Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Kedves Fórumtársak!

 

Egy tapasztalatomat szeretném megosztani Veletek: A neten több helyen olvastam, hogy a hátsó lámpák nagyon szépen kimoshatók mosogatógépben. Nos... az enyém kicsit poros volt már belülről, a hátulja meg elég mocskos. Kipróbáltam a módszert, és ennek eredményeként megállapítható: szép tiszta lett, de a fele foncsort sikerült kimosnom a lámpákból. Baromi ronda, senki meg ne próbálkozzon ilyen hülyeséggel!

 

Finish vagy Somat? :D

nem lenne hülyeség ha be lehetne állítani a hőfokot, meg sztem a víz nyomása is odatett.

 

Link to comment
Megosztás:

Finish, és 35 C fokon ment. Mifelénk elég nagy a víznyomás. Azért a fele foncsor megmaradt. (Jó állapotú hátsólámpákat vennék olcsón.) :D

 

"off (mármint a mosogatógépnek a nyomása. Alsók tudtommal egész nagy nyomáson mennek) off"

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez jó, lehet szerzek én is egyet:).

 

Szerintem is mutatós ;)

 

Olyan is kéne, hogy "motorosok vigyázzatok magatokra" :)

Azért a legtöbbször szerintem nem az autósok a hibások.

Hogy figyeljek rájuk, amikor a semmiből tűnek fel, nyilván nem megengedett sebességgel.

 

Azért értem a gesztust... ;)

Nemarról van szó...

 

Nem is arról van szó hogy ki a hibás a legtöbb esetben, de tény hogy a gyorshajtás miatt nem tudják időben észlelni a dolgokat az autósok. Persze akinek nem inge nem veszi magára se autós se motoros oldalon.

Link to comment
Megosztás:

Eladó az autóm,családi ügyek miatt.Ha valakit esetleg érdekel,küldjön e-mail címet és mutatok róla képet.900000 szeretnék érte,de némi alku belefér.Van hozzá téligumi szett,ill. avezérlés júliusban lett cserélve.85000 km van benne,szervízkönyves.

Link to comment
Megosztás:

Én matrica nélkül is vigyázok közlekedő társaimra bármivel vannak.Sok a hülye az utakon,magam is beleértve:)

Valóban sok, naponta tapasztalom. Egy típusuk a megengedett sebességnél 10-20km/h-val lassabban megy, ki tudja milyen okból? Van három tükör az autóján, ezért látnia kell hogy 30-40 embert feltart, de nem érdekli. :blush:

 

A másik az ellenkezője. Bármennyivel mész, neki mindenképp meg kell előznie. A sebességhatárok őrá valamiért nem vonatkoznak, cikázik a sávok között. :omg:

És amitől még felhúzom magam, az indexelés nélkül közlekedők. Milyen fárasztó lehet már azt a kis kart odébb pöccinteni! :angry:

 

Tisztelet a kivételnek, de ami leginkább a hölgyekre jellemző: nem látnak, azt hiszik egyedül közlekednek. Úgy kijönnek eléd fékezésre kényszerítve, hogy tudomást sem szereznek róla.

 

Ezek a fő kategóriák nálam. :wacko: A motoros matricát azért tenném ki, mert ugyan eladtam a kétkerekűmet, de lélekben motoros maradok.

Link to comment
Megosztás:

Valóban sok, naponta tapasztalom. Egy típusuk a megengedett sebességnél 10-20km/h-val lassabban megy, ki tudja milyen okból? Van három tükör az autóján, ezért látnia kell hogy 30-40 embert feltart, de nem érdekli. :blush:

 

A másik az ellenkezője. Bármennyivel mész, neki mindenképp meg kell előznie. A sebességhatárok őrá valamiért nem vonatkoznak, cikázik a sávok között. :omg:

És amitől még felhúzom magam, az indexelés nélkül közlekedők. Milyen fárasztó lehet már azt a kis kart odébb pöccinteni! :angry:

 

Tisztelet a kivételnek, de ami leginkább a hölgyekre jellemző: nem látnak, azt hiszik egyedül közlekednek. Úgy kijönnek eléd fékezésre kényszerítve, hogy tudomást sem szereznek róla.

