Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Köszönöm szépen a sok számomra megnyugtató választ. Akkor az 1,4 16V-re nem igen jellemző az olaj evés.Eddig ugy tudtam hogy a G astrába csak "Z" -s motor került bele.Akkor van "X"-es is :( Pontosan tudja valaki mikor volt a váltás,vagy az X-esnek nincs semmi hátránya..esetleg fogyasztásban vagy ilyesmi.Csak mert van nagyon sok szép 99-es példány,de akkor ezek még az F astrából átvitt motorok...

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

X16XEL tényleg eszi, ezt tapasztalatból mondom, de a feleségem céges autójában X16XE volt, az jóval kevésbé ette, mint a B Vectrám. Nem tudom, mi a különbség (esetleg semmi, csak elírták a forgalmit), de ettől még tényleg így volt. Mindkét autóban közel 240.000 km volt, és a cégesről még csak azt sem mondanám, hogy mindig vigyáztak rá, pláne, hogy javítás szempontjából arany élete volt. Egyébként tényleg nem sok gond volt vele, ennek a konkrét példánynak csak a kuplungjára kellett állítani, motorikusan minden klappolt, még a hidrotőkék sem zenéltek.

Nekem meg az a tapasztalatom, hogy még az X16XEL-re se lehet ráhúzni általánosságban, hogy eszi. Lehet, hogy gyakrabban előfordul ennél a motornál ez a probléma, de az enyém pl. egy csepp olajat nem eszik. Egy hete cseréltem olajat, a leengedés előtt ugyan ott állt a szint a nívón, mit ahol az előző cserénél beöntés után, pedig egy cseppet nem töltöttem utána a kettő között. Tesómék Astrájában Z14XE van, abba meg kellett utántölteni két olajcsere között valamennyit. Szóval szerintem ez sokkal inkább állapot kérdése, mint a motorkódé.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg az a tapasztalatom, hogy még az X16XEL-re se lehet ráhúzni általánosságban, hogy eszi. Lehet, hogy gyakrabban előfordul ennél a motornál ez a probléma, de az enyém pl. egy csepp olajat nem eszik. Egy hete cseréltem olajat, a leengedés előtt ugyan ott állt a szint a nívón, mit ahol az előző cserénél beöntés után, pedig egy cseppet nem töltöttem utána a kettő között. Tesómék Astrájában Z14XE van, abba meg kellett utántölteni két olajcsere között valamennyit. Szóval szerintem ez sokkal inkább állapot kérdése, mint a motorkódé.

G astrákra általánosan jellemző,(ecotec)hogy a hengerfejben olykor felcsúszik a szimmering,pláne ha állt az autó több időt.Valamennyit eszik ilyenkor.... de pl az enyém sem eszi,az előző ette...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a sok számomra megnyugtató választ. Akkor az 1,4 16V-re nem igen jellemző az olaj evés.Eddig ugy tudtam hogy a G astrába csak "Z" -s motor került bele.Akkor van "X"-es is :( Pontosan tudja valaki mikor volt a váltás,vagy az X-esnek nincs semmi hátránya..esetleg fogyasztásban vagy ilyesmi.Csak mert van nagyon sok szép 99-es példány,de akkor ezek még az F astrából átvitt motorok...

Köszönöm!

2000. szeptembertől voltak Z-s motorkódúak. Szerintem ha találsz egy tényleg jó (nem csak külsőre!) 99-es Astrát, akkor ne azért hagyd ott, mert X-es motorral szerelt.

Link to comment
Megosztás:

Minden autó könyvében benne van egy bizonyos olajfogyasztás. Ezzel fedezik magukat a gyártók. Opeléknak valóban van egy olyan 1.6-os motorja, amelyik kicsivel több olajat fogyaszt. Ha ez zavar, olyat nézz, amelyiknek z-vel kezdődik a motorkódja. (asszem 2001-től)

Egyébként ez a típus pont országútra való (szerintem). Én is úgy használom, szintén napi 50-60 km-el. Hibátlan.

Astra G-re motortól függetlenül 0.6 l/1000km.

Link to comment
Megosztás:

Főtengely jeladót én is cseréltem már.Szerintem alulról a legkönnyebb kicserélni.

Mint a kocsiban minden, spéci csavarral van rögzítