Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Rozsdáról nem tudok nyilatkozni, de kevés futásról igen: ma mérföldkőhöz értünk, sikerült elérnem a szép kerek 130000km-es futást. Ha azt nézzük hogy ez egy 15 éves autó, a futásteljesítmény pedig valós (97000-ig szervizkönyves volt, én akkor vettem, a maradék bő 30000 nálam került bele kicsit több mint 8 év alatt), akkor nem mondhatnám hogy agyon van használva...

IMG_20160812_162618.jpg

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Janó32 írta:

A haszongépjárművek és a személyautók más kategória ilyen téren (szerintem). Mert ha innen nézzük, akkor a mostani Mercedes-eknek is porladniuk kellene, mivel rengeteg MB kisbusz már 2-3 évesen csúnyán korrodál. "Rokon" lassan 10 éves MB C T 270cdi meg mintha új lenne (mindene-mindenhol), túl 260k km-en (ennyi az annyi, újan vette). 

Én nem nagyon láttam elrohadt  Sprintereket,bár lehet hogy van.Haveromnak is van egy Merci viano furgonja.500 ezer km-van benne,de mint az új.Sehol egy rozsdapötty pedig van az is 10 éves legalább.Nem hiszem hogy más lemezből csinálnák a Tranzitot,mint a többi Fordot.Talán azért rohadnak jobban,mert munkaeszközök,nem vigyáz rájuk senki.Nálam ez az állítás nem igaz:)Ganajolom,takarítom főleg mióta a főnök nézi minden pénteken a céges kocsikat,mert a kollégák igénytelenek.Némelyik kocsiba nem merek beszállni,nehogy valami fertőzést kapjak:)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Geopake írta:

Én nem nagyon láttam elrohadt  Sprintereket,bár lehet hogy van.Haveromnak is van egy Merci viano furgonja.500 ezer km-van benne,de mint az új.Sehol egy rozsdapötty pedig van az is 10 éves legalább.Nem hiszem hogy más lemezből csinálnák a Tranzitot,mint a többi Fordot.Talán azért rohadnak jobban,mert munkaeszközök,nem vigyáz rájuk senki.Nálam ez az állítás nem igaz:)Ganajolom,takarítom főleg mióta a főnök nézi minden pénteken a céges kocsikat,mert a kollégák igénytelenek.Némelyik kocsiba nem merek beszállni,nehogy valami fertőzést kapjak:)

Én hiszem hogy más lemezből és talán kisebb technológiai fegyelemmel készülnek a haszongépjárművek... ;-) Egy kis szösszenet/érdekesség, messzemenő következtetés ez alapján sem vonnék le, de azért érdemes beleolvasni: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2016/04/13/a_mercedes_rohad_a_kereskedes_harit/

 

Link to comment
Megosztás:

Autóhifis kérdésem lenne. Volt egy régebbi JVC fejegységem és hozzá egy kormánytáv SWC doboz. Lecseréltem egy újabb androidos JVC-re a fejegységet. Azért lett JVC, mivel én butus, arra gondoltam, hogy a kormánytáv így nem kerül plusz kiadásba. Megszívtam, szerintem. Most nem megy a kormányon lévő gombokkal a működtetés.

A régi fejegységbe a kis fekete kormánytáv jelkonvertáló dobozból egy 3,5-es stereo jack-et kellett csatlakoztatni a fejegységbe. Az új fejegységből pedig csak egy szál vezeték lóg ki, kormánytáv felirattal.

Lehet hogy a régi fekete doboz is jó hozzá, csak a jack-be futó három kábel közül a megfelelő össze kell kötnöm a fejegységből kijövővel, vagy mégsem és akkor vehetek új SWC adaptert?

