Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

A szélvédőről mivel tudom leszedni a vaxot?Gondolom az lehet rajta.Most hogy ilyen jó esős idő van nem látok semmit,csak maszatol a lapát.Befújom féktisztítóval és áttörlöm gyorsan az jó lehet? A zsíroldó nem tudom,hogy megmarja-e az üveget.Lehet hogy nem tesz jót neki.A kandallóüveget szoktam vele pucolni arra jó,de az csak 5 ezer forint:)

Inkább hígítót használj a zsírtalanításra. Illetve ha van alkohol (izopropil vagy mek), akkor az a nyerő, töröld át a belső felületet is. Kevésbé párásodik ill. gyorsabban szárad le...

Link to comment
Megosztás:

Nem úgy van az kérem szépen! :-)

Egy picit is magára adó kulcsmásolós át tudja programozni neked a zárbetétet (lamellákat) a kívánt kulcshoz (amivel indítasz). (Azt nem tudom, hogy a gyújtáskapcsoló betéte is átpakolható, mivel elvileg az akkor csak egy zárbetét mahinálása.) Ha meg távirányítóssá kell tenni, akkor vateráról rendelsz egy nyers kulcsot (üreset), kulcsmásolós megcsinálja te pedig átrakod a komplett elektronikát immo chip-el együtt és már meg is van. Mindegyik mutatványnak egy 10-es alatt meg kell állnia.

ja akkor értem mi az a lamellás izé :)

kulcsmásoló ember amit írt, arra azt értettem hogy a kulcsot programozza át, nem tudotam hogy a zár maga is programozható:

Szükség szerint autójának összes zárát át tudjuk kódolni, hogy a régi kulcsok ne nyissák és ne indítsák azt.
Általában ezt a megoldást javasoljuk, a teljes zárgarnitúra csere alternatívájaként.
A zárai tehát megmaradnak, de a lamella sorrendet cseréljük. és új kulcsokat készítünk a régiek helyett. Természetesen egy kulccsal tudja majd nyitni az összes zárat.
Az átkódolás teljes költsége 35.000 Ft, ez egy kulcsot tartalmaz.
A pótkulcs ára attól függ, hogy immobiliseres, vagy sima kulcsot kell készítenünk.
Egy immobiliseres kulcs ára 17.500 Ft. Egy egyszerű, nem immobiliseres kulccsal az autó elvileg nem indul be, bár elképzelhető, hogy az Ön autójában ezt a rendszert megkerülték, ez rövid szemrevételezés után kiderül.
A művelet 3-4 órát vehet igénybe.

hát nekem az immo chip nincs meg! :(

és van egy távirányítós kulcsom és egy indítókulcs, és akarok pótkulcsot is, na meg a mostani belül már egy nagy szar, szétforrasztott! és az se lenne baj ha egy kulcs nyitna és indítana, de ehhez ahogy irtad meg kéne nézetni az indítást...

Link to comment
Megosztás:

ja akkor értem mi az a lamellás izé :)

kulcsmásoló ember amit írt, arra azt értettem hogy a kulcsot programozza át, nem tudotam hogy a zár maga is programozható:

hát nekem az immo chip nincs meg! :(

és van egy távirányítós kulcsom és egy indítókulcs, és akarok pótkulcsot is, na meg a mostani belül már egy nagy szar, szétforrasztott! és az se lenne baj ha egy kulcs nyitna és indítana, de ehhez ahogy irtad meg kéne nézetni az indítást...

Hát, ja, ez így azért húzós. Ha a kulcsban lévő elektronika is odavan és nincs meg a chip, továbbá több kulcsosból kell egykulcsossá tenni az autót és működő távirányítással kellene megoldani, akkor az már zsebbenyúlós sajnos...

Link to comment
Megosztás:

ja akkor értem mi az a lamellás izé :)

kulcsmásoló ember amit írt, arra azt értettem hogy a kulcsot programozza át, nem tudotam hogy a zár maga is programozható:

hát nekem az immo chip nincs meg! :(

és van egy távirányítós kulcsom és egy indítókulcs, és akarok pótkulcsot is, na meg a mostani belül már egy nagy szar, szétforrasztott! és az se lenne baj ha egy kulcs nyitna és indítana, de ehhez ahogy irtad meg kéne nézetni az indítást...

Szia!

Csak egy ötlet, de nem lehet, hogy azért hiányzik az immochip a kulcsból, mert valaki betette a kormányoszlop burkolata alá a vevőegységhez, így iktatva ki az indításgátlót, hogy ne kelljen chip a kulcsba?

Link to comment
Megosztás:

Inkább hígítót használj a zsírtalanításra. Illetve ha van alkohol (izopropil vagy mek), akkor az a nyerő, töröld át a belső felületet is. Kevésbé párásodik ill. gyorsabban szárad le...

Nitrohigítóval áttöröltem a melóhelyen,de nem sokat segített.Holnap szerzek alkoholt,meg egy új lapátot.Gyanítom a gumi is vaxos.

Link to comment
Megosztás:

Nitrohigítóval áttöröltem a melóhelyen,de nem sokat segített.Holnap szerzek alkoholt,meg egy új lapátot.Gyanítom a gumi is vaxos.

A nitróhigító nem túl jó ötlet szerintem. Inkább a denaturált szesz lehet jobb megoldás. Vagy, ha van ismerösöd aki ért hozzá akkor fin polirral feltolod, az tuti mindent lehoz s újra szépen "lepergeti a vizet" ahogy kell.

