Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

On ‎2017‎.‎03‎.‎11‎. at 7:56, tgabika76 írta:

Azért az hogy egy autó elnyeri az Év Autója címet, és hogy ehhez képest mennyire lesz sikeres, az két külön dolog, emlékezzünk csak a '70-es évek Citroen űrhajóira, amiért az újságírók meg voltak őrülve mert innovatív, de a piacon meg a kutyának se kellett... Az Év Autója zsűrije egy 8 autós szaklapot képviselő újságírói csoport, akik korántsem biztos hogy le tudják fedni a teljes vásárlói spektrumot, magyarul korántsem biztos hogy mai nekik bejön, az bejön a vásárlóknak is.

A franciákkal nekem hasonló a bajom mint neked: a műszaki dolgokhoz való hozzáállásuk aggaszt kicsit, mert szerintem senki nem képes olyan alaposan, részletekbe menően és átgondoltan tervezni a műszaki alapokat, mint a németek. A franciáknál sokszor előrébb vannak egyéb (főleg esztétikai) szempontok, lásd anno Citroen Visa, amelyiknél csak azért hogy szép íve lehessen a motorháztetőnek, megdöntötték a tűzfal felé a motort mert csak úgy fért el, és egy kicsit sem aggasztotta őket hogy ettől egy egyszerű gyertyacsere is orbitális sz.pássá vált. A németek egész biztos máshogy álltak volna hozzá, szerintem vagy az autót, vagy a motort áttervezik. :D

Höhöhö. Hallottál már a VW Tuaregnél (német autó) a generátor cseréről? Ismerős a délbudai márkaszervízben dolgozik, ő is mesélte, hogy napokig kerülgetik az autót, mert úgy kezdődik, hogy: vedd ki a motort......

Link to comment
Megosztás:

31 perce, outsider írta:

Azok meg rohadni fognak...

Egyébként 2017-ig még Opel az Opel, azért így ilyen formában még ne temessük :)

Új autóra veszélytelen vagyok...

Bár lehet gyári alkatrészt a jövőben nem lesz érdemes venni...

Soha nem volt még olyan autóm ami ne lett volna rozsdás itt-ott/valamennyire (F-et is ezért kellett lecserélni, nálam/nálunk kb 12 évet volt az alatt kétszer kellett lakatolni (1x tanksapka, 2x mindkét hátsó ív, aztán 1x mina két külső küszöb majd könnyes szemmel elköszöntünk), a kor előre haladtával meg ez egy ilyen folyamat. De asszem inkább javíttatok pár ívet majd az adott autón 80-ért mint kettős-tömegű cseréje 250k-ért, egy kis turbó tutujgatás 150k-ért és sorolhatnám... :icon13:

Új autó nálam sem játszik, bár ha központi kérdés lenne az autó akkor akár lehetne is, egy J (vagy egy K) kombit még lehet kipróbálnék és azt hiszem nálam ezzel lezárul az Opel-es korszak (ami lassan két évtizede tart)... 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Soha nem volt még olyan autóm ami ne lett volna rozsdás itt-ott/valamennyire (F-et is ezért kellett lecserélni, nálam/nálunk kb 12 évet volt az alatt kétszer kellett lakatolni (1x tanksapka, 2x mindkét hátsó ív, aztán 1x mina két külső küszöb majd könnyes szemmel elköszöntünk), a kor előre haladtával meg ez egy ilyen folyamat. De asszem inkább javíttatok pár ívet majd az adott autón 80-ért mint kettős-tömegű cseréje 250k-ért, egy kis turbó tutujgatás 150k-ért és sorolhatnám... :icon13:

Új autó nálam sem játszik, bár ha központi kérdés lenne az autó akkor akár lehetne is, egy J (vagy egy K) kombit még lehet kipróbálnék és azt hiszem nálam ezzel lezárul az Opel-es korszak (ami lassan két évtizede tart)... 

A 2000-es évekig gyártott MB vagy Audi már (jobban) el van rohadva (mint egy G astra). Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Meglepődtem reggel!

Indultam volna kifelé a garázsból, első indítás egy másodperc alatt leáll. Következő indítás semmi. Teker az önindító, motor nem indul. Természetesen üresben, kuplung benyomva. Akku rendesen mozgatja az önindítót, nem ez lesz a baj. Mondom most már mindegy ez a nap szar lesz, lássuk meddig teker. Ahogy indítózom mintha lenne valami, és érdekes módon lassan nagyon lassan (mondjuk úgy 5 másodperc alatt) sikerült annyira felforgatni hogy tudtam neki gázt adni. Ezután már felpörgött, tudtam túráztatni, és noha picit még egyenetlen volt (gondolom a hideg miatt), de már nem volt semmi gond vele. Olyan érzésem volt mintha csak lassan jutott volna el a benzin a motorig. Szerintetek mi lehetett ez? Most délután megint megpróbáltam indítani, pöccre indult. Aggódjak a továbbiak miatt, vagy mire készüljek?:confused:

Link to comment
Megosztás:

19 órája, SargaRigo123 írta:

Meglepődtem reggel!

