Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok! Nem értem ,hogy az 1.2 -es astrából miért spórolták ki az ABS-t, első ködlámpákat!? Az autóm 2003.07 havi és azért egy 5 éves autónál ezeknek már alapfelszereltségnek kellene lenni vagy nem?

az abs alap az 1.4hez (1.2ugye má nincs) első ködlámpa nincs. Szerintem calssic-ot egyféle felszereltségben lehet kapni, nem is olyan kevés extrával: Dísz csomag(króm belsőkilincs színrefújt tükör)elektromos csomag(elekt.abalk elöl, elekt. tükör) családi csomag (man.légkondi, állítható magasságú ülés kormány, távirányító) mondjuk a króm belső kilincs helyett én is a ködlámpát választottam volna.

Link to comment
Megosztás:

az abs alap az 1.4hez (1.2ugye má nincs) első ködlámpa nincs. Szerintem calssic-ot egyféle felszereltségben lehet kapni, nem is olyan kevés extrával: Dísz csomag(króm belsőkilincs színrefújt tükör)elektromos csomag(elekt.abalk elöl, elekt. tükör) családi csomag (man.légkondi, állítható magasságú ülés kormány, távirányító) mondjuk a króm belső kilincs helyett én is a ködlámpát választottam volna.

Nekem a Dísz csomag van ,meg van manuális légkondi is de többet ért volna ha egy jó kis ködlámpát tettek volna bele ezek helyett.Az ABS-t meg nagyon hiányolom, a télen már láttam is a hátrányát ,hogy nincs benne. Na mind1 ez van ezzel kell beérni.

Link to comment
Megosztás:

az abs alap az 1.4hez (1.2ugye má nincs) első ködlámpa nincs. Szerintem calssic-ot egyféle felszereltségben lehet kapni, nem is olyan kevés extrával: Dísz csomag(króm belsőkilincs színrefújt tükör)elektromos csomag(elekt.abalk elöl, elekt. tükör) családi csomag (man.légkondi, állítható magasságú ülés kormány, távirányító) mondjuk a króm belső kilincs helyett én is a ködlámpát választottam volna.

Még az állítható magaságú korményt, és az állítható magaságú vezetőülést is beáldoztam volna érte, úgyis kormány fent, és bent, ülés meg legalul használom....

Link to comment
Megosztás:

Még az állítható magaságú korményt, és az állítható magaságú vezetőülést is beáldoztam volna érte, úgyis kormány fent, és bent, ülés meg legalul használom....

Na mondjuk én is első nap beálítottam a magasságot az ülésnek, a kormányt teljesen ki és fel, azóta nem nyúltam hozzá B)

Link to comment
Megosztás:

nekem bejön a kormány meg ülés állítás, meg tetszik a króm kilincs is, mondjuk a müszercsoport köré el tudnám viselni a króm karikákat, de mind1. Viszont nekem van ködfény is :blush: meg villanyosablak, meg melegedőtükör ;)

Szóval én nem panaszkodom, bár ABS nincsen, de legalább nem romlik el B)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Dísz csomag van ,meg van manuális légkondi is de többet ért volna ha egy jó kis ködlámpát tettek volna bele ezek helyett.Az ABS-t meg nagyon hiányolom, a télen már láttam is a hátrányát ,hogy nincs benne. Na mind1 ez van ezzel kell beérni.

Nem áll szándékomban leszólni az 1.2-es motort, de mégis mit vársz tőle. Viszi az autót, küzd a klímával, hajtja a generátort. Kerül bele egy átlagos hifi erősítővel, elektromos ablak, el. tükrök fűtéssel, stb. Még néhány fogyasztó belekerül a maga energiaigényével és plusz tömegével és jó ha városban elfogadhatóan mozog a vas. Ez az alulmotorizált autók velejárója.

Link to comment
Megosztás:

Nem áll szándékomban leszólni az 1.2-es motort, de mégis mit vársz tőle. Viszi az autót, küzd a klímával, hajtja a generátort. Kerül bele egy átlagos hifi erősítővel, elektromos ablak, el. tükrök fűtéssel, stb. Még néhány fogyasztó belekerül a maga energiaigényével és plusz tömegével és jó ha városban elfogadhatóan mozog a vas. Ez az alulmotorizált autók velejárója.

Ehh, megáll az ész. Használjatok egy kicsit huzamosabb ideig 1.2-es motorú Astrát és utána fanyalogjatok ennyire. De azért béke van gyerekek. B) ;)

Link to comment
Megosztás:

nekem bejön a kormány meg ülés állítás, meg tetszik a króm kilincs is, mondjuk a müszercsoport köré el tudnám viselni a króm karikákat, de mind1. Viszont nekem van ködfény is :lol: meg villanyosablak, meg melegedőtükör :blush:

Szóval én nem panaszkodom, bár ABS nincsen, de legalább nem romlik el B)

Miért nincs benne ABS?? Amikor megjelentek a G-k a piacon, az 1.8-as és az attól felfelé motorizált verdákban széria volt az ABS és a kipörgésgátló is! ;)

???? :D

Link to comment
Megosztás:

Miért nincs benne ABS?? Amikor megjelentek a G-k a piacon, az 1.8-as és az attól felfelé motorizált verdákban széria volt az ABS és a kipörgésgátló is! B)

???? ;)

Tévedés, a club-hoz az általad említett két dolog felárért volt kérhető, legalábbis 99-ben.

