Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ma érdekes napom volt. Reggel felhívott egy kereskedő, és 400-ezret ajánlott az autómért. Nemet mondtam. Később SMS érkezett, amiben 450-et kínált látatlanban. Természetesen téli kerékkel, zene nélkül adtam volna ennyiért. A hibákat tisztáztuk, és a hirdetésben is le van írva. Megtárgyaltuk az asszonnyal, és beleegyeztünk, tisztában vagyok vele hogy nehéz eladni ezzel a motorral, cserélendő vezérműlánccal, rossz klímával. Délutánra megbeszéltünk egy találkozót, addig lemostam. Jött is a fickó, és kicsit leesett az álla. Beismerte, hogy rosszabbra számított. Lemosva igen jól mutat a gép fényezett kilincsekkel, küszöbökkel, díszlécekkel, új lámpákkal. Mentünk egy kört, igazán nem tudott belekötni semmibe. Mikor visszaértünk hímezett, hámozott, és 400-ezret kínált. Nem teljesen értettem, hiszen előtte már megbeszéltük hogy annyiért nem adom. De hogy drága a vezérlés, és a klímának is ki tudja mi a baja stb. Pont ezért adnám oda ennyiért, mondtam, és nem 700-ért. Magamban meg arra gondoltam, nekem ne mesélje már be, hogy ő ki fogja cseréltetni a vezérlést. Ki hiszi már el? Különben is tele a tank, mondtam. Na erre ajánlott 420-at. Jó, mondom, köszönjünk el egymástól. Nem 420, nem 430, nem 449. 450-ezer de csak ma. Úgyhogy nem lett üzlet. Még jó hogy nem szereltem ki a hifit.

Tróger az összes kereskedő!

Link to comment
Megosztás:

Egyik ismerősöm már régóta tervezi eladni a C Corsáját, de még nem tudja mit vegyen helyette... Ha gondolod, rákérdezhetek, 1.2 75 ló, klímás, átlagon felüli állapotban, úgyhogy nem tudom, hogy 8-ért odaadná-e...

Az... De a tulajdonosok sem sokkal különbek, csak kevésbé dörzsöltek. <_<

Valaki nem tud valakit, akinek eladó jó állapotú C Corsája, G Astrája lenne? Max. 1.6, klímás... Más kritérium nincs... :)

Link to comment
Megosztás:

Egyik ismerősöm már régóta tervezi eladni a C Corsáját, de még nem tudja mit vegyen helyette... Ha gondolod, rákérdezhetek, 1.2 75 ló, klímás, átlagon felüli állapotban, úgyhogy nem tudom, hogy 8-ért odaadná-e...

Egy próbát megér. Ha gondolod, küldd el a privátban a számát.

Link to comment
Megosztás:

Alex75, on 05 Jul 2015 - 09:19 AM, said:

Az... De a tulajdonosok sem sokkal különbek, csak kevésbé dörzsöltek. <_<

Nem tartom magam trógernek, világosan elmondom az összes hibát a várható költségekkel együtt.

A kereskedő pedig nem volt dörzsölt, látszott rajta hogy tetszik neki az autó, nem tudta megindokolni, hogy miért ne érne 450-et.

Link to comment
Megosztás:

hood 21, on 05 Jul 2015 - 10:48 AM, said:

Sziasztok! Na egy hete elkelt a fóka!! Szerintem jól, 650-ért.

Most vacilálok be merjek e helyette vállalni egy tíz éves diezelt 1.6 psa motoros igazolt 158.000km. Vélemények????!! Elore is köszi

Milyen véleményt vársz? A benzines pártiak lebeszélnek, a diesel pártiak ajánlani fogják. A hozzáértők szerint évi 20-25000 km futás alatt nem érdemes dieselt venni. 200-ezer km után jönnek a várható komolyabb költségek, ami bizonyos típusoknál 4-600000 ft. Utána kellene nézni a megfelelő fórumon (ha van), hogy konkrétan az általad választott motorról mit írnak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Na egy hete elkelt a fóka!! Szerintem jól, 650-ért.

