Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok! Kérdésre tanácsra lenne szükségem,van egy csodálatos G Astrám /z14xep/ és az a bajom,hogy 2-3 hetente kell a hűtővizet pótolnom mert eltűnik a térben és időben! Mihez nyúljak mit tanácsoltok már kezdek komolyan aggódni a kis autómért!! Köszönöm szépen!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, outsider írta:

Alattomos kérdés.

Most egy kis pénzhez jutottunk, kb 1,1M Ft. + még ennek a G-nek az árát lehetne hozzácsapni. (Az mennyi lenne ma? 450-500E Ft?)

Ti milyen autót vennétek ennyi pénzből?

Kritériumok:

1.6-1.8 benzines vagy benzin-gázos (CNG nem játszik, errefelé nincs kút)

Kombi, sedan, ferdehátú mindegy legyen elég nagy 2 gyerekhez (ezzel most elvagyunk méretileg)

max. 10-12 éves legyen.

 

Gyors keresésben (benzin gázra) 2006-os, 2007-es octaviat láttam 1.6 benzin gázban (5 ajtós sedan) 1,4 M (225k km)

Céges kocsi van olyan 1.9 TDI, azt birom (felszereltségben méretben stb), de a dízeltől f*sok, ráadásul 13k km-t megyek egy évben (fele városi rövidtáv, fele országút), nem hiányzik az nekem.

Esetleg B Zafirákat láttam, de azok többnyire CNG-sek...

Továbbá 4-es golfokat láttam még, meg bora-t...

Fordot, franciát, nem biztos, hogy erőltetném (inkább az előbbire hajlanék, utóbbival már volt szerencsém).

Meg persze G-ket láttam, meg H-kat... :) De csöbörből vödörbe? :-)

 

1.8-as c vectra mondjuk? 2006 körüli példányok ennyiért már bőven vannak itthon is, kint meg meg pláne. Itt van pont egy benzin-gázos magyar.

Módosítva : trassher
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, outsider írta:

Szerintem világít.

Engem az szivatott, én is most vettem kenygelt hozzá, addig lehúztam csatiját amíg nincs bent az új...

Mióta levettem nem merül az akksi...

 

Akarok én ilyet? :) mindenesetre szép.

Néhány OFF variáns:

1

2

3

4

5

 

Kolléga lassan 1 éve nézegeti ezen generációs 6-os Mazdákat (igaz, ő nem a kombikat, az 5 ajtóst keresi), sem a kintiekből sem az itthoniakból nem talált olyat ami ne rozsdásodna, nem kicsit ráadásul. A rokonomnak volt pont ilyen Avensis-e (mintha azt látnám, mindenben olyan: szín, felni, motor). Újan vette, az első 60km km alatt két garis motorcsere volt (adalék: olyan mint én, autóbuzéria fertőzött, mindig-mindent időben és jó minőségű anyagokat enged a kocsin cserélni/felhasználni, mindig vigyázza-istápolja autóit, tehát nem hajtotta szét, sőt), mégis csak a gond volt vele, simán evett pár éves korától 1,5 liter olajat 1000km-en. Most Prius III van neki, az bejött, semmi gond vele. Én az Octaviat választanám torony magasan. A Golf IV felejtős, attól a G is komolyabb autó szerintem. Ellenben én nagyon kedvelem a Céges Focus-okat, használtam MkI Facelift-es 1.6 kombit (2005) ill. egy 2008-as MkII Facelift modellt a sima 1.6 (101Le) kombit, mindengyik jó autó. Van a cégnek vagy 20, semmi gond nincs velük (ill. az MkI hajlamos rohadni). Ezekből egy kombi vagy a C-Max szerintem nagyon jó lehet családi autónak. A H Astra (Zafira B) szerintem nem akkora előrelépés mint amennyivel többe kerül mint egy G. 

1 órával ezelőtt, sjeneis írta:

Sziasztok! Kérdésre tanácsra lenne szükségem,van egy csodálatos G Astrám /z14xep/ és az a bajom,hogy 2-3 hetente kell a hűtővizet pótolnom mert eltűnik a térben és időben! Mihez nyúljak mit tanácsoltok már kezdek komolyan aggódni a kis autómért!! Köszönöm szépen!

Keress nyomokat hogy hol szökik. Ha megoldható, tegyél alá karton papírt, ha álló helyzetben is szökik, segít beazonosítani hogy honnan. Sajnos vannak hibák, amikor csak melegen szökik, azt nehéz elcsípni. Nincs fagyállószag a kocsi körül/a motortérben?

