Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Üdv, nektek mennek az értesítők emailben az új hozzászólásokról? mert nekem ma egy sem érkezett.. pedig...

Ja, UHUHU, kösz a kutyacsontot, kicseréltem... már nem kopog a verda :lol:

Érdekes hogy a régin 17-essel kellett ellentartanom az újon meg már 19-es kulccsal, node változnak a dolgok időnként :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hivatalosan igen, de sztem ha gyári alkatrészeket használsz, sosem jönnek rá hogy magad csináltad a cseréket. Ez persze csak tipp, nekem még soha nem volt garanciás autóm... :lol:

A szervízfüzetbe ki pecsétel be, meg a nagy adatbázisba kiviszi fel, hogy voltál kötelező szervizen? Szerintem ilyet csak opel partner tud.

Link to comment
Megosztás:

A szervízfüzetbe ki pecsétel be, meg a nagy adatbázisba kiviszi fel, hogy voltál kötelező szervizen? Szerintem ilyet csak opel partner tud.

Ez igaz, de lehet, hogy ő arra gondolt, hogy egyébként szervízintervallumon belül magadnak önszorgalomból cserelsz valamit, ami gyári akkor azt senki sem veszi észre.

Bár az eredeti kérdés valóban a garanciális szervízhez kötődött, így ebben a helyzetben neked van igazad.

Azt mindenképp ott kell, hogy a gari ne vesszen el.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy korábbi szombat este meglepő élményben volt részem. 3 személyel békésen autózva egy kis mellékúton, lassú tempóban 15- 20 méterre előttem egy legalább 150 kg, 1 méteres aggancsokkal rendelkező szarvasbika ugrott át az úton a kocsi előtt. Az egészből annyit láttam, hogy valami az út melleti kukoricásból kiugrik, az út közepére érkezik, patáival koppant, majd egy újabb ugrással az út másik oldalán lévő földön szalad tovább.

Lélekjelenlét, műszaki állapot, és minden egyéb dolog közjátékával megálltam, baj nem történt. A 2 utasom vérnyomása eme néhány pillanatban 200 fölé emelkedett.

Tegnap ellibbentem az autósboltba és vettem vadriasztót. 550 ft fizettem érte. Duplasípos TYPER cucc..

Kérdésem az lenne, hogy akinek van, az autó elején hol tudta megfelelően rögzíteni?

Több helyre is próbálgattam, de várom a véleményeteket ki hova tette fel, ki milyen helyen rögzítette....

THX

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy korábbi szombat este meglepő élményben volt részem. 3 személyel békésen autózva egy kis mellékúton, lassú tempóban 15- 20 méterre előttem egy legalább 150 kg, 1 méteres aggancsokkal rendelkező szarvasbika ugrott át az úton a kocsi előtt. Az egészből annyit láttam, hogy valami az út melleti kukoricásból kiugrik, az út közepére érkezik, patáival koppant, majd egy újabb ugrással az út másik oldalán lévő földön szalad tovább.

Lélekjelenlét, műszaki állapot, és minden egyéb dolog közjátékával megálltam, baj nem történt. A 2 utasom vérnyomása eme néhány pillanatban 200 fölé emelkedett.

Tegnap ellibbentem az autósboltba és vettem vadriasztót. 550 ft fizettem érte. Duplasípos TYPER cucc..

Kérdésem az lenne, hogy akinek van, az autó elején hol tudta megfelelően rögzíteni?

Több helyre is próbálgattam, de várom a véleményeteket ki hova tette fel, ki milyen helyen rögzítette....

THX

Nekem van ilyen. A rendszámtábla alatt a fekete hűtőrácsok között a lökhárítónak van egy vízszintes színre fújt része, na én arra raktam fel, a ködlámpákhoz lehető legközelebb.

Egyébként én is jártam így, akkor már fent volt a vadriaszó... Annyi volt a különbség, hogy az állat rám nézett, (kinyújtotta a nyelvét) és csak utána ugrott tovább. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem van ilyen. A rendszámtábla alatt a fekete hűtőrácsok között a lökhárítónak van egy vízszintes színre fújt része, na én arra raktam fel, a ködlámpákhoz lehető legközelebb.

