Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nem volt elég bika az a kábel. <_<

Lehet, hogy nem ártott volna szólni a zsaruknak, hogy nézzenek el arra. Lehet, hogy szemétnek tűnök, de mi van ha délután is így vezet és neked megy szemből...? Felelőtlen állat az ilyen.

Egyébként érdemes venni vontató kábelt, sokszor segíthet. Én 2600-ért vettem 5 tonnásat. Nem nagy összeg, de jól jöhet.

G.

Nem a csákó vezetett, csak megpróbált a csaj helyett kiállni az árokból, de neki sem sikerült... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy nem csak nálunk késlelteti az indulást a reggeli anyagcsere <_<

ez megint jó volt egynek:

ma reggel megyek a melóba 4.50- 5óra kb.

Már több mint félúton járok az Újszász utca .(sietek mert a reggeli kaki elhúzódott. kb70-80)

Integet egy csaj,majd meglátom mellette az vízelvezető árokba ami 1.5 mély egy mercit.

Megállok.

- Kitudsz minket húzni?

- Ki.Van köteletek mert nekem nincs.

- Nekünk se.De van bika kábel.

- Áááá az gyenge.

ekkor kiszáll, a srác a kocsiból,oda jön hozzám,én majdnem dobtam egy hátast olyan pia szaga volt.Azt mondja:

-Próbáljuk meg a bika kábellal.

-gyenge az

-Próbáljuk meg

-ám legyen

a srác fogta a csipeszt a kábelen és rá csíptette a vonószemére.

megint megkészültem.

fogtam és egy laza mozdulattal lehúztam.Majd ráhurkoltam ,meg az enyém vonó horgára.

azt se vettem észre ,hogy mikor szakadt el ,mert csak gurultam a lejtőn lefele.

Kiszálltam,mondtam hogy helló mennem kell a bányába.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van valakinek tapasztalata sebességmérős radar blokkoló cuccal? Esetleg használ ilyet valaki, vagy tud ajánlani egy irányvonalat merre lehetne elindulni?

Még mielőtt bárki is elkezdené, hogy nem száguldozni kell meg stb. Betartom a sebességhatárokat, csak nagymértékben elegem van abból, hogy a közúton ahol mehetnék 90-el is 60-as nyalókák vannak kint. Meg a kint felejtett 20-as 30-as tábláknál folyamat lassítson az ember, mikor már semmi sincs ott ami indokolná a sebesség csökkentését.

Egyéb irányból meg ha a radarosok elbújnak, elbújhatnak lesből támadhatnak nem tudod megvédeni magam. No nem azért mert nem vagyok nagy darab, vagy ilyenek de nekem ott a rendszámom. Amit ha leveszek büntetnek, ha bekenem büntetnek, ha meghajtom ( motoron) büntetnek. Kicsit vissza kéne vágni nem? <_< Ha már a törvény is engedi.....

Szia!

Nekem Kiyo laser Pro-m van 2 éve. Elől 2, hátul 1 fejjel.

Ez árban elég jó. Kb 15-18 x mértek volna már be ,de nem sikerült nekik:-) Száguldozni nem szoktam. Lakott területen kívül 100-110.

110-nél bejelez, nyomok neki egy kis féket 90 ig, blokkoló kikapcs.

Elég érzékeny szerkezet. Ment előttem egy astra g caravan kb 80-100 méterre, teljesen kitakarva a rendőrautót és bejelzett.

Illetve lakott területen kb 10 m-re mentem egy kamion mögött és a sávunkből szemből mértek, szintén jelzett. Kamion platója alatt jöhetett a jel? :-)

Szóval, ha nem száguldozol, ,mert azért ez sem tud csodákat azért, akkor bevállalható a szerkezet.

Sokan azt hiszik, hogy mennek 90 helyett 140-150-el és akkor védve vannak. Azt azért tudnod kell, hogy pár mp-re blokkol, szóval annyira, hogy lelassíts 100-110-ről a megengedett tempóra. Azért ennél nagyobb tempónál már kevés az idő lelassítani szerintem.

Szóval engem már sok csekktől megmentett:-)

Ha jól tudom, elég messziről már bemérnek a legújabb lézerek, viszont ne feledd, hogy fotót viszonylag közelről tudnak készíteni. 100 m körül, ha jól tudom.

Szóval egy egyenes szakaszon ,neked jelez, lassítasz a rendőr meg csak néz csúnyán mikor elmész mellette.

