Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ez nem teljesen neked volt címezve, de már kezd sajnos ahogy a kollega is írta betelni a pohár :lol: ..szívesen segítünk amiben tudunk (mert ugye most is segítettem nem csak lehurrogtam mindenkit) mindenkinek, de kezd elharapózni a dolog...mostmár lassan tényleg oda ledegradálódik a fórum, hogy nem egyszerűen szakmai kérdések vannak, hanem olyanok, amiken jól látszik az illető nem mer semmihez hozzá kezdeni, tehát ha elmondjuk sem sok értelme van, mert nem meri megcsinálni, vagy utánna kérdez olyan fontos dolgot, amit már megcsinált és elbaltázott (és itt nem egy ablaktörlő cserére gondolok), mert pl nem válaszoltunk fél órán bellűl, akkor inkább meg se kérdezze tőlünk, menjen inkább szerelőhöz azzal kisebb kárt okoz magának is és nekünk is az idegrendszerünkben. :)

Mi is úgy csináltuk, hogy megmertük piszkálni, szétszedni, nem tanfolyamon tanultuk a (G) kocsi szerelését,(mert ilyen részletes tanfolyam Mo-on nincs) azt persze mindenki maga dönti el milyen mélyen megy bele a szerelésekbe, de aki hozzá sem mer kezdeni egy ilyen veszélytelen dolog szétszedésének az inkább ne nyúljon hozzá semmihez és ne tőlünk kérdezzen.

Elnézést mindenkitől akit szakmailag ez sért, de nem vagyok egyedűl ezzel csak legfeljebb a többiek ezt nem írják le.

Továbbra is szívesen segítek bárkinek! (ugye setup? :o) Igaz lehet azt is megtehettem volna hogy inkább nem írok rá semmit, de ez kijött :lol:

Jaja, segít Qpack ha kell, de egyszer én is megkaptam tőle az "adagom". :D Nem tudom már miért, de azért annyira nem volt gáz a dolog, nem azt kérdeztem, hogy mit keresnek pedálok a lábamnál, mert így nem tudom rendesen kinyújtani a lábam. :P Nem baj, a mostani segítséggel kompenzáltad a dolgot, már nem fog érted menni a fekete autó. :P :lol: Csak viccelek...

Amúgy a képek alapján úgy néz ki, hogy neked Behr típusú a szellőződ mert habár egyformának tűnik a zsalu, de nekem mintha másfelé nézne, vagy lejjebb lenne. Aztán lehet, hogy nem. Mindenesetre sokat segítettek a képek, köszönöm!!! :P Keresek egy jó szerelőt, aki megbontja az elejét és visszarakja úgy, hogy ne ázzon be, a többit én is megcsinálom. Holnap szervizt lemondom. Ezer köszönöt! ;)

Link to comment
Megosztás:

Jaja, segít Qpack ha kell, de egyszer én is megkaptam tőle az "adagom". :P Nem tudom már miért, de azért annyira nem volt gáz a dolog, nem azt kérdeztem, hogy mit keresnek pedálok a lábamnál, mert így nem tudom rendesen kinyújtani a lábam. :lol: Nem baj, a mostani segítséggel kompenzáltad a dolgot, már nem fog érted menni a fekete autó. :) :P Csak viccelek...

Amúgy a képek alapján úgy néz ki, hogy neked Behr típusú a szellőződ mert habár egyformának tűnik a zsalu, de nekem mintha másfelé nézne, vagy lejjebb lenne. Aztán lehet, hogy nem. Mindenesetre sokat segítettek a képek, köszönöm!!! :P Keresek egy jó szerelőt, aki megbontja az elejét és visszarakja úgy, hogy ne ázzon be, a többit én is megcsinálom. Holnap szervizt lemondom. Ezer köszönöt! :lol:

Ha az a fekete autó egy limuzin, amiben gyönyörű hölgyeket küldessz nekem, akkor semmi kifogásom :lol: és akkor ne is viccelj!!!!!! :o

Link to comment
Megosztás:

Én Michelint vagy Bosch Aerobladet használok, amiket a tél végével szoktam lecserélni, nem várom meg míg csíkot húz.

Tőlem is megkérdezték már egyszer a csere metódusát. A csomagoláson lévő ábrák alapján szép türelmesen elmagyaráztam a 8 éves lányomnak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én Michelint vagy Bosch Aerobladet használok, amiket a tél végével szoktam lecserélni, nem várom meg míg csíkot húz.

Tőlem is megkérdezték már egyszer a csere metódusát. A csomagoláson lévő ábrák alapján szép türelmesen elmagyaráztam a 8 éves lányomnak. :lol:

Ablaktörlő fej cseréje tényleg 1-2 perces mutatvány, amiben a csomagolással való küzdés is benne foglaltatik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hé Srácok !

Ne öljétek már egymást egy szaros ablaktörlőlapát miatt !! Nem érdemes egymás idegeire menni, mert szerintem sem ezért van a fórum.

Ha valaki valamit nem mer megcsinálni - bár aki széthúz egy MZ blokkot, az ne féljen egy lapát gumizástól ! - akkor vegyen a boltban készen, aztán cserélje ki. Egyszerű és gyors.

