Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Alapvetően az összes motorral/erőátvitellel kapcsolatos szerelési munkádat megnehezíti (hengerfejtömítés-csere, kuplungszerkezet cseréje, stb) ha az adott motorkód nem szerepel a könyvben ami alapján dolgozol. Persze ha ilyeneket nem végzel otthon, akkor ez annyira nem nagy baj. A könyv többi része ami a karosszériáról, a futóműről, vagy az elektromos rendszerről szól, az használható számodra is.

Az X-es motorkódú motorokon más lehet bizonyos alkatrészek (pl. vezérműszíj, gyertya stb.) csereperiódusa, mint a Z-seken, amit szintén tartalmaz a szervizkönyv.

Ismételten köszi a hozzászólásokat!

Arra jutottam hogy megveszem ezt az így csináld könyvet, mert ha úgy van ahogy tgabika76 írta, akkor engem pont az a része érdekel ami egyezik a mi autónkkal ( főleg elektromos rendszer). Hengerfej és barátai részt mindenféleképpen csak szakemberre bíznám!

Andris83 igazad lehet a csereperiódussal kapcsolatban, sajna csak egyszer láttam idáig szervizkönyvet, és úgy emlékszem nem volt előre megadva az a km periódus amikor szervizbe kell vinni, legalábbis csak az első pár volt fix a többi oldalon mintha csak pontozott rész lett volna. Majd megnézem mikor megveszem az így csináld könyvet. Lehet hogy tévedek, nem akartam csacsiságot mondani a szervizkönyvvel kapcsolatban.

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint csak én voltam olyan fanatikus/hülye hogy megvettem a gyári (nem OPC) logót ennyiért, hogy aztán Uhuhu lecsesszen amiért szerinte rossz helyre ragasztottam... :D

:lol:

ez már egy megtörtént esemény? :) ( nem emlékszem rá az az igazság :P )

Link to comment
Megosztás:

:D

mi ennek a száma ?

ilyen kell nekem is :)

ami képen van azt adták hozzá mindent ?

Jaja, így volt komplett készletben ahogy a képen látod. A cikkszám is rajta van a fotón, jó nagy betűkkel a bal oldali papír fejlécén. (Segítek: Irmscher cikkszám, úgyhogy 7-tel kezdődik. :icon1: )

Link to comment
Megosztás:

nem találok 79517407 az epc ben :(

Nem is fogsz, nekem is elkínlódtak vele egy darabig mire megtalálták, még a szalonban is (az EPC-ben vannak egyáltalán Irmscher cuccok?)

Asszem van valami helyettesítője az első karakternek, de rég volt, már nem emlékszem. Talán 1-est írtak a 7 helyett?

Nézd csak: itt meg i9517407 cikkszámon szerepel, de erős a gyanúm hogy így sem fogod megtalálni:

http://www.carstyle-bits.com/new_catalog/badges-decals/irmscher-silhouette-chrome-badge-carrier-p-108/

Módosítva : tgabika76
Link to comment
Megosztás:

Nem is fogsz, nekem is elkínlódtak vele egy darabig mire megtalálták, még a szalonban is (az EPC-ben vannak egyáltalán Irmscher cuccok?)

Asszem van valami helyettesítője az első karakternek, de rég volt, már nem emlékszem. Talán 1-est írtak a 7 helyett?

Nézd csak: itt meg i9517407 cikkszámon szerepel, de erős a gyanúm hogy így sem fogod megtalálni:

http://www.carstyle-...-carrier-p-108/

láttam már ...

valóban ,ezt se találja :)

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Szombaton rommá törtem életem értelmét egy Opel Astra G SEDAN (08 szürke) X16XEL drágaságot. Mitha a szívemet tépték volna ki. Abban kérném a segítséget, ha valaki tud olcsó alkatrészeket akkor jelezze felém. Amik kellenének:

-gépháztető

-első lökhárító (ködlámpás, "klímás")

-hátsó lökhárító

-bal első sárvédő

-bal első doblemez

-bal és jobb első fényszóró

-bal és jobb első ködlámba

-ablakmosótartály

-bal hátsó sárvédő

-bal hátsó lámpa (esetleg párba is jöhet, hogy ne legyen nagy különbség)

Ha lehet akkor a szürke szín előnyt élvezne. No meg az is ha mindez zala megyében lenne.

A segítséget előre is köszönöm.

Szia

pakolás közben találtam meg a régi hátsó lámpámat (sajnos nem néztem meg, de ugy emlékszem balos) csak kis repedés volt rajta (előző tulaj nekitolatott valaminek, kicserélte de eladásnál adta a régit is), majdnem láthatatlan. Ha érdekel elviheted

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tudna nekem valaki egy képet feltenni arról, hogy hol találom Opel Astra G váltón az F számot meg ilyeneket. Beszerelt állapotban. Sajnos váltócserés lett a kocsi és ez alapján tudnék hozzávaló váltót szerezni de én nem találom rajta :S

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudom merő rosszindulat, meg már nem aktuális, de azért engem bosszant. :icon4:

Nálunk most is esik a hó,úgyhogy még bőven aktuális. Sajnos szégyen,hogy ilyet lát az ember.Egyrészt nemcsak a hó miatt,hanem a hideg miatt is elkelne a téligumma.

Link to comment
Megosztás:

Nálunk most is esik a hó,úgyhogy még bőven aktuális. Sajnos szégyen,hogy ilyet lát az ember.Egyrészt nemcsak a hó miatt,hanem a hideg miatt is elkelne a téligumma.

Már ne is haragudj, de Neked nem elég az , hogy Őneki SX4 -e van? :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom Közületek kinek volt alkalma kipróbálni a J astrát 1,4-es 100 lovas motorral. Hát nekem sikerült, és nem voltam elragadtatva tőle, már mint dinamikai szempontból.

Én úgy érzem, hogy az 1,4-es G astra dinamikusabb.

Szerintem minimum 200kg-val könnyebb is...

Az F asztra meg mégjobban ment mint a G... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudom merő rosszindulat, meg már nem aktuális, de azért engem bosszant. :icon4:

Az én környezetemben egy X5 BMW-n tudnék hasonlót fényképezni... A nagytudású kihúzta a telet a nyári kopott malomkerék Bridgestone-jaival... Biztos nyári gyerek, lehet, még a télikabátot se ismeri...

Link to comment
Megosztás:

Nálunk most is esik a hó,úgyhogy még bőven aktuális. Sajnos szégyen,hogy ilyet lát az ember.Egyrészt nemcsak a hó miatt,hanem a hideg miatt is elkelne a téligumma.

Már ne is haragudj, de Neked nem elég az , hogy Őneki SX4 -e van? :D

Még ha Trabantja is lenne,szerintem akkor is zavarna itt pár emberkét,hogy nem téli gummák vannak rajta ilyen időben... :D :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.