Most vacilálok be merjek e helyette vállalni egy tíz éves diezelt 1.6 psa motoros igazolt 158.000km. Vélemények????!! Elore is köszi

A 90 vagy 109 lovas? A 90 lovasba nincs részecskeszűrő. Nagyon jól fogyasztanak és azt hiszem ez még Bosch rendszeres. Ha elég a 90 paci én azt választanám.
Link to comment
Megosztás:

Mazda 3-ba csak az erősebbet rakták (úgy rémlik, olyat keres). Elég sokat kutakodtam én is ezekről, abszolút nincs rossz hírük, a DPF lehet probléma, városba nem való. Citroenben vezettem is ilyet 6-os kézivel, sajnos a 6. fokozat eléggé elkél, ha sokat pályázik az ember. Meggyőzően ráncigálta a nehezebb bódét, bár alul kissé nyomatékszegény (de közel sem annyira, mint egy 1.3 CDTi), később lökésszerűen megindul. Bocs az OFF-ért.

A 90 vagy 109 lovas? A 90 lovasba nincs részecskeszűrő. Nagyon jól fogyasztanak és azt hiszem ez még Bosch rendszeres. Ha elég a 90 paci én azt választanám.

Módosítva : Dannert
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Na egy hete elkelt a fóka!! Szerintem jól, 650-ért.

Most vacilálok be merjek e helyette vállalni egy tíz éves diezelt 1.6 psa motoros igazolt 158.000km. Vélemények????!! Elore is köszi

Van pár alultervezett része annak a motornak, túl kicsi az olajtöltet pl., egy frissítés során cserélték is az olajteknőt. Keress rá Novoth Tibi cikkjeire, sokat írt ezekről. Ha rendesen cserélik az olajat és a típushibára figyelnek, akkor elvileg nem lehet gond.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a sok véleményt!!! :) Hát nagyon nehéz a döntés, mint ahogy múlt évben a g vásárlásakor sem mertem végül dieselt venni, valószínűleg most is maradok a benzines mellett. Az viszont hihetetlen hogy normális 1.6 benzines mazda3 jellemzően 2005-2006-os másfél misi legyen.... :(

Bocsi kicsit off téma....

Igen van 90-110 lovas diesel a 90 nem részecskeszűrős, viszont ritka mint a fehér holló.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Benzines /z12xe/ Astrába belerakom a 240es, szintén való órát, akkor fog rendesen működni, vagy fals értékeket fog mutatni?

Én az enyémbe(200-as régebbi szériás óra)raktam(krómkarika miatt vettem) újabb verziós 220-as órát,mind a ford.számmérő mind a km óra kevesebbet mutatott... :smartass:

De volt olyan akinél ez nem volt és pontosan mér a 240-es óra :icon1:

Még nem tettem le egy fehérszámlapos coupé műszeregységről...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szerettem volna immobilisert tanítani de a security code nem egyezik meg a car pass kártyán leirtakkal de mint utólag nézegettem kb semmi. Van autómhoz opel diagnostic tyukbelem. Valahonnan kitudom ezt olvasni vagy örök rejtély marad?

Nem tudod kiolvasni.
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a sok véleményt!!! :) Hát nagyon nehéz a döntés, mint ahogy múlt évben a g vásárlásakor sem mertem végül dieselt venni, valószínűleg most is maradok a benzines mellett. Az viszont hihetetlen hogy normális 1.6 benzines mazda3 jellemzően 2005-2006-os másfél misi legyen.... :(

Bocsi kicsit off téma....

Igen van 90-110 lovas diesel a 90 nem részecskeszűrős, viszont ritka mint a fehér holló.

Cimbi kb 2 éve vett egy Németországból -kereskedő által- behozott 2005-ös Focus I 1.8 Tdci kombit, akkor volt az órában 180k km, de persze ezt fenntartásokkal kell kezelni. Az autó szép, jó felszereltségű, a gyári alufelnik is szépek rajta. Amikor megvette, cserélt vezérlést, folyadékokat és fékbetéteket, azóta csak tankol bele (persze az olajcserékre nagyon figyel, meg bárhol nem tankol bele gázolajat), már kb 50k km-t beletett ő is minden probléma nélkül (ill. mostanság a klíma kuplung haldoklik,de ez már más kérdés)...