Egyébként én is jártam így, akkor már fent volt a vadriaszó... Annyi volt a különbség, hogy az állat rám nézett, (kinyújtotta a nyelvét) és csak utána ugrott tovább. :lol:

Szóval van értelme ennek? Hatásos, vagy csak placebó a nyugodtság érdekében? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szóval van értelme ennek? Hatásos, vagy csak placebó a nyugodtság érdekében? :lol:

Hát a fene sem tudja. Én úgy vagyok vele, ártani nem árt. Azt úgysem tudod meg, hogy pl egy nyúl pont azért nem ugrik ki eléd, mert meghallotta.

A szarvas az más tészta, ha az elindul max a betonfal állítja meg, az is csak akkor ha elég magas és nem tudja átugrani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok és gondoltam beköszönök, ha már regisztráltam.

Mivel nem nagyon konyítok a kocsikhoz, lehet, hogy lesz egy-két balga kérdésem, de kéretik nem macerálni engem... :lol:

Rengeteg téma van, rengeteg hozzászólással. Nehéz lesz átolvasni mindet, ezért bocsi, ha némelyik kérdésre már volt válasz valahol.

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok és gondoltam beköszönök, ha már regisztráltam.

Mivel nem nagyon konyítok a kocsikhoz, lehet, hogy lesz egy-két balga kérdésem, de kéretik nem macerálni engem... :lol:

Rengeteg téma van, rengeteg hozzászólással. Nehéz lesz átolvasni mindet, ezért bocsi, ha némelyik kérdésre már volt válasz valahol.

G.

Cs!

Üdv a fórumon és ne gondold, hogy más nem így kezdte.

Ami pedig a Balga kérdéseket illeti, nem mindenki szakember. Akkor nem is kéne fórum.

Mindig van 1-2 területen 1-2 szaki, de a legtöbbünk csak szorgos tanuló.

Szóval kérdezz bátran..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok és gondoltam beköszönök, ha már regisztráltam.

Mivel nem nagyon konyítok a kocsikhoz, lehet, hogy lesz egy-két balga kérdésem, de kéretik nem macerálni engem... :lol:

Rengeteg téma van, rengeteg hozzászólással. Nehéz lesz átolvasni mindet, ezért bocsi, ha némelyik kérdésre már volt válasz valahol.

G.

Szia!

Üdv körünkben!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is beköszönök mint új tag,üdvözlök is mindenkit!Habár már 3 hete csak ezt a fórumot olvasgatom,A-Z-ig,mert most vettük át az új autót,és úgy látom itt csak tanulhat az ember! :lol:

Mindjárt volna is egy kérdésem,a "vas" amit vettünk egy Astra G Classic II. Caravan,és a neten rendeltem hozzá első és hátsó sárfogógumikat (elég latyakos helyen van a garázs). Mennyire komplikált feltenni ezeket a gumikat a helyükre? Kell hozzá valami különleges szakértelem?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Isten Astra hozott köztünk! signwelcomespin.gif

Nekem ugyan sosem volt, de többek szerint szerint könnyű elhagyni és idétlenül is néz ki. Egy bővizes mosás többet használ. Ha nem volt törve, ill. szakszerűen volt javítva, rendszeresen ellenőrizve, akkor nem kell rozsdásodástól tartanod.

Link to comment
Megosztás:

Isten Astra hozott köztünk! signwelcomespin.gif

Nekem ugyan sosem volt, de többek szerint szerint könnyű elhagyni és idétlenül is néz ki. Egy bővizes mosás többet használ. Ha nem volt törve, ill. szakszerűen volt javítva, rendszeresen ellenőrizve, akkor nem kell rozsdásodástól tartanod.