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

11 órája, outsider írta:

Szerintem világít.

Engem az szivatott, én is most vettem kenygelt hozzá, addig lehúztam csatiját amíg nincs bent az új...

Mióta levettem nem merül az akksi...

 

Akarok én ilyet? :) mindenesetre szép.

Néhány OFF variáns:

1

2

3

4

5

 

Ezek közül az Avensist vagy az Octaviát választanám. Toyotával jók a tapasztalataim, bár külsőre/belsőre elég unalmas, de megbízható eszköz, viszont a praktikum és a külső inkább az Octavia mellett szól. A Mazda 6-os szép, és jó, csak ebben a korban állítólag már gyakran rohadnak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, sjeneis írta:

Sziasztok! Kérdésre tanácsra lenne szükségem,van egy csodálatos G Astrám /z14xep/ és az a bajom,hogy 2-3 hetente kell a hűtővizet pótolnom mert eltűnik a térben és időben! Mihez nyúljak mit tanácsoltok már kezdek komolyan aggódni a kis autómért!! Köszönöm szépen!

Szia!

Ugyanez a motor, havi 1dl. körül fogy. Nem tudok rájönni az okára.

Amit megnézhetsz még: vízpumpa állapota, vízpumpán levő műanyag csőcsonk - itt szivároghat, majd törhet és így, elfolyva a hűtőfolyadék, a motor hűtés nélkül maradhat (megfő). Kiegyenlítőd illetve a folyadék benne, tiszta? Nem látsz olajfoltokat a felszínén?

Én a sajátom esetében csepegés nyomait nem láttam, de a kartonpapírt érdemes megpróbálnod.

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, gezoli írta:

Mint írták, a multitimer 30 perc után lekapcsolja!

Ezek a fél órák merítették le nekem az akksit 1-2 hét alatt? Szkeptikus vagyok, hogy ez előfordulhat.

Mióta lehúztam a kesztyűtartó világítás csatlakozóját (mivel az a kengyel még hiányzik) azóta nem merül az akksi...

Megjöttek a kengyelek kíváncsi leszek, ellenörzöm majdmajd, hogy jól lekapcsolja-e a lámpát, mielőtt végleg viszadugom.

De ha jól emlékszem, nekem világított kulcs nélkül is. Jó meleg volt az égő, mire hazaértem a 6 V-re merült akksihoz...

20 órája, presidentÁkos írta:

 

 

Ki tudnám szedni a jobboldali kart és berakni a baloldali helyére?

Nincs értelme, valószínűleg már azis sz*r. Nekem az is el van törve. a középső része akad be a kesztyűtartóba amikor kinyitod.

Meg ahogy mondták jobbos balos. 3E Ft a két darab, szerintem érdemes párban cserélni, de úgy is árulják.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, trassher írta:

1.8-as c vectra mondjuk? 2006 körüli példányok ennyiért már bőven vannak itthon is, kint meg meg pláne. Itt van pont egy benzin-gázos magyar.

Azt kihagytam, hogy fenntartható autót szeretnék :)

A Vectra azért már drágább alkatrészben, nem? Meg őszintén szólva, nem is tetszik annyira.

15 órája, Janó32 írta:

Kolléga lassan 1 éve nézegeti ezen generációs 6-os Mazdákat (igaz, ő nem a kombikat, az 5 ajtóst keresi), sem a kintiekből sem az itthoniakból nem talált olyat ami ne rozsdásodna, nem kicsit ráadásul. A rokonomnak volt pont ilyen Avensis-e (mintha azt látnám, mindenben olyan: szín, felni, motor). Újan vette, az első 60km km alatt két garis motorcsere volt (adalék: olyan mint én, autóbuzéria fertőzött, mindig-mindent időben és jó minőségű anyagokat enged a kocsin cserélni/felhasználni, mindig vigyázza-istápolja autóit, tehát nem hajtotta szét, sőt), mégis csak a gond volt vele, simán evett pár éves korától 1,5 liter olajat 1000km-en. Most Prius III van neki, az bejött, semmi gond vele. Én az Octaviat választanám torony magasan. A Golf IV felejtős, attól a G is komolyabb autó szerintem. Ellenben én nagyon kedvelem a Céges Focus-okat, használtam MkI Facelift-es 1.6 kombit (2005) ill. egy 2008-as MkII Facelift modellt a sima 1.6 (101Le) kombit, mindengyik jó autó. Van a cégnek vagy 20, semmi gond nincs velük (ill. az MkI hajlamos rohadni). Ezekből egy kombi vagy a C-Max szerintem nagyon jó lehet családi autónak. A H Astra (Zafira B) szerintem nem akkora előrelépés mint amennyivel többe kerül mint egy G. 