Link to comment
Megosztás:

Látom sokan adjátok-veszitek az autókat. Nekem tetszik az E46 Touring, és ha cserélem is valaha a verdát akkor egy ilyet szeretnék. 1,8 vagy 2,0 benzinest. Akinek van tapasztalata, véleménye, az legyen szives fejtse ki.

N42, N46 motorkódot ne! A facelift utáni négyhengereseknek elég sok problémájuk van:

- vezérműláncnyúlás (ha későn cseréled, a vanos fogaskerekeket is kell, az horror költség)

- vákuumpumpa szeret rakoncátlankodni, ha szerencséd van, pár tömítés cseréjével orvosolható

- orrából-szájából szivárog az olaj (szelepfedél, vákuumpumpa, olajteknő, vanos mágnesszelep, olajszűrőház)

- szívósorban zörögnek valami terelőlapkák, állítólag gyári előírás, hogy 100-150K körül szívósor csere

- aztán a szokásos e46 típushibák: ablakemelők, termosztát, vízpumpa, kartergázszűrő, fűtéscsap, előtétellenállás, grundmodul (központi zár, klíma vezérlésért felelős), stb-stb.

- és akkor a futómű kényesebb és drágább alkatrészeiről még nem is esett szó

Ha E46-ot veszel, csakis 6 hengereset válassz. Lehetőleg faceliftest, és csak akkor, ha van évi fölös 300-400ezred a karbantartásra.

Persze ez nyílván igényesség kérdése, ha nem érdekel a jó állapot, akkor kevesebből is kijössz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Látom sokan adjátok-veszitek az autókat. Nekem tetszik az E46 Touring, és ha cserélem is valaha a verdát akkor egy ilyet szeretnék. 1,8 vagy 2,0 benzinest. Akinek van tapasztalata, véleménye, az legyen szives fejtse ki.

Nincs tapasztalatom, de a 320D-t a "nepper" ismerős nagyon ócsárolja (a költségei miatt, pedig volt pár komolyabb dízel autója ezelőtt is, ad az autóira de erre kellett eddig a legtöbbet költenie)... Néhány perce a hahu kiemelt hirdetései közt ezen nekem is megakadt a szemem: http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/318/bmw_318i_touring-9106831

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

E46, a kedvenc. Osztom a lent leírtakat, elég jól összeszedett. Én még azt kifogásolom, hogy mindnek úgy le van pattanva a bele, az ülés sokat kibír, de a műanyagok valahogy nem bírják, vagy tényleg mind tekert órás... Engem totál lehangol az ilyen.

Ha nem zavar az évjárat, titkos tipp lehet a ráncfelvarrás előtti 4 hengeres példányok, azokat láncos 1.9-es 8 szelepes motorral szerelték, semmi sallang, semmi vanos, igaz erő sincs - 105 LE (316i) és 118 LE (318i). A szépek ebből kb. 1 millába kerülnek, a hathengeresekre én szánnék egy 1,4-1,5 milliós vételárat. Tudom, hogy a piac tele van ennél sokkal olcsóbb példányokkal, de a valóság az, hogy BMW-zni nem olcsó, ha az ember igényes.

N42, N46 motorkódot ne! A facelift utáni négyhengereseknek elég sok problémájuk van:

- vezérműláncnyúlás (ha későn cseréled, a vanos fogaskerekeket is kell, az horror költség)

- vákuumpumpa szeret rakoncátlankodni, ha szerencséd van, pár tömítés cseréjével orvosolható

- orrából-szájából szivárog az olaj (szelepfedél, vákuumpumpa, olajteknő, vanos mágnesszelep, olajszűrőház)

- szívósorban zörögnek valami terelőlapkák, állítólag gyári előírás, hogy 100-150K körül szívósor csere

- aztán a szokásos e46 típushibák: ablakemelők, termosztát, vízpumpa, kartergázszűrő, fűtéscsap, előtétellenállás, grundmodul (központi zár, klíma vezérlésért felelős), stb-stb.

- és akkor a futómű kényesebb és drágább alkatrészeiről még nem is esett szó

Ha E46-ot veszel, csakis 6 hengereset válassz. Lehetőleg faceliftest, és csak akkor, ha van évi fölös 300-400ezred a karbantartásra.

Persze ez nyílván igényesség kérdése, ha nem érdekel a jó állapot, akkor kevesebből is kijössz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.