 

Ezek a fő kategóriák nálam. :wacko: A motoros matricát azért tenném ki, mert ugyan eladtam a kétkerekűmet, de lélekben motoros maradok.

 

Sajnos az első kategória veszélyesebb. Fél, nem érzi magát biztonságban ezért megy lassan. Az ilyennek tudom ajánlani a biciklit és a buszjegyet. Az a probléma hogy feltorlódik mögöttük a forgalom és valakinek egyszer elfogy a türelme. Bevállal olyan előzést is amit nem kellene és megvan a baj. Én ugyanúgy büntetném az indokolatlan lassú haladást is mint a gyorshajtást.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az első kategória veszélyesebb. Fél, nem érzi magát biztonságban ezért megy lassan. Az ilyennek tudom ajánlani a biciklit és a buszjegyet. Az a probléma hogy feltorlódik mögöttük a forgalom és valakinek egyszer elfogy a türelme. Bevállal olyan előzést is amit nem kellene és megvan a baj. Én ugyanúgy büntetném az indokolatlan lassú haladást is mint a gyorshajtást.

 

Lakhelyemen van egy embert akit megbüntettek ezért mert feltartotta a forgalmat. Megállították, megkérdezték hogy rosszul van? (öreg emberről van szó) válasz nem volt. megkérdezték hogy műszaki hiba van az autóban esetleg? erre is nem. És akkor feltették neki a kérdést hogy akkor miért megy ilyen lassan?! válaszolni nem nagyon tudott, forgalom akadályozása néven megbüntették 15ezerre azt hiszem. Mondjuk azóta el is vették a jogsiját ittas vezetésért :D De hát neki már nem kell, 70 éves, semmi célja, az ilyennek nem is kell adni már.

Link to comment
Megosztás:

Ez is felkerült végre:

pg21xz3apltj8jov0gc0_thumb.jpg

Hol lehet ilyen matricát kapni? Csak a piros szélűt háromszögeset találtam, ez a kevésbé feltűnő kellene nekem is.

 

Lakhelyemen van egy embert akit megbüntettek ezért mert feltartotta a forgalmat. Megállították, megkérdezték hogy rosszul van? (öreg emberről van szó) válasz nem volt. megkérdezték hogy műszaki hiba van az autóban esetleg? erre is nem. És akkor feltették neki a kérdést hogy akkor miért megy ilyen lassan?! válaszolni nem nagyon tudott, forgalom akadályozása néven megbüntették 15ezerre azt hiszem. Mondjuk azóta el is vették a jogsiját ittas vezetésért :D De hát neki már nem kell, 70 éves, semmi célja, az ilyennek nem is kell adni már.

A Toalcar-osok egyszer kikérték a rendőrök véleményét erről, azt válaszolták, hogy nem kötelező megengedett legnagyobb sebességgel menni, a kisebb sebesség biztonságosabb, nem látnak benne problémát. Örülök, hogy van ellenpélda is, én is büntetném azt, aki nem tud a forgalom ritmusának megfelelően haladni. Kedvencem az üres körforgalomnál megállás, ha a 100 méteres körzetben nincs autó, akkor is. 70 év fölött pedig az orvosi mellé kötelezővé tenném a PÁV-ot,

Link to comment
Megosztás:

Lakhelyemen van egy embert akit megbüntettek ezért mert feltartotta a forgalmat. Megállították, megkérdezték hogy rosszul van? (öreg emberről van szó) válasz nem volt. megkérdezték hogy műszaki hiba van az autóban esetleg? erre is nem. És akkor feltették neki a kérdést hogy akkor miért megy ilyen lassan?! válaszolni nem nagyon tudott, forgalom akadályozása néven megbüntették 15ezerre azt hiszem. Mondjuk azóta el is vették a jogsiját ittas vezetésért :D De hát neki már nem kell, 70 éves, semmi célja, az ilyennek nem is kell adni már.

