Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Még mindig párásodási gondjaim vannak az Opel Astra G-nél!Ezelőtt F-Astrám volt,semmi ilyen gondom nem volt,most ettől kicsit elmegy a kedvem a G-től!Szóval még egy dolog nem teljesen tiszta: Van a belső keringetés funkció,azt kérdezném,hogy a belső keringetést bekapcsolva emeli el a kupolát a ventillátorról és kikapcsolt állapotban kell zárva lenni a kupolának,vagy hogy is van ez?

Ha valaki tudja kérem ossza meg velem!

Thx.: bátyus

a G astra alapvetően nem párásodik, annak valami oka van!Nekem is F astra volt előtte és semmi bajom nem volt vele, amíg ki nem cserélték a szélvédőt. Utána sz@arul rakták vissza a szigetelést és onnantól párásodott mint az állat. A G most tökéletes, tehát nem hiszem hogy típusfüggő lenne....

Ötlet:

1. cserélj pollenszűrőt

2.volt- e cserélve a szélvédőd valamikor?

A belső levegőkeringetés ha megy, akkor a kupola zárva van, ha nem megy, akkor van nyitva.

Hiába van bekapcsolva, ha ablakra állítod, akkor addig automatikusan kikapcsolja.

Link to comment
Megosztás:

Nem azt kérdezte itt mindenkitől a cartárs, hogy ki mit használ böngészni, hanem hogy miért nem megy.

IE8ban: Eszközök->Internet beállítások->Kapcsolatok->Helyi hálózati beállítások->A beállítások automatikus észlelése legyen csak bepipálva.

Érdemes még megnézni a telefonos és magánhálózati beállításokat és kitörölni a dolgokat.

Insignia jobban tetszett a Astra J A oszlop bugja miatt. Nagyon érdekesnek tartom még azt is hogy egyetlen szaklapban sem említették meg, hogy ez így nem jó.

Szerintem korlátozza a kilátást. Az más kérdés, hogy kívülről jó a design, de belülről nem praktikus, hanem zavaró.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Párásodási gondjaim nekem is vannak.A pollenszűrőt kicseréltem, a szélvédő nem volt cserélve.A két hátsó ajtó és a hátsó szélvédő gyakorlatilag teljesen lepárásodik,elől kettes ventilátornál úgy ahogy leszárad de a sarkokban így is megmarad.Úgy tűnik hogy a külső szellőztetés nem működik,pedig hallani a ventilátor hangján hogy a váltó kapcsoló működik.Köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Párásodási gondjaim nekem is vannak.A pollenszűrőt kicseréltem, a szélvédő nem volt cserélve.A két hátsó ajtó és a hátsó szélvédő gyakorlatilag teljesen lepárásodik,elől kettes ventilátornál úgy ahogy leszárad de a sarkokban így is megmarad.Úgy tűnik hogy a külső szellőztetés nem működik,pedig hallani a ventilátor hangján hogy a váltó kapcsoló működik.Köszi a választ.

Ez nem hiba, hanem tulajdonság! :lol:

Az enyém is ugyanilyen, főleg, ha sokat járatják a szájukat a hátul utazók, vagy vizes ruhában szállnak be az autóba!

( esős, havas időben ez nem is furcsa )

Valahol az itt felszabadult párának ki kell csapódnia nem?

Nekem eszembe sem jutna szétcincálni a fűtés/szellőzést, mert ott minden OK.

Link to comment
Megosztás:

Insignia jobban tetszett a Astra J A oszlop bugja miatt. Nagyon érdekesnek tartom még azt is hogy egyetlen szaklapban sem említették meg, hogy ez így nem jó.

Szerintem korlátozza a kilátást. Az más kérdés, hogy kívülről jó a design, de belülről nem praktikus, hanem zavaró.

