csoda lett volna, ha megy. :)
Naná, hogy a kapcsolócsere se oldotta meg a bajt, ajtókárpit le, majd látom, hogy le van jőve a csatlakozó a motorról. Gondoltam milyen könnyen megúsztam, a baj csak az volt, hogy a volt tulaj gondolom rátehénkedett az ablakra, és szétgörbült az egész mechanika. :brooding:
Opelék meg rápopszegecselték az egészet az ajtóra belülre, flexel lenyírtam, majd ha lesz életerőm hozzá, akkor visszahajlítgatom, agyonzsírozom, és visszacsavarozom.
Ha nem kerülök a diliházba, mert nem egyszerű.

Bár az is lehet, megszorult a mechanika, és saját magát görbítette el, elég erős motor van benne.
2 popszegecs le is volt törve a motorról, ami rögzítette az ajtóra.
Már vártam mikor robban szét az edzett üveg, ütöttem, vertem már az egész ajtót.
De jól bírta. Még. :blink:

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Mikulás74 írta:

Nem ment, de csoda lett volna, ha megy. :)
Naná, hogy a kapcsolócsere se oldotta meg a bajt, ajtókárpit le, majd látom, hogy le van jőve a csatlakozó a motorról. Gondoltam milyen könnyen megúsztam, a baj csak az volt, hogy a volt tulaj gondolom rátehénkedett az ablakra, és szétgörbült az egész mechanika. :brooding:
Opelék meg rápopszegecselték az egészet az ajtóra belülre, flexel lenyírtam, majd ha lesz életerőm hozzá, akkor visszahajlítgatom, agyonzsírozom, és visszacsavarozom.
Ha nem kerülök a diliházba, mert nem egyszerű.

Bár az is lehet, megszorult a mechanika, és saját magát görbítette el, elég erős motor van benne.
2 popszegecs le is volt törve a motorról, ami rögzítette az ajtóra.
Már vártam mikor robban szét az edzett üveg, ütöttem, vertem már az egész ajtót.
De jól bírta. Még. :blink:

Szia,

Nekem egyszer lehúzott ablakkal lejegesedett. Próbáltam felerőltetni a motorral és nekem is elgörbült a villa. Egyengetés felejtős, soha sem lesz a régi. Bontottan néz baloldali villát. Pár ezer ft és kb 1 óra munkával készre szerelhető. Ne flexezd a szegecset mert beleéghet az üvegbe ha szikrát vet. Fúrd le inkább a fejét.

Módosítva : gyurigyerek
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, gyurigyerek írta:

Szia,

Nekem egyszer lehúzott ablakkal lejegesedett. Próbáltam felerőltetni a motorral és nekem is elgörbült a villa. Egyengetés felejtős, soha sem lesz a régi. Bontottan néz baloldali villát. Pár ezer ft és kb 1 óra munkával készre szerelhető. Ne flexezd a szegecset mert beleéghet az üvegbe ha szikrát vet. Fúrd le inkább a fejét.

Üdv, kösz, nem tudom mitől görbülhetett szét, cigóktól vettem az autót, bármi lehetett.  :)
Igen, elég vékony lemezből van a mechanika, jól agyonzsírozom, aztán meglátom mit szól hozzá. :)
Ha már fent lesz az ablak, nekem az is elég.
Nem tartom meg a verdát, elég volt belőle. :(
 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Érdeklődnék hogy műanyagra valamilyen védőfólia felhelyezése lehetséges-e?

A g astra küszöb melletti műanyag /lényegében küszöb az is/ hogy ne karistolódjon a ki-be szállástól.Én mindig emelem a lábam ahogy lehet de az anyósülés felől elég karcos már a cipőktől.Erre van-e valami védőfólia szerűség?Ami esztétikus is persze.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kingblue írta:

Sziasztok.

Érdeklődnék hogy műanyagra valamilyen védőfólia felhelyezése lehetséges-e?

A g astra küszöb melletti műanyag /lényegében küszöb az is/ hogy ne karistolódjon a ki-be szállástól.Én mindig emelem a lábam ahogy lehet de az anyósülés felől elég karcos már a cipőktől.Erre van-e valami védőfólia szerűség?Ami esztétikus is persze.

Persze, például karbon fóliát szoktak tenni beltérre mondjuk műszerfalra is. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

A vezetőoldali ülésem nagyon viseltes, kiültem már, cserélni kellene. Nézegetek üléseket, de a vezetőoldali, pláne elfogadható állapotban, ritka, mint a fehér holló...

Vaterán viszont van külön ülőlap párna, illetve háttámla is. Ráadásul, ha hinni lehet a képeknek, passzolna a gyári huzat rajtuk az én üléseimhez.

Érdemes így külön megvenni? A régi ülés szerkezetről le lehet hántani rendesen a régi ülő- és hátlapot és normálisan feltenni rá az újat?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok G Astra Classic 2008 gyárilag 2hangszóró van benne,szeretnék bele hátulra is kettőt+2 magas az első ajtóba.A gyári vezetékek,csatlakozók benne vannak?Régen volt egy F Astrám abban pl.a két gyári csipogót simán beleraktam,vettem hozzá bontóban,csatlakozó össze dug és kb.ennnyi.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 25. at 11:29, PGA írta:

Sziasztok!

A vezetőoldali ülésem nagyon viseltes, kiültem már, cserélni kellene. Nézegetek üléseket, de a vezetőoldali, pláne elfogadható állapotban, ritka, mint a fehér holló...

Vaterán viszont van külön ülőlap párna, illetve háttámla is. Ráadásul, ha hinni lehet a képeknek, passzolna a gyári huzat rajtuk az én üléseimhez.

Érdemes így külön megvenni? A régi ülés szerkezetről le lehet hántani rendesen a régi ülő- és hátlapot és normálisan feltenni rá az újat?

Köszi!

Igen, cserélhető. Először meg kell "nyúzni" az ülést (le kell húzni róla a kárpitot a háttámla alsó részénél, hátul kezdve), de ha az lejött, akkor az ülőlap és a háttámla szivacsa is levehető az ülésvázról és ki tudod cserélni.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 27. at 20:49, tgabika76 írta:

Igen, cserélhető. Először meg kell "nyúzni" az ülést (le kell húzni róla a kárpitot a háttámla alsó részénél, hátul kezdve), de ha az lejött, akkor az ülőlap és a háttámla szivacsa is levehető az ülésvázról és ki tudod cserélni.

Ez biztató, akkor beruházok egy ülőlap+háttámla kombóba. Amúgy szerintem meglepően tartós volt a régi ülésem, 100+ kilóval, sűrű ki-be szállással, 18-19 évig...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 26. at 15:52, gömbhal írta:

Sziasztok G Astra Classic 2008 gyárilag 2hangszóró van benne,szeretnék bele hátulra is kettőt+2 magas az első ajtóba.A gyári vezetékek,csatlakozók benne vannak?Régen volt egy F Astrám abban pl.a két gyári csipogót simán beleraktam,vettem hozzá bontóban,csatlakozó össze dug és kb.ennnyi.

Szia, az enyém 2005 ös Classic, úgy emlékszem hogy az első ajtóban a csipogóknak bent van a kábel.

A hátsó ajtóban viszont csak a központi zárhoz mennek kábelek. Bontóban vettem hátsó ajtóba kábelköteget, valamint hangszorókat, a B oszlopig nekem be volt vezetékezve.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2011. 09. 25. at 19:05, redrocket írta:

Sziasztok,

 

most vagyok túl egy 3 ajtós astra g első ülésbowden cserén. Ha valakinek kell infó akkor kérdezzen nyugodtan.

Csak azért írom, mert én sem találtam róla sehol leírást, saját magamnak kísérleteztem ki és már megvan a folyamat. :D

Szia engem érdekelne 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Edithelga62 írta:

Szia engem érdekelne 

Tőle nem nagyon fogsz semmit megkapni: egy 9 éves hozzászólásra válaszoltál, aminek a szerzője már 5 éve nem járt a fórumon. :(

Nekem van valamiféle leírásom, de sosem próbáltam, nem tudom hogy működik-e:

"Szerintem tervezési hibás az ülésdöntő bovden, vicc, hogy milyen vékony, nem csoda, hogy elszakad idővel. Nekem volt már mindkét ülésen ilyen gond, az elsőt még a szerviz, a másodikat tavaly magam csináltam redrocket cartárs leírása alapján (ezúton is köszönet neki!). Annyit módosítottam a dolgon, hogy Ákostól én kaptam pót döntőkart és műanyag takaróelemet (ami a kar körül van) anno az üléshez (ő asszem akkor mondta is, hogy csak roncsolva lehet szétszedni, s talán tavaly a TIS is megerősített ebben), ami azért nagyon jó mert a kart fűrésszel levágtam, a takaró műanyagnak a pöckei meg letörnek amikor kiveszed. Nekem legalábbis így egész egyszerűen sikerült. A kárpitrészek azok egész értelmesen szét meg össze bújtathatók. Amire vigyázni kell az az, hogy amikor már finishben vagy, akkor az ülés tömetét ne feszítsd túl erősen, mert az az "erős szalmaszerű tömet" el tudna "törni" fent.

S íme a leírás amit kaptam:

- Kihúzod a fejtámlát

- az üléskárpit támla részéről fel tudod húzni a szövetet.

- a fejtámla tartó műanyag "csöveket" belülről óvatosan ki kell nyomnod.

Vigyázz a kezedre mert rohadt éles és kidolgozatlan az ülés lemezelése, ráadásul szűk a hely.

- az ülésmozgatóból is ki kell bányászni a kart (egy kis lemez biztosítja a bowden felső karmát, ha jól emlékszem)és a sínjét. Én itt először a műanyag sín egyik pöckét el is törtem, szval többet ésszel mint erővel.

Régi ki (kelleni fog csípőfogó a gyorskötözők vágásához), új fordított sorrenben vissza.

 

Szükséged lesz:

- türelem

- csípőfogó

- hosszabb laposfogó

- esetleg csavarhúzó (a műanyag elemek fixálóinak elengedéséhez történő finom feszítéshez :))"

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.