Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Nagyon-nagyon rég jártam erre... Talán azért is, mert nekem olyan Astra G jutott amivel gyakorlatilag semmi baj nem volt soha (kisebb-egyszerűbb apróságokat leszámítva), soha ne legyen rosszabb autóm(!).

Elköszönni jöttem (talán a régieknek ismerős lehetek), elvégre régen ez a fórum nagyon sokat adott nekem és tevékeny tag voltam, voltak jó és meddő viták is, de ettől épül egy közösség. :-)  Vannak tanácsok amiket érdemes megfogadni és vannak amiket fenntartással kell kezelni (pl a motorolaj téma, de én megtaláltam végül ami nekem azaz nekünk tényleg bevált, ha már egy kis szentimentalizmus). Sok baleset- és hibakód mentes kilométert kívánok minden Opel-es társnak! Végezetül amolyan in memoriam a link amit a hirdetésben használtam, ezzel emléket állítva szeretett Opelemnek:

https://indafoto.hu/janos_m/image/26677495-ec75defa/797575#nagyitas

Köszönök mindent, széles utat mindenkinek! :icon13:

 

U.i.: Ja, igen, még valami: az Opelek jó autók (immáron 20 év Opelezés/2 Astra tapasztalata), ha bárki mást mond, ne törődjetek vele... 

  • Like 3
  • Zavaros 1
  • Szomorú 3
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 05. 03. at 19:41, Janó32 írta:

Sziasztok!

Nagyon-nagyon rég jártam erre... Talán azért is, mert nekem olyan Astra G jutott amivel gyakorlatilag semmi baj nem volt soha (kisebb-egyszerűbb apróságokat leszámítva), soha ne legyen rosszabb autóm(!).

Elköszönni jöttem (talán a régieknek ismerős lehetek), elvégre régen ez a fórum nagyon sokat adott nekem és tevékeny tag voltam, voltak jó és meddő viták is, de ettől épül egy közösség. :-)  Vannak tanácsok amiket érdemes megfogadni és vannak amiket fenntartással kell kezelni (pl a motorolaj téma, de én megtaláltam végül ami nekem azaz nekünk tényleg bevált, ha már egy kis szentimentalizmus). Sok baleset- és hibakód mentes kilométert kívánok minden Opel-es társnak! Végezetül amolyan in memoriam a link amit a hirdetésben használtam, ezzel emléket állítva szeretett Opelemnek:

https://indafoto.hu/janos_m/image/26677495-ec75defa/797575#nagyitas

Köszönök mindent, széles utat mindenkinek! :icon13:

 

U.i.: Ja, igen, még valami: az Opelek jó autók (immáron 20 év Opelezés/2 Astra tapasztalata), ha bárki mást mond, ne törődjetek vele... 

Sok sikert! A legjobbakat! Örülök, hogy megelégedéssel gondolsz majd mindig vissza a kis gépre!

Link to comment
Megosztás:

Én végigzsíroztam, mégsem ért semmit. Több helyen mondták, hogy le kell venni a gombot, (persze ezt csak letépni lehet, majd visszaragasztani)és lereszelni, vagy csiszolni a karon lévő műanyagból. Nekem mikor 15-20C alatt van is szorul, A változatosság kedvért most nem megy a klíma. Eddig bekapcsolt a kompresszor, még kérdeztem is, hogy ennek olyan "villanymotor" hangja van? Valamicskét hűtött is. De most már be sem kapcsol. December óta mentem vele 2000km-et eddig költöttem rá vagy 200eft-ot. Egész jó kocsi..... Eladni sem tudom, mert a kutya nem érdeklődik most kocsi után.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Béla írta:

Én végigzsíroztam, mégsem ért semmit. Több helyen mondták, hogy le kell venni a gombot, (persze ezt csak letépni lehet, majd visszaragasztani)és lereszelni, vagy csiszolni a karon lévő műanyagból. Nekem mikor 15-20C alatt van is szorul, A változatosság kedvért most nem megy a klíma. Eddig bekapcsolt a kompresszor, még kérdeztem is, hogy ennek olyan "villanymotor" hangja van? Valamicskét hűtött is. De most már be sem kapcsol. December óta mentem vele 2000km-et eddig költöttem rá vagy 200eft-ot. Egész jó kocsi..... Eladni sem tudom, mert a kutya nem érdeklődik most kocsi után.

