Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Szia!

z14xe classic úgy tudom nincsen, csak z14xep.

A kötelező szerviz viszont nem csak a kilométertől függ, hanem az időtől is, de ha úgy tekintjük, hogy kilométerlimitet hamarabb eléred, mint az időlimitet, akkor 60ezernél lesz a következő szerviz (vagy az autó 4 éves korában).

Ekkor cserélnek minden szűrőt (olaj, levegő,pollen,benzin), olajat, én cserélnék gyertyát is + fékolajat és a fékbetéteket, ha már kopottak (nyilván ez igénybevételi faktor kérdése).

Hogy mennyibe kerül mindez függ attól, hogy hol csinálod. Nyilván olcsóbb, ha te magad szerzed be az alkatrészeket, és a szervíz / szerelőd, csak beszereli azokat.

(nem tudom mennyi idős az autód, de ha esetleg már élmúlt 4 és márkaszervizbe szeretnéd vinni, akkor érdemes a szerviz4+ akciókat áttekinteni)

Sziasztok!

Adott 50et futott z14xe Astra Classic. Azt szeretném megkérdezni, hogy mikor van a legközelebbi kötelező szervize, mit szoktak olyankor cserélni, uszkve mennyi a móka ára. Ha valakinek van tapasztalata, akkor ossza meg légyszi! Köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a felvilágosítást. Így akkor most azt szeretném megtudni, hogy azok a tengelyek, amelyek eltörtek, a csavar elengedett, azok hol készültek.

...

Köszi Mindenkinek.

És ha ez sem segít, akkor az azon ércbányászok névsorát is keressük, akik a vasércet kitermelték a tengelyhez!smiley-char145.gif <_< :wacko: :(

Link to comment
Megosztás:

Már így is mérnek:

traffipax1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

traffipax2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

traffipax3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

traffipax4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Remélem a kukások kiürítik és bezúzzák a szemetet. <_<

Most kaptam a képeket, de nem tudom, hogy itthoni példa-e vagy más országban voltak a rend őrei ennyire kreatívak.

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom itthon tilos álcázni a berendezést, csak a fix telepítésűek kerülhetnének ilyen stílusos védőburok alá. A fixeknek pedig nyilvános a telepítési helyük, csak az nem publikus, hogy mikor működnek.

Bár szabálytalankodni tilos a közrend kőkemény, rettenthetetlen, etnikummal szemben bátor oroszlánként fellépő őreinek is, de akkor hogyan kerül a 2x2 sávos, egymástól szalagkorláttal elválasztott autópályán menetiránnyal szembe a leállósávba, sebességkorlátozó tábla után 40-45 méterre a kandi kamerás ótó? greensmilies-014.gif <_<

Link to comment
Megosztás:

Szia!

z14xe classic úgy tudom nincsen, csak z14xep.

(nem tudom mennyi idős az autód, de ha esetleg már élmúlt 4 és márkaszervizbe szeretnéd vinni, akkor érdemes a szerviz4+ akciókat áttekinteni)

Van már classic néven futó, de nem xep-s.

gugel nekem nem barátom, eljátszotta az esélyét:D gondoltam hátha tudtok valami megbízható nem lehúzós átb@szós bontót... de akkor telefonálgatok körbekörbe... köszi!

A bontossal az a baj, hogy az sem biztos, hogy jobb állapotban lesz, mint most a tied.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal van sima 1.4 xe Classic, de ez nem lényeg, gondolom a kötelező szervize nagyjából ugyanaz mint a twinportnak, kivéve szíj( ez vajon mennyit bír?). Egyébként 2005-ös kocsi. Azért kérdeztem a költségeket, mert Szlovákiában élek, de lehet hogy Mo-n szervizeltetnék, hátha ott jobban értenek a kocsihoz, nálunk sokkal kevesebb fut a típusból. Suzukival is az a tapasztalat, hogy Mo-n minden megáll az itteni feléből.

