Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

14 órája, gezoli írta:

Azért nem mindent! Légzsák hiba szerintem nem fog menni.

Az nem, mert az nem check engine-es hiba. Ott a légzsák lámpa fog világítani.

12 órája, Bmájki írta:

Igen, már többen mondták, hogy dobjam el a butafonomat, mert semmire sem jó. Most már tényleg kénytelen leszek beszerezni egy okosabbat. :) 

Nem feltétlen kell eldobni. Veszel valami használt vackot és csak erre használod. Android fusson rajta és legyen bluetooth. De ha csak alkalamoszerűen akarod használni, akkor kérsz kölcsön.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Erik1986 írta:

Sziasztok.

2000es évjàratú 1.4 benzines x14xe motorkódú autómhoz szeretnék venni féktàrcsàt és fékbetétet? Milyen màrkàt ajànlotok ezekből? Én Boscht nézegettem,szerintetek? Mekkora a féktàrcsa àtmérője ezeknél a modelleknél 256 vagy 280 mm?

Köszi előre is segìtségeteket.

Csatlakozom csicsóhoz: én az ősszel cseréltettem Textar-ra a tárcsát és a betéteket is. Teljesen bevált.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎02‎.‎08‎. at 19:03, Janó32 írta:

Őszintén megvallva, még be sem kapcsoltam, nem is próbálkoztam. Mivel nincs semmi hibakép/hibajelenség (KOPP-KOPP-KOPP), így még nem próbálkoztam vele. Édesapám tanácsát követem ilyen esetekben, miszerint "ha működik, akkor ne cseszegesd". Érdemes megfogadni... 

A kedves papa nem buta ember. Tiszteletem Neki! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 10. at 14:25, Gyorshajtó írta:

Sziasztok!

A motorház  nyitó bowden elég rendesen meg van nyúlva és szeretném házilag kicserélni. Csak nem tudom hogyan kezdjek neki? :) Tud valaki iránymutatást adni?

Köszi!

Nem lehet állítani a zárhídon a végén? F-en a gégecső van fixálva, ha ezt fellazítod és visszább húzod jobban húzza a kallantyú a kiakasztó biszbaszt.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, outsider írta:

Az elődje sokkal pofásabb volt. Ha az nem hozta a sikert (nem fogyott jól), akkor nem tudom h ettől mit remélnek. Kb 5 millió környékén van az elődből már jó-néhány, nekem felhasználásilag tökéletes lenne. De ha erre a szegmensre adnám a fejem (és futná rá), tartok tőle hogy Prius III lenne belőle mivel az olcsóbb és kiforrottabb.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Janó32 írta:

Az elődje sokkal pofásabb volt. Ha az nem hozta a sikert (nem fogyott jól), akkor nem tudom h ettől mit remélnek. Kb 5 millió környékén van az elődből már jó-néhány, nekem felhasználásilag tökéletes lenne. De ha erre a szegmensre adnám a fejem (és futná rá), tartok tőle hogy Prius III lenne belőle mivel az olcsóbb és kiforrottabb.

Ez full elektromos...

Néztem BMW i3-at, 13 misi használtan (1-2 éves).

Ahhoz képest ez baráti árú...

Az előd tényleg jobban néz ki.

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

55 perce, outsider írta:

Ez full elektromos...

Néztem BMW i3-at, 13 misi használtan (1-2 éves).

Ahhoz képest ez baráti árú...

Az előd tényleg jobban néz ki.

Pont ez az ami annyira nem vonzó nekem, csak és szigorúan elektromos hajtás áll rendelkezésre. A mostani autók meghibásodása is 80-90%-ban elektromos hibára vezethető vissza. Az előző Ampera-ba legalább ott volt a benzinmotor, bár a hajtásba nem vett részt úgy mint a többi hibridnél, de a motor töltötte amíg haza nem értél. Ilyen opció itt nincs. Ha elszámolod magad és nem tudod időben tölteni valahol, hát... Illetve a nagyjából 30000€-s ár azért meredek...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Janó32 írta:

Pont ez az ami annyira nem vonzó nekem, csak és szigorúan elektromos hajtás áll rendelkezésre. A mostani autók meghibásodása is 80-90%-ban elektromos hibára vezethető vissza. Az előző Ampera-ba legalább ott volt a benzinmotor, bár a hajtásba nem vett részt úgy mint a többi hibridnél, de a motor töltötte amíg haza nem értél. Ilyen opció itt nincs. Ha elszámolod magad és nem tudod időben tölteni valahol, hát... Illetve a nagyjából 30000€-s ár azért meredek...

Nem az elektronika a fő mumus.

A komplexitás. Az elektromos autó legalább feleolyan bonyolult szerkezetileg.