A múltkor Tszabögön jártam úgy, hogy szépen megyek a megengedett 50-el, egyszer csak riasztás. Nézek jobbra balra, sehol semmi, csak egy ezüst g astra fóliázott ablakokkal az út szélén. Ez meg csak folyamatosan riaszt. Odaérek az astra mellé, lassítok vagy 30-ra , bekukucskálok, hát a sötét fólia mögött kuksol a rendőr a trafi mögött:-) kb 4-5 méterről lehetett belátni az autóba.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk csináltam olyat is, hogy mentem egy céghez akik a városban a fő út mellett voltak. Én meg szépen leparkoltam az út szélén, ahol megengedett volt a parkolás. Kb 100-150 méterre meg állt egy autó, amiből mértek. Én egy kicsit szemét voltam, egy kicsit bekapcsolva hagytam a blokkolót :wacko: Kb 2-3 percre.

A rendőrök meg gyorsan elhúztak. Nem 100%, de lehet hogy zavartam a mérésüket ? <_<

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk csináltam olyat is, hogy mentem egy céghez akik a városban a fő út mellett voltak. Én meg szépen leparkoltam az út szélén, ahol megengedett volt a parkolás. Kb 100-150 méterre meg állt egy autó, amiből mértek. Én egy kicsit szemét voltam, egy kicsit bekapcsolva hagytam a blokkolót :wacko: Kb 2-3 percre.

A rendőrök meg gyorsan elhúztak. Nem 100%, de lehet hogy zavartam a mérésüket ? <_<

Ez esetleg engem is érdekelne, főleg a múltkori miatt (autópályán vasárnap "kinnfelejtett" tábla, munkások sehol, 60 helyett 84 = 30 rugó), én sem száguldozom ugye, de a múltkor is foschtam kicsit, mert a Dombóvár-Kaposvár-Pécs vonalon végig építkezés/30-as tábla/váltakozó irányú forgalom, a konvoj 45-tel repesztett és szerintem mértek... Nyomtam egy satut (persze előbb tükör), de ki tudja... Ez július 22-én volt, lehet, h megúsztam, bár még benne vagyunk a 60 napban, de sztem 1 hónapon belül azért küldik. Szóval érdekelne a tied típusa, meg hogy mennyi, meg beszerelés hogy, ha ilyen jó tapasztalataid vannak vele... Akár priviben is, ha nem akarsz reklámozni. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

...

Ha jól tudom, elég messziről már bemérnek a legújabb lézerek, viszont ne feledd, hogy fotót viszonylag közelről tudnak készíteni. 100 m körül, ha jól tudom.

Szóval egy egyenes szakaszon ,neked jelez, lassítasz a rendőr meg csak néz csúnyán mikor elmész mellette.

...

Ez a fotó téma engem is érdekelne. Valaki tudja pontosan és biztosan, hogy hány méterről készül a fotó? Újabban kétlencsés, periszkóp-szerű apparátokat látok, ezek fejlettebbek?

A másik a pontrendszer. Van-e még, és a fekete pontok mennyi idő után törlődnek? Vagy újabban már csak a pénzbeszedés megy (jellemzően "kintfelejtett" 30-as táblánál <_< )?

Nem vagyok én sem egy száguldozó alkat, de roppant bosszantó, hogy a rendőrök kipécézik a legbetarthatatlanabb helyeket, és onnan dörzsölik a tenyerüket... Az idén már volt egy 45 ezres ballépésem, meg nemrégiben két véleményes esetem, amiről egyelőre nincs értesítésem.

Nem tudom, lehet az idő megszépíti a múltat, de régebben nem ennyire nyilvánvaló pénzbeszedési céllal mértek. Azt mondom, a lakott terület, pláne iskola, óvoda környéke legyen szent, mérjenek, vegyék el a randalírozók kedvét, de országúton, a repcetábla közepén kirakott 60-as táblánál örömködni, hát... :( :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ez a fotó téma engem is érdekelne. Valaki tudja pontosan és biztosan, hogy hány méterről készül a fotó? Újabban kétlencsés, periszkóp-szerű apparátokat látok, ezek fejlettebbek?

A másik a pontrendszer. Van-e még, és a fekete pontok mennyi idő után törlődnek? Vagy újabban már csak a pénzbeszedés megy (jellemzően "kinnfelejtett" 30-as táblánál <_< )?

Nem csak gyorshajtás. Van olyan kocsi, ami ilyen helyen áll pl.