Link to comment
Megosztás:

hellow!

nem tudja valaki hogy bonottan mennyibe kerülhet egy normális állapotú lufis gyári kormány? és hogy hol keressem? ha újrabőröztetném az kb 25 forintból jönne ki, és szerintem nem tud olyan szép lenni mint a gyári...

Bontottan olyan 25-30e körül van a gyári légzsák, hogy a kormánykerék maga mennyit tesz még rá erre azt nem tudom, de kérdés hogy te az egész kormányt (tkp. a karimáját) akarod bőröztetni mert kopott, vagy csak a szokásos dudagomb kiszakadásos probléma lépett fel? Mert utóbbit 5000Ft-ért javítják sztem gyári minőségben, ellenben ha bontott légzsákot veszel, még ha jó állapotú is, ez a probléma még annál is fennállhat.

Link to comment
Megosztás:

...hogyan kerül a 2x2 sávos, egymástól szalagkorláttal elválasztott autópályán menetiránnyal szembe a leállósávba, sebességkorlátozó tábla után 40-45 méterre a kandi kamerás ótó? greensmilies-014.gif <_<

Csak tipp (bár valószínűleg nem így került oda):

Mivel a rendőröket a megkülönböztető jelzés használata felmenti a KRESZ szabályainak betartása alól (még egyirányú utcában is jöhetnek forgalommal szemben), tegyük fel hogy így került oda, ha meg már ott áll, akkor ugye az új szabályok szerint nem gépjárműként kell tekinteni a mérőautóra, hanem mintegy a "kamera/mérőberendezés állványaként", így megintcsak nem számít hogy forgalommal szemben áll.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem vagyok szakértő, de tudomásom szerint a G Classic-ok zöme (lehet, hogy az összes) Lengyelországban készült.

Jól tudod, az összes Classic ( F-G-H ) Lengyelországban készül és készült, továbbá az összes Z14XEP motort Ausztriában szerelik össze.

Vagyis a labancok a hibásak..., ehhez a problémához a lengyel barátainknak nincs sok közük!

Link to comment
Megosztás:

Bontottan olyan 25-30e körül van a gyári légzsák, hogy a kormánykerék maga mennyit tesz még rá erre azt nem tudom, de kérdés hogy te az egész kormányt (tkp. a karimáját) akarod bőröztetni mert kopott, vagy csak a szokásos dudagomb kiszakadásos probléma lépett fel? Mert utóbbit 5000Ft-ért javítják sztem gyári minőségben, ellenben ha bontott légzsákot veszel, még ha jó állapotú is, ez a probléma még annál is fennállhat.

az egész szét van hullva körbe is, és a dudagombok is ki vannak szakadva... azt hiszem pont te linkeltél be nem olyan rég egy ilyen kormányosbőrös céget, őket hívatm, ott jött ki ez a 25 körüli összeg... de ezekszerint inkább az mint a bontózgatás?

Link to comment
Megosztás:

Már így is mérnek:

Remélem a kukások kiürítik és bezúzzák a szemetet. <_<

Most kaptam a képeket, de nem tudom, hogy itthoni példa-e vagy más országban voltak a rend őrei ennyire kreatívak.

Stuttgartban olyat láttam, hogy út menti trafónak álcázták, és a járda mögötti sövényen túl, az Aldi parkolójában csücsültek az autóban.

eredeti cikk ( ? )

Link to comment
Megosztás:

És ha ez sem segít, akkor az azon ércbányászok névsorát is keressük, akik a vasércet kitermelték a tengelyhez!smiley-char145.gif <_< :wacko: :(

...köszi a válaszokat a vezérműtengely törésének ügyében...

...viszont ez a duma nagyon ott van, ezen még én magam is jót röhögtem...

ott a pont.... ;) ;) :o

Link to comment
Megosztás:

...köszi a válaszokat a vezérműtengely törésének ügyében...

...viszont ez a duma nagyon ott van, ezen még én magam is jót röhögtem...

ott a pont.... :wacko: :( ;)

valójában ezért jó a fórum ,mert akár ,meglehet előzni a bajt.

De sajna olyanok is vannak köztünk akik későn kezdtek el fórumozni <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.