Azért egy 70 éves embert nem kell így leírni. Lehet hogy túlél minket, továbbá lehet hogy szellemileg és fizikálisan is fittebb mint sok emo-s -egyéb- huszonegynéhány éves... Több hasonló korú emberkét ismerek, sok tekintetben még engem is leiskoláznak pedig nem vagyok egy félresikerült emberke.

 

Általánosságban a motoros témához: Én alapvetően nem kedvelem a motorosokat, csak rossz tapasztalatom van velük kapcsolatban... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azért egy 70 éves embert nem kell így leírni. Lehet hogy túlél minket, továbbá lehet hogy szellemileg és fizikálisan is fittebb mint sok emo-s -egyéb- huszonegynéhány éves... Több hasonló korú emberkét ismerek, sok tekintetben még engem is leiskoláznak pedig nem vagyok egy félresikerült emberke.

 

Általánosságban a motoros témához: Én alapvetően nem kedvelem a motorosokat, csak rossz tapasztalatom van velük kapcsolatban... 

 

Nem írom le őket, a példámra mondtam azt hogy nem kell neki már jogsi, nem általánosítva. Nagyapám is egy hónapja lett 70, viszont őt sem engedném már ki az utakra, biztos van kivétel, de a nagy része öreg énmármegjártamabányátéstb szöveges öreg emberke, aki hanyatt van esve magától és ha buszoznia kell sír, pedig ingyen utazik. Alapos kivizsgálással ki lehet persze engedni őket, de most amikor a pénzről szól minden, egy 5 ezressel többet adnak a dokinak és meg se nézi őket. Ezt ma délelőtt személyesen is tapasztaltam, azért mondom. Ismét megjegyzem, Nem írom le az öregeket de be kéne látniuk, hogy ami nem megy nem kell már erőltetni. 

A motorosokat pedig én sem nagyon szívlelem :)

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Aki egészségileg alkalmas vezessen, aki meg nem, az vegye tudomásul, hogy nem lehet. Egy idős főorvostól hallottam az élet nagy bölcsességét: az ember annyi idős, amennyinek megfelelő az érrendszere.

A motorosokra figyelni kell, mint a gyerekekre: néha rakoncátlanok, és ugyanakkor nagyon sérülékenyek. Miután már elég korosan véletlenül kapcsolatba kerültem egy motoros egyesülettel, ők elmondták, hogy mik az elvárásaik az úton, azóta ezt igyekszem megadni. Én meg elmondtam, hogy a semmiből nagy sebességgel előtűnő, kis oldaltávolsággal előző motoros bizony megijeszt, szívesen lehúzódom és elengedem, csak várják már meg, míg  észreveszem. Nekem általában semmi gondom nem akadt a motorosokkal. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Az tény, hogy más az élet 2 keréken és 4 keréken. Én mind a 2 oldalon vagyok és próbálok mindenkit figyelni de aki idióta az az is marad.

Legjobb példa: álló sornál robogóval előre gurultam a lámpáig (egér út és a shell kút után pest felé el lehet kanyarodni jobbra) abba a sávba beállt egy SK rendszámú 3 betüs német gyártmányú autó. Hallottam egy dudát de nem vettem tudomást. Lámpa zöld megyek erre hallok még tudát. Hátranézek és a barom a kanyarodóból előzi ki a sort de nem tudott repülni mert ott voltam, mellém hajt és kulturáltan mutatja az ujját én meg szolidan vissza. Később utolértem de nem mert kiszállni meg az ablakot se engedte le.

Na ezektől mentsen meg az ég.

Másik aki nem ismeri a jobbratartás, elsőbségadást és ahogy írtátok az indexet.

Napi szinten vezetek a meló miatt 8ból 4-6 óra vezetés és nap végére kihullik a hajam.

