Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Gondolkodom egy kis külső dizájnosításon. Szolid matrica, díszcsík a hűtőmaszk alá esetleg a lökhárító rácsaiba félig piros, arany szalaggal, szerintetek? Tetszik így is ,de lehet kicsit egyénre szabnám :)
A hátsó lámpa fóliáztatva lesz azt már tudom. 

20160311_100444-02_resize_www.kepfeltolt

 

20160310_110657-01_resize_www.kepfeltolt

Módosítva : PorcioNorbi
Link to comment
Megosztás:

2 órája, PorcioNorbi írta:

Gondolkodom egy kis külső dizájnosításon. Szolid matrica, díszcsík a hűtőmaszk alá esetleg a lökhárító rácsaiba félig piros, arany szalaggal, szerintetek? Tetszik így is ,de lehet kicsit egyénre szabnám :)
A hátsó lámpa fóliáztatva lesz azt már tudom. 

 

 

Inkabb ultess.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 13. at 21:46, spzoli írta:

Valtomeret meg nem szamit? :D

Csak érdekességképp... A Tigra TT kerékméretei: 185/55r15 185/60r15 205/50r16 205/45r17 225/35r18

A legkisebb és legnagyobb átmérő között 32mm a különbség. Ennyit a váltóméretről... ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Alex75 írta:

Csak érdekességképp... A Tigra TT kerékméretei: 185/55r15 185/60r15 205/50r16 205/45r17 225/35r18

A legkisebb és legnagyobb átmérő között 32mm a különbség. Ennyit a váltóméretről... ;)

Qprol van szo. Itt nincs kiugro eset. Tehat felrakod a 195/60 15 helyett a 225/35 18at kopp egyformak. De nem rakod fel mert ballonos es pufi, tehat lemesz 215/35re ami vallalhato. :)

Amit irsz az letezo dolog tobb tipusnal is, de jelen esetben nem. ;)

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, spzoli írta:

Qprol van szo. Itt nincs kiugro eset. Tehat felrakod a 195/60 15 helyett a 225/35 18at kopp egyformak. De nem rakod fel mert ballonos es pufi, tehat lemesz 215/35re ami vallalhato. :)

Amit irsz az letezo dolog tobb tipusnal is, de jelen esetben nem. ;)

 

Nyilván igazad van, ezzel nem is szeretnék vitába szállni. Viszont, ha Corsánál (v Tigránál, igazából tökmindegy) nem okoz gondot 3cm átmérőnövekedés, akkor GAstránál sem fog. :)

Egy 225/35r18-t pufinak nevezni... Az már majdnem gumival gőzölt felni kategória... ;) :D

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

Sziasztok!

Gondoltam ránézünk a szervó olaj szintre, a piros nyíllal jelzett szintig van. Ez jó vagy egyáltalán ezt kell nézni? 

http://kepfeltoltes.hu/view/160316/20160316_122847__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Nekem bele sem ér az olajba az a kis nívó vagy mifene.Vennem kéne egy literes zöld szervo olajat,de mit csinálok a többivel.Lehet megkérdezem a szerelőmet nincs-e neki ilyen olaja egy kicsi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

42 perce, Geopake írta:

Nekem bele sem ér az olajba az a kis nívó vagy mifene.Vennem kéne egy literes zöld szervo olajat,de mit csinálok a többivel.Lehet megkérdezem a szerelőmet nincs-e neki ilyen olaja egy kicsi.

Én szívesen adok/feltöltöm ha erre jársz, nekem is egy dl ment bele amikor 2013-ban megnéztük ezt is ellenőrzés jelleggel...

34 perce, csicsó írta:

Tartályon van min. max. jelzés,sztem az a mérvadó

Nagyon nem rémlik rajta semmiféle jelölés kívül/tartályon, az Etzold féle "Így csináld" útmutató kétféle tartálytípust mutat, nekem egyikre sem hasonlít... Geopake szintén egy Z16XE-t hajt, így gondolom okkal nézte ő is így (ha lenne rajta külső jelölés, akkor -feltételezem- nem nézte volna h bele sem ér esetében).. 

Link to comment
Megosztás:

53 perce, Janó32 írta:

Én szívesen adok/feltöltöm ha erre jársz, nekem is egy dl ment bele amikor 2013-ban megnéztük ezt is ellenőrzés jelleggel...

Nagyon nem rémlik rajta semmiféle jelölés kívül/tartályon, az Etzold féle "Így csináld" útmutató kétféle tartálytípust mutat, nekem egyikre sem hasonlít... Geopake szintén egy Z16XE-t hajt, így gondolom okkal nézte ő is így (ha lenne rajta külső jelölés, akkor -feltételezem- nem nézte volna h bele sem ér esetében).. 

 

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

51 perce, Janó32 írta:

Én szívesen adok/feltöltöm ha erre jársz, nekem is egy dl ment bele amikor 2013-ban megnéztük ezt is ellenőrzés jelleggel...

Nagyon nem rémlik rajta semmiféle jelölés kívül/tartályon, az Etzold féle "Így csináld" útmutató kétféle tartálytípust mutat, nekem egyikre sem hasonlít... Geopake szintén egy Z16XE-t hajt, így gondolom okkal nézte ő is így (ha lenne rajta külső jelölés, akkor -feltételezem- nem nézte volna h bele sem ér esetében).. 

Nem találtam a tartályon semmiféle jelölést nem is nagyon lehet hozzáférni/látni semmit,azért szedtem ki a kupakot én is hogy belekukkantsak.Semmi rendelleneset nem tapasztalok,hogy kevesebb a szint.Azért csak feltöltöm alkalomadtán.Köszi a lehetőséget,de nem nagyon járok Székesfehérvár felé.Illetve nagyon ritkán átutazóba,de akkor is valamelyik céges szekérrel.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Én szívesen adok/feltöltöm ha erre jársz, nekem is egy dl ment bele amikor 2013-ban megnéztük ezt is ellenőrzés jelleggel...

