Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Szia, fizetős övezet, de magad is meg tudod nézni az utcaképet itt, vagy a parkolási övezeteket is.

A zónák a valóságban nem egészen így néznek ki amúgy...

Én pl a mamámhoz járok be a Népszínház utcába a Blahához, ott abban a néhány mellékutcában pl még mindig nincsen zóna, nem kell fizetni... :D persze egyszer biztos elérnek mindenhova

Link to comment
Megosztás:

Az a kérdésem hogy bácsikám autója 1.4-es Toyita corrola 71KW az azt jelenti hogy ő már a magasabb kategoriába esik a kötelező biztositásnál az szerintem igy lesz és mennyi körűbellűl az árkűlöbözet egy 1.4 és egy 1.6-os biztositása esetén? :D

Néhány kalkulátor, ahol utána számolhatsz!

A piros hullámok még mindig nem sordíszek, hanem alapvető helyesírási hibák! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Meg cserébe nagymennyiségű szénmonoxid és szénhidrogénkibocsájtást...

Persze. + a műszakin úgysem menne át. Vagy túl naív vagyok? (Magyarisztánban talán még katalizátor nélkül is átrugdoshatók a katalizátoros autók)

Asszem mától él az új szmogrendelet (matrica színe alapján), amit magamban már üdvözöltem. Persze más a jó kis szigorú, megfelelő, EU-s törvény és más a betartatása... de mindenképpen haladás.

Úgy hallottam, azok az autók közlekedhetnek szmogriadó esetén, amelyeknél a forgalmiban a környezetvédelmi osztályba sorolásnál 6-os, van annál nagyobb szám szerepel. Nekem az Y17DT-nél ez 7-es, úgyhogy OK vagyok.

De látok az utakon olyan dízeleket, amik után a gyorsításuknál konkrétan nem lehet látni az utat a füsttől + olyan benzineseket is, amik füstölnek (gondolom ég el az olajuk)

Ezek vajon hogy mentek át a környezetvédelmin?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Járt már úgy valaki,hogy az 5 ajtós változatnál a hátsó ablakmosó a tetőkárpitot áztatja???Régebben kifogástalanul működött,tegnap viszont már nem.A vizet nyomja,csak nem az ablakra,hanem a tető és a kárpit közé.Lecsúszhatott a cső?!Hogy lehetne hozzáférni,csak kárpitbontással???Van valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új vagyok itt, és a segítségetekre lenne szükségem. Két problémám van:

1. Felvillant és kis ideig világított a sárga motor ikon a műszerfalon, de újraindítás után nem jelentkezett újra. Próbáltam kivillogtatni a hibakódot a fék+gáz+gyújtás kombinációval, de nem jelez semmit. Úgy tudom, hogy elektromos gázpedálú az autóm (G Astra 1,4 /16V , 2001, Motor kód: X14XE20P.. .. .). Szerintetek akkor most, hogy van ez?

2. Takarításkor leesett az illatosító a középkonzol középső szellőzőjéről, visszatettem, de szivárgott belőle (akkor nem vettem észre) és reggelre lemarta a rádió körüli részről több helyen is a gyári fekete festéket. Tudtok valamilyen egyszerű, és olcsó megoldást a javításra?

72250-20100807-baJqmo.jpg72247-20100807-4Zt6EP.jpg

Előre is köszi a segítséget.

Lajos

Link to comment
Megosztás:

1. Felvillant és kis ideig világított a sárga motor ikon a műszerfalon, de újraindítás után nem jelentkezett újra. Próbáltam kivillogtatni a hibakódot a fék+gáz+gyújtás kombinációval, de nem jelez semmit. Úgy tudom, hogy elektromos gázpedálú az autóm (G Astra 1,4 /16V , 2001, Motor kód: X14XE20P.. .. .). Szerintetek akkor most, hogy van ez?

A Z-s motorok az elektromos gázpedálosok. Neked ez kell: http://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/sho...ing-fault-codes

Viszont ha nem világít újra, akkor valószínűleg semmi gondja, én egyelőre nem foglalkoznék vele.

Link to comment
Megosztás:

2. Takarításkor leesett az illatosító a középkonzol középső szellőzőjéről, visszatettem, de szivárgott belőle (akkor nem vettem észre) és reggelre lemarta a rádió körüli részről több helyen is a gyári fekete festéket. Tudtok valamilyen egyszerű, és olcsó megoldást a javításra?

http://pics.coldline.hu/pics/72250-20100807-baJqmo.jpg http://pics.coldline.hu/pics/72247-20100807-4Zt6EP.jpg

Előre is köszi a segítséget.

Lajos

Én nem bíbelődnék a javítással!

Ennél olcsóbb csak kijelző nélkül lehetne. Ám így van egy tartalék/piacképes kijelződ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Járt már úgy valaki,hogy az 5 ajtós változatnál a hátsó ablakmosó a tetőkárpitot áztatja???Régebben kifogástalanul működött,tegnap viszont már nem.A vizet nyomja,csak nem az ablakra,hanem a tető és a kárpit közé.Lecsúszhatott a cső?!Hogy lehetne hozzáférni,csak kárpitbontással???Van valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban???

Ha elég vékony a kezed akkor befér a kárpit és a tető közé.

Az enyém befért,pedig akkor mint egy szívlapát :D

csak óvatosan nehogy megtörjön.

Link to comment
Megosztás:

2. Takarításkor leesett az illatosító a középkonzol középső szellőzőjéről, visszatettem, de szivárgott belőle (akkor nem vettem észre) és reggelre lemarta a rádió körüli részről több helyen is a gyári fekete festéket. Tudtok valamilyen egyszerű, és olcsó megoldást a javításra?

Előre is köszi a segítséget.

Lajos

nekem is folyt már ki így, én csak simán műszerfalápolóval letakarítottam oszt annyi, semmi nem látszik

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémával találkoztam pénteken, amire nem tudok magyarázatot. Munkából hazamenet kapcsolom a klímát (mechanikus), semmi. Kapcsolom ki-be többször, semmi reakció. Aztán a középkonzolon nyomogatom a másik két gombot (belső ker., h. ablak fűtés), semmi. A szellőztető ventillátor működött. Idegesített a dolog, meg persze lefőttem teljesen a melegben, ezért megálltam a márkaszerviz előtt, megkérdezni mi lehet ez? Az autó leállítása után kíváncsiságból ismét ráadtam a gyújtást és lássatok csodát: minden működik!!!

Gyorsan indítottam és hazahúztam. Azóta működik :D

Járt már így valaki?

Link to comment
Megosztás:

Eszembe jutott valami, már rég akartam kérdezni.

A hátsó üléseknél a középső biztonsági övet nem tudom kihúzni, akármilyen finoman próbálom. Az autó még csak 3 éves!

Igaz már tavaly sem tudtam, de akkor csak a két saját gyerekemet fuvaroztam. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.