Link to comment
Megosztás:

Az tény, hogy más az élet 2 keréken és 4 keréken. Én mind a 2 oldalon vagyok és próbálok mindenkit figyelni de aki idióta az az is marad.

Legjobb példa: álló sornál robogóval előre gurultam a lámpáig (egér út és a shell kút után pest felé el lehet kanyarodni jobbra) abba a sávba beállt egy SK rendszámú 3 betüs német gyártmányú autó. Hallottam egy dudát de nem vettem tudomást. Lámpa zöld megyek erre hallok még tudát. Hátranézek és a barom a kanyarodóból előzi ki a sort de nem tudott repülni mert ott voltam, mellém hajt és kulturáltan mutatja az ujját én meg szolidan vissza. Később utolértem de nem mert kiszállni meg az ablakot se engedte le.

Na ezektől mentsen meg az ég.

Másik aki nem ismeri a jobbratartás, elsőbségadást és ahogy írtátok az indexet.

Napi szinten vezetek a meló miatt 8ból 4-6 óra vezetés és nap végére kihullik a hajam.

Akkor lehet azért kopaszodok én is? :) Napi átlag 100 km-t vezetek Pesten és környékén.Én már nem idegeskedek senki miatt.Úgysem tudom megnevelni az embereket.Egyre többen nyomkodják a telefonjukat is vezetés közben.A Tranzitból jól belátni a kisebb kocsikba.Fészbukoznak meg mit tudom én mit csinál menet közbe.Azt sem tudja némelyik merre van az egyenes.Én is robogózom nyáron,de nem szoktak zavarni az autósok.Néha 1-2 szívózik,de nem veszem fel.Úgysem ér utol a városba.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtársak!

 

Egy tapasztalatomat szeretném megosztani Veletek: A neten több helyen olvastam, hogy a hátsó lámpák nagyon szépen kimoshatók mosogatógépben. Nos... az enyém kicsit poros volt már belülről, a hátulja meg elég mocskos. Kipróbáltam a módszert, és ennek eredményeként megállapítható: szép tiszta lett, de a fele foncsort sikerült kimosnom a lámpákból. Baromi ronda, senki meg ne próbálkozzon ilyen hülyeséggel!

 

Én csak szolidan kézzel és egy rongy segítségével próbáltam még korábban, de a foncsor egy része ott is a ruhára került. Sajnos ezeknek ennyi a kihordási idejük. (kb. 13 év)

 

Más:

 

Lehet volt már róla szó, de az mitől lehet, hogy a vezető oldali külső tükör beremeg, bemozog, rázkódik, a bal oldali meg áll mint a cövek. Nem a ház mozog, hanem a tükör lapja....

Link to comment
Megosztás:

Én csak szolidan kézzel és egy rongy segítségével próbáltam még korábban, de a foncsor egy része ott is a ruhára került. Sajnos ezeknek ennyi a kihordási idejük. (kb. 13 év)

 

Más:

 

Lehet volt már róla szó, de az mitől lehet, hogy a vezető oldali külső tükör beremeg, bemozog, rázkódik, a bal oldali meg áll mint a cövek. Nem a ház mozog, hanem a tükör lapja....

 

Az, hogy a vezető oldali remeg, csak véletlen, random előfordulhat bármelyiknél. A tükörlap ragasztása adja meg magát idővel, elég gyakori "hiba", vissza is ragasztható, de nem nagy tétel egy új tükörlap sem (mármint tartóval együtt).

Link to comment
Megosztás:

Motoros, autós témához:

 

Mind két oldalon jelen vagyok, bár motoros oldalon nem vagyok már annyira aktív mint korábban. De azért néha jó egyet egyet gurulni valamerre.

 

Számtalan saját példát is fel tudok sorolni pro én kontra motorosok mellett autósok ellen, vagy autósok mellett és motorosok ellen. Mindkét oldalon megvannak a "fene" gyerekek. Bármilyen járművön közlekedsz találkozol velük. Sajnos nem mindenki figyel oda a másikra, pedig jó lenne ebben a nagy "társasjátékban" együtt "játszani".