Indultam volna kifelé a garázsból, első indítás egy másodperc alatt leáll. Következő indítás semmi. Teker az önindító, motor nem indul. Természetesen üresben, kuplung benyomva. Akku rendesen mozgatja az önindítót, nem ez lesz a baj. Mondom most már mindegy ez a nap szar lesz, lássuk meddig teker. Ahogy indítózom mintha lenne valami, és érdekes módon lassan nagyon lassan (mondjuk úgy 5 másodperc alatt) sikerült annyira felforgatni hogy tudtam neki gázt adni. Ezután már felpörgött, tudtam túráztatni, és noha picit még egyenetlen volt (gondolom a hideg miatt), de már nem volt semmi gond vele. Olyan érzésem volt mintha csak lassan jutott volna el a benzin a motorig. Szerintetek mi lehetett ez? Most délután megint megpróbáltam indítani, pöccre indult. Aggódjak a továbbiak miatt, vagy mire készüljek?:confused:

Sokat állt előtte? A tankban is van egy benzincső ami tönkre szokott menni.

Alapból kell lenni annyi nyomásnak a rendszerben, hogy induljon vele az autó.

Most nem vagyok biztos benne, hogy gyujtás ráadáskor indul-e a szivattyú, vagy már ha jár a motor...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Sokat állt előtte? A tankban is van egy benzincső ami tönkre szokott menni.

Alapból kell lenni annyi nyomásnak a rendszerben, hogy induljon vele az autó.

Most nem vagyok biztos benne, hogy gyujtás ráadáskor indul-e a szivattyú, vagy már ha jár a motor...

Általában a nagynyomású rendszereknél ahol több injektor van, ott szokott olyan lenni, hogy gyújtásra nem indul csak ha már tekeri az önindító. Az injektor hídon van egy szelep a mérésnek, vagy csak benyomod, spiccel, és akkor van még bent nyomás, bár nem tudod mennyi. 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, presidentÁkos írta:

Ha belemegyek valami út egyenetlenség akkor hátulról koppanó hangokat hallok, valami kiment volna?

Illetve néha a 2 első ablaktól is hallom, hogy kezdenek zörögni útegyenetlenség, az mitől van?

Lehet az lengés csillapító,törött rugó vagy akár elöl a kutyacsont nevezetű stabilizátor rúd.Vagy akármi más.Nézesd meg mielőtt baj lesz belőle.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, peacetrang írta:

Sziasztok! 

Ti krokodillal hol szoktátok emelni a kocsit? Támasztóbakot hova teszitek? Érdekelne, hogy ki hogy csinálja, hogy ne sérüljön az alváz.

Elöl az első kerék mögött van emelési pont (a küszöbtől kissé beljebb, egy kereszttartó), hátul pedig a lengőkar szilentjénél szoktam emelni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

46 perce, cinke írta:

1.2-es G Astrámat, K-ra cseréltem. Jól szolgált 15 évig, 160.000km-en át sosem hagyott ott sehol, sosem volt vele baj, szerettem, de eljárt felette az idő. Most új szerelmem van. De neki meg még nincs topicja :o

akik új autót vesznek ritkán fórumoznak. 

Én pl. D Corsaról szeretnék megtudni dolgokat, de nemigen van róla info, Mondjuk a legjobb, hogy 1db van eladó jelenleg belőle... 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zolikaDB írta:

Üdv Urak!

Két kérdésem lenne:
1, tudtok itt a fórumon olyan tagról, akinek projektoros/xenonos lámpateste van az autóban, de H7-el használja? (ugye, a D2S helyett az is tehető bele) Vetítési kép miatt érdekel.
2, 16-os Irmscher Softstar kerekek vannak az autóm alatt, 16", 4x100, 7" széles, ET42 (most nincs nálam a kerék, úh megnézni nem tudom). Hátul szeretnék nyomtávszélesítőt. Ehhez tudtok-e segítséget nyújtani? Milyen széles lehet maximum, mekkora átmérőjű, és milyen aluból érdemes csinálni?
Esetleg DXF-nek is örülnék. Vagy, h miképp kell számolni: hány mm módosít adott ET mértéket? Csavarokat pedig hol érdemes venni hozzá? 
A felnim: kép és Irmscher TÜV 3. oldal
 

Tudunk: itt vagyok! :-)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, peacetrang írta:

Sziasztok!

Télen a hidegben a kézifékemnek elég nagy holtjátéka van, gyakorlatilag 5-10centit tudom kisujjal mozgatni. Ezt vajon megoldaná egy bowden csere? Még a gyári, 10,5 éves van benne.

Nekem is ilyen, sőt be is fagy. Szerelőm szerint bowdencsere és nem lesz ilyen gond.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Cs. Zoltán írta:

Nekem is ilyen, sőt be is fagy. Szerelőm szerint bowdencsere és nem lesz ilyen gond.

G astránál nem lehet után állítani a közösítésnél egy csavaranyával a kocsi alatt? A befagyás nem biztos hogy elmúlik cserekor, jég és fagy minden télen szokott lenni. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.