Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

A Pajzs nem csak vakítás.

Az a lényege, hogy nem lehet a motoháztetőt kinyitni, ezáltal nem lehet áthidalni, kiiktatni kicserélni semmit.

Vagyis marad a tréler.

A változár nem sokat ér szerintem.

kismillió motortér zár gyártó forgalmaz ilyesmit

töredékáron

akkor már inkább blue16

Link to comment
Megosztás:

Másik haver azt mondja ha olyan helyre megy motortérböl egy relét kivesz kb 2 perc...és ennyi....auto nem indul

De egy tartalék relé akár lehet is egy jól felkészült tolvajnál... én anno a Calibrából a trafó és a gyújtáselosztó közötti gyújtókábelt vettem ki mindig, az sem tart tovább mint egy relét kivenni, és jó eséllyel olyan nincs minden tolvaj zsebében.

Link to comment
Megosztás:

Az a legjobb mikor sokan kiragasztják, hogy milyen típusú riasztó van a verdába...

Legjobb szerintem a Casco...

Ott hogy is megy? Lopás esetén eurotax árat fizetik ki?

Szerintetek itt érdemes lenne berakatni egy váltózárat? Van itt több típus is, ti ismeritek valamelyiket is?

Mondjuk Defend-Lock és plusz UV garvír? 68 ezer fullosan.

KATT

Link to comment
Megosztás:

Ott hogy is megy? Lopás esetén eurotax árat fizetik ki?

Piaci érték (Eurotax alapján) - önrész - casco díj a bizt.év végéig = ennyit kaptok.

Viszont egy kis utánaolvasás után, ezek szerint legalább egy riasztónak és mondjuk váltózárnak benne kéne lenni:

...de szükség van az autó kulcsára, valamint a riasztót aktiváló gombra is...

...Szerződés megkötésekor a gépjárműnek - értékétől függően – rendelkezni kell a gyári riasztón kívül egy egyedi védelmi rendszerrel. Kár esetén bizonyíthatónak kell lennie a jármű védelmi rendszerének működése...

Ezek szerint, megint: Magad uram ha szolgád nincsen van

Link to comment
Megosztás:

Legtöbbünknek az eddigi élete kemény munkájának (egyik) gyümölcse az autó, ezért is nehéz felállni a veszteségből... Azért még ne vessétek el a reményt, hátha... :huh:

Mint pl. nekem! Ha ezt ellopnák egyhamar nem tudnék másikat venni. De hogy a picsába nem vinnyog a riasztó???? Én ha lehúzott ablaknál rányomom és egy kis szellő meglibbenti a tükrön lógó illatosítót már visít mint egy disznó. Vagy a múltkor az öcsém benyúlt de épphogy, már meg is szólalt!! Vagy ha egy légy berepűl akkor is.

Link to comment
Megosztás:

Mint pl. nekem! Ha ezt ellopnák egyhamar nem tudnék másikat venni. De hogy a picsába nem vinnyog a riasztó???? Én ha lehúzott ablaknál rányomom és egy kis szellő meglibbenti a tükrön lógó illatosítót már visít mint egy disznó. Vagy a múltkor az öcsém benyúlt de épphogy, már meg is szólalt!! Vagy ha egy légy berepűl akkor is.

kábé vagy háromszor leírtam már

Link to comment
Megosztás:

Ott hogy is megy? Lopás esetén eurotax árat fizetik ki?

Szerintetek itt érdemes lenne berakatni egy váltózárat? Van itt több típus is, ti ismeritek valamelyiket is?

Mondjuk Defend-Lock és plusz UV garvír? 68 ezer fullosan.

KATT

A linken nekem semmi nem jött be.

Esetleg itt:

http://www.valtozarcenter.hu/valtozar.php

Egyébként pl coupe/cabrioban van a kulcsban chip. Német neve wegfahrsperre a cuccnak. Ez annyit tesz indítás gátló, vagy mi.