 

Köszi.

Én is hajlok az Octaviara. 1.6-os motor elviszi azt rendesen? Bár ha jól emlékszem 105 LE az 1.6-os (az nemigen 16 szelepes, bár az bőven nem baj), az 1.9 TDI is 101LE körül van (a céges) azzal igazából jól elmegy, igaz a dízel nyomatékosabb. Ha annyira megy az 1.6 amennyire a céges TDI az nekem már elég.

Szeretem az Octaviat, mert jól felszerelt, kellően nagy, fékje, váltója iszonyat jó! Egy 5 ajtós sedant ha gázosítok esetleg pótkeréktartállyal, akkor még mindig elférek a csomagtartóban elhelyezett pótkerékkel együtt is.

Megnézem a Fordokat is, bár a Focus kategóriában nem annyira előrelépés. Golf 4 valóban G korabeli fejlesztés.

11 órája, Geopake írta:

Ma voltam a Mazda Miraiba vagy 2 órát.Emelőt vittem oda.Beszélgettem a szerelőkkel amíg vártam a targoncást.Éppen egy Mazda 3-ast szidtak:)Szépen el volt rohadva.Azt mondták rozsdásodik mind,kivéve az újakat.

Köszi, Mazdáról letettem... :) 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, outsider írta:

Azt kihagytam, hogy fenntartható autót szeretnék :)

A Vectra azért már drágább alkatrészben, nem? Meg őszintén szólva, nem is tetszik annyira.

Köszi.

Én is hajlok az Octaviara. 1.6-os motor elviszi azt rendesen? Bár ha jól emlékszem 105 LE az 1.6-os (az nemigen 16 szelepes, bár az bőven nem baj), az 1.9 TDI is 101LE körül van (a céges) azzal igazából jól elmegy, igaz a dízel nyomatékosabb. Ha annyira megy az 1.6 amennyire a céges TDI az nekem már elég.

Szeretem az Octaviat, mert jól felszerelt, kellően nagy, fékje, váltója iszonyat jó! Egy 5 ajtós sedant ha gázosítok esetleg pótkeréktartállyal, akkor még mindig elférek a csomagtartóban elhelyezett pótkerékkel együtt is.

Megnézem a Fordokat is, bár a Focus kategóriában nem annyira előrelépés. Golf 4 valóban G korabeli fejlesztés.

Köszi, Mazdáról letettem... :) 

Á, egy szívó benzines 1.6 nem megy úgy mint egy Tdi... Ráadásul a II-es Octavia-ban csak PDTdi van, a PD elemek ha megadják esetleg magukat... Annyira mozogna mint egy G 1.6-os. Szerintem érdemes megnézni ennyiért Focus-t vagy c-Max-ot (bár utóbbi drágább azért).

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_sport_vonohorog_szervizkonyv-10452887

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_trend-10470412

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_trend_klima_tolatoradar_30tol_hitel-9980777

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_sport_1.tul_---137e_km---sz.konyv-10473343

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus_c-max/ford_focus_c-max_1.6_trend-10392968

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus_c-max/ford_focus_c-max_1.8_ghia_digitklima.tempomat.vonohorog-10443212

A Skoda mellett még van két VW csoportos autó 1.6-os motorral: Altea és a Golf Plus

http://www.hasznaltauto.hu/auto/seat/altea/seat_altea_1.6_mpi_stylance_magyarorszagi_elso_uzembe_hely-10221080

http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/golf_plus/volkswagen_golf_plus_1.6_fsi_perfekt-9853099

 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, presidentÁkos írta:

Amikor lemerült az akksi a lámpa miatt, akkor egy fickó mondta, hogy az autót sosem szabad húzatni, mert valamilyen fogaskerék átpattan valahova és tönkrevág valamit (bocs a túl konkrétságomért :D), ezért csak tolni szabad ilyen helyzetben. Ez igaz?

Elvileg a katalizátor miatt nem szabad betolni. Ha lemerültél próbáld meg valakivel inkább bebikázni.

Link to comment
Megosztás:

Just now, presidentÁkos írta:

Ez pár napja volt betoltuk és beindult. Most akkor tolni vagy húzatni nem szabad? Vagy mikor melyiket? :D

Ha üresben van a kocsi,akkor lehet húzatni.

