Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ha leleményes vagy és türelmesen keresgélsz egész jól és olcsóban kivitelezhető a történet. ;)

A kocsiba tervezem, hogy xenon szettet és projektoros fényszórót veszek bele, mert a mostani eléggé kevés fényt ad nekem sötétben. Sajnos a gyári fényszóró iszonyat drága. Szerintetek azon kívül melyiket érni megvenni?

Amúgy jó itt az új téma :) viszont lassan elballagok a postára aztán benevezek egy tagságra.

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki nem találná :

Kedves Fórumozók!

A MOTE 2012.01.20 án fórumfrissitést hajtott végre.

Ennek köszönhetően a fórumunk biztonságosabb, feltörhetetlenebb és gyorsabb lett.

Mivel a MOTE egy hivatalos Opel Klub, és a klub pénzeit a klubtagok biztosítják,

és a fórum frissités anyagi vonzatát is a klubtagok adták össze,

így az alábbi módosítást hajtottunk végre az Új felületen:

A mai naptól a nem klubtag státuszú felhasználók napi 5 hozzászólást tehetnek a fórumon.

A fel nem használt hozzászólás mennyiség nem vihető át a következő napra.

Amennyiben kihasználtad a napi limitet, akkor aznap már nem készíthetsz több hozzászólást a fórumon.

Legközelebb másnap van lehetőséged fórumozni.

A MOTE klubtagok, illetve a MOTE testvérklubjainak a klubtagjai továbbra is

korlátlanul használhatják a fórumot!

A döntés azért jött létre, mert megpróbáljuk az értelmes, az Opel autókat szerető embereket bevonzani a klubba, illetve a fórum életébe,

Az ingyenszervizre idejáró felhasználóktól meg megpróbálunk elköszönni...

Fontos:! Ne regisztrálj 10 felhasználót, azért hogy többet tudj fórumozni. A fórum a klubé, ha kevésnek tartod a napi 5 hozzászólást, lépj be a klubba,

és korlátlanul tudod használni a fórumot...

Megértéseteket köszöni:

A MOTE vezetősége

Link to comment
Megosztás:

Rajta vagyok. Ha minden igaz, akkor lápmát, vagyis a fényszórót már megrendeltem, most a xenon szett beszerzése van soron. Sokat olvasgattam, és sztem az utólagos fényszórómosót is be fogom aplikálni a kocsiba. Egyedül a magasságállítás fog hiányozni, de hát az sajnos nem olcsó, így kimarad... Max mondom, hogy 7 éves a kocsi, könyörgöm, elromlott.. :D

Ha leleményes vagy és türelmesen keresgélsz egész jól és olcsóban kivitelezhető a történet. ;)

Amúgy jó itt az új téma :) viszont lassan elballagok a postára aztán benevezek egy tagságra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikeresen le lett lemezelve az EGR szelep, néha be be villan a lámpa, de amúgy minden ok. Egy vastagabb bakelit lett közé iktatva.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a gyári szerviz füzet szó szerint ezt írja:

Fogasszíj csere: 120.000km-ként. Ez a vezérműszíj akar lenni igaz?? Tudtommal 60.000km-ként kell cserélni igaz ez??? Szerelő mondta nekem, hogy 60ezrenként mindig cserélni kell. Akkor hogy is van ez?? Illetve vezérműszíjjal minden esetben szokták cserélni a víz pumpát is igaz???

Link to comment
Megosztás:

-Olaj cserét gyárilag 15.000km-ként írja, én évente vagy 10.000km-ként cserélem. Szerelő ismerősöm 4ezer Ft-ért tud hozni mindig Castrol 10W 40est. Évek óta ezzel járunk vele. Nem 5W 40est szoktak az 1.4 16V Astrákba tenni? Mivel olcsón tudja szerezni mindig ezt tesszük bele.

-Mi a különbség az 5W 40 és a 10W 40 között?

-Szervó kormány olajat milyen időközönként kell cserélni??

-Hűtőfolyadékot 5évente írja.

-Fékolajat 2évente

-Motor légszűrő csere, utastér levegőszűrő csere: 2évente vagy 2

olajcserénként

-Üzemanyag szűrő cseréje: 2évente vagy 2 olajcserénként

Köszönöm a válaszokat!!!