Ez lenne a kérdésem, aki ért hozzá, attól. Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Janó32 írta:

Én hiszem hogy más lemezből és talán kisebb technológiai fegyelemmel készülnek a haszongépjárművek... ;-) Egy kis szösszenet/érdekesség, messzemenő következtetés ez alapján sem vonnék le, de azért érdemes beleolvasni: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2016/04/13/a_mercedes_rohad_a_kereskedes_harit/

 

Lehet hogy ebben a fehér színben van valami.Van a szomszéd utcában egy sárga platós Sprinter semmi rozsda rajta.A haveromnak metál arany a mercije az is bírja.Bár van a cégünknél olyan fehér kocsi ami nem rohad,pedig elmúltak 10 évesek.Lehet a rohadós kocsikat hétfőn gyártották:)

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Geopake írta:

Unatkoztam tegnap.Kicseréltem az első lámpákat fekete keretesre.Tyc-re esett a választás.Belepasszolt rendesen,bár a távolsági izzókkal meg kellett küzdenem,hogy belemenjen a foglalatba.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160814/006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jól néz ez ki és még szabályos is! Nekem is ez van egy jó ideje. Tyc lámpa

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 14. at 14:57, NeedForSpeed írta:

Autóhifis kérdésem lenne. Volt egy régebbi JVC fejegységem és hozzá egy kormánytáv SWC doboz. Lecseréltem egy újabb androidos JVC-re a fejegységet. Azért lett JVC, mivel én butus, arra gondoltam, hogy a kormánytáv így nem kerül plusz kiadásba. Megszívtam, szerintem. Most nem megy a kormányon lévő gombokkal a működtetés.

A régi fejegységbe a kis fekete kormánytáv jelkonvertáló dobozból egy 3,5-es stereo jack-et kellett csatlakoztatni a fejegységbe. Az új fejegységből pedig csak egy szál vezeték lóg ki, kormánytáv felirattal.

Lehet hogy a régi fekete doboz is jó hozzá, csak a jack-be futó három kábel közül a megfelelő össze kell kötnöm a fejegységből kijövővel, vagy mégsem és akkor vehetek új SWC adaptert?

Ez lenne a kérdésem, aki ért hozzá, attól. Előre is köszi!

Ne vegyél új adaptert. Ugyanezzel a problémával szembesültem anno (szintén JVC volt és lett, éppen azért hogy a kormánytáv adapter maradhasson), és itt a fórumon olvastam hogy nem kell hozzá más csak egy szerelhető mono jack aljzat, és a meleg ér forrszemébe (a csati csúcsa) beforrasztod a fejegységből jövő vezetéket, aztán összedugod a csatit és kész is (a hideg érrel ne foglalkozz, az maradhat üresen, aljzatban az üzemi GND-t használja). Nekem is így van, tökéletesen működik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 14. at 22:17, Geopake írta:

Unatkoztam tegnap.Kicseréltem az első lámpákat fekete keretesre.Tyc-re esett a választás.Belepasszolt rendesen,bár a távolsági izzókkal meg kellett küzdenem,hogy belemenjen a foglalatba.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160814/006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szinten, nekem is. Nagyon tetszik. :-)

http://kepfeltoltes.hu/view/160815/20160712_161419_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy ideje már olvasgatom a fórumot, viszont most lenne egy kérdésem. Adott egy G astra 2000-s évjárat. Ma próbálkoztam működésre bírni egy ELM327-t (sikertelenül). Az imént vettem észre, hogy folyamatosan világít a visszajelző LED, hogy nincs bekötve a biztonsági öv. Eddig nem világított. Lehet valami köze a kettőnek egymáshoz esetleg? vagy csak véletlen egybeesés?

Link to comment
Megosztás:

49 perce, david.peter írta:

Sziasztok!

Egy ideje már olvasgatom a fórumot, viszont most lenne egy kérdésem. Adott egy G astra 2000-s évjárat. Ma próbálkoztam működésre bírni egy ELM327-t (sikertelenül). Az imént vettem észre, hogy folyamatosan világít a visszajelző LED, hogy nincs bekötve a biztonsági öv. Eddig nem világított. Lehet valami köze a kettőnek egymáshoz esetleg? vagy csak véletlen egybeesés?

Valószínű hogy nem OBD2-es a protokoll az autódban.( asszem 2001-től van OBD2) Ezért nem kommunikál az ECU-val.