Köszi a választ,ez egy zsír új autó,és mikor elhoztuk pont egy esős idő volt,és mire beálltam a garázsba,és másnap kihoztam,teljesen összeverte az autó oldalát a "sáros ganyé",ezért gondoltam hogy kéne tegyek rá valamit,mert mire azt az utcát leaszfaltozzák ahol a garázs van,addigra lehet hogy már autóm se lesz! :lol: De azért köszi!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ,ez egy zsír új autó,és mikor elhoztuk pont egy esős idő volt,és mire beálltam a garázsba,és másnap kihoztam,teljesen összeverte az autó oldalát a "sáros ganyé",ezért gondoltam hogy kéne tegyek rá valamit,mert mire azt az utcát leaszfaltozzák ahol a garázs van,addigra lehet hogy már autóm se lesz! :lol: De azért köszi!

Szia!

Én "F"-re szereltem anno sk. Ha van némi kézügyességed és türelmed, akkor magad is fel tudod szerelni.

Ja, és szerintem nem néz ki bénán, de hát kinek a pap, kinek a ... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is beköszönök mint új tag,üdvözlök is mindenkit!Habár már 3 hete csak ezt a fórumot olvasgatom,A-Z-ig,mert most vettük át az új autót,és úgy látom itt csak tanulhat az ember! :lol:

Mindjárt volna is egy kérdésem,a "vas" amit vettünk egy Astra G Classic II. Caravan,és a neten rendeltem hozzá első és hátsó sárfogógumikat (elég latyakos helyen van a garázs). Mennyire komplikált feltenni ezeket a gumikat a helyükre? Kell hozzá valami különleges szakértelem?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Légy üdvözölve...

Link to comment
Megosztás:

Estét mkinek!

Tudtok segíteni? Haverom G Astra Caravánjából "furcs" zakatolás szerű hangot hallni (nagyon halkan)

Esetleg mi lehet az oka!

üdv

No azért ez kissé kévés adat ahhoz, hogy választ adjanak még az okosabbak is..

Motortípus kell mindenképp és pontosabb leírás a hangról illetve arról, hogy milyen körülmények közt jeletkezik, honnan jön stb

Link to comment
Megosztás:

No azért ez kissé kévés adat ahhoz, hogy választ adjanak még az okosabbak is..

Motortípus kell mindenképp és pontosabb leírás a hangról illetve arról, hogy milyen körülmények közt jeletkezik, honnan jön stb

Motortérből alapjáraton (az alapjárat szép és normális) sajna nem tudom a motor számát mivel nem az én gépem, de mi "vezérműszíjjra gyanakodunk"

egy csendes "háttérzaj" olyan mintha egy vonat zakatolna lassan de tényleg nagyon halk!

üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ,ez egy zsír új autó,és mikor elhoztuk pont egy esős idő volt,és mire beálltam a garázsba,és másnap kihoztam,teljesen összeverte az autó oldalát a "sáros ganyé",ezért gondoltam hogy kéne tegyek rá valamit,mert mire azt az utcát leaszfaltozzák ahol a garázs van,addigra lehet hogy már autóm se lesz! :lol: De azért köszi!

Hali!

üdv a fórumon!

Egy előző írásomban említettem már, hogy nekem a gyári sárfogó lekoptatta a fényezést az alapozóig..

s most tél előtt festethetem a kocsit az első sárvádőknél a rozsda és a hátsó lökhárítónál csak esztétikai okból.

Tavaly vettem használtan az autót, télen fenthagytam, gondolván milyen jó lesz ha nem dobja fel a latyakot meg a sarat az oldalára..

Na, az olvadék belefagyott és a dögnehéz sárvédő csak úgy feszült.. majd meg is adta magát..mert elért a kerékig a fagyott motyó..nem is volt egyszerű kibányászni belőle a mocskot se..

Hozzáteszem, a legjobban a fényezés tönkretétele idegesít.

Szóval én inkább minden este öntök rá egy vödör vizet, ha koszos lesz, mintsem mégegyszer felrakjam rá...