Link to comment
Megosztás:

de azért csinos hogy rendszám alapján lehet mókólni :)

na de ez van marad vázszám...

hacsak nem lesz arra is variáció :D :D

De ez nem úgy van hogy a rendszám kitöltése EPc-ben csak opció volt anno egy autó forgalomba helyezésekor? Csak mert nekem pl. ha alvázszám alapján rákeresek a Coupére, akkor kiírja az eredeti olasz rendszámot is, de fater Corsájánál ugyanez nem hoz eredményt, sajna nem tudom meg EPC-ből az alvázszámhoz tartozó rendszámot, pedig magyarországi az autó.

Link to comment
Megosztás:

jaj de jó lesz ez az új rendszám...

És ha elköltözöm, akkor is új rendszám... :angry:

Nyilvánvaló, hogy ez az egész csak egy plusz adó. De akkor már nem lenne egyszerűbb egy csekken befizetni, a NAV számlájára?

Nem kellene átlátszó ideológiát rakni mögé, hogy egyszerűsödik a nyilvántartás, meg a bűnmegelőzési szempontok, stb...

Amúgy ez az új felület egyelőre eléggé barátkozós, de biztosan hamar megszokjuk. Mindenesetre köszönjük a törődést!

Link to comment
Megosztás:

És ha elköltözöm, akkor is új rendszám... :angry:

Nyilvánvaló, hogy ez az egész csak egy plusz adó. De akkor már nem lenne egyszerűbb egy csekken befizetni, a NAV számlájára?

Nem kellene átlátszó ideológiát rakni mögé, hogy egyszerűsödik a nyilvántartás, meg a bűnmegelőzési szempontok, stb...

Amúgy ez az új felület egyelőre eléggé barátkozós, de biztosan hamar megszokjuk. Mindenesetre köszönjük a törődést!

Mondasz valamit, így az autósokat jól le tudják venni. Ezt nem lehet kijátszani, mint a 10 milliás kocsival járó munkanélküli, vagy minimálbérért, vagy a szegény vállalkozó akinek veszteséges a vállalkozása, esetleg éppen nem nyereséges....

A felület érdekes egyenlőre, zavar, hogy össze vissza kattintgatni kell, hogy az utolsó üzenetet meglássam.... Ha simán lenne egy link, nem egy legördülő, az sokkal jobb lenne.

Link to comment
Megosztás:

Mondasz valamit, így az autósokat jól le tudják venni. Ezt nem lehet kijátszani, mint a 10 milliás kocsival járó munkanélküli, vagy minimálbérért, vagy a szegény vállalkozó akinek veszteséges a vállalkozása, esetleg éppen nem nyereséges....

A felület érdekes egyenlőre, zavar, hogy össze vissza kattintgatni kell, hogy az utolsó üzenetet meglássam.... Ha simán lenne egy link, nem egy legördülő, az sokkal jobb lenne.

A témacím előtti ikonra kattintva rögtön ugrik a legelső olvasatlan hozzászólásra (ha van), ha erre gondolsz.

Link to comment
Megosztás:

Hát én nem találom.

Van ahol pont van, van ahol csillag, de nekem mindig az elejétől kezdi.

Vagy most megint én vagyok a hülye? (Volt már erre példa nem is egyszer!)

Szia!

Amikor legelőször léptem be a megújult fórumra,nekem is a legelső hozzászólást mutatta,ha belépsz rá kell nyomnod a jobb oldali nyílra (vagy szám van ott,most nem ugrik be),sajna minden témánál el kellett ezt játszanom,de most már jó. Remélem viszonylag érthetően írtam le,mert így visszaolvasva majdnem belekeveredtem a saját szövegenbe. :D

Link to comment
Megosztás:

Napi 5 hozzászólásom van, amit ellőhetek.

Beszeretnék lépni a klubba, de mackósajt csak egy kérdésemre válaszolt, majd miután írtam, hogy utalom a pénzt, csak a részleteket egyeztessük már választ nem kaptam. Érdekes....

türelem :)

van baj még a fórummal :)

pl nálam tegnap nem engedett írni.. ,de megoldották :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.