 

Néha engedni kell, türelmesnek kell lenni, elfogadni, megérteni, segíteni illetve hasonlók.

 

Mindig a legrosszabbra kell számítani, hogy ha mégsem az történik örülhessünk.

 

Régi motorosoktól hallottam, azt, hogy mindenki téged akar levadászni, ennek fényében kell felkészülni mindenre!

 

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet azért kopaszodok én is? :) Napi átlag 100 km-t vezetek Pesten és környékén.Én már nem idegeskedek senki miatt.Úgysem tudom megnevelni az embereket.Egyre többen nyomkodják a telefonjukat is vezetés közben.A Tranzitból jól belátni a kisebb kocsikba.Fészbukoznak meg mit tudom én mit csinál menet közbe.Azt sem tudja némelyik merre van az egyenes.Én is robogózom nyáron,de nem szoktak zavarni az autósok.Néha 1-2 szívózik,de nem veszem fel.Úgysem ér utol a városba.

 

...és így tört össze ismerősöm Toledoja...pályán 4 autó koccolt össze, hála egy fiatal srácnak aki későn reagált a feltorlódott sorra, mert a facebookot nyomkodta telón, így beléjük rongyolt hátulról.

 

 

Autós-motoros témához még: én is motoroztam 8évet, most -átmenetileg- nem, de mindenképp visszaülök rá még. Ha valaki nem motorozott, az sosem fogja megérteni a motorosokat és azt, hogy mi minden pluszt ad egy motor, amit egy kocsi nem.. :icon1: és itt nem a száguldozásra gondolok, sajnos mindkét oldalon akadnak birkák, akik miatt könnyű ráhúzni a többiekre is a negatív jelzőket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Motoros, autós témához:

 

Mind két oldalon jelen vagyok, bár motoros oldalon nem vagyok már annyira aktív mint korábban. De azért néha jó egyet egyet gurulni valamerre.

 

Számtalan saját példát is fel tudok sorolni pro én kontra motorosok mellett autósok ellen, vagy autósok mellett és motorosok ellen. Mindkét oldalon megvannak a "fene" gyerekek. Bármilyen járművön közlekedsz találkozol velük. Sajnos nem mindenki figyel oda a másikra, pedig jó lenne ebben a nagy "társasjátékban" együtt "játszani".

 

Néha engedni kell, türelmesnek kell lenni, elfogadni, megérteni, segíteni illetve hasonlók.

 

Mindig a legrosszabbra kell számítani, hogy ha mégsem az történik örülhessünk.

 

Régi motorosoktól hallottam, azt, hogy mindenki téged akar levadászni, ennek fényében kell felkészülni mindenre!

 

:icon13: Ott a pont. Ha kocsival ha motorral vagyok mindig előzékeny vagyok azokkal szemben is akik jobban sietnek nálam, had menjen ha akar, sőt még az előzésben is segítem hogy mikor tud biztonságosan megelőzni. Hozzáteszem nem papásan vezetek, inkább dinamikusan, ha motorral megyek akkor kicsit még dinamikusabban de sokszor ilyenkor is vannak páran akik le akarnak tolni az útról.

De egyet senki ne feledjen, a motorosokat nem védi acélváz, csak a motoros ruházat! És mindenkit haza várnak!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Ma vettem egy pár téli gumit (Nokian), igaz a sebesség indexe 92-es. Ami inkább érdekes számomra, hogy nem forgásirányos (outside felirat kifelé néz) de így olyan mintha visszafelé állna a mintázat az egyik oldalon... Ez így van rendben?

Én úgy gondolom ez a felirat "outside" jelentése kívül ettől még forgás irányos lehet ,én nem láttam nokián-ban ami nem forgás irányos lett volna de észre fogod venni mer örülten fog zúgni,ha nem megfelelő irányban fut.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.