Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Epp eleg problema a lanchibak sokasaga. Szakad is. Ugrik is. Vezeto is torik. Feszito is elfelejt dolgozni. Az ismeretlen eloeletet azert cafolnam. Gaz mikor vezetett szervizkonyves motorok hullanak szet igazabol 40 es 200ekm kozott barmikor. Ti elvagytok a sajatotokkal en meg lattam mar egy parat.

Link to comment
Megosztás:

Epp eleg problema a lanchibak sokasaga. Szakad is. Ugrik is. Vezeto is torik. Feszito is elfelejt dolgozni. Az ismeretlen eloeletet azert cafolnam. Gaz mikor vezetett szervizkonyves motorok hullanak szet igazabol 40 es 200ekm kozott barmikor. Ti elvagytok a sajatotokkal en meg lattam mar egy parat.

Nálam a 200-ig vezetett szervízkönyben nincs nyoma lánccserének, és most 250 van benne. Hangja viszont semmi. Persze lehet, hogy az előző tulaj cseréltette.

Ezeknél amiket láttál szintén feszes volt a lánc? (a megtett kilométer másodlagos)

Szakadásról és feszítőproblémáról még nemigen hallottam, az urgást pedig elképzelni sem tudom, ha a lánc feszes, a vezető a helyén és a lánckerék sem kopott.

Nem azért írom mert nem hiszem el, csak gyűjtöm az infókat. ;)

Link to comment
Megosztás:

Epp eleg problema a lanchibak sokasaga. Szakad is. Ugrik is. Vezeto is torik. Feszito is elfelejt dolgozni. Az ismeretlen eloeletet azert cafolnam. Gaz mikor vezetett szervizkonyves motorok hullanak szet igazabol 40 es 200ekm kozott barmikor. Ti elvagytok a sajatotokkal en meg lattam mar egy parat.

Nálam a 200-ig vezetett szervízkönyben nincs nyoma lánccserének, és most 250 van benne. Hangja viszont semmi. Persze lehet, hogy az előző tulaj cseréltette.

Ezeknél amiket láttál szintén feszes volt a lánc? (a megtett kilométer másodlagos)

Szakadásról és feszítőproblémáról még nemigen hallottam, az urgást pedig elképzelni sem tudom, ha a lánc feszes, a vezető a helyén és a lánckerék sem kopott.

Nem azért írom mert nem hiszem el, csak gyűjtöm az infókat. ;)

Most nem ezért vagy azért, de ugye nem két MOTE tag fog hajba kapni Opel fikázás terén??? :D

Sziasztok,

km óra állás Tech2-vel kiolvasható a vasból?

köszi

Tudtommal nem, mármint ua olvasod ki vele mint amit aktuálisan mutat az óra éppen, visszamenőleg dátum szerepel (ha nem törölték ki tárat) de km nem az adatok közt (de ebben sem vagyok biztos, eddig egyszer nézettem szakival, ott ültem mellette de olyan gyorsan nyomkodott mindent hogy én hamar elveztettem a fonalat)...

Link to comment
Megosztás:

Szó sincs összeveszésről. :)

Miután elszakadt már nem feszes. :D Rájöttek anno, hogy hibásak a láncfeszítők, úgyh az új készletekben már újabb verzió van. Nyilván ha rossz és nem feszít, akkor nem is feszes, tehát ugrik. Vagy előtte addig veri a műanyag terelőt amíg...aztán vagy ugrik vagy törik.
Cimbi most cserélt láncot, mert megszólalt néha és zavarta. 100ekm ment el. Anno az autó eredeti motorjában 60ekmnél elszakadt a lánc és gariban kapott egy másik motort, most ez a lánc lett lecserélve. Az új motorban is az első szériás láncfeszít volt, és most szétszedve tényleg nem nézett ki jól.

Link to comment
Megosztás:

Erről lehet szó?

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php/388965-2-2L-%28Z22SE%29-Timing-Chain-Breaking

http://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/index.php?threads/beware-snapped-timing-chain-on-vauxhall-vectra.56628/

Ha jól értelmezem, akkor bizony tényleg a láncfeszítő a ludas, de volt visszahívás és ha az rendben van, akkor minden szép és jó. :D

Honnan lehet látni melyik feszítő a régi és melyik az új? Gyári szám? Kialakítás?

Update: Találtam pontosabbat.

http://www.speedsterclub.nl/bibliotheek/technische%20documentatie/tis/Technical%20Service%20Bulletin%20%28Field%20Remedies%29/Engine%20and%20Engine%20Aggregates/0001532-Engine%20-%20Broken%20Timing%20Chain.pdf

Link to comment
Megosztás:

spzoli, on 04 Jun 2015 - 12:10 PM, said:

Szó sincs összeveszésről. :)

Miután elszakadt már nem feszes. :D Rájöttek anno, hogy hibásak a láncfeszítők, úgyh az új készletekben már újabb verzió van. Nyilván ha rossz és nem feszít, akkor nem is feszes, tehát ugrik. Vagy előtte addig veri a műanyag terelőt amíg...aztán vagy ugrik vagy törik.