Ha a kulcstól nem kap jelet a computer, asszem 5m-en belül, akkor nem indítható a motor. Én az ilyesminek vagyok híve inkább, mint a gagyi beszarós vinnyógós riasztóknak.

Előző autómnál volt problémám az ilyan vacak visitozó riasztókkal.

Sajnos az indításgátlót már rég kijátszották a tolvajok. Visznek magukkal saját computert és kész. Ezért ajánlatos a rejtett kapcsoló is! A váltózárat én mindenképp hasznosnak tartom és ajánlom.

Váltózárat kiiktatni is idő, ezért jó az ültetés! :huh: Úgy szokták csinálni, hogy alá másznak és a váltórudazatot átugrasztják 2.-ba, hátramenetből.

Link to comment
Megosztás:

Ott hogy is megy? Lopás esetén eurotax árat fizetik ki?

Szerintetek itt érdemes lenne berakatni egy váltózárat? Van itt több típus is, ti ismeritek valamelyiket is?

Mondjuk Defend-Lock és plusz UV garvír? 68 ezer fullosan.

KATT

Csak halkan jegyzem meg, hogy a 13240-es hozzászólás szerint szegény Vicsor kollégának az ellopot kocsijában is volt váltózár ...

Link to comment
Megosztás:

A linken nekem semmi nem jött be.

Esetleg itt:

http://www.valtozarcenter.hu/valtozar.php

Egyébként pl coupe/cabrioban van a kulcsban chip. Német neve wegfahrsperre a cuccnak. Ez annyit tesz indítás gátló, vagy mi.

Ha a kulcstól nem kap jelet a computer, asszem 5m-en belül, akkor nem indítható a motor. Én az ilyesminek vagyok híve inkább, mint a gagyi beszarós vinnyógós riasztóknak.

Előző autómnál volt problémám az ilyan vacak visitozó riasztókkal.

Sajnos az indításgátlót már rég kijátszották a tolvajok. Visznek magukkal saját computert és kész. Ezért ajánlatos a rejtett kapcsoló is! A váltózárat én mindenképp hasznosnak tartom és ajánlom.

Váltózárat kiiktatni is idő, ezért jó az ültetés! :huh: Úgy szokták csinálni, hogy alá másznak és a váltórudazatot átugrasztják 2.-ba, hátramenetből.

Nem sokra mész vele, ha ECU-t hoznak, márpedig a immo miatt hoznak!

Ahogy itt olvashatom a dolgokat és összegzem, 2 sarkaltos pontja van a dolognak:

1. Ne tudjon bejutni.

Ezt lehet zártalanítással esetleg megúszni, de ablaktörés is létezik.

2. Ne tudja elindítani.

Itt én nem a széles körben elterjedt, ezáltal a tolvajok által is ismert megoldásokra szavazok, hanem

arra, hogy létfontosságú vezetéket, vagy vezetékeket kell, láthatatlan módon megszakítani. Saját kezűleg, abszolút szabványtalan módon.

Ha ezt a tolvaj nem találja meg, márpedig ha jól csinálja az ember nem találja meg, akkor max 10 perc kínlódás után ott fogja hagyni

a kocsit ha nem tudja beindítani. Odébb megy és csór egy másik hasonlót.

szeritem....

Link to comment
Megosztás:

Őszintén sajnálom Filewalker és természetesen a többi cartársat is akinek ellopták a paripáját.

Szerintem most sokan elgondolkodnak azon, hogy "pár" ezer forintért (vmi lopásgátló beszerelésével) egy autó árát spórolhatja meg.

Ezzel is megnehezítve vagy jobb esetben megakadályozva a mocskoséletűek dolgát.

Talán egy lopásgátló nem is olyan rossz (de annál inkább hasznos) karácsonyi ajándék tudna lenni, nem? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Őszintén sajnálom Filewalker és természetesen a többi cartársat is akinek ellopták a paripáját.