De ezeken kívül szinte minden van, csak szinre fujt kilincs/oldalcsík meg króm karika a műszereken nincsen, ill hátsó elektromos ablak, de hátul ritkán vezetek :-)

Na jó, azért hiányoznak dolgok, pl hátsófertály melegítő jó lenne :-)

Link to comment
Megosztás:

Ehh, megáll az ész. Használjatok egy kicsit huzamosabb ideig 1.2-es motorú Astrát és utána fanyalogjatok ennyire. De azért béke van gyerekek. B) ;)

Néha rémálmomban kerül elém egy használtautókereskedésben látott Astra G 1.2 Caravan! Na ez már igazán túlzás!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek, ha a márkaszervizben cseréltetek olajat és a márkaszerviz olyan olajat hazsnál, ami a GM-LL-A-025-nek nem felel meg, csak a B-nek (vagyis dízel), akkor az gáz??

Most voltam cseréltetni Opeléknál és meglepődve vettem tudomásul, hogy az eddig jól bevált és nagyon ajánlott MObil 1 Super Synt helyett, AGIP EXTRA HTS-olajat kaptam. vajon miért??? (talán mert akciós a LÁNG-nál, ahonnan mennek a cuccok oda?

Na de az eredeti kérdés, ha a GM benzines minősítése nincs meg az olajon, akkor az 1.4 twinportba okoz(hat) kárt hosszú távon?

Minősítések:

AGIP EXTRA HTS:

"AEXHTS4 Agip Extra HTS 5W40 4 literes ACEA A3/B3/B4, API SL/CF MB229.3, GM LL-B-025, BMW LL98 VW502.00/505.00 Porshe"

MOBIL1:

" * ACEA A3, B3, B4

* API SL,SJ,EC,CF

* DC 229.3

* BMW LL-98

* VW 502 00, 505 00

* Opel GM-LL-B-025

* Porsche Approved

"

NOs?

Köszi a válaszokat és a segítséget!

Ákos, bocsi, hogy nem reagáltam, de el voltam utazva és csak ritkán és kis ideig voltam idefenn. (külhönban éltem. B) )

üdv.:

krisztián

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem értem ,hogy az 1.2 -es astrából miért spórolták ki az ABS-t, első ködlámpákat!? Az autóm 2003.07 havi és azért egy 5 éves autónál ezeknek már alapfelszereltségnek kellene lenni vagy nem?

vagy inkább kellett volna venni egy extrásabb autót, és nem a legolcsóbbat??? dugni is meg szüznek is maradni nem igazán lehet...

az enyémbe és az asszonyéba is van minden. de nem 2 milla volt az ára. ennyi.

Link to comment
Megosztás:

nekem bejön a kormány meg ülés állítás, meg tetszik a króm kilincs is, mondjuk a müszercsoport köré el tudnám viselni a króm karikákat, de mind1. Viszont nekem van ködfény is :blush: meg villanyosablak, meg melegedőtükör ;)

Szóval én nem panaszkodom, bár ABS nincsen, de legalább nem romlik el B)

utolag lehet venni, és beletenni...

Link to comment
Megosztás:

én Ákos??? ;)

Ákos, aki válaszolt a levlemre én meg voltam olyan trehány, és nem tettem...

mea culpa, maxima mea culpa...

Kinek inge, vegye magára, kinek nem, az meg nem. :blush: :D B)

az olaj kérdésben valéaki szakértő tudna segíteni, mert nekem ez nem annyira kerek... :S

Link to comment
Megosztás:

Hahó! Valami gond lehet, mert tegnap óta nekem nem jönnek emailben az értesítések, ha van új hozzászólás a topicban!

Pedig egy oldalnyi született!

ennek ellenére:

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról ( Új ablak ) Témakövetés 2008-12-30 - 23:03

Típus: Azonnali e-mail értesítés 10,367 184,945 Ma, 20:26

Hozzászóló: uhuhu

Kérem, hogy egy illetékes segítsen!

TNX

Link to comment
Megosztás:

Hahó! Valami gond lehet, mert tegnap óta nekem nem jönnek emailben az értesítések, ha van új hozzászólás a topicban!

Pedig egy oldalnyi született!

ennek ellenére:

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról ( Új ablak ) Témakövetés 2008-12-30 - 23:03

Típus: Azonnali e-mail értesítés 10,367 184,945 Ma, 20:26

Hozzászóló: uhuhu

Kérem, hogy egy illetékes segítsen!

TNX

Hagyjátok a fenébe B) nálam lesz a gond ha küldök magamnak levelet az se jön meg, gyanús is volt, hogy nem jött ma levél..

a levelező szerverem dőlt meg ;)

Link to comment
Megosztás:

utolag lehet venni, és beletenni...

Jajj nekem az ABS nem hiányzik B)

Körültekintően kell vezetni, időben fékezni az utviszonyoknak megfelelően, és akkor megvenni meg berakatni sem kell, de el sem romlik soha, úgyhogy tiszta spórolás ;)

Viccet félre ha lenne jó lenne, de eddig mivel egyik autómban sem volt nem is hiányzik.

Viszont a krómkarikák jók lennének, csak elég drágán vesztegetik (10 pénz körül)

Link to comment
Megosztás:

Jajj nekem az ABS nem hiányzik B)

Körültekintően kell vezetni, időben fékezni az utviszonyoknak megfelelően, és akkor megvenni meg berakatni sem kell, de el sem romlik soha, úgyhogy tiszta spórolás ;)

Viccet félre ha lenne jó lenne, de eddig mivel egyik autómban sem volt nem is hiányzik.

Viszont a krómkarikák jók lennének, csak elég drágán vesztegetik (10 pénz körül)

Szia I_S! Mivel megborult a levelező szerverem, nem tudom, hogy megkaptad-e az excel táblázatot... szal megkaptad?

Más, mindenkinek:

Najó, lehet nézni az opel.hu-n tartozékokat, de eléggé gyéren működik a dolog, tehát ha valaki tud olyan weboldalt, ahol kedvére válogathat az ember a kiekészítők között (OPC és barátai, standard) akkor írja meg pleez..

tnx

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.