59869_1284778177810_1780803283_557971_5775144_n.jpg

/behajtani tilos kivéve bkv/

Link to comment
Megosztás:

http://www.traffipaxstop.hu/index.php/hasz...nformaciok.html

A sebesség megmérését a jelenleg használt lézerek egy része már 1800 méterről el tudja végezni, de nem törvényszerű, hogy a kezelő ilyen távolságra fog minden esetben célozni. A gyorshajtásról videó (vagy képsorozat) készül, melynek lényege, hogy a gyorshajtást rögzítsék, majd a folyamatos lekövetés után a rendszámot is. A lézer bár nagy távolságból tud mérni, a mérők általában csak 150-200m-en belül tudnak értékelhető felvételt készíteni rendszámtáblánkról, tehát itt válik csak láthatóvá, azonosíthatóvá a delikvens.

http://www.haszon.hu/auto/1351-meguszhatjuk-a-birsagot.html

Infravörös diódákkal nehéz blokkolni a túl közeli jeleket (csak 50-100 méternél távolabbról sikerül), tehát a gondosan időzített mérés vagy a kanyar után lapuló ?csapda? szinte kivédhetetlen. Viszont a lézer LED-es fej akár a sebességmérés pontjáig is zavarja a jelet (angolul ez a JTG ? jam to gun, blokkolás a [lézer]pisztolyig). Egyes országokban használnak olyan traffipax készülékeket, amelyek kijelzik, ha zavarják őket. Az infra LED-es blokkolókra többnyire ?jammed? hibakóddal reagál a rendőrségi műszer, míg a lézereseket általában nem leplezi le (de ez típusfüggő).

Egyre ritkábban vet be radaros sebességmérőt a magyar rendőrség, lézert viszont annál szívesebben. A FámaLézer III típus akár 1,8 kilométeres (!) távolságig tudja mérni a megcélzott jármű tempóját (ekkor még nem készül fotó). Tehát a rendőrnek van ideje megtalálni a legjobb visszaverő felületet a kocsin, illetve kicselezni az esetleges lézerblokkolót. (Ezt állítólag sportos kihívásnak tekintik.) A rendszámot pedig 120 méterről rögzíti az újabb készülék, míg a korábbi lézeres eszközök (Fáma I és II, VHT Muvitas) csak 80 méterről.

Sikeres blokkolás, illetve radardetektálás esetén körültekintően lassítsunk ? ne padlófékkel! Ha a lézerblokkolónak nincs olyan funkciója, amellyel magától leállna 4?8 másodperc múltán (vagy ezalatt 100 méternél közelebb érnénk a mérési ponthoz), akkor kézzel kapcsoljuk ki a blokkolót. Papírjaink és kötelező kellékeink (elsősegélydoboz, háromszög, mellény, izzókészlet) a legnagyobb rendben legyenek, mert a mérés túl sikeres kivédése miatt az ellenőrzés néha szőrszálhasogató. A fémgőzöléssel sötétített üveg visszaveri a lézer- és radarjelek egy részét, tehát lerontja a detektor képességeit.

Ja, a srác akitől vettem azt mondta, hogy felejtsem el a krómozott hűtőrácsot, krómozott rendszámkeretet illetve a króm tükörházat!!!

Nekem egyik sem volt az autón. Minden krómozott, illetve fémes felület segíti a trafi dolgát :wacko:

Sőt a belső tükör alatt logó cd lemez nemhogy védene, hanem még plusz visszaverő felület. Remélem senki sem használ ilyet :(

Illetve minél kisebb a lámpa mérete annál jobb! Esetleg króm angel eyes helyett fekete, sötétített fényszóró!

Le is fújtam az autó elejét PD-el, matt feketére. Tiszta lopakodó lett <_<

Link to comment
Megosztás:

Ez a fotó téma engem is érdekelne. Valaki tudja pontosan és biztosan, hogy hány méterről készül a fotó? Újabban kétlencsés, periszkóp-szerű apparátokat látok, ezek fejlettebbek?

A másik a pontrendszer. Van-e még, és a fekete pontok mennyi idő után törlődnek? Vagy újabban már csak a pénzbeszedés megy (jellemzően "kintfelejtett" 30-as táblánál <_< )?

Nem vagyok én sem egy száguldozó alkat, de roppant bosszantó, hogy a rendőrök kipécézik a legbetarthatatlanabb helyeket, és onnan dörzsölik a tenyerüket... Az idén már volt egy 45 ezres ballépésem, meg nemrégiben két véleményes esetem, amiről egyelőre nincs értesítésem.