Szerintem most sokan elgondolkodnak azon, hogy "pár" ezer forintért (vmi lopásgátló beszerelésével) egy autó árát spórolhatja meg.

Ezzel is megnehezítve vagy jobb esetben megakadályozva a mocskoséletűek dolgát.

Talán egy lopásgátló nem is olyan rossz (de annál inkább hasznos) karácsonyi ajándék tudna lenni, nem? :lol:

Konkrét 5let jöhet, esetleg Ti foglalkoztok valami ilyen dolgokkal?Szerinted mi lenne érdemes? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Konkrét 5let jöhet, esetleg Ti foglalkoztok valami ilyen dolgokkal?Szerinted mi lenne érdemes? :huh:

Mondom, én egyedi megoldásra szavazok. Megbízható szerelővel fejedet összedugva, a józan paraszti ész mentén, pár ezer forintból.

Nem szabványos, nincs előre tudható megoldás, nem lehet rá felkészülni.

Link to comment
Megosztás:

Konkrét 5let jöhet, esetleg Ti foglalkoztok valami ilyen dolgokkal?Szerinted mi lenne érdemes? :huh:

én meg gps-es nyomkövető riasztó sms küldő helymeghatározós

igaz 60 ft ba kerül de már valami....

és tiltás ugyanugy van benne immo riasztó ac letiltás..

gyujtás letiltás..... és még váltózárat is raknék bele

Link to comment
Megosztás:

Váltózárat kiiktatni is idő, ezért jó az ültetés! :huh: Úgy szokták csinálni, hogy alá másznak és a váltórudazatot átugrasztják 2.-ba, hátramenetből.

Ezért jó még a motortérzár, amivel két legyet ütsz egy csapásra: se a váltózár miatt hátramenetben levő autó váltórudazatát nem tudják a motortérből másodikba rakni, sem pedig az ECU-hoz nem férnek hozzá immo semlegesítés céljából.

Szóval sztem a tuti kombináció a gyárin kívül valami komolyabb utólagos riasztó+váltózár+motortérzár+rejtett kis kapcsoló+esetleg UV gravír, de azt mondják hatásos lehet a sofőrülésen hagyot díszpárnának látszó valami is, ami tele van szegekkel, csak nehogy elfelejtsd amikor te ülsz be... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A paripámba ugyan van riasztó de hagyjuk ezt most, hogy milyen :lol: . Beszéltem egy barátom barátjával (autóvillamoságis a srác), aki átnézte nekem a "kis lelkemet" és azt mondta 20-30 e körül új megbízható(bb) riasztóra kicserélné, ha kell és ebbe vmi tiltást (pl. motor) is beletenne a nehezebb eltulajdonítás véget. Azt nem tudom, hogy mennyit érne, de nekem a kis büdzsémbe nem férne bele a műholdas meg pajzsos technika.

No meg pár hónap és "jubilál" (10 éves lesz) a járgány (bár úgy néz ki, mint egy ötéves :D :huh: :P . Így meg aztán főleg gondolkodik az ember.

Ilyen kornál szerintem meg a Casco sem nagyon éri meg. Ismétlem SZERINTEM.

Konkrét tapasztalatom nincs a lopásgátló technológiákkal kapcsolatosan, ezért nem tudok állást foglani egyik mellett sem, de szíves olvasom más véleményét és abból latolgatok.

vagy...

...aludjunk a kocsiba ^_^ , láncoljuk a villanyoszlophoz B) , a faterom például a műfogsortá tartotta a kesztyütartóba :lol:

Link to comment
Megosztás:

Így utólag belegondolva a csascó 8 e ft lett volna havonta, vagyis majdnem évi 100:

1. januárban ellopták a lökhárítót, komplett pótlás 70 rugó,

2. egy hónapja a jobb első ablakot ütötték ki, az 15 rugó volt

3. elvitték a kocsit, becslésem szerint 1,8 M Ft, így utólag megérte volna.