Nagyon nem rémlik rajta semmiféle jelölés kívül/tartályon, az Etzold féle "Így csináld" útmutató kétféle tartálytípust mutat, nekem egyikre sem hasonlít... Geopake szintén egy Z16XE-t hajt, így gondolom okkal nézte ő is így (ha lenne rajta külső jelölés, akkor -feltételezem- nem nézte volna h bele sem ér esetében).. 

Az enyém TRW 1-es szivattyú ez a fajta

http://www.jofogas.hu/pest/Opel_Trv_szervoszivattyu_elado_Astra_G___Zafira_A_hoz_41336720.htm?first=1

Ahol szűkűl a tartály felfelé ott van körbe 2 csík min. és max

De van a kupakon is nívópálca

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Geopake írta:

Nem találtam a tartályon semmiféle jelölést nem is nagyon lehet hozzáférni/látni semmit,azért szedtem ki a kupakot én is hogy belekukkantsak.Semmi rendelleneset nem tapasztalok,hogy kevesebb a szint.Azért csak feltöltöm alkalomadtán.Köszi a lehetőséget,de nem nagyon járok Székesfehérvár felé.Illetve nagyon ritkán átutazóba,de akkor is valamelyik céges szekérrel.

 

1 órával ezelőtt, csicsó írta:

Az enyém TRW 1-es szivattyú ez a fajta

http://www.jofogas.hu/pest/Opel_Trv_szervoszivattyu_elado_Astra_G___Zafira_A_hoz_41336720.htm?first=1

Ahol szűkűl a tartály felfelé ott van körbe 2 csík min. és max

De van a kupakon is nívópálca

Csak nem hagyott nyugodni, kimentem és lefényképeztem: a felirat TRW de amit linkeltél arra nem hasonlít, nem látok csíkot körbefutni... 

http://kepfeltoltes.hu/view/160316/DSC04620_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160316/DSC04621_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160316/DSC04623_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezek szerint azok a kis rovátkák a kupak szárán határoznák meg hogy hol kellene lennie min és max? Azért GM ezt jelölhetné/megoldhatná egyértelműbben... :angry:

 

Közben kutakodtam egy kicsit, ez szerintem a TRW 2 névre hallgat (és cirka 360k Huf egy ilyen szerkezet újan)... 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

17 perce, Janó32 írta:

 

Csak nem hagyott nyugodni, kimentem és lefényképeztem: a felirat TRW de amit linkeltél arra nem hasonlít, nem látok csíkot körbefutni... 

http://kepfeltoltes.hu/view/160316/DSC04620_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160316/DSC04621_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160316/DSC04623_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezek szerint azok a kis rovátkák a kupak szárán határoznák meg hogy hol kellene lennie min és max? Azért GM ezt jelölhetné/megoldhatná egyértelműbben... :angry:

 

Közben kutakodtam egy kicsit, ez szerintem a TRW 2 névre hallgat (és cirka 360k Huf egy ilyen szerkezet újan)... 

Enyém is ilyen, és úgy van ahogy írod, a kupakban lévő pálca a nivo.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Janó32 írta:

Értem, de miként kell értelmezni a rajta lévő "jelöléseket"?

http://kepfeltoltes.hu/view/160316/20160316_122847__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ezen én is agyaltam. Nekem is pont ilyen van. Én úgy sejtem, hogy a nívó alja a min és az aljától kb 1 cm-re lévó vastagodás kezdete a max. Legalábbis én így töltöttem fel. Harta környékén én is tudok adni egy kis szervóolajat! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

24 perce, Stofl írta:

Ezen én is agyaltam. Nekem is pont ilyen van. Én úgy sejtem, hogy a nívó alja a min és az aljától kb 1 cm-re lévó vastagodás kezdete a max. Legalábbis én így töltöttem fel. Harta környékén én is tudok adni egy kis szervóolajat! :)

Akkor ezek szerint jó vagyok a piros nyíllal jelölt szinttel(?)... 2013-ban töltöttem utána talán 1dl-t amikor megvettem, azóta nem néztem csak tegnap. Hartai az autóm, első tulajdonosa ott mászkált vele fel és alá (Hartai BV vmi vezetője; talán Soltról ingázott napi szinten), aztán lejárt a lízing szerződés és a Szekszárdi Opel Pólusba adták le (és vittek helyette egy J ST-t). Anno a Dunapent-nél vették újan Dunaújvárosban de az bezárt, ezt követően a Paksi Opel Gemenc-nél szervizelték, de ez is bezárt és így jutottak el Szekszárdig... 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Janó32 írta:

Akkor ezek szerint jó vagyok a piros nyíllal jelölt szinttel(?)... 2013-ban töltöttem utána talán 1dl-t amikor megvettem, azóta nem néztem csak tegnap. Hartai az autóm, első tulajdonosa ott mászkált vele fel és alá (Hartai BV vmi vezetője; talán Soltról ingázott napi szinten), aztán lejárt a lízing szerződés és a Szekszárdi Opel Pólusba adták le (és vittek helyette egy J ST-t). Anno a Dunapent-nél vették újan Dunaújvárosban de az bezárt, ezt követően a Paksi Opel Gemenc-nél szervizelték, de ez is bezárt és így jutottak el Szekszárdig... 

Én is addig töltöttem, ahol neked a nyíl van. Logikusnak tűnik, hogy így megfelelő.

:) Milyen kicsi az ország!  Igen, bezárt a kalocsai, a földvári, az újvárosi és a paksi Opel is......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.