Link to comment
Megosztás:

A nitróhigító nem túl jó ötlet szerintem. Inkább a denaturált szesz lehet jobb megoldás. Vagy, ha van ismerösöd aki ért hozzá akkor fin polirral feltolod, az tuti mindent lehoz s újra szépen "lepergeti a vizet" ahogy kell.

Üdv,

Próbáld meg CocaCola-val lemosni. Nem vicc. Ha un. vízlepergető wax volt rajta, akkor segíthet. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Csak egy ötlet, de nem lehet, hogy azért hiányzik az immochip a kulcsból, mert valaki betette a kormányoszlop burkolata alá a vevőegységhez, így iktatva ki az indításgátlót, hogy ne kelljen chip a kulcsba?

volt a kulcsba chip, emlékszem, majd válás volt és 2 év után most nálam landolt a kocsi és most vettem észre, ex nem tud róla mert bérbe volt adva a kocsi egy szerviznek aki tovább adta bérbe.....

de megnézem hátha ott van az ahol mondod:D

na nincs akkor sose volt jó hiába volt..

Link to comment
Megosztás:

Holnap megy a kocsi műszakira...

Kíváncsi vagyok rá, hogy 114-nél találnak-e valami hibát...

Nem KPM-hez viszem, hanem egy gázszerelő műhelybe a biztonsági szemle miatt.. De megkérdezték, hogy át lett-e nézve... furcsálltam a kérdést, mivel ha valami gond van, ott elvileg akkor megcsinálják, s akkor megy élesbe....

Link to comment
Megosztás:

Holnap megy a kocsi műszakira...

Kíváncsi vagyok rá, hogy 114-nél találnak-e valami hibát...

Nem KPM-hez viszem, hanem egy gázszerelő műhelybe a biztonsági szemle miatt.. De megkérdezték, hogy át lett-e nézve... furcsálltam a kérdést, mivel ha valami gond van, ott elvileg akkor megcsinálják, s akkor megy élesbe....

lakhelyed környékére viszed?

pár hete vittem a medichez, nagyon korrektek voltak...zárás előtt fél órával mentem simán csak gázbiztonsági szemlére...majd gondoltam egyet, s rákérdeztem a műszaki belefér még vajon?

belefért :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tegnap lettem tulajdonosa egy 2004es 5 ajtós G astrának. Elektromos ablak Cd-s rádió 8 kerék stbstb. Nem is ez a lényeg.

Érdekelne pár tanács mire figyeljek oda. Z12XE motor van benne. Az olajat szervízkönyv szerint 15E km-ként cserélték ekkor az össze szűrő amit ilyenkor illik szintén cserélve lett. Gyertyák 60 és 96E-nél (96nál volt az utolsó szervíz, most van 101E). Hosszbordás szíj 80E-nél első fékbetétek 75Enél első stab pálcák 78E-nél.

Fékfolyadékot 2 évente cserélték, üzemanyag szűrőt eddig 3x.

Érdekelne a használatot illetően mire figyeljek oda? Persze tudom hidegen nem hajtani, pörgetni, ha sokáig hajtottam várni, hogy visszahűljön. Ezen kívül mire figyeljek még? Gondolok itt a fordulatszám tartományra pl. Végig 5W40 Motul olajjal volt hajtva. 5W40 megfelelő bele?

Olajfogyasztásban mire számíthatok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az történt a minap, hogy egy barátom megbüntették a rend lelkes őrei, azért mert nincs lerögzítve a mélyládája.
Erre ő, visszakérdezett, hogy ha egy zsák krumplit vinne a csomagtartóban, akkor azt is le kéne rögzíteni?
De ennek ellenére is megbüntették.
Én személy szerint ilyet még nem hallottam.

Járt már így valaki? Mert nekem is egy szép méretes "dungidungi" figyel a csomagtartóban :D

Azon gondolkodtam, hogy egy vascsövet berakok a nagyobbik háttámla két rögzítési pontja közé alulra.
Ha a cső két végébe hegesztek egy-egy anyát akkor azt oda be is lehetne rögzíteni, hiszen a háttámla is csavarokkal van befogatva.
És akkor ehhez a csőhöz két darab széles spanifer anyagú cuccal oda tudnám fogatni, mert a támlát semmiképp sem akarom megfúrni.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Hát én se hallottam még erről. Az Opel előtt nagyfater WagonR+ját hajtottam persze nulla felszereltség még rádió se én meg nem szeretek csendben vezetni. Van itthon 2db 3 utas MNC-m meg egy kis autós erősítőm azokat mindig vittem hosszabb útra. Városban faltól falig járt a lába. Ezek szerint engem is megbüntethettek volna...

Ennyi erővel elmegyek vásárolni megtöltök 2 pennys szatyrót és nem kötöm le megbüntetnek?...

Sziasztok!

Az történt a minap, hogy egy barátom megbüntették a rend lelkes őrei, azért mert nincs lerögzítve a mélyládája.
Erre ő, visszakérdezett, hogy ha egy zsák krumplit vinne a csomagtartóban, akkor azt is le kéne rögzíteni?
De ennek ellenére is megbüntették.
Én személy szerint ilyet még nem hallottam.

Járt már így valaki? Mert nekem is egy szép méretes "dungidungi" figyel a csomagtartóban :D

Azon gondolkodtam, hogy egy vascsövet berakok a nagyobbik háttámla két rögzítési pontja közé alulra.
Ha a cső két végébe hegesztek egy-egy anyát akkor azt oda be is lehetne rögzíteni, hiszen a háttámla is csavarokkal van befogatva.
És akkor ehhez a csőhöz két darab széles spanifer anyagú cuccal oda tudnám fogatni, mert a támlát semmiképp sem akarom megfúrni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.