Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nekem is kellene lassan cserélni az alsó díszlécet, nem tudom az új meddig bírná rozsda nélkül?

Amúgy itt találsz:

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570187-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei/143127-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei-opel-astra-g-1998-2009

Nekem a gyári a gari lejárta után kezdett el púposodni, majd kb 4 évesen már nagyon. Úgyhogy gyárit nem vennék, az tuti. ;)

Esetleg utángyártottat. De nem hiszem, hogy ez 1998-tól nem jött ki neki, nem vették észre, és nem kerestek megoldást. :ph34r:

Drágább, mint az új szélvédőm :D

Hogy meddig, azt én sem tudom, de muszáj cserélni :)

Egyébként mondták a srácok, hogy minden rendben van a szélvédő alatt, hálistennek, pedig találkoztak jópár g astrával ami hervadozott alatta, úgyhogy ez öröm az ürömben :D

Ahogy jöttem kifele a telephelyről, egy fekete macska cammogott át előttem, szép komótosan, még flegmán rám is nézett :D Még szerencse, hogy nem vagyok babonás :D

Én már a rozsdás részt kivágtam, és a szélei ragasztva vannak, de nem fogja meg jól semmi sem. :( Nekem is cserélni kellene, mert csúnya.

Legalább ha megérné megvenni, ha nem rohadna el, akkor még adnék is érte ennyit pénzt.

Valaki nem cserélt az elmúlt 1-2 évben szélvédő alsó díszlécet? Megírhatná milyet vett és milyen állapotban van neki most.

Ezt már én is kérdeztem, de senki nem írt ezzel kapcsolatban, de remélem most valaki előkerül. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem a gyári a gari lejárta után kezdett el púposodni, majd kb 4 évesen már nagyon. Úgyhogy gyárit nem vennék, az tuti. ;)

Esetleg utángyártottat. De nem hiszem, hogy ez 1998-tól nem jött ki neki, nem vették észre, és nem kerestek megoldást. :ph34r:

Én már a rozsdás részt kivágtam, és a szélei ragasztva vannak, de nem fogja meg jól semmi sem. :( Nekem is cserélni kellene, mert csúnya.

Ezt már én is kérdeztem, de senki nem írt ezzel kapcsolatban, de remélem most valaki előkerül. :D

Én kb. egy éve vettem automega-t és egyenlőre nem rohad.

Link to comment
Megosztás:

Legalább ha megérné megvenni, ha nem rohadna el, akkor még adnék is érte ennyit pénzt.

Valaki nem cserélt az elmúlt 1-2 évben szélvédő alsó díszlécet? Megírhatná milyet vett és milyen állapotban van neki most.

Nekem a gyári a gari lejárta után kezdett el púposodni, majd kb 4 évesen már nagyon. Úgyhogy gyárit nem vennék, az tuti. ;)

Esetleg utángyártottat. De nem hiszem, hogy ez 1998-tól nem jött ki neki, nem vették észre, és nem kerestek megoldást. :ph34r:

Én már a rozsdás részt kivágtam, és a szélei ragasztva vannak, de nem fogja meg jól semmi sem. :( Nekem is cserélni kellene, mert csúnya.

Ezt már én is kérdeztem, de senki nem írt ezzel kapcsolatban, de remélem most valaki előkerül. :D

Én kb. egy éve vettem automega-t és egyenlőre nem rohad.

Nekem egy autóüveges azt mondta, hogy szélvédő ragasztóval beszokták ragasztani a díszlécet. Tudja hogy utána, ha rohad, akkor nehezebb leszedni, de nem megy alá a víz és tovább tart.

Link to comment
Megosztás:

Én amúgy is fosok a gáztól.Amikor palack volt a konyhában, órákig szappanoztam egy csere után, hogy ereszt-e, meg a szagát sem tudom elviselni a gázos kocsiknak+ ha el akarom adni akkor gáz van:)

Milyen a szaga a gázosnak? Nekünk a családban lévő két autónak nincs érezhető szaga. Ellenben a diesel-nek...

Link to comment
Megosztás:

Srácok, tud valaki, olyan ragasztót amivel kárpitot lehet ragasztani, úgy, hogy ne hagyjon nyomot?

Van négy kibelelt fekete kárpitos ajtóburkolatom, de nemkell a kutyának sem, így hát szépen lenyúztam a kárpitot szivaccsal együtt és leakarom kârpitozni, a kesztyűtartóm, hogy ne zörögjenek benne a cuccok, meg amúgy is karcoska belül.

Nos? :)

Link to comment
Megosztás:

Ilyet vettem én is nem egész egy éve. A szélei kissé felpöndörödnek, ott nem akar a vájatban maradni, de amúgy OK, nekem megérte.