Én inkább akksiktól félnék, azért azok élettartama véges. 

Nem gondolnám, hogy az e-autóé a jövő. Az akksi gyártása és semlegesítése sem egy környezetbarát/kímélő technológia. Ráadásul az elektromos áram egy jó részét, amivel töltik, szénerőművek adják. Jó, a városi levegőt legalább közvetlenül nem rontja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Nekem lenne egy érdekes problémám az 1.6-os benzines astrámmal.

Menet közben felpörög a motor 3-4 ezer fölé, általában a kuplung kinyomására, de volt már 5-6 ezres fordulat is, persze gázadás nélkül. Eleinte lecsökkent 1-2 perc után a fordulat, viszont mára már sokszor csak a leállítás segít a dolgon. Diagnosztika csak az Egr szelepet jelzi hibának, hozzáértők szerint ez nem okozhat ilyen jellegű problémát. A másik érdekesség a dologban, ugye egyfolytában ég a motorvisszajelző lámpa. 40-50 km/h-es sebességgel haladva egyszer csak kialszik a lámpa és ezzel egy időben rángat egyet az autó, aztán újra kigyullad a lámpa és a dadogás abbamarad.

Közületek találkozott már valaki hasonló gonddal? 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, outsider írta:

Nem az elektronika a fő mumus.

A komplexitás. Az elektromos autó legalább feleolyan bonyolult szerkezetileg.

Én inkább akksiktól félnék, azért azok élettartama véges. 

Nem gondolnám, hogy az e-autóé a jövő. Az akksi gyártása és semlegesítése sem egy környezetbarát/kímélő technológia. Ráadásul az elektromos áram egy jó részét, amivel töltik, szénerőművek adják. Jó, a városi levegőt legalább közvetlenül nem rontja.

Én pedig azt "tapasztaltam", hogy pont az akkuk nem nagyon szokták megadni magukat. Az ilyet városi autónak szokás használni a táv miatt, és jó előre szól hogy lassan tölteni kellene (amúgy kb 200km kivehető belőle egy töltéssel). Konkrétan opellal nem, de Nissan Leaf-fel már találkoztam egy párral belülről. Olyan akku van bennük, hogy gyakorlatilag elpusztíthatatlan. Persze ennek is van egy élettartama, ami ha leketyeg, akkor nem olcsó az új bele, de addig nagyon durva dolgokra képes.

Leaf battery test

Ennyit az akkuról. A motor, mivel full elekromotor, végig egyenletes nyomatékkal bír. Nincs a nyomatékgörbében "lyuk", ahogy nyomod úgy megy. Olyan mint beszállni egy liftbe, és a gyomrod elindul. Na ez ugyanaz, csak menetirányba! Egy szál hangja sincs, hangszórók zizegnek hogy a járókelők észrevegyenek! Fékezéskor, lejtőn lefelé pedig visszatölti a cellákat.

És akkor a politika: Zöld rendszám, vagyis sok helyen ingyen parkolhatsz, ingyenes a töltőállomások használata (otthon 230V-os töltővel lehet tölteni), szabad a buszsávban közlekedni, bizonyos adókedvezmények és visszatérítési konstrukciók is vannak (utóbbikról csak olvastam).

A mechanika már-már faék egyszerűségű. Van a villanymotor, a kormánymű, meg a felfüggesztés és kb ennyi :)

 

Nekem ha lenne rá pénzem biztosan erre szánnám.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 perce, SargaRigo123 írta:

Én pedig azt "tapasztaltam", hogy pont az akkuk nem nagyon szokták megadni magukat. Az ilyet városi autónak szokás használni a táv miatt, és jó előre szól hogy lassan tölteni kellene (amúgy kb 200km kivehető belőle egy töltéssel). Konkrétan opellal nem, de Nissan Leaf-fel már találkoztam egy párral belülről. Olyan akku van bennük, hogy gyakorlatilag elpusztíthatatlan. Persze ennek is van egy élettartama, ami ha leketyeg, akkor nem olcsó az új bele, de addig nagyon durva dolgokra képes.

Leaf battery test

Ennyit az akkuról. A motor, mivel full elekromotor, végig egyenletes nyomatékkal bír. Nincs a nyomatékgörbében "lyuk", ahogy nyomod úgy megy. Olyan mint beszállni egy liftbe, és a gyomrod elindul. Na ez ugyanaz, csak menetirányba! Egy szál hangja sincs, hangszórók zizegnek hogy a járókelők észrevegyenek! Fékezéskor, lejtőn lefelé pedig visszatölti a cellákat.

És akkor a politika: Zöld rendszám, vagyis sok helyen ingyen parkolhatsz, ingyenes a töltőállomások használata (otthon 230V-os töltővel lehet tölteni), szabad a buszsávban közlekedni, bizonyos adókedvezmények és visszatérítési konstrukciók is vannak (utóbbikról csak olvastam).

