Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Én nem öntenék az olajhoz semmilyen csodaszert.Minap voltam Cromaxba patentokért.Ott mondta a boltos fiú,hogy a nejének vettek X14XE motoros Corsát és csattogott a hidrotőke.Ő azt csinálta.hogy öntött bele motoröblítőt,leengedte az olajat.Feltöltötte valami gagyibb olajjal,leengedte 1000 km után,aztán rakott bele normális olajat.Elmondása szerint azóta nem csattog csörög.Lehet ezt majd én is kipróbálom,ha nagyobb lesz a baj.Nekem kb. egy hete kussba van:)

Kicsit mókoltam ma jó idő volt.bele is sütütt a nap a képbe:)

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150919/018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150919/017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Szép gép! Az első lökős nagyon bejön! Ilyen kerek ködlámpát be lehet cuppantani igényesen a "sima" G lökhárítójába?

Erre gondolok.

Valahogy így?

Link to comment
Megosztás:

 

Szép gép! Az első lökős nagyon bejön! Ilyen kerek ködlámpát be lehet cuppantani igényesen a "sima" G lökhárítójába?

Erre gondolok.

Valahogy így?

 

íilyen létezik Hella gyártmányúban is, kb. 190 EUR :unsure:

http://www.ebay.de/itm/Opel-Astra-G-original-Hella-Mico-DE-Nebelscheinwerfer-Einbau-Set-komplett-NEU-/181696386098?nma=true&si=TDskpfxZoLC43wTj29Wo2%252BQ7GPo%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

A Kengst olajszűrő, és Mecafilter benzinszűrő milyen minőséget képvisel?

ENI I-SINT MS 5W-30 olaj mennyire ajánlható 14XEP-be?

 

én nem vacakolnék ezekkel a márkákkal, inkább vegyél gyárit, nem nagy árban az eltérés!

 

én Eneos 5w30-as olajat vettem most bele, kicsit halkabb.

 

de kipróbálom a New Life Mobil1 olajat is jövőre.

Link to comment
Megosztás:

Én az V betűs akcuiós oldalon vettem TYC lámpákat. Teljesen jók, állítható magasság, jó fényszórása van. Nekem is vezetékelni kellett. PLusz a kapcsolót is itt vettem. Relét cromaxból.

 

 

TYC lámpa 1,5~2 év használat után:

https://picasaweb.google.com/105711764262201946747/ElsoKodlampa#6113126519407452162

https://picasaweb.google.com/105711764262201946747/ElsoKodlampa#6113126555756005794

 

 

Inkább a gyárira szavaznék még ha bontott is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

 

Annyit nem használom h nekem ilyen legyen, de olvastam h ez lesz vele. :D

Eddig nem mentek sztem 2-3 órát össz.

Link to comment
Megosztás:

Annyit nem használom h nekem ilyen legyen, de olvastam h ez lesz vele. :D

Eddig nem mentek sztem 2-3 órát össz.

 

Nálam azért kicsit többet ment, most is fog főleg hogy jön a ködös párás időszak. igaz este is szoktam használni mert az út szélét jobban megvilágítja.

Idővel meg majd szerzek gyári bontottat és csere...

Link to comment
Megosztás:

Bocs az olajszűrő Filtron lesz, azt hiszem ez a gyári is:DDDDDDDDD

én nem vacakolnék ezekkel a márkákkal, inkább vegyél gyárit, nem nagy árban az eltérés!

 

én Eneos 5w30-as olajat vettem most bele, kicsit halkabb.

 

de kipróbálom a New Life Mobil1 olajat is jövőre.

 

Link to comment
Megosztás:

De nagyon szép lett! Honnan a kerek ködlámpa?

Benne volt mikor vettem.Autoplastica gyártotta.Saturnus gyártmányú ködlámpa van benne.Gyári lökhárítót alakítottak át ilyenre.Az aljára felmegy a gyári koptató is,de adtak hozzá toldatot,csak levettem mert bután néz ki,hogy nincs szinrefújva.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150920/20140419333_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Fél nap nem is sok. Én ma csak a gyári, viccesen magas hangú dudát cseréltem le kétszólamú kürtre. Ez volt négy óra. Négyszer szereltem le a lökhárítót, mire valahogy el tudtam helyezni őket.

11-től 4-ig mókoltam a négy kárpit leszedésével.Ráadásul az egyiket 2-szer vettem le.Elfelejtettem visszaakasztani az ajtónyitó bovdent a belső kilincsre:)Egy pár bolha hiányzott az egyik díszlécről.Persze ami rajta volt gyárilag az nem olyan.Minek is gyártanák egyformára:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A Kengst olajszűrő, és Mecafilter benzinszűrő milyen minőséget képvisel?

ENI I-SINT MS 5W-30 olaj mennyire ajánlható 14XEP-be?

Nekem most ilyen olaj van benne 6000 km óta. Nem trutyisodik és szép csendes a motor, az olaj még szép világos.