Indítás céljából(gyújtáson kettesben leugrasz a kuplungról),elvileg nem,mert károsodhat a katalizátor.

 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, presidentÁkos írta:

Ez pár napja volt betoltuk és beindult. Most akkor tolni vagy húzatni nem szabad? Vagy mikor melyiket? :D

 

10 perce, toma2105 írta:

Ha üresben van a kocsi,akkor lehet húzatni.

Indítás céljából(gyújtáson kettesben leugrasz a kuplungról),elvileg nem,mert károsodhat a katalizátor.

 

Sőt, üresben húzni is szabad...  :-)  A lényeg, hogy sem behúzatni sem pedig belökni nem lenne szabad beindítás céljából. Valóban a bikázás ami megoldás lehet. 

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Tehát az 1.6-os Octavia sz*rul megy? :)

Az 1.9 TDI sem gyorsvonat, de nekem az elég.

Kérdés, kinek mi a szar. Régebben egy I. szériás céges kombit hajtottam vagy mésfél évig, nagyon megkedveltem. Amikor ideadták, nem nézegettem sem a motortérbe, sem a forgalmiba, és igen meglepődtem, amikor pár nap múlva kiderült, hogy csak 1.4-es. Mondjuk csak Pesten használtam, de igen rugalmasnak találtam a motorját, keveset kellett váltogatni normál forgalomban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Janó32 írta:

A Ford is ugyanúgy rohad mint a Mazda.2008-as Tranzittal járok csupa rozsda.Főnököm nem rég adta el a Focusát szintén ezen okok miatt.Erre vett egy Kugát.Pár évet nyert:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, outsider írta:

Tehát az 1.6-os Octavia sz*rul megy? :)

Az 1.9 TDI sem gyorsvonat, de nekem az elég.

Jobban megindul egy dízel, de nem hinném hogy az 1.4-es G után lomhának éreznéd az Octavia-t 1.6-os motorral. 

21 perce, Geopake írta:

A Ford is ugyanúgy rohad mint a Mazda.2008-as Tranzittal járok csupa rozsda.Főnököm nem rég adta el a Focusát szintén ezen okok miatt.Erre vett egy Kugát.Pár évet nyert:)

Hát nem tudom... Annak a multinak ahol dolgozom 2004-től 2015-ig szinte csak Focus-ai voltak, legalább 30 autóról van szó mindenféle színben (1.6 benzin és egy-két 1.6 TDCi, kombi és ötajtós egyaránt), csak a 2005 előtti generációnál volt egy-két darabon némi rozsda (túl a 300k km-en), a többinél semmi ilyen pedig azok is túl voltak a 200-on vagy némelyik a 300-on. Az MkII (2005-től) esetében még azon se amelyiknek volt koccanása itt-ott. Ráadásul ne felejtsük, a korabeli S40-el azonos alapokon lévő autó. Most már csak Astra J ST-t és Octavia kombikat vesznek flottának, gondolom az ár/ajánlat dönt. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 11. at 17:57, sjeneis írta:

Sziasztok! Kérdésre tanácsra lenne szükségem,van egy csodálatos G Astrám /z14xep/ és az a bajom,hogy 2-3 hetente kell a hűtővizet pótolnom mert eltűnik a térben és időben! Mihez nyúljak mit tanácsoltok már kezdek komolyan aggódni a kis autómért!! Köszönöm szépen!

Azt még tán nem írták, hogy az utastérben nézd meg a szőnyeget a box körül, mert lehet hogy a fűtésnél folyik be. Nekem ott szivárgott, és kilyukadt miatta az alvázszámnál a padlólemez. Csicsogott a szőnyeg, és büdös is volt.

Ha meg fehér a füstje, akkor lehet hogy hengerfejes (asszem és állítólag :))

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

Jobban megindul egy dízel, de nem hinném hogy az 1.4-es G után lomhának éreznéd az Octavia-t 1.6-os motorral. 

Hát nem tudom... Annak a multinak ahol dolgozom 2004-től 2015-ig szinte csak Focus-ai voltak, legalább 30 autóról van szó mindenféle színben (1.6 benzin és egy-két 1.6 TDCi, kombi és ötajtós egyaránt), csak a 2005 előtti generációnál volt egy-két darabon némi rozsda (túl a 300k km-en), a többinél semmi ilyen pedig azok is túl voltak a 200-on vagy némelyik a 300-on. Az MkII (2005-től) esetében még azon se amelyiknek volt koccanása itt-ott. Ráadásul ne felejtsük, a korabeli S40-el azonos alapokon lévő autó. Most már csak Astra J ST-t és Octavia kombikat vesznek flottának, gondolom az ár/ajánlat dönt. 