A mechanika már-már faék egyszerűségű. Van a villanymotor, a kormánymű, meg a felfüggesztés és kb ennyi :)

 

Nekem ha lenne rá pénzem biztosan erre szánnám.

 

 

Én már lassan két éve foglalkozom a gondolattal (unokatesómék akkor vettek Prius-t full-full felszereltségben, nagyon bejön nekem összességében az autó), mivel én 70-80%-ban városozom rövid távokat. Használt Prius III-ból nézegettem párat (több is van belőle mint más hibridből/elektromosból), illetve olcsóbb is mint az Ampera (meg a híre is jobb, messze több a tapasztalat, az akku is viselhető áron javítható), de a villámoshoz húzna a szívem egyébként, de drága (a Prius-hoz mérten is). 5 misi környékén van Ampera használtan (annyiért egy zsír új 1.6 Vitara is meglenne jól felszerelve, még maradna is bőven, ráadásul az évi 10-12k km használatnál az is kiszolgálna sokáig és az új), nem tudom milyen pofonokat tartogathat használtan egy ilyen technika, hozzáértő szerelőt/műhelyt nem hiszen hogy találnék, alkatrészt sem... Más világ ez, hiába tetszik pl ez nagyon: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/ampera/opel_ampera_e-pioneer_automata-9771414

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Janó32 írta:

Én már lassan két éve foglalkozom a gondolattal (unokatesómék akkor vettek Prius-t full-full felszereltségben, nagyon bejön nekem összességében az autó), mivel én 70-80%-ban városozom rövid távokat. Használt Prius III-ból nézegettem párat (több is van belőle mint más hibridből/elektromosból), illetve olcsóbb is mint az Ampera (meg a híre is jobb, messze több a tapasztalat, az akku is viselhető áron javítható), de a villámoshoz húzna a szívem egyébként, de drága (a Prius-hoz mérten is). 5 misi környékén van Ampera használtan (annyiért egy zsír új 1.6 Vitara is meglenne jól felszerelve, még maradna is bőven, ráadásul az évi 10-12k km használatnál az is kiszolgálna sokáig és az új), nem tudom milyen pofonokat tartogathat használtan egy ilyen technika, hozzáértő szerelőt/műhelyt nem hiszen hogy találnék, alkatrészt sem... Más világ ez, hiába tetszik pl ez nagyon: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/ampera/opel_ampera_e-pioneer_automata-9771414

 

Azért egy hibrid megint más... Ott még megmaradt a bonyolultság.

Kíváncsi lennék mennyire mesterségesen tartják magasan az e-autók árát.

Ha tényleg annyira egyszerűbb, olcsóbb is kellene hogy legyen. Nem hiszem el, hogy nem az.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 12. at 22:43, outsider írta:

Ha tényleg annyira egyszerűbb, olcsóbb is kellene hogy legyen. Nem hiszem el, hogy nem az.

Szerintem az akku az ami itt labdázik. Megfelelő kapacitással, megfelelő minőséggel azért nem hiszem hogy annyira olcsó még. A PC piacon is attól függ az ár hogy mennyire viszik az adott alkatrészt, szerintem itt is erről lehet szó. Még nincs annyira elterjedve hogy olcsó lehessen. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Túl vagyok a vezérműlánc cserén (Z14XEP, 152 e.km), ezzel kapcsolatos tapasztalataimat szeretném megosztani veletek.

Mint korábban leírtam kb 120 e.km körül kezdett már laikus füllel is hallhatóvá válni, hogy valami nincs rendben a motorral.

Igazából a hidegen lánchang, melegen talán hidrotőke hang volt a panaszom- pontosan a szerelő sem tudta egyértelműen kiszűrni.

Mivel alergiás vagyok arra, ha nem úgy jár mint a doxa, már ekkor felmerült a vezérlés csere. Ekkor már egy ideje GM 5W-30 lett feltöltve

(már 2X, korábban végig GM 10W-40 márkaszerviz által). Sajnos azt tapasztaltam, hogy azóta jelentősen felerősödött a hangja. A szerelőm 

tanácsára (140 e.km körül) mégsem cseréltettem láncot - szerinte (is) próbáljunk meg először egy "normális" olajat. Így is tettem, jött a

Castrol Titanium FST 5W-40 - és láss csodát jelentősen csökkentek a zajok - már csak hidegen 1-2 percig - "korának, és a típusnak megfelelő"

zajforrássá vált. Ennek ellenére a következő olajcserére elszántam magam-tegyük rendbe az autót újabb 10 évre. Természetesen ragaszkodtam

az eredeti GM alkatrészekhez és garanciához (ezért márkaszervizbe vittem) - kivéve az olajat! A megbontást gyakorlatilag végignéztem, illetve a feltáráskor

látható hibák javítását is kértem: főtengely szimmering (tudtam róla, hogy szivárog) - hosszbordásszíj, + a feszítő (törött volt! lehetett az egyik zajforrás) - féltengely gumiharang. A vízpumpa rendben-csőcsonk már korábban cserélve. (Egyébként tök fölösleges addig cserélni amíg nem zörög vagy szivárog).