Nem tudom, lehet az idő megszépíti a múltat, de régebben nem ennyire nyilvánvaló pénzbeszedési céllal mértek. Azt mondom, a lakott terület, pláne iskola, óvoda környéke legyen szent, mérjenek, vegyék el a randalírozók kedvét, de országúton, a repcetábla közepén kirakott 60-as táblánál örömködni, hát... :( :wacko:

A Magyarországon elterjedt lézeres mérőeszközök a mérés során felvételt készítenek a sebességmérésről (átlagos max. távolság 2000m), így ha már egyszer bemérték a járművünk sebességét, hiába lassítunk, a kamerához közeledve a rendszámunkról és a gyorshajtásunk tényéről is felvétel fog készülni.

Link to comment
Megosztás:

Ez a fotó téma engem is érdekelne. Valaki tudja pontosan és biztosan, hogy hány méterről készül a fotó? Újabban kétlencsés, periszkóp-szerű apparátokat látok, ezek fejlettebbek?

Biztosat nem tudok, de ezt találtam a témáról:

"Az SCS-102 mérőműszer esetében szabálysértőkről mostantól egy Sony FCB EX1000 digitális videokamera készít felvételeket, mely 36x-os optika zoommal és 380.000 effektiv pixel felbontással bír. Tömege mindössze 230 gramm, mérete 50 x 57,5 x 87,9 mm, éjszakai üzemmódban kis megvilágítás mellett is használható felvételeket készít. A képkészítés gyakorisága maximum 25 kép/s, de ezt használat során általában 1-re állítják. A fényképek felbontása 768 x 288, JPEG formátumban kerülnek tárolásra egy 4 Gb-os flashdisken. Újdonság a készülékhez csatlakoztatható 400 LED-ből álló infravörös vaku, mely a kamerával szinkronizált, álló és mozgóképhez is elegendő megvilágítást ad éjszaka."

Ez a régebbi verzió, ma már túlnyomórészt az újabb SCS-103-at használják, ami sok tekintetben gyengébb paraméterekkel rendelkezik mint az előd SCS-102, ellenben az optikája ugyanaz, ezért ollóztam be a fenti idézetet. A különbség javarészt "(...) a jogszabályi változás következménye. A megkövetelt online kapcsolat az ORFK TrafficPoint rendszerével azt eredményezi, hogy a gyorshajtóról csak egy állókép készülhet, így lehet minimalizálni az emberi munkát (nem kell a videóból kockázni), ami a feltétele az objektív felelősség bevezetése óta megsokasodott ügyek kezelésének. Ergo a képet csak olyan távolságból lehet készíteni, ahol a rendszám is látszik, azaz jelen esetben maximum 100 méterről.

Előbbiek miatt a készüléket csak álló helyzetben lehet használni (ki tudná a magyar utakon úgy kezelni, hogy pont egy jó kép készüljön az ide-oda pattogó autóban). Be kell pozícionálni, elvégezni egyes beállításokat, majd magára hagyható a mérés idejére. Se automata, se manuális üzemmódban nem lehetséges az emberi közbeavatkozás, a kezelő egyedül azt választhatja ki, hogy a következő mért jármű teherautó vagy személyautó lesz. Ezzel gyakorlatilag úgy üzemel, mint egy radaros eszköz, elveszett tehát a lézerek két előnye, a kilométeres mérési távolság és a nagyfokú szelektivitás (a kezelő már nem célozgat a megfelelő autóra, mindegyik amelyik bekerül a mérési sávba és nem takarja ki a többi közlekedő, meg lesz mérve)."

Link to comment
Megosztás:

A Magyarországon elterjedt lézeres mérőeszközök a mérés során felvételt készítenek a sebességmérésről (átlagos max. távolság 2000m), így ha már egyszer bemérték a járművünk sebességét, hiába lassítunk, a kamerához közeledve a rendszámunkról és a gyorshajtásunk tényéről is felvétel fog készülni.

Ha van blokkolód és észreveszed, hogy bemértek 1800m-ről, akkor fék, lassítás és ha magad elé tudsz engedni egy autót, akkor őt kezdi el mérni a műszer, mindegy, hogy ő szabályos tempóval megy-e. Vagy ha olyan szakaszon mész, megállsz, vársz egy-két autót, aki mögé besorolsz, vagy lekanyarodsz az útról és vagy másfelé mész, vagy szintén vársz egy kicsit, amíg egy két autó elhalad. Így a gép, mivel a mérés nem volt folytonos, téged bemért, de fotót nem tud a rendszámodról készíteni, automatikusan törli a mérést/felvételt.

A trafipaxnak kell, hogy a bemérés, filmfelvétel és a rendszám lefotózása folyamatos legyen. Ezt tudod esetleg kicselezni.

Link to comment
Megosztás:

Ha már a témánál vagyunk, ezt segítsen nekem valaki értelmezni:

http://www.vezess.hu/hirek/60_napig_kerheti_buntetest/23647/

Ez a 60 nap most mire vonatkozik?