Én is így jártam.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, david.peter írta:

van esetleg valami megoldás vagy felejtős?

Engem viszont érdekelne hogy hogyan hoztad össze hogy világítson a biztonsági öv bekapcsolására figyelmeztető lámpa, nálam ugyanis nem világít, és nem is láttam még olyan G Astrát amiben igen (piacfüggő volt, nem mindenhol kötötték be, csak ahol kötelező).

Link to comment
Megosztás:

23 perce, tgabika76 írta:

Engem viszont érdekelne hogy hogyan hoztad össze hogy világítson a biztonsági öv bekapcsolására figyelmeztető lámpa, nálam ugyanis nem világít, és nem is láttam még olyan G Astrát amiben igen (piacfüggő volt, nem mindenhol kötötték be, csak ahol kötelező).

Igazából nem tudom, viszont az a baj, hogy most akkor is világít ha bekötöm! szóval ez sem egy optimális dolog :D

Link to comment
Megosztás:

56 perce, david.peter írta:

Igazából nem tudom, viszont az a baj, hogy most akkor is világít ha bekötöm! szóval ez sem egy optimális dolog :D

Nem lehet hogy a légzsák visszajelződ világít? Akkor szokott baja lenni mikor megmozgatja az ember az első üléseket és az alatta lévő csatlakozóknál megnő az ellenállás mértéke. Ekkor bejelez a műszerfalon. Én is így jártam egy kocsi takarítás után. Szomorú hír míg világít nem fog nyílni a lufi egy esetleges balesetnél. De ne legye ilyened...

Link to comment
Megosztás:

6 perce, kobraCode írta:

Nem lehet hogy a légzsák visszajelződ világít? Akkor szokott baja lenni mikor megmozgatja az ember az első üléseket és az alatta lévő csatlakozóknál megnő az ellenállás mértéke. Ekkor bejelez a műszerfalon. Én is így jártam egy kocsi takarítás után. Szomorú hír míg világít nem fog nyílni a lufi egy esetleges balesetnél. De ne legye ilyened...

Pont ezzel küzdök jelenleg. Ki lett cserélve az övfeszítőm mert a régi rossz volt és az okos előző tulaj egy ellenállást kötött rá, hogy ne világítson a visszajelző. Csere után jó volt fél évig aztán megbolondult. Hiába töröljük a hibát, egyből visszajön ha csak beleülök az ülésbe vagy állítva van. Olyankor változik a csatlakozó ellenállása. Senki sem meri elvállalni mert "jajj ki fog nyílni a légzsák". Ilyenkor mit lehet tenni? A csatlakozó lenne rosszul rögzítve esetleg?

 

Másik kérdésem, hogy a nyílvánvalóan koppintott aliexpress-es op-com eszközökkel van valakinek tapasztalata?

Módosítva : trassher
Link to comment
Megosztás:

13 perce, trassher írta:

Pont ezzel küzdök jelenleg. Ki lett cserélve az övfeszítőm mert a régi rossz volt és az okos előző tulaj egy ellenállást kötött rá, hogy ne világítson a visszajelző. Csere után jó volt fél évig aztán megbolondult. Hiába töröljük a hibát, egyből visszajön ha csak beleülök az ülésbe vagy állítva van. Olyankor változik a csatlakozó ellenállása. Senki sem meri elvállalni mert "jajj ki fog nyílni a légzsák". Ilyenkor mit lehet tenni? A csatlakozó lenne rosszul rögzítve esetleg?

 

Másik kérdésem, hogy a nyílvánvalóan koppintott aliexpress-es op-com eszközökkel van valakinek tapasztalata?

A plusz ellenállás kikerült már belőle? Ha nem lehet azzal kellene kezdeni. Amúgy általában laza a csatlakozó és mozog azért jelez hibát. Az én csatimat is a szerelőm csinálta meg, ő törölte a hibát is. Ha én nyúlnék hozzá a dolgokhoz előtte tuti levenném az akkusarut és várnék 10-15 percet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.