Én azért "vettem" ezt, mert ez volt a "legolcsóbb"... :D, de teljesen megvagyok vele elégedve. :)

Link to comment
Megosztás:

Bocs az olajszűrő Filtron lesz, azt hiszem ez a gyári is:DDDDDDDDD

 

mikor melyik!

 

volt a Hengst is gyári, szóval én akkor is a gyári GM-et venném meg.

 

de nem akarok itt téríteni, vegyél bele azt amit jónak látsz.

 

u.i, én szoktam az olajleeresztő csavar O gyűrűt is cseréltetni ilyenkor.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

 

Ismerkedünk egymással (mármint az autóval) egy ideje és tegnap, illetve ma megint észrevettem két furcsaságot.

 

1. Lehet én rontottam el (vagy talán ez még enyhe kifejezés) valamit, de a lényeg, hogy megfordultam az autóval.... 1 sebesség fokozat előre, majd kuplung fék, be üresbe.... eddig okés, viszont a fékről sikerült lelépnem még mielőtt hátramenetbe kapcsoltam volna. Mivel lejtőn volt az autó, elkezdett hátra gurulni, na és ekkor a váltó nem dicsért meg, "valamiért visszaszólt". Pedig a kuplung tökig be volt nyomva. Váltó nem erőltet, fék azonnal. Rendben, a fokozatot így már bevette. (utána elindulásnál is sikerült hátramenetet kapcsolnom valahogy 1 helyett)

 

2. Lehet összefüggésben van az előzővel a jelenség. Garázsban az autó, üresben, fék kuplung  pedál benyomva, majd indít. Az indítózást követően egy rövid kis időre ismét "visszapofázott" az autó. Olyan hangja volt, mintha az önindító tovább tekert volna.....

Az esethez hozzá tartozik, hogy miután beálltam vele a garázsba, kicsit játszadoztam a váltóval. (természetesen álló motornál) Kuplunggal szépen veszi a fokozatokat, nélküle már kicsit nehézkes.

 

Mindenesetre jobban odafigyelek a váltásokra és remélem nem találkozok többet hasonló jelenséggel. De ha valakinek van tippje, szívesen fogadom.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

 

Ismerkedünk egymással (mármint az autóval) egy ideje és tegnap, illetve ma megint észrevettem két furcsaságot.

 

1. Lehet én rontottam el (vagy talán ez még enyhe kifejezés) valamit, de a lényeg, hogy megfordultam az autóval.... 1 sebesség fokozat előre, majd kuplung fék, be üresbe.... eddig okés, viszont a fékről sikerült lelépnem még mielőtt hátramenetbe kapcsoltam volna. Mivel lejtőn volt az autó, elkezdett hátra gurulni, na és ekkor a váltó nem dicsért meg, "valamiért visszaszólt". Pedig a kuplung tökig be volt nyomva. Váltó nem erőltet, fék azonnal. Rendben, a fokozatot így már bevette. (utána elindulásnál is sikerült hátramenetet kapcsolnom valahogy 1 helyett)

 

2. Lehet összefüggésben van az előzővel a jelenség. Garázsban az autó, üresben, fék kuplung  pedál benyomva, majd indít. Az indítózást követően egy rövid kis időre ismét "visszapofázott" az autó. Olyan hangja volt, mintha az önindító tovább tekert volna.....

Az esethez hozzá tartozik, hogy miután beálltam vele a garázsba, kicsit játszadoztam a váltóval. (természetesen álló motornál) Kuplunggal szépen veszi a fokozatokat, nélküle már kicsit nehézkes.

 

Mindenesetre jobban odafigyelek a váltásokra és remélem nem találkozok többet hasonló jelenséggel. De ha valakinek van tippje, szívesen fogadom.

 

1.-eshez csak otlet, nem vagyok autoszerelo, de amennyire tudom a rukihez nincs szinkron, igy ha gurul a jargany nem szereti bevenni.

 

2.-eshez lehet, hogy "fenn" maradt az onindito ? Daralos hangja volt vagy inkabb eles mintha csuszna egy regi szij ?

Link to comment
Megosztás:

Mi tud ciripelni egy autón? Tudom jó kérdés mivel sok minden, de ez ma reggel jött elő. Kb 30-50km/h-ig csinálja (többel ma még nem mentem), leengedett ablaknál csinálja. Ha jól figyeltem meg, akkor a sebesség változásra nem változik a hangja (nem "gyorsul" vagy "lassul" a hang üteme a sebesség függvényében), csak van hogy hallani aztán nem, utána meg megint. Lehet hogy kisebb kavics a gumiban*? De az a sebesség változásra változtatná az ütemet, meg ez sokkal magasabb hang, egyfajta "ciccegés". Főleg akkor venni észre, ha a leengedett ablak mellé párosul azon feltétel, hogy valamiről visszaverődik a menetzaj, akkor hallani igazán. Egyelőre átmenetileg orvosoltam = felhúztam az ablakot (legalább a reggelem ne így kezdjem, de mint látható, nem hagy nyugodni)...   