Én a sajátomra vettem egy párat a Birnerben kb.2500-ért ( Valeo licensz ) és igen jó. A korábbi kombimon viszont gumiztam, de az nem jött be ->kuka.

Szóval ez nem akkora horderejű téma,ami miatt be kéne csípnetek a zsírt...

Ugye megoldható ??

Melyik típus volt, mert van katalogusom, én is azt nézegetem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia imy !

Bocs, de ezt most nem tom rögtön megadni. Ha jó lesz holnap is, akkor menni fog, mert most messze van a garázs...

Türelem, frankó lapátot terem ! :lol: :lol: :)

Köszi, persze, hogy jó lessz.

Közben nézegettem a Vatreán Valeo lapátokat, munkatársaim dicsérték őket, 2500Ft a 2db+ posta, de legalább 2db nem 1.

Link to comment
Megosztás:

jajjj tönkremegy a GM mi lesz akkor az I Astrával? :lol:

az origon olvastam

Érdekes dolog ez a váltság, pl. a bankoknak sem kellett volna 0fT befitetésre 10 éves hiteleket adni. Aki nem tud min 50%-ot befizetni, az ne vegyen autót, hogyan fizeti vissza?

Azért a GM nem hiszem, hogy csődbe menne, nagy vállalat, nem kis forgalommal....

Link to comment
Megosztás:

Teljesen biztos nem megy csődbe szerintem sem!

Majd karcsusítanak a cégen(eladnak ezt azt Hummer-Saab)elküldenek párezer munkást,bezárnak 1-2 üzemet ,leállnak

a gyártással egy darabig és utána ,ha így átvészelik a válságot,megpróbálnak kisebb költséggel továbbműködni.Én ezt tenném(de nem vagyok GM igazgató).

Link to comment
Megosztás:

Teljesen biztos nem megy csődbe szerintem sem!

Majd karcsusítanak a cégen(eladnak ezt azt Hummer-Saab)elküldenek párezer munkást,bezárnak 1-2 üzemet ,leállnak

a gyártással egy darabig és utána ,ha így átvészelik a válságot,megpróbálnak kisebb költséggel továbbműködni.Én ezt tenném(de nem vagyok GM igazgató).

Pedig gondolom jól jönne a fizetése :lol:

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog ez a váltság, pl. a bankoknak sem kellett volna 0fT befitetésre 10 éves hiteleket adni. Aki nem tud min 50%-ot befizetni, az ne vegyen autót, hogyan fizeti vissza?

Úgy bizony! Bár vannak szalonok (pl a Land Rover -BP-n) ahol 20% alatt ki sem hozhatják a leendő tulajok.

Link to comment
Megosztás:

Na de hogyha már beleölsz egy pl 8 millás kocsiba (ne az alsó-közép kategóriáról beszéljünk) közel 2 millát akkor gondolom te sem szivesen válnál meg tőle olyan könnyen. Na most ha azt vesszük alapul, hogy veszel egy 3 millás verdát akkor beledobsz 600 ropit az valóban kevés de ha azt nézed, hogy egy pár éveshez (ami még talán nincs szétlőve) nem sokkal többet kell hozzá pótolnod és akkor már van egy jónak mondható autód, nem? Egyébként nem vagyok a hitel híve, sőt, ellenzem is nagyon mert akkora kamatot kell visszafizetni, hogy az már borzalmas -pl (off) de párom a pandára annyit fizet 10% önerő után, hogy valós áron kettőt vehetne készpénzben. Én erre annyit tudok mondani, hogy inkább ne legyen autóm minthogy éhen maradjak vagy ne tudjak egyéb létfontosságú dolgot kifizetni mert a banknak kell. Na meg arról ne is beszéljünk, hogy ez lett a legnagyobb veszélyforrás az utakon. 10 éve nem volt ennyi baleset (sokadennyi autó sem volt), ha elvétettél egy sávot nem törtek rommá (kivéve ha melléd jött valaki és nem vetted észre) max egy kürt meg egy "a kedves, édes jó...-at!" és ennyi, legközelebb jobban figyeltél. Most mi van? Mész szépen a sávodban és arra ébredsz a következő pillanatban, hogy nem a te autódban ülsz hanem fekszel és a mentőápoló néz rád.

Link to comment
Megosztás:

Régen azért sírt az ember mert nem volt autója. Most meg azért mert van, de milyen drága, Ak meig autót vesz és nem számol utána hogy, hogyan is veszi fel a hitelt az igy járt. Elég sokan siránkoznak hogy így drága meg úgy a hitel. Mindig is jól jártak a bankok a hitelel. De vannak akiket nem érdekel hogy mennyivel fizet többet, csak az hogy, van mivel mennie.

Link to comment
Megosztás:

Régen azért sírt az ember mert nem volt autója. Most meg azért mert van, de milyen drága, Ak meig autót vesz és nem számol utána hogy, hogyan is veszi fel a hitelt az igy járt. Elég sokan siránkoznak hogy így drága meg úgy a hitel. Mindig is jól jártak a bankok a hitelel. De vannak akiket nem érdekel hogy mennyivel fizet többet, csak az hogy, van mivel mennie.

Engem úgy neveltek, hogy csak azt vegyem meg amire pénzem van... ezért nem veszek soha semmit hitelből, mert azt én úgy értékelem, hogy arra nincs tehetségem....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.