- a szabálysértés elkövetése és a jogerős határozat meghozatala között telhet el ennyi idő maximum?

- esetleg a jogerős határozat meghozatala és annak kipostázása között?

- vagy a szabálysértés elkövetése és a jogerős határozat kipostázása között?

Link to comment
Megosztás:

Ha már a témánál vagyunk, ezt segítsen nekem valaki értelmezni:

http://www.vezess.hu/hirek/60_napig_kerheti_buntetest/23647/

Ez a 60 nap most mire vonatkozik?

- a szabálysértés elkövetése és a jogerős határozat meghozatala között telhet el ennyi idő maximum?

- esetleg a jogerős határozat meghozatala és annak kipostázása között?

- vagy a szabálysértés elkövetése és a jogerős határozat kipostázása között?

Szerintem a legutolsó.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a legutolsó.

Az jó lenne, mert akkor ez azt jelentené hogy megúsztam... <_<

Kétszer is bemértek, mindkétszer májusban, de a 60 nap már mindkét esetben letelt a bemérés óta (az egyik esetben a határozat meghozatala óta is), és még nem kaptam semmit.

Cserébe ideírom, hogy az egyik esetben 83.4m-ről, a másikban 98.1m-ről készült a fotó (ezek az adatok látszanak a fényképen), mindkét esetben éjszaka.

Link to comment
Megosztás:

Főnököm lexusán egy antilaser g8 dolgozik már 2 éve, és eddig még nem készült róla sztárfotó. 8 mp-es késleltetésen van, gondolhatjátok mennyivel megy a pályán, hogy le tudjon lassítani <_<

Van bent neki egy radardetektor (whisler pro 3450) is, biztos ami biztos.

Értékelhető, elfogadható képet csak 200 m-en belülről tudnak csinálni.

Tuti az utolsó. :(

Éjjel 3-kor 50 helyett 86 az 45e Ft. 1,5 hét alatt kiküldték. Nem én voltam :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a legutolsó.

Én úgy tudom, hogy 60 napjuk van arra, hogy értesítést küldjenek az autótulajdonosoknak, hogy közigazgatási eljárás indult ellenük.. Ennek minősül a "ki vezette" bekérő adatlap is, mert abban részletesen leírják a szabálysértés tényét. Azaz, ha 60 napon belül kapott az üzembentartó értesítést (nem határozatot), akkor nem úszta meg, ha nem kapott, akkor igen.

Szerk: nem jól tudtam <_< :"A bírságolással kapcsolatos eljárás lefolytatására a Magyar Köztársaság Kormánya a Rendőrséget jelölte ki. Az eljárást lezáró, illetve a bírságot megállapító határozat meghozatalára a hatóságnak 60 nap áll rendelkezésére."

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat, meg linkeket mindenkinek.

Szóval, akkor 100 m körüli lehet a lövéstávolság, ez "megnyugtató". Egyes esetekben akár 2000 m is lehet a kontaktfelvétel távolsága, ez már nem annyira megnyugtató. <_<

De mi van akkor, ha mondjuk 1300 m-en megcsíp a lézer, hogy kicsit gyorsabb vagyok a kelleténél, viszont közeledve megsejtem a háromlábút/rendőrautót, vagy a szembejövők villognak, szóval lassítok, és mondjuk 400 méternél már a megengedettel megyek, a lövési távolságban meg pláne. A tgabika76 által belinkelt egyik idézetben az szerepel, hogy nincs mozgóképes rögzítés, meg kockázás, ezek szerint csak a lövési távolság felvétele bizonyító erejű.

Link to comment
Megosztás:

Azért lehetőleg tartsátok be a sebességhatárokat!

Én is betartom, főleg lakott területen, de azért egy kintfelejtett 30-as, 40-es táblánál, jól jön ez a blokkoló <_<

Lakott terület (főként vidéken): átszaladó kisgyerek, bizonytalan idős mama a biciklin, elmélázó papa a Wartburgjával, kutya-macska... Szóval, egy kis falun se robogjunk át 100-zal...

Link to comment
Megosztás:

Igaz,mellesleg a Wartburg lassan ritkább lesz,mint a Ferrari. :(

Jaja, mint ahogy kalapos Skodásból is egyre kevesebb van... <_< Ezen mindig jót tudok derülni: papa megszegi a nyakát, mert máshogy nem férne el a kalappal a tető alatt, de nem venné le semmi pénzért, közben meg izomból markolja a kormányt... ;) :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.