Felszerelni nem nehéz, bár nekem plusz csavarokkal volt odafogatva, gondolom hogy bírja a téli plusz súlyt..

Üdv.

Lecso

Link to comment
Megosztás:

Hali!

üdv a fórumon!

Egy előző írásomban említettem már, hogy nekem a gyári sárfogó lekoptatta a fényezést az alapozóig..

s most tél előtt festethetem a kocsit az első sárvádőknél a rozsda és a hátsó lökhárítónál csak esztétikai okból.

Tavaly vettem használtan az autót, télen fenthagytam, gondolván milyen jó lesz ha nem dobja fel a latyakot meg a sarat az oldalára..

Na, az olvadék belefagyott és a dögnehéz sárvédő csak úgy feszült.. majd meg is adta magát..mert elért a kerékig a fagyott motyó..nem is volt egyszerű kibányászni belőle a mocskot se..

Hozzáteszem, a legjobban a fényezés tönkretétele idegesít.

Szóval én inkább minden este öntök rá egy vödör vizet, ha koszos lesz, mintsem mégegyszer felrakjam rá...

Felszerelni nem nehéz, bár nekem plusz csavarokkal volt odafogatva, gondolom hogy bírja a téli plusz súlyt..

Üdv.

Lecso

Köszi mindenkinek a válaszokat,hát akkor úgy érzem marad minden eredetibe,összegányolni tényleg nem akarom az autót,főleg ha még a fényezést is piszkálja,majd többször lesz mosás rajta,ha a szükség úgy kívánja....

Link to comment
Megosztás:

Motortérből alapjáraton (az alapjárat szép és normális) sajna nem tudom a motor számát mivel nem az én gépem, de mi "vezérműszíjjra gyanakodunk"

egy csendes "háttérzaj" olyan mintha egy vonat zakatolna lassan de tényleg nagyon halk!

üdv

Sajnos a vezérműszíj nem jelzi hanghatással cseréjének szükségességét (legalábbis nem a mezei userner). Működése és elhasználódása is csendes.

A hang csak hideg vagy üzem meleg motorból is jön?

Link to comment
Megosztás:

...Tavaly vettem használtan az autót, télen fenthagytam, gondolván milyen jó lesz ha nem dobja fel a latyakot meg a sarat az oldalára..

Na, az olvadék belefagyott és a dögnehéz sárvédő csak úgy feszült.. majd meg is adta magát..mert elért a kerékig a fagyott motyó..nem is volt egyszerű kibányászni belőle a mocskot se..

Hozzáteszem, a legjobban a fényezés tönkretétele idegesít.

Szóval én inkább minden este öntök rá egy vödör vizet, ha koszos lesz, mintsem mégegyszer felrakjam rá...

A gyári hátsó sárvédővel nekem is rossz tapasztalataim vannak. Az első komolyabb havazáskor jól megrakódott szutyokkal, majd este belefagyott. Reggel beült a család, és az első huppanónál, a csontmerevre fagyott cucc egyszerre törte szét mindkét oldalon a sárfogót... Egyébként az a legnagyobb baja (a gyárinak), hogy nagyon rideg műanyagból van és öblös kiképzésű, így állandóan figyelni kéne rá, hogy ne teljen meg. Ráadásul szerintem elég bénán is néz ki.

Esetleg nem gyáriban létezhet olyan, ami puhább, és nem szedi magába a latyakot, ilyennel lehetne esetleg próbálkozni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

udv a forumon

Kezdo G Astraskent a kovetkezovel fordulok hozzatok. Lenne egy kis problema a belso levego keringtetes elektro motorjaval. a kesztyutarto mogott egy folyamatosan kotyogo hang jott, kibontas utan az elektro motor folyamatosan jart, es mozgatta a legterelo lapkat, ezzel allandoan valtoztatva a kulso belso keringtetest. Most megyek a szerelohoz meg nem talalt megoldast a a hiba kijavitasara, egyenlore kulso keringtetesen hagyva az egeszet.

valami otlet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.