Elég húzós volt (180k) így egyszerre a két egység (lánc+szíj), de nagyon nem bántam meg (30-40k spórolás - mókolásért cserébe nem biztos, hogy megéri)

 - 2 év garancia, és az álomszerű hang - mint újkorában. Nincs hidrotőke hang sem!!!!

Egyéb észrevételek (Z14XEP-ről tudok nyilatkozni, és nem csak az én véleményem):

- láncos motor rendkívül olajérzékény (feszítés) -  én biztos, hogy maradok a -40-es olajnál....

- meglepően tapasztaltam, milyen "tiszta" volt a szelepfedél belseje - a korábbi GM olajok miatt mást vártam.

- zömében rövid utakon használom az autót, a Castrol olaj óta nincs kapuccsino effektus. 

- vízpumpával kapcsolatos gondolatok (lásd fenn).

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nagyon nem Opel téma, de elvégre beszélgetős topic :) szerintetek egy Fiat Ducatoban ami 99es évjáratú, se klíma se elektronika semmi, utastér szűrője lehet? Csak mert építő iparban mi nyakig ülünk benne a porba és mióta nálunk van 5 éve azóta nem volt ilyenben hozzá nyúlva, azt kéne kiderítsem hogy van e egyáltalán és ha igen akkor merre keressem. 

Valaki esetleg? 

Köszönöm szépen :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, toma2105 írta:

Sziasztok!

Milyen bluetooth-os hibakód kiolvasót ajánlotok 99"-es G Astrához?

Torque pro nevü alkalmazással akarom használni.

Esetleg valakinek tapasztalata valamelyikkel?

Ha jól rémlik, 99-es évjárattal kommunikációs hiba lesz (nem fog működni), de remélhetőleg valaki nálam ezen témában jártasabb tud majd segíteni neked a kérdésben. Nekem ELM327-em van (2002-es Z16XE-hez) ami ugyebár Bluetooth-os... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

42 perce, Janó32 írta:

Ha jól rémlik, 99-es évjárattal kommunikációs hiba lesz (nem fog működni), de remélhetőleg valaki nálam ezen témában jártasabb tud majd segíteni neked a kérdésben. Nekem ELM327-em van (2002-es Z16XE-hez) ami ugyebár Bluetooth-os... 

Ismerősömnek van az általad is említett ELM 327,

és azzal nem működött,nem ismerte fel az autót.

Amiket nézegettem a neten,mindhez oda volt írva hogy 2002-es évjárattól felfelé.

Lehet hogy ehhez az évjárathoz nem lesz?

Köszi azért!

Üdv:Tomi

 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, toma2105 írta:

2002-es évjárattól felfelé.

Lehet hogy ehhez az évjárathoz nem lesz?

Lehet hogy lesz! Nekem is elm327 van benne, és '99/2000-es az autó. Annyira nem üzembiztos, és jó sokat kellett kisérletezni mire meglett a 'tuti' recept. Előbb telefonnal össze kell párosítani, ez az első. Utána el kell indítani a motort, és pár másodpercre rá lehet indítani a torque programot is. Nagyon fontos a sorrend, és az időzítés! Nálam ez vált be, így tudom nézni az élő adatokat és az esetleges hibakódot is. Ha mégsem lenne jó, akkor buktál egy ezrest. Ha jársz Kecskeméten akkor ki is próbálhatod! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, SargaRigo123 írta:

Lehet hogy lesz! Nekem is elm327 van benne, és '99/2000-es az autó. Annyira nem üzembiztos, és jó sokat kellett kisérletezni mire meglett a 'tuti' recept. Előbb telefonnal össze kell párosítani, ez az első. Utána el kell indítani a motort, és pár másodpercre rá lehet indítani a torque programot is. Nagyon fontos a sorrend, és az időzítés! Nálam ez vált be, így tudom nézni az élő adatokat és az esetleges hibakódot is. Ha mégsem lenne jó, akkor buktál egy ezrest. Ha jársz Kecskeméten akkor ki is próbálhatod! :)

Köszi az ajánlatot,rendes vagy :) de elég messze lakom..

Egyébként hogy érted hogy buktam egy ezrest?

Ha jól tudom a legolcsóbb is ötezerpárszáz forint.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.