Engem mondjuk nem zavarna, ha az enyém lenne a kocsi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Párásodási gondjaim nekem is vannak.A pollenszűrőt kicseréltem, a szélvédő nem volt cserélve.A két hátsó ajtó és a hátsó szélvédő gyakorlatilag teljesen lepárásodik,elől kettes ventilátornál úgy ahogy leszárad de a sarkokban így is megmarad.Úgy tűnik hogy a külső szellőztetés nem működik,pedig hallani a ventilátor hangján hogy a váltó kapcsoló működik.Köszi a választ.

-szellőztetés

-cirkuláltasd a levegőt, középre (fejtér) felfelé és lábtérre állásra tedd a kapcsolót

- a hátsó szélvédő és néha a hátsó oldalsó nekem is be szokott párásodni, pláne ha többen ülünk az autóban, de az megint csak normálisnak mondható szerintem...

-ha az első oldalsók és a szélvédő párásodik még mindig segíthet a klíma és ha azzal is gáz, na akkor kell csak a hibát keresni, boncolgatni...

szerk:

opelaner már megírta frankót közben :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Párásodási gondjaim nekem is vannak.A pollenszűrőt kicseréltem, a szélvédő nem volt cserélve.A két hátsó ajtó és a hátsó szélvédő gyakorlatilag teljesen lepárásodik,elől kettes ventilátornál úgy ahogy leszárad de a sarkokban így is megmarad.Úgy tűnik hogy a külső szellőztetés nem működik,pedig hallani a ventilátor hangján hogy a váltó kapcsoló működik.Köszi a választ.

:lol: Elsőnek párosodás gondjaimat olvastam :lol: pedig nem vagyok olyan :(

Link to comment
Megosztás:

Ja,ez a szuperfegyver.

Én is ránézek már a pollenszűrőre ,ha így javul az idő.

Tegnap kocsikáztunk ,olyan szépen sütött a nap.A motorosok is előbújtak ,téli álmukból.

Olyan meleg lett a kocsiban a napsütés hatására,hogy már azon gondolkodtam,bekapcsolom tényleg a klímát.

Mondjuk néha így is beindítottam,hogy mozogjon benne a gáz.

Vettem STP szeleptisztítót is neki,majd telitankkor beleöntöm.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Erdekes dologgal allok szemben. Van a csaladban 2 twinport astra. total egyforma a ket gep, meg az evjarat is.

Ellenben az egyik joval haraposabbnak tunik. Jobban huz a gep. Ebben van 80000 km a masikban 50000.

Lehetseges hogy az AGR le van zarva es ezert "megy" jobban a gep? Ilyen kulonbseg adodhat bejaratasi kulonbsegbol, vagy barmi masbol.

Mindket gep hasznaltan kerult a csaladba ugyhogy az eloeletuk ilyen szinten nem ismert.

Hogy lehet megnezni hogy az AGR le van zarva?

Koszi elore a valaszokat!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Erdekes dologgal allok szemben. Van a csaladban 2 twinport astra. total egyforma a ket gep, meg az evjarat is.

Ellenben az egyik joval haraposabbnak tunik. Jobban huz a gep. Ebben van 80000 km a masikban 50000.

Lehetseges hogy az AGR le van zarva es ezert "megy" jobban a gep? Ilyen kulonbseg adodhat bejaratasi kulonbsegbol, vagy barmi masbol.

Mindket gep hasznaltan kerult a csaladba ugyhogy az eloeletuk ilyen szinten nem ismert.

Hogy lehet megnezni hogy az AGR le van zarva?

Koszi elore a valaszokat!

Innét ugyan nem látszik! :lol: Motorház tetejének felnyitásával próbálkoztál már? :lol: :(

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Erdekes dologgal allok szemben. Van a csaladban 2 twinport astra. total egyforma a ket gep, meg az evjarat is.

Ellenben az egyik joval haraposabbnak tunik. Jobban huz a gep. Ebben van 80000 km a masikban 50000.