Cimbi most cserélt láncot, mert megszólalt néha és zavarta. 100ekm ment el. Anno az autó eredeti motorjában 60ekmnél elszakadt a lánc és gariban kapott egy másik motort, most ez a lánc lett lecserélve. Az új motorban is az első szériás láncfeszít volt, és most szétszedve tényleg nem nézett ki jól.

Engem is zavar hogy hidegen hangos, de van amikor csak 3-4 másodperc, aztán egy csapásra elhalkul. Máskor meg 3-4 percig jár alapjáraton, és fokozatosan hagyja abba. Arra gondoltam, ha csak feszítőt cserélnék az nem lenne megoldás? Persze bele is kéne nézni, hogy a vezetők hogy néznek ki. Azért dilemmázok, mert eladnám jövőre az autót. A két láncszett meg több mint egy százas.

Még annyit: autóboltos haverom mesélte, hogy egy rokona most cseréltetett vez. láncot az 1.2-es Corsájában 80 ezernél. Nem csak néha csörgött, hanem folyamatosan. A motorkódot nem tudom...

Link to comment
Megosztás:

Hory7, on 04 Jun 2015 - 07:52 AM, said:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=894402903939106&set=pcb.894402937272436&type=1&theater

Sziasztok Horváth László vagyok Bajáról!

Szeretném a segitségeteket kérni. Van egy Astra G kombim x16szr .

A kép közepén van egy kis barna csonk, van rajta az a bevágás vagy letörés , nem tudom hogy onnan hiányzik-e valami ? Vagy ennek ígykell kinéznie ? De a probléma az hogy a motor azon a lukon keresztül farsotszív.

Szépen kérlek benneteket aki tudja hogy mi ez vagy minek kéne ott lenni az legyen kedves írja meg nekem.

köszönettel HL

Nem tudom megnézni a képet. Mindenesetre nézz körül, nem találsz-e valahol leesve egy vákumcsövet. Az autó jól működik? Indul rendesen, nem rángat? Ha nem találsz semmit, dugózd le.

Link to comment
Megosztás:

Az előzmények tükrében ez így eléggé orosz rulett... :ph34r:

Engem is zavar hogy hidegen hangos, de van amikor csak 3-4 másodperc, aztán egy csapásra elhalkul. Máskor meg 3-4 percig jár alapjáraton, és fokozatosan hagyja abba. Arra gondoltam, ha csak feszítőt cserélnék az nem lenne megoldás? Persze bele is kéne nézni, hogy a vezetők hogy néznek ki. Azért dilemmázok, mert eladnám jövőre az autót. A két láncszett meg több mint egy százas.

Link to comment
Megosztás:

Még infó:

http://z22se.co.uk/threads/tensioner-how-stuff-works.18355/

Field remedy 2366

Subject: Engine Z22SE/Z22YH, tensioner timing chain - Rattling noise from timing chain
Models:
Vectra-B 2001...2003,Astra-G 2001...2004,Zafira 2001...2004,Speedster 2001...2004,VX220 2001...2004,Zafira-B 2005...2009,Astra-H 2007...2009,Vectra-C 2004...2009,Signum 2003...2009
Engines: Z22SE,Z22SE,Z22SE,Z22SE,Z22SE,Z22YH,Z22YH,Z22YH,Z22YH
Complaint: Rattling noise from timing chain, often together with elongated timing chain.
Cause: Blocked timing chain tensioner.
Production: A modified Z20NET tensioner will be introduced in production with MY 2009.
Remedy:
Note: For Z22SE engines please first take note of Quick Information 1532.
In case of customer complaint exchange timing chain and install Z20NET timing chain tensioner part-no.: 12608580 / catalogue-no.: 48 07 839.

Úgy tűnik Z20NET feszítőt kell használni. Kíváncsi lennék ennek ellenére miért forgalmaznak Z22Se feszítőt még.

@grofbandi: A vezető nem elkopni fog, hanem széttörni. 3-4 perc csörgés az nem kevés...

Link to comment
Megosztás:

Egy csörgő hang jelentkezett egyik pillanatról a másikra, a kocsi bal elejétől jött a hang.

Egy kis hibakeresés után meg is lett az okozója:

ui7026lswjt9wmnswri.jpg

Dettó csak nekem jobb eleje! Mikor bukkanókon elkezdett csörögni úgy voltam vele na már megint mi van!!?? :) Alig találtam meg az okát, tányértól nem látszott!! Három hónapja cseréltem... egyúttal toronycsapágy plusz szilent is ment bele új!! Hát idén 15 éves lesz a verda, de lassan eljutok oda, olyan állapotban van mintha most jött volna le a szalagról..... már lassan mindene új!!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Dettó csak nekem jobb eleje! Mikor bukkanókon elkezdett csörögni úgy voltam vele na már megint mi van!!?? :) Alig találtam meg az okát, tányértól nem látszott!! Három hónapja cseréltem... egyúttal toronycsapágy plusz szilent is ment bele új!! Hát idén 15 éves lesz a verda, de lassan eljutok oda, olyan állapotban van mintha most jött volna le a szalagról..... már lassan mindene új!!!! :)

Nekem idén lesz 11 éves eddig egy akku cserén kívül más gondja nem volt. Kopp kopp...