Ha eddig gyenge volt , most meg be sem kapcsol esélyes hogy gázhiánya van. Néztem a rüki-felhúzót, de nekem olyan holtjátéka van hogy nem tudtam beazonosítani hol kellene reszelni szorulás esetén. Vedd ki az egész kart, csak alul kell egy rugós-stiftet kihúzni, és úgy nézd meg hol szorul. 

Megjöttek a cuccok, ( pontosabban elmentem értük a kútra ahová kértem a szállítást) nem találtam olyan webáruházat ahol van GM olaj, és szállít csomagpontra nem csak házhoz, így most ilyen olaj lesz. A levegőszűrőt már kicseréltem és a pollenszűrőt is miután elnyomattam egy klímatisztító bombát a kocsiban. Megmértem a klímát, tavaly ha jól emlékszem 7 fokig ment le most 8 szóval sok gáz nem szökött ki, vagy csak mérési pontatlanság. Az olajcserét majd holnap megcsinálom, ma már nem volt hozzá kedvem. 

http://361P1010588.jpg

Módosítva : zotya975
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Megvolt az olajcsere is, az olajleeresztő úgy megvolt húzva alig tudtam megindítani. Minek tépek meg annyira alu teknőben?! Az olajszűrő kézzel megindult, szerencse mert alig férni hozzá. Azért jó az a két érzékelő alatta szépen végigcsorog rajtuk az olaj. Meg sem néztem előre a feltöltési mennyiséget, véletlenül rendeltem 5Litert mert a másikba elég szokott lenni, ebbe meg 4.3 Liter kell. :omg:

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Nekem is cserélni kellett az olajleeresztő csavart, mert a torx kulcs csak forgott benne. Opelhez általában 5L -es kiszerelést érdemes venni olajból. Sőt az 1,6 hoz kettőt, mert mire eljön az olajcsere ideje megeszi a másik 5 L-est:)

Egy kis segítséget kérnék. Ma elmentem a klímáshoz, aki közölte, hogy alig van benne egy pici gáz. Valahol elmehetett, de a nyomás meg nem csökken ennyi idő alatt, azaz lassú a folyamat. Meg kell tölteni "festett" gázzal és később UV-val megvilágítva kiderüljön, hol szivároghat. Nyomáspróba sajna, vagy hála, de nem mutatja ki. Közölte, hogy a hűtő előtt lévő ventilátror, amit egyrészt a hűtőgomba, másrészt a klíma nyomáskapcsolója működtet 1-es fokozatban nem megy. Valami előtét ellenállás baja lehet. Csak a gyorsabb fokozat, azaz a kettesben kapcsol. Kérdés a következő: hol keressem ezt az előtét ellenállást, vagy mi lehet a hibája, amiért nem megy a lassabb fokozata a radiátor hűtőnek?? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Béla írta:

Nekem is cserélni kellett az olajleeresztő csavart, mert a torx kulcs csak forgott benne. Opelhez általában 5L -es kiszerelést érdemes venni olajból. Sőt az 1,6 hoz kettőt, mert mire eljön az olajcsere ideje megeszi a másik 5 L-est:)

Egy kis segítséget kérnék. Ma elmentem a klímáshoz, aki közölte, hogy alig van benne egy pici gáz. Valahol elmehetett, de a nyomás meg nem csökken ennyi idő alatt, azaz lassú a folyamat. Meg kell tölteni "festett" gázzal és később UV-val megvilágítva kiderüljön, hol szivároghat. Nyomáspróba sajna, vagy hála, de nem mutatja ki. Közölte, hogy a hűtő előtt lévő ventilátror, amit egyrészt a hűtőgomba, másrészt a klíma nyomáskapcsolója működtet 1-es fokozatban nem megy. Valami előtét ellenállás baja lehet. Csak a gyorsabb fokozat, azaz a kettesben kapcsol. Kérdés a következő: hol keressem ezt az előtét ellenállást, vagy mi lehet a hibája, amiért nem megy a lassabb fokozata a radiátor hűtőnek?? Köszi.

