Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Az én jószágom is csinálta ezt, de ha jól megfigyeltem, akkor talán mind a 4 fék elég hangos volt úgy fél nap állás után. 3-4-szer fékezgettem és elmúlt. 53400km és 5év után csinálta ezt, ahogy bejött idén ez a nyirkos és 0 fok körüli idő. Ősszel nem csinálta. Fékbetétek jók, féktárcsának kb 0,7-0,8mm-es válla van. Haverral tegnap kitisztítottuk mind a négy féket, azóta egyszer mentem vele, alig volt hangja 8,5 óra állás után, 2 fékezés és elmúlt. Remélem, hogy csak a rossz idő miatt csinálja.

A betét szárítása az egyetlen eset az oktatók szerint amikor megengedett a jobb lábbal gázt adunk és a ballal meg fékezzük az autót kis sebességnél...

Link to comment
Megosztás:

A betét szárítása az egyetlen eset az oktatók szerint amikor megengedett a jobb lábbal gázt adunk és a ballal meg fékezzük az autót kis sebességnél...

fékbetét szárítás...LOL...ezt eddig csak mosás után hallottam, de akkor sem igazán tetszett, hogy azért tapossam a féket és a gázt is, hogy kiszáradjon...ez olyan mint délelőtt 5 fokban 3 cm havat tologatni...aki erre képes kinézek belőle más elveteműltséget is... :D

Link to comment
Megosztás:

fékbetét szárítás...LOL...ezt eddig csak mosás után hallottam, de akkor sem igazán tetszett, hogy azért tapossam a féket és a gázt is, hogy kiszáradjon...ez olyan mint délelőtt 5 fokban 3 cm havat tologatni...aki erre képes kinézek belőle más elveteműltséget is... :D

Más összefüggésben ugyanezt a procedúrát "vasalás"-nak hívják.

Link to comment
Megosztás:

72h áramszünet után ismét itt. :D ;)

azért nincs áram nálatok mert a pici lányom ma este beleynult a konnektorba csipesszel azt megycsipte na rohantunk az ügyeletre azt a párom bent maradt vele éjszakára most ott tartják

na ezért nem volt nálatok áram mert a lányom ilyeneket müvel :lol: :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

ezek szerint neked is spórolt az eon :D valamivel kezelni kell a válsághelyzetet :lol:

Hát nem mondok semmit, de amikor a sokxx éves acéloszlop szinte 90% rozsda, és kitörik, akkor tutira karban volt tartva, és kiemelték hogy " ne feledjék el 20cm hó esett" azért állt elő az ilyen helyzet.....

"rozsdaszlop"

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt Cartársak!

Íme az olajos témára a visszatérés!

Szóval a Totalcaron kérdeztem az olajdokit, hogy a GM minősítés hiányának megléte mit okoz...ha már márkaszerviz cserél olajat.

EMlékeztek még rá? (téma volt itt is) :D

Íme az olajdoki válasza:

"Kedves Krisztián!

Ha Te vitted volna ezt az olajat, akkor szerintem bőszen lobogtatták volna az előírást, hogy ők ezt nem töltik bele, mert nem odavaló, és elveszted a garanciát. És tényleg nem odavaló, de azért nagy gáz várhatóan nem lesz: valószínűleg az üzemanyag-takarékossági követelményeknek nem felelt meg, mert azt általában 5W30-assal szokták a gyártók teljesíteni.

Azért a következő olajcserekor ragaszkodj az előírthoz.

Üdv,

Olajdoki"

Szóval azért nem valószínű, hogy annyira jó az...

Legközelebb viszem én az olajat. Veszem a Fuchs olajat, mert azt mindneki (olajdoki is) ajánlotta.

Hol lehet beszerezni, mert nem nagyon talál a neten semmi ilyesmit.

Szerintetek 5w-40 helyett, mehet az 5w-30?

köszi és kellemes hétvégét!

Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Legközelebb viszem én az olajat. Veszem a Fuchs olajat, mert azt mindneki (olajdoki is) ajánlotta.

Hol lehet beszerezni, mert nem nagyon talál a neten semmi ilyesmit.

Szerintetek 5w-40 helyett, mehet az 5w-30?

Ami teljesen GM-LL..-specifikus: Fuchs Titan Supersyn Ecoflex 5W30. :D

Link to comment
Megosztás:

Lassan jön a tavasz és majd felkerül az alufelni idővel... Emiatt szeretnék venni kerékőrt, biztos ami biztos.

Van különbség ezek közt? Van olyan amit érdemesebb választani, vagy mindegy?

ÜDV:FRZ

Gyakorlatilag tökmindegy. Aki úgy indul el otthonról, hogy beszerez néhány jóképű felnit, az fel is készül rá.

Az már szinte közhely, hogy a bűnüldözés és a vagyonvédelem mindig csak a bűnözés nyomában kullog.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.