Remélem toronycsapágyat és szilentet nem kell cserélnem, azok eddig rendben tűnnek, nem áll el a kasznitól a tányér.

Amúgy én nem kerestem a hibát, szerelőmhöz mentem aki kb 5mp alatt kitalálta és egyből tudta hova kell nyúljon :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma sikeresen meghúzták a kocsim jobb első sárvédőjét a veszprémi meki parkolóban!……… nem vagyok sík ideg!!!! :(

Részvétem! :(

Apám autóját is abban a parkolóban húzták meg,még Februárban.

Természetesen cetlit nem hagyott a vétkes,de egy járókelő felírta a rendszámát,és az autó típusát,és az ablaktörlő alá tette.Rendőrségen feljelentés.stb-stb.

2 hónap múlva jött a papír a rendőrségtől,hogy az ügyet lezárták,mert az autó gazdája azt mondta,hogy "nem ő vezette az autót",de nem is árulta el,hogy ki ült akkor a volán mögött.

Ennyi!

Nagyon korrupció szaga van az egésznek.

Hatalmas nagyot "zuhant" előttem a rendőrség,így bízzon meg bennük a adófizető polgár. :(

Módosítva : bocs
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Részvétem! :(

Apám autóját is abban a parkolóban húzták meg,még Februárban.

Természetesen cetlit nem hagyott a vétkes,de egy járókelő felírta a rendszámát,és az autó típusát,és az ablaktörlő alá tette.Rendőrségen feljelentés.stb-stb.

2 hónap múlva jött a papír a rendőrségtől,hogy az ügyet lezárták,mert az autó gazdája azt mondta,hogy "nem ő vezette az autót",de nem is árulta el,hogy ki ült akkor a volán mögött.

Ennyi!

Nagyon korrupció szaga van az egésznek.

Hatalmas nagyot "zuhant" előttem a rendőrség,így bízzon meg bennük a adófizető polgár. :(

Ha megvan a rendszám meg kell keresni a kocsit vagy a tulajt és pofán verni.Aztán azt mondani nem én voltam:)

Link to comment
Megosztás:

Részvétem! :(

Apám autóját is abban a parkolóban húzták meg,még Februárban.

Természetesen cetlit nem hagyott a vétkes,de egy járókelő felírta a rendszámát,és az autó típusát,és az ablaktörlő alá tette.Rendőrségen feljelentés.stb-stb.

2 hónap múlva jött a papír a rendőrségtől,hogy az ügyet lezárták,mert az autó gazdája azt mondta,hogy "nem ő vezette az autót",de nem is árulta el,hogy ki ült akkor a volán mögött.

Ennyi

Nagyon korrupció szaga van az egésznek.

Hatalmas nagyot "zuhant" előttem a rendőrség,így bízzon meg bennük a adófizető polgár. :(

És nem kérdeztétek meg a mekiben hogy a parkolóról van e kamera felvétel?

Én ma hazafele megkérdezem, hátha...

Link to comment
Megosztás:

...

Nagyon korrupció szaga van az egésznek.

Hatalmas nagyot "zuhant" előttem a rendőrség,így bízzon meg bennük a adófizető polgár. :(

Ebben véletlenül nem ők a vétkesek, néhány kivételtől eltekintve tettenérés híján törvényesen lehet így kibújni a felelősségre vonás alól.

És mivel meg van mondva, hogy félázsiaiak vagyunk (mondjuk én speciel rögtön a megmondóember kedvesédesanyjára gondoltam, amikor ezt olvastam), nincs is abban semmi meglepő, hogy ilyenkor sose a nyilvántartás szerinti tulaj vezette a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

És nem kérdeztétek meg a mekiben hogy a parkolóról van e kamera felvétel?

Én ma hazafele megkérdezem, hátha...

Nem kérdeztük,még,...gondoltuk a rendőrség úgy is eljár RENDESEN az ügyben,de jött a nagy csalódás.

2 hónap után gondolom már nincsen meg a felvétel. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most mértem egymásután harmadszorra a fogyasztásom. Igaz kagylós 95 nitro+ üzemanyagot tankolok autópálya Tapolca-Pest-Tapolca+Pesten át a macifarmig.... 430km mentem ezután a szokott kútnál tankolva 26.64 liter ment bele. Ez 6.2 átlag végig klímával,pályán 130-al. Szerintetek ez mennyire elfogadható érték az én 1.4-es caravánomtól?

ui.: Véleményetekre lennék kíváncsi, ha eladáson törném a fejem szerintetek mi lenne a reális ár a kocsimért? Mennyiért adnátok? Aláírásban az adatok szerepelnek. Ténylegesen karcmentes szép belsővel,plüss kárpitokkal,egy éves vezérléssel,új fékekkel,új első rugókkal,toronycsapágy+szilent is cserélve, minden extra tökéletesen működik...

Módosítva : hood 21
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.