Szia.Előtét ellenállás a hűtő alatt van jobban mondva menetirányt nézve a bal alsó sarkában.Kis zöld színű hengeres cucc.Felülről nemigen látni inkább aknából

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Béla írta:

Nekem is cserélni kellett az olajleeresztő csavart, mert a torx kulcs csak forgott benne. Opelhez általában 5L -es kiszerelést érdemes venni olajból. Sőt az 1,6 hoz kettőt, mert mire eljön az olajcsere ideje megeszi a másik 5 L-est:)

Egy kis segítséget kérnék. Ma elmentem a klímáshoz, aki közölte, hogy alig van benne egy pici gáz. Valahol elmehetett, de a nyomás meg nem csökken ennyi idő alatt, azaz lassú a folyamat. Meg kell tölteni "festett" gázzal és később UV-val megvilágítva kiderüljön, hol szivároghat. Nyomáspróba sajna, vagy hála, de nem mutatja ki. Közölte, hogy a hűtő előtt lévő ventilátror, amit egyrészt a hűtőgomba, másrészt a klíma nyomáskapcsolója működtet 1-es fokozatban nem megy. Valami előtét ellenállás baja lehet. Csak a gyorsabb fokozat, azaz a kettesben kapcsol. Kérdés a következő: hol keressem ezt az előtét ellenállást, vagy mi lehet a hibája, amiért nem megy a lassabb fokozata a radiátor hűtőnek?? Köszi.

Az F hez elég volt a 4 liter ( 3.5 + fél liter utántölteni) olajcseréétől olajcseréig, miután kicseréltem a szelepszár szimeringeket. Ezzel meg még nincs tapasztalatom, mondjuk annyi van hogy volt benne egy literes flakon félig, meg én vettem hozzá még 1 liter utántöltésre, de ez ugye azért még kevés tapasztalatnak.  

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Megvolt az olajcsere is, az olajleeresztő úgy megvolt húzva alig tudtam megindítani. Minek tépek meg annyira alu teknőben?! Az olajszűrő kézzel megindult, szerencse mert alig férni hozzá. Azért jó az a két érzékelő alatta szépen végigcsorog rajtuk az olaj. Meg sem néztem előre a feltöltési mennyiséget, véletlenül rendeltem 5Litert mert a másikba elég szokott lenni, ebbe meg 4.3 Liter kell. :omg:

Én lekopogom, Z14XE, de a 4 literből mindig marad legalább fél liter, meg a következő cseréig is megmarad pár deci. Én most a fékdob csavarját nyaltam el esztétikusan, venni kell majd egy újat.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Béla írta:

Nekem is cserélni kellett az olajleeresztő csavart, mert a torx kulcs csak forgott benne. Opelhez általában 5L -es kiszerelést érdemes venni olajból. Sőt az 1,6 hoz kettőt, mert mire eljön az olajcsere ideje megeszi a másik 5 L-est:)

Egy kis segítséget kérnék. Ma elmentem a klímáshoz, aki közölte, hogy alig van benne egy pici gáz. Valahol elmehetett, de a nyomás meg nem csökken ennyi idő alatt, azaz lassú a folyamat. Meg kell tölteni "festett" gázzal és később UV-val megvilágítva kiderüljön, hol szivároghat. Nyomáspróba sajna, vagy hála, de nem mutatja ki. Közölte, hogy a hűtő előtt lévő ventilátror, amit egyrészt a hűtőgomba, másrészt a klíma nyomáskapcsolója működtet 1-es fokozatban nem megy. Valami előtét ellenállás baja lehet. Csak a gyorsabb fokozat, azaz a kettesben kapcsol. Kérdés a következő: hol keressem ezt az előtét ellenállást, vagy mi lehet a hibája, amiért nem megy a lassabb fokozata a radiátor hűtőnek?? Köszi.

Nekem is hasonló probléma van, Kovácstól rendeltem előtét ellenállást egy másik Opeles kolléga tanácsára, még nem tudtam kipróbálni, mert közben elszökött a gáz a rendszerből. Erről van szó.

Csere menete: a ventilátort egy vezetékhez odafogja néhány gyorskötöző, azokat el kell vágni, nekem kioldani nem sikerült. Egyébként van talán 2-4 csavar ami tartja, a ventilátort így ki lehet szerencsétlenkedni a helyéről. A bal alsó részében lesz az ellenállás, pár csavar tartja. A vezetékeket kell kivarázsolni meg visszavarázsolni a ventilátor közepéből, az az érdekesebb. Fél-1 óra kb. De majd én is viszem megint nyomáspróbázni, töltetni a kocsit, meglátom, hogy kijavította-e az ellenállás a problémát.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Vardar írta:

Én lekopogom, Z14XE, de a 4 literből mindig marad legalább fél liter, meg a következő cseréig is megmarad pár deci. Én most a fékdob csavarját nyaltam el esztétikusan, venni kell majd egy újat.

