Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

K&H casco

remélem ez csak egyedi eset...

Mondjuk a tag is ott van a szeren... Minden CASCO biztosítási eseménynél él az önrész... ha törik, lopják, villámcsapják, mindig van önrész. Az, hogy a biztosító nem értesít, általános Magyarországon. Ha megteszik, akkor is csak sima levélben, ajánlottra már nem telik, aztán a következő csomag már a behajtótól jön, persze az is sima levélként, 8 napos fizetési határidővel... Tudom, tapasztaltam... Hogy tett valamit (kivonatta a kocsit) aztán várta a sült galambot hetekig, szintén nem műxik kis hazánkban. Saját időd és sokszor pénzed nem kímélve kell az igazadnak érvényt szerezned. Nekik nem sürgős a kifizetés... Ez a mai jogállam nálunk.

Azt írtam, hogy az Allianz korrekt volt, fizetett, ez nem jelenti azt, hogy a második esetben nem kellett izmozni a pénzemért, de végül fizettek... Ne feledd, csak addig vagy jó ügyfél, amíg te fizetsz... ha nekik kell, az külön fejezetet nyit a történetben...

Link to comment
Megosztás:

akarsz róla beszélni?? :D

Először egy nem teljesen egészségeset sikerült találni: a katalizátor része teljesen rendben volt, de az 1-es és 2-es toroknál is meg volt repedve az öntvény, viszont benne volt a felső lambda is. Bizományba hoztuk el, megvizslattuk, aztán egy vasas ember azt mondta, hogy meg lehet valahogy hegeszteni, de mivel rossz helyen van a repedés, nem tudja jól kigyökölni (ez Neked többet mond, mint nekem), szóval lehet, hogy újra elrepedne, hidegen kifújna, ez így nem oké.

Aztán egy 72000 mérföldes (x 1,6 km) frissen bontott Vauxhallé jött szóba, annak tökéletes a leömlője, viszont picit viseltesebb a katalizátora, de vállalható. Mivel múlt hét óta túrtam a netet, a bontókat és sehol nem biztattak semmivel, végül ez lett a befutó.

Még nincs benne 100 km, de eddig nincs hibalámpa, a motor szépen jár, a kipuff. gáz már nem büdös, mint előtte volt, úgyhogy remélem, jó lesz.

Különben mindenhol felkészítettek rá, hogy nem lesz egyszerű szerezni, akár hetekig-hónapokig is eltarthat, mire valahol le tudok egyre csapni, így gyorsan megcsíptem az angolt.

Ha nem jött volna össze belátható időn belül a dolog, valószínű ITT beruháztam volna egy utángyártottba, 1 év vagy 35.000 km garival. Pár helyen érdeklődtem és ugy.-ból ezt a típust ajánlották. Mondjuk ennek a 110.000-es ára valamivel barátibb, mint a gyári új 322.000-ért, de ha a mostanival elfutok legalább ugyanennyit, ez mégiscsak 50 ezer volt és gyári.

Mindenesetre nyitva tartom a szemem, ha esetleg valahol utamba akad egy, lehet, hogy megéri tartaléknak megvenni. Ha meg nem használom fel, hamar el lehet adni.

Link to comment
Megosztás:

Valahol nem nyomja ki a benzint? Egészségesek a benzincsövek? Járó motor mellett érdemes lenne végignézni őket. Nekem anno az FAstránán a kipufogócsőre csöpögtette, enyhén besz@rtam, mikor megláttam...

minden száraz,nincs benzinszag,nem csöpög sehol...ma Szeged oda-vissza,250km,33l anyag... :D

Link to comment
Megosztás:

ez komoly :D

gondolom semmit nem venni észre

hidegen nem durrog ?

volt már gépen?

semmi dadogás,durrogás,símán megy,szépen indul,bemelegedés után visszaáll alapjáratra...gépen is volt,semmi hibakód...

de viszont 1.4-z képest meglepően jól megy,annó az 1.6-s nem ment így...

Link to comment
Megosztás:

semmi dadogás,durrogás,símán megy,szépen indul,bemelegedés után visszaáll alapjáratra...gépen is volt,semmi hibakód...

de viszont 1.4-z képest meglepően jól megy,annó az 1.6-s nem ment így...

Hülye gondolat, de fékpadra kellene tenni... Lehet, vmi überdurva chiptuning... :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is elszállt a katalizátorom, vagyis először azt hittem, csörgött mint az állat, gondoltam széthulott benne a kerámiabetét. Cserélve lett a lambdaszonda, majd leszedtük a katalizátort és kiderült, hogy a szonda "kupakja" csörgött benne....:D A kat helyén mai napig egy 50-es rozsdamentes cső van, igaz kicsit büdös a kipufogógáz, de jobban megy a verda :P

Link to comment
Megosztás:

Nekem is elszállt a katalizátorom, vagyis először azt hittem, csörgött mint az állat, gondoltam széthulott benne a kerámiabetét. Cserélve lett a lambdaszonda, majd leszedtük a katalizátort és kiderült, hogy a szonda "kupakja" csörgött benne....:P A kat helyén mai napig egy 50-es rozsdamentes cső van, igaz kicsit büdös a kipufogógáz, de jobban megy a verda :P

Zöldkártyán hozza a megfelelőt? :D (Akkor én is leszedem) :D

Link to comment
Megosztás:

hf6rs95xnnqjvv63iwbz_tn.jpg

sfjwy4fdhbtpijktz0jz_tn.jpg

Eger Minaret :D

Ezt ki kell mindenkinek próbálni :P

Kipróbáltam. Felfelé szívás, lefelé oltári nagy szop@s. :D Odafent meg egyirányú közlekedés. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.