 

*Murvás udvaron keresztül közlekedem, így lényegében mindenfajta méretű kavics hangot ismerek már ami gumiba szorulhat (főleg a téli mintánál izgalmas)...  

Link to comment
Megosztás:

1.-eshez csak otlet, nem vagyok autoszerelo, de amennyire tudom a rukihez nincs szinkron, igy ha gurul a jargany nem szereti bevenni.

 

2.-eshez lehet, hogy "fenn" maradt az onindito ? Daralos hangja volt vagy inkabb eles mintha csuszna egy regi szij ?

 

Éles, már-már sípolós. A első válaszod köszönöm, figyelek majd a hátramenetre.

Link to comment
Megosztás:

Éles, már-már sípolós. A első válaszod köszönöm, figyelek majd a hátramenetre.

 

Kiemelnem, tenyleg csak lelkes parkolo-szerelo vagyok, de az eles sipolos dolog nekem inkabb egy csapagynak tunnik, ha gyorsan elmulik akkor alighanem valamelyik csapagy nem tokeletes mar, de mikor felepul az olajnyomas akkor elmulik a hang... meg nem szaladnek vele a szerelohoz, figyelgesd, alighanem mas lesz a hang es az idotartam pl. telen.

 

De termeszetesen tenyleg csak okoskodok, ha biztosra akarsz menni mutasd meg egy megbizhato szerelonek, aki vagy szetkapja az egesz motort vagy azt mondja nyugodja meg meg 200e kilometer mire szethajtod :)

Link to comment
Megosztás:

Kiemelnem, tenyleg csak lelkes parkolo-szerelo vagyok, de az eles sipolos dolog nekem inkabb egy csapagynak tunnik, ha gyorsan elmulik akkor alighanem valamelyik csapagy nem tokeletes mar, de mikor felepul az olajnyomas akkor elmulik a hang... meg nem szaladnek vele a szerelohoz, figyelgesd, alighanem mas lesz a hang es az idotartam pl. telen.

 

De termeszetesen tenyleg csak okoskodok, ha biztosra akarsz menni mutasd meg egy megbizhato szerelonek, aki vagy szetkapja az egesz motort vagy azt mondja nyugodja meg meg 200e kilometer mire szethajtod :)

 

Eddig még csak egyszer csinálta indításnál, remélem azért nem haldoklik valamelyik csapágy.

 

Link to comment
Megosztás:

Eddig még csak egyszer csinálta indításnál, remélem azért nem haldoklik valamelyik csapágy.

 

 

egyszer az meg semmi :) Lehet nem epult fel az olajnyomas, valami szirszart beszivott a motor ...stb ...stb.

 

A hecc kedveert kiprobaltam a gurulos rukverc dolgot, meg csak a kozeleben jartam a valtoval mikor felvisitott a gep az eroszakra, szoval mar mar biztos vagyok a szinkronos elmeletben. 

Minden esetre ha gurul a kocsi es a ruki-hez kozelit a valtokar akkor bizony fajdalmakat okozol neki :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A Kengst olajszűrő, és Mecafilter benzinszűrő milyen minőséget képvisel?

ENI I-SINT MS 5W-30 olaj mennyire ajánlható 14XEP-be?

A Hengst-et ajánlom!

Gyáriban is szokott lenni, csak GM logoval kétszer annyiba kerül...

Sajnálom, hogy most nem azt tettem bele.

A Champion nem jött be, ugyanazzal az olajjal később alszik el az olajnyomás lámpa...

Link to comment
Megosztás:

Kössz

 

Csapágyfedél csavar ellenőrzése kb. mennibe kerülhet?

Ha cserélem a hosszbordás szíjat (milyen márkák jó minőségűek?), a görgőket nem kell? 2006-os 14XEP

 

GM-LL-A-025 / GM-LL-B-025-t a dexos 2 olajak is teljesítik?

Fura, hogy a gyári ajánlás az előbbi, utóbbi viszont minden olajkereső kalauzban az ajánlott.

 

Te milyen olajat használsz?

A Hengst-et ajánlom!
Gyáriban is szokott lenni, csak GM logoval kétszer annyiba kerül...
Sajnálom, hogy most nem azt tettem bele.
A Champion nem jött be, ugyanazzal az olajjal később alszik el az olajnyomás lámpa...

 

Módosítva : ginola
Link to comment
Megosztás:

Kössz

 

Csapágyfedél csavar ellenőrzése kb. mennibe kerülhet?

Ha cserélem a hosszbordás szíjat (milyen márkák jó minőségűek?), a görgőket nem kell? 2006-os 14XEP

 

GM-LL-A-025 / GM-LL-B-025-t a dexos 2 olajak is teljesítik?

Fura, hogy a gyári ajánlás az előbbi, utóbbi viszont minden olajkereső kalauzban az ajánlott.

 

Te milyen olajat használsz?

 

gorgoket nem kotelezo, DE, ha mar lebontod a cserehez altalaban ajanlott a gorgoket is, meg a vizpumpat is egyben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.