Azt én is mindíg elnyaltam az F-en aztán gyorsan vettem a helyi boltba egyet, de persze itt csak sima "normál csavarhúzós" volt, aztán sose került arra sor hogy mondjuk egy imbuszfejjel vegyek, amit könnyebb kitekerni. 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, zotya975 írta:

Azt én is mindíg elnyaltam az F-en aztán gyorsan vettem a helyi boltba egyet, de persze itt csak sima "normál csavarhúzós" volt, aztán sose került arra sor hogy mondjuk egy imbuszfejjel vegyek, amit könnyebb kitekerni. 

Nálunk csak az Astra miatt kellett torx, imbusz készletet venni mert nem volt. A külső torx az egész korrekt, tényleg megindulnak, de amilyen csavarok vannak a kocsiban, már nem egy belső torxosat nyaltam el, nem érzem a technológiai felsőbbrendűségét a konstrukciónak. :(

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Vardar írta:

Nálunk csak az Astra miatt kellett torx, imbusz készletet venni mert nem volt. A külső torx az egész korrekt, tényleg megindulnak, de amilyen csavarok vannak a kocsiban, már nem egy belső torxosat nyaltam el, nem érzem a technológiai felsőbbrendűségét a konstrukciónak. :(

Egyszerűen valaki így döntött. A hengerfej csavaroknál sincs előnye a külső torxnak a hatlapfejhez képest hiszen mindegyiket gond nélkül meg lehet húzni a szükséges nyomatékra, de mégis átálltak. 

Link to comment
Megosztás:

55 perce, zotya975 írta:

Egyszerűen valaki így döntött. A hengerfej csavaroknál sincs előnye a külső torxnak a hatlapfejhez képest hiszen mindegyiket gond nélkül meg lehet húzni a szükséges nyomatékra, de mégis átálltak. 

Szerelős videókban mondták már többször, hogy ez mennyivel jobb konstrukció, de igazából csak a baj van vele. Édesapám egy életet leélt kb. torxok nélkül, pedig volt otthon Lada, VW, Kia és ezeken kívül is szerelt a ház körül, de az én Astrám volt az, ami miatt bővíteni kellett a készletet. Csak emiatt kell majd megint Opelt vennem, hogy ne tűnjön pénzkidobásnak a készlet. :icon6:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Vardar írta:

Szerelős videókban mondták már többször, hogy ez mennyivel jobb konstrukció, de igazából csak a baj van vele. Édesapám egy életet leélt kb. torxok nélkül, pedig volt otthon Lada, VW, Kia és ezeken kívül is szerelt a ház körül, de az én Astrám volt az, ami miatt bővíteni kellett a készletet. Csak emiatt kell majd megint Opelt vennem, hogy ne tűnjön pénzkidobásnak a készlet. :icon6:

Amikor hengerfejeztem az F-et kerestem hatlapfejű hengerfejcsavart, mert azt már úgy megszoktam a motortérben, de igazából nem is nagyon találtam.

498PB1cv0518.jpg

Gyorsan kellett kölcsönkérnem hozzá crovafejet, aztán később vettem egy készletet. A zafirába meg egy csomó helyen van ilyen csavar szóval kellett is. Szedett-vedett készleteim vannak törtek már crovafejek, meg racsnis szárak is, kellene majd egy normális nagy készlet, de ami tényleg jó az drága is. Mondjuk hülye voltam, mert eltelt vagy 10 év mire rájöttem hogy kell egy fix szár megindítani a komolyabb csavarokat, és ezzel kímélem a racsnis kulcsot, közben eltörtem vagy 3-at. De hát az ember saját kárán tanul. A piacon vettem egy L-alakú szárat pár ezerért, az nem törik el. 

 

Módosítva : zotya975
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

HELP ! TEMPOMAT !!!

Tud valaki abban segíteni hogy a tempomatos kormánykapcsolotól bekötni a 4 szál vezetéket az ECU-ig (a fék és a kuplung pedál megvan) Z17DTL

Vagy bármi érdemi infót adni ...esetleg bekötési rajz..

Módosítva : Péter1987
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2020. 05. 20. at 19:50, Péter1987 írta:

HELP ! TEMPOMAT !!!

Tud valaki abban segíteni hogy a tempomatos kormánykapcsolotól bekötni a 4 szál vezetéket az ECU-ig (a fék és a kuplung pedál megvan) Z17DTL

Vagy bármi érdemi infót adni ...esetleg bekötési rajz..

Engine code A B C D BRAKE-1 BRAKE-2 CLUTCH-3 CLUTCH-4 E.C.U.
X17DTL A45 12V A63 A64 12V A65 A31 12V EDC15M
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.