Lehetseges hogy az AGR le van zarva es ezert "megy" jobban a gep? Ilyen kulonbseg adodhat bejaratasi kulonbsegbol, vagy barmi masbol.

Mindket gep hasznaltan kerult a csaladba ugyhogy az eloeletuk ilyen szinten nem ismert.

Hogy lehet megnezni hogy az AGR le van zarva?

Koszi elore a valaszokat!

Egyszer én is voltam hasonló helyzetben. Úgy tünt mint ha a céges Skoda Fabia 1.4 MPI sokkal jobban menne mint az én G astrám. De aztán rájöttem miért van ez így.

A sajátomat én tankolom... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig maradva az egyik örökzöld témánál,a párásodásnál,segítséget kérnék,hogyan kell kiszerelni a szellőző ventillátort,ugyanis a "kupola"nyitó motor,vagyis a belső keringetés motorja beszorult és úgy látom ahhoz nem igazán lehet hozzáférni,csak az egész egység kiszerelésével!Ha valaki elkövetett már ilyet esetleg,és megosztaná velem tanácsát,azt megköszönném!

üdv.: bátyus

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig maradva az egyik örökzöld témánál,a párásodásnál,segítséget kérnék,hogyan kell kiszerelni a szellőző ventillátort,ugyanis a "kupola"nyitó motor,vagyis a belső keringetés motorja beszorult és úgy látom ahhoz nem igazán lehet hozzáférni,csak az egész egység kiszerelésével!Ha valaki elkövetett már ilyet esetleg,és megosztaná velem tanácsát,azt megköszönném!

üdv.: bátyus

Biztos hogy beszorult?

Nem tört el a lapát tengelye?

Talán úgy a legegyszerűbb megnézni:

ablaktörlő karokat levesz.

műanyag burkolat ,takarót levesz (óvatosan mert elég rövid az ablakmosó cső )

anyós üléssel szembe (motortérbe a műanyag burkolat alatt ) találsz rácsos műanyagot

onnan már látod a lapátot.

szükséges szerszám

13as dugókulcs,és torx készlet.

Link to comment
Megosztás:

Biztos hogy beszorult?

Nem tört el a lapát tengelye?

Talán úgy a legegyszerűbb megnézni:

ablaktörlő karokat levesz.

műanyag burkolat ,takarót levesz (óvatosan mert elég rövid az ablakmosó cső )

anyós üléssel szembe (motortérbe a műanyag burkolat alatt ) találsz rácsos műanyagot

onnan már látod a lapátot.

szükséges szerszám

13as dugókulcs,és torx készlet.

Köszi!

Nem törés van,úgyhogy holnap próbálkozom vele,bár lehet a belső keringetést nem olyan sűrűn használom,úgyhogy kiakasztom a kart,aztán a kupolát meg lecsukom!

De mégegyszer köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Nem törés van,úgyhogy holnap próbálkozom vele,bár lehet a belső keringetést nem olyan sűrűn használom,úgyhogy kiakasztom a kart,aztán a kupolát meg lecsukom!

De mégegyszer köszi a választ!

neked nem motoros a lapát?

Mert viszont azt belülről tudod kézél állítani.

kesztyűtartó ki

és akkor fogod látni a házat

kell hozzá:torx készlet és 5,5 kulcs lehetőség szerint pici racsni vagy dugó

és türelem.

az állítómotort le kell szedni hozzá hogy eltud fordítani.

Link to comment
Megosztás:

neked nem motoros a lapát?

Mert viszont azt belülről tudod kézél állítani.

kesztyűtartó ki

és akkor fogod látni a házat

kell hozzá:torx készlet és 5,5 kulcs lehetőség szerint pici racsni vagy dugó

és türelem.

Motoros,de nem tudom,hogyan kell kiszerelni,mert az oldalán van ez a kismotor,de nem lehet hozzáférni,tehát az egész szellőzőmocit kéne kikapni,csak ez okoz gondot!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.