Nos, én megrendeltem a 6710-ft.-os díszlécet. Holnap jön. De, ha a gyári ilyen kevés idejig bírja, akkor szerintem nemérdemes megvenni, szerintem ugyanannyit bír egy utángyártott is, bár majd kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Megjött az ATE féktárcsa+betét. Szó volt róla, hogy bizonyos típusokat Kínában gyártat az ATE. Opelhez ez a típus címke szerint, a tárcsa német, a betét pedig cseh. Az alkatrészekről feltettem pár képet. A gyári vs mann olajszűrőt is lefotóztam.

Képek itt:

https://plus.google.com/u/0/photos/111846111859141765412/albums/6075206046811619553

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Ilyet vettem én is nem egész egy éve. A szélei kissé felpöndörödnek, ott nem akar a vájatban maradni, de amúgy OK, nekem megérte.

Én is megrendeltem, akkor Te vagy az a nyíregyházi, aki elvitte előlem az olcsóbbat! :D (Cromaxos mondta, mondom akkor jöjjön a drágább)

Veszek rá, mielőtt eladom. :D Lehet 2 hét múlva már nálam sem lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

CobraCode-val beszélgettük, hogy kellene szervezni valamikor a tavaszra egy Kaposvári talit.

Felmérném hogy hányótokat érdekelné. Annak a függvényében keresnénk hozzá konkrét helyet, és időpontot, programokat.

Akit érdekelne, priviben keressen meg.

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok. Hetvegen valaki meghuzta a jobb elso ajtomat es lett benne egy kis horpadas. Valaki azt mondta, hogy probaljam meg belulrol kinyomni, ezert levettem az ajtokarpitot es az alatta levo foliat. A folia alatt van egy muanyag fedel amin sarga figyelmezteto iras van. Tehat az eggyik kerdesem, hogy mi lehet az alatt( kozben besotetedett es abbahagytam), amasik pedig, hogy erdemes probalkozzak azzal,hogy kinyomom? Nem tul nagy a horpadas( kb tenyernyi) es nem jottlea festek sem.

Tehat a bekarikazott reszen mi lehet?

http://kepfeltoltes.hu/141028/218262_orig1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : terry13
Link to comment
Megosztás:

SZiasztok. Hetvegen valaki meghuzta a jobb elso ajtomat es lett benne egy kis horpadas. Valaki azt mondta, hogy probaljam meg belulrol kinyomni, ezert levettem az ajtokarpitot es az alatta levo foliat. A folia alatt van egy muanyag fedel amin sarga figyelmezteto iras van. Tehat az eggyik kerdesem, hogy mi lehet az alatt( kozben besotetedett es abbahagytam), amasik pedig, hogy erdemes probalkozzak azzal,hogy kinyomom? Nem tul nagy a horpadas( kb tenyernyi) es nem jottlea festek sem.

Tehat a bekarikazott reszen mi lehet?

http://kepfeltoltes.hu/141028/218262_orig1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szia! Elméletileg az oldal légzsákérzékelö csatlakozója. Legalábbis képről nekem annak tűnik.

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok. Hetvegen valaki meghuzta a jobb elso ajtomat es lett benne egy kis horpadas. Valaki azt mondta, hogy probaljam meg belulrol kinyomni, ezert levettem az ajtokarpitot es az alatta levo foliat. A folia alatt van egy muanyag fedel amin sarga figyelmezteto iras van. Tehat az eggyik kerdesem, hogy mi lehet az alatt( kozben besotetedett es abbahagytam), amasik pedig, hogy erdemes probalkozzak azzal,hogy kinyomom? Nem tul nagy a horpadas( kb tenyernyi) es nem jottlea festek sem.

Tehat a bekarikazott reszen mi lehet?

http://kepfeltoltes.hu/141028/218262_orig1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Elviszed egy jó karosszéria lafatyoshoz, neki lesz hozzá eszköze, hogy kivülről orvosolja a problémát. Ha nem élben horpadt, akkor nyoma sem marad. Belülről nyomogatva, szinte biztos, hogy nem lesz nyomtalan a beavatkozás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

CobraCode-val beszélgettük, hogy kellene szervezni valamikor a tavaszra egy Kaposvári talit.

Felmérném hogy hányótokat érdekelné. Annak a függvényében keresnénk hozzá konkrét helyet, és időpontot, programokat.

Akit érdekelne, priviben keressen meg.

Én mennék, csak kicsit messze van Nyíregyhousetól :/

Link to comment
Megosztás:

Erre én is gondoltam már, de sérülésmenteset kell szereznem, mert ha már sérült volt, akkor mindegy ha ezt javíttatom és nem cserélem.

Megbízható Opel bontókat tudtok ajánlani, hogy körbetelefonáljak?

Inkább nézz vmelyik hirdetős portálon. Bontóban nem szeretik ha színkódra keresel, ráadásul nem is szépen tárolják a dolgokat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.