Szerintem kell egy normális riasztó+rejtett kapcsoló+váltózár+uv gravír+casco. Ezzel persze csak az ért egyet, akinek elvitték az autóját. Ugyanakkor megjegyezném, hogy a lopások sarkalatos pontja a motortérbe jutás, ezen gondolkozzatok el+ egy rejtett kapcsoló és máris nyugodtabban alszol....

Link to comment
Megosztás:

Így utólag belegondolva a csascó 8 e ft lett volna havonta, vagyis majdnem évi 100:

1. januárban ellopták a lökhárítót, komplett pótlás 70 rugó,

2. egy hónapja a jobb első ablakot ütötték ki, az 15 rugó volt

3. elvitték a kocsit, becslésem szerint 1,8 M Ft, így utólag megérte volna.

Szerintem kell egy normális riasztó+rejtett kapcsoló+váltózár+uv gravír+casco. Ezzel persze csak az ért egyet, akinek elvitték az autóját. Ugyanakkor megjegyezném, hogy a lopások sarkalatos pontja a motortérbe jutás, ezen gondolkozzatok el+ egy rejtett kapcsoló és máris nyugodtabban alszol....

uhh, hány éves a verda?

motortérzár az okés, de az uv gravírral nem nagyon foglalkoznak a desznyók, mivel ez nem akkora értékű autó, egyszerűen megsemmisítik, vagy kromofág, újrafényezés

de inkább a mechanikáért lopják, ha alkatrésznek viszik..

aztán van más is, ami miatt viszik...

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy egy "privát" kerékbilincs használata megoldás volna? :huh:

Hallottam már olyanról, hogy a gépsas leparkolásakor betámasztották a hátsó ablakba az elakadásjelző háromszöget. :lol: Ezért-e vagy sem, de tény, hogy az autónál meg csak nem is próbálkoztak.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy egy "privát" kerékbilincs használata megoldás volna? :huh:

Hallottam már olyanról, hogy a gépsas leparkolásakor betámasztották a hátsó ablakba az elakadásjelző háromszöget. :lol: Ezért-e vagy sem, de tény, hogy az autónál meg csak nem is próbálkoztak.

ez azért hülyeség, mert előtte kifigyelik az autót, brahiból csak az amatőr suhancok lopnak

aki ebből él, az nem akar kozkáztatni, hanem biztosra megy

persze ha tényleg járóképtelen...

egyébként akksikkal mennek lopni (állítólag), felkészülve minden eshetőségre, valamint arra, hogy általában a benzinpumpa vezetékét csapolja meg a júzer, erre jó a kis zselés akksi két krokodillal...ágyőőő

Link to comment
Megosztás:

nem akar senki tempomatot kocsiba?

ajándékba beszerelem csak anyagot álljon

Hali!

Érdekelne a tempomat. 2006-os a gépsárkány, Z14XEP. A fékpedál kapcsolóm 4 érintkezős, de kuplungkapcsolóm nincs, és csatlakozót se láttam ami oda tartana. Akkor halott ügy?

Link to comment
Megosztás:

ez azért hülyeség, mert előtte kifigyelik az autót, brahiból csak az amatőr suhancok lopnak

aki ebből él, az nem akar kozkáztatni, hanem biztosra megy

persze ha tényleg járóképtelen...

egyébként akksikkal mennek lopni (állítólag), felkészülve minden eshetőségre, valamint arra, hogy általában a benzinpumpa vezetékét csapolja meg a júzer, erre jó a kis zselés akksi két krokodillal...ágyőőő

Van egy elméleti kérdésem. Tegyük fel, hogy van egy spanom egy Opel márkaszervízben. A központi adatbázisból megszerezhetőek az ellopásához szükséges adatok? A rendőrök is ezt firtatták, hogy hova viszem szervízbe, meg mikor volt olyan hogy kiadtam a kezemből a kulcsot....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.