A főnökömé talán 2005-ös volt JUG a rendszáma.Abban is volt pár százezer km.A Tranzitba amivel járok 130 ezer km. van.Az alváz hátsó része teljesen el van pusztulva,egyszer elhagyom a platót:)A kabin is pár helyen rügyezik.A villanyszerelő kollégáknak a régebbi típus van,abból nemsokára kiesnek alul:)

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Geopake írta:

A főnökömé talán 2005-ös volt JUG a rendszáma.Abban is volt pár százezer km.A Tranzitba amivel járok 130 ezer km. van.Az alváz hátsó része teljesen el van pusztulva,egyszer elhagyom a platót:)A kabin is pár helyen rügyezik.A villanyszerelő kollégáknak a régebbi típus van,abból nemsokára kiesnek alul:)

A haszongépjárművek és a személyautók más kategória ilyen téren (szerintem). Mert ha innen nézzük, akkor a mostani Mercedes-eknek is porladniuk kellene, mivel rengeteg MB kisbusz már 2-3 évesen csúnyán korrodál. "Rokon" lassan 10 éves MB C T 270cdi meg mintha új lenne (mindene-mindenhol), túl 260k km-en (ennyi az annyi, újan vette). 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

A haszongépjárművek és a személyautók más kategória ilyen téren (szerintem). Mert ha innen nézzük, akkor a mostani Mercedes-eknek is porladniuk kellene, mivel rengeteg MB kisbusz már 2-3 évesen csúnyán korrodál. "Rokon" lassan 10 éves MB C T 270cdi meg mintha új lenne (mindene-mindenhol), túl 260k km-en (ennyi az annyi, újan vette). 

Szerintem a merci sem jó példa. Volt szerelőmnél láttam rohadt K rendszámos A vagy B osztályt... Az utakon is rengeteg rohadt mercit szoktam látni.

A VW csoport elég jó felületkezelésben. Azoknál nem nagyon szoktam látni rohadást. Persze előélettől is függ. 

Az enyém közel sem karc, viszont rozsdamentes 15 éves korában is. Nálam se, előző tulajnál se volt garázsban. Kolléga 10 éves Corolla verso-ja pl szintén rohad...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, outsider írta:

Szerintem a merci sem jó példa. Volt szerelőmnél láttam rohadt K rendszámos A vagy B osztályt... Az utakon is rengeteg rohadt mercit szoktam látni.

A VW csoport elég jó felületkezelésben. Azoknál nem nagyon szoktam látni rohadást. Persze előélettől is függ. 

Az enyém közel sem karc, viszont rozsdamentes 15 éves korában is. Nálam se, előző tulajnál se volt garázsban. Kolléga 10 éves Corolla verso-ja pl szintén rohad...

Az első generációs A klasse első szériája tud rohadni (de azok lassan 20 éves autók, ezt ne felejtsük), de az max akkor K-s rendszámú ha valamiért rendszámcserés volt (eleve egy K-s még nincs vagy épphogy 10 éves, de az akkor más miatt rohad) vagy külföldről akkoriban behozott. Szembe szomszéd ilyet hozatott Németből asszonykának (1999-es A Klasse A180), már le is cserélték mert az alvázon voltak komoly rohadások és még jöttek elő dolgok menet közben. A VW csoportra ellenpéldáért sem kell messzire menni, az itt áll a mellettem lévő ház garázsban, egy Touran. A küszöbvégeken már látható az idő vas foga. Az én 14 éves autómon is van egy-két folt "buborék" a hátsó ív belső peremén, a küszöbvégeknél az emelősín tövében is jön a rozsda, a műanyag borításokat a küszöbről le sem merném venni (ha kézzel elhúzom, látszik hogy ott is dolgozik). Mindezt úgy, hogy másfél évet leszámítva mindig garázsos volt, én meg minden tél után mosom az alját és az íveket... Vannak rozsdásodásra nagyon vagy kevésbé hajlamos modellek, de ez nem azt jelenti hogy akkor minden darabra biztosan igaz ez vagy az. Használt autó, meg kell nézni alaposan az adott darabot. Hiszem, hogy egy nem agyonvágott bármilyen 10 éves autón (amit nem gányolva javítottak) nem lehet rozsda (nem haszongépjárműről beszélek, ami az év 320 napján az utakat rója). 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.