Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

VOltam ma kicsit bontogatni a donort, és sajnálkozva láttam hogy az elektromos tükör vezetékelése ott megy be,ahol a manuálisnak a karja van.

Ezekszerint a manuális tükör fűthető lappal kombináció gyárilag nem is létezett?

Nem bizony. Ha belegondolsz, logikus is, hiszen ha egy pár vezetéket elvezettek a tükörig, akkor már nem kerül sokkal többe még néhányat behúzni... a kapcsoló adott volt, az állítómotor felárát meg bőven kifizették a vevők az extráért.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Nem bizony. Ha belegondolsz, logikus is, hiszen ha egy pár vezetéket elvezettek a tükörig, akkor már nem kerül sokkal többe még néhányat behúzni... a kapcsoló adott volt, az állítómotor felárát meg bőven kifizették a vevők az extráért.

Fűthető tükörlapot hol lehet beszerezni? Mert nekem a jobbos már nem az sajnos, pedig minden adott:(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen gyertya vált be legjobban nektek? Azt sem tudom milyen van a kocsimban, az elmúlt 5 évben cserélve sem volt. Most van egy kis pénzem, gondoltam költök kicsit a gyújtásra. Kezdeném a gyertyákkal az infó szerzést.

Szóval aki már próbált többfélét és megtalálta A GYERTYÁT, az megosztaná velem a tapasztalatait?

C20NE motorról van szó.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen gyertya vált be legjobban nektek? Azt sem tudom milyen van a kocsimban, az elmúlt 5 évben cserélve sem volt. Most van egy kis pénzem, gondoltam költök kicsit a gyújtásra. Kezdeném a gyertyákkal az infó szerzést.

Szóval aki már próbált többfélét és megtalálta A GYERTYÁT, az megosztaná velem a tapasztalatait?

C20NE motorról van szó.

Köszi előre is!

Nálam a Simsontól a Briggs motoron keresztül az Opelig az NGK vált be!
Link to comment
Megosztás:

Nekiláttam hogy kicserélem/kipucolom bátyám kocsijában a hidrotőkéket mert egyik másik már brutálmód csattog. Hát nem örültem mikor levettem a szelepdeknit.

a1_2013_4_20_cho9c09jze.jpg

a1_2013_4_20_inc231ou7t.jpg

Ami látszik, a bütyök szépen ki van vállasodva, és a bal felében van egy elég mély bemarás is, ami nem, hogy a bütyökprofil is megkopott.

Érdekességképp megnéztem az itthon levő egyik másik motort is:

a1_2013_4_20_1nd8qjpmdu.jpg

a1_2013_4_20_irfdinp32v.jpg

Várom a tippeket szerintetek melyik motor mennyit futott. :)

Link to comment
Megosztás:

Az előfordulhat hogy a DIS -esben nem a gyári előírású gyertya megöli a gyújtáskockát?? Belegszik az autó a városi forgalomban, adok neki 1-2nagyobb gázt, és utána szinte használhatatlan, annyira paffog, meg fullad. Ezek a DIS halálának a jelei??

Úgy tudom, h a túl nagy ellenállás tudja kinyírni... Akár a túl nagy gyertyahézag is...

Link to comment
Megosztás:

Nekiláttam hogy kicserélem/kipucolom bátyám kocsijában a hidrotőkéket mert egyik másik már brutálmód csattog. Hát nem örültem mikor levettem a szelepdeknit.

...

Várom a tippeket szerintetek melyik motor mennyit futott. :)

Bátyád nemismeri az olajcsere fogalmát? :D
Link to comment
Megosztás:

Amennyiben jóval nagyobb az ellenállása, mint a gyári tervezettnek...

Nálam már nem csak melegen darál puffog, és kapkod az autó, hanem mikor kicsit jobban odalépek neki, és több anyagot kap, akkor. Mint ha nem lenne annyi szikra hogy elégesse a benzint. Remélem már tuti hogy a trafó a ludas..

Link to comment
Megosztás:

Nekem van egy trafóm, olcsón felszámítom. Igaz utángyártott, de ha érdekel, írj. Kb 2 napot volt az autóban, aztán visszaraktam a gyárit, mivel nem az volt a ludas és akkor már csak a gyári :)

A HansPries-német az, ami nekem van otthon.

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40600000-gyujtasrendszer/40600212-gyujtotekercs/142027-gyujtotekercs-opel-astraf-1_82_0-omegab-2_0-vectraab-2_0

Nálam már nem csak melegen darál puffog, és kapkod az autó, hanem mikor kicsit jobban odalépek neki, és több anyagot kap, akkor. Mint ha nem lenne annyi szikra hogy elégesse a benzint. Remélem már tuti hogy a trafó a ludas..

Link to comment
Megosztás:

Na, bementem tegnap egy autósboltba és mivel nem volt, hozattam gyertyát. Annyit mondtam, hogy NGK legyen és motorkód alapján kétpólusút dobott a gép. Beletettem és most kipróbáltam. Tapasztalataim:

-Alsó tartományban szinte semmi változás, illetve annyi, hogy talán egyenletesebben húz. Eddíg volt egy kis határvonal 2500-as fordulat közelében, melyet ha elért, meglódult a kocsi. Na ez most vagy lejjebb jött, vagy elsimult, nem olyan szembetűnő. Egyébként meg kicsit hangos, kicsit vibrál, ugyanaz, mint a régi gyertyával.

- Viszont a közép és felső tartomány, aaaaaz igen! Mikor kivettem a régi (mostmár azt is tudom, hogy GM) egypólusú gyertyát, megijedtem: elég nagy hézag és ráégett korom. Sajnos elég sokat használom a kocsit 2000-es fordulat alatt. A régivel hangos volt, szinte az egész kasztni rezgett, na, ez most elmúlt. Gondoltam, kiégetem kicsit a szelepeket. Csináltam egy kis kört, kb 20Km és nem váltottam ötödikbe. Gyönyörűen, sportosan, erősen, viszonylag halkan suhant a vas. Elfelejtettem, hogy 21 éves autó. 140-150-es tempó 3000 fölötti rpm. Nagyon szépen ment.

Konklúzió: A kétpólusú NGK gyertya nem ér annyit amennyivel drágább, ha az ember komótosan vezet, városban közlekedik, de egy-egy előzésnél azért kellemes csalódást tud okozni. Még gondolkodom rajta, hogy megért-e 7 ezret a 4 gyertya.... Mondjuk úgyis venni akartam, a sima meg 4000 lett volna. Remélem nem kavar be a gyújtás többi alkatrészébe.

Link to comment
Megosztás:

Na, bementem tegnap egy autósboltba és mivel nem volt, hozattam gyertyát. Annyit mondtam, hogy NGK legyen és motorkód alapján kétpólusút dobott a gép. Beletettem és most kipróbáltam. Tapasztalataim:

-Alsó tartományban szinte semmi változás, illetve annyi, hogy talán egyenletesebben húz. Eddíg volt egy kis határvonal 2500-as fordulat közelében, melyet ha elért, meglódult a kocsi. Na ez most vagy lejjebb jött, vagy elsimult, nem olyan szembetűnő. Egyébként meg kicsit hangos, kicsit vibrál, ugyanaz, mint a régi gyertyával.

- Viszont a közép és felső tartomány, aaaaaz igen! Mikor kivettem a régi (mostmár azt is tudom, hogy GM) egypólusú gyertyát, megijedtem: elég nagy hézag és ráégett korom. Sajnos elég sokat használom a kocsit 2000-es fordulat alatt. A régivel hangos volt, szinte az egész kasztni rezgett, na, ez most elmúlt. Gondoltam, kiégetem kicsit a szelepeket. Csináltam egy kis kört, kb 20Km és nem váltottam ötödikbe. Gyönyörűen, sportosan, erősen, viszonylag halkan suhant a vas. Elfelejtettem, hogy 21 éves autó. 140-150-es tempó 3000 fölötti rpm. Nagyon szépen ment.

Konklúzió: A kétpólusú NGK gyertya nem ér annyit amennyivel drágább, ha az ember komótosan vezet, városban közlekedik, de egy-egy előzésnél azért kellemes csalódást tud okozni. Még gondolkodom rajta, hogy megért-e 7 ezret a 4 gyertya.... Mondjuk úgyis venni akartam, a sima meg 4000 lett volna. Remélem nem kavar be a gyújtás többi alkatrészébe.

Gyertyahézagra érdemes odafigyelni, ha külön nincs jelölve, akkor jó nagyot szoktak hagyni a gyártók. DIS gyújtásnál nemis akkora gond, de az elosztós érzékeny rá.

Nálam a sima, legolcsóbb NGK 0,75ös hézaggal tökéletes LPG-re meg benzinre is! 30ezrenként szoktam cserélni őket.

Link to comment
Megosztás:

Hangos!

Mostani gumim Continental PremiumContact2 195/55 R15 ez nem annyira hangos,de van hangja bőven!

Előző Bridgestone Turanza Er300 195/50 R15 na ez iszonyat hangos volt még 1,2mm profilal is! Nagyon fogott de nem szerettem!

Contipremiumc.2 nalam baromi hangos. Igaz ez a 3csikos. Sportcontact3 van 4csikosban az tok halk.
Link to comment
Megosztás:

Mi a baj az asszimetrikus mintázattal?

Az hogy nekem nem meséli be senki hogy ugyanaz a minta, ami asszimetrikus, ugyanúgy dolgozik az egyik irányba, mint a másikba.

Valahogy téli gumikból nem divat az asszimetrikus, ott mindig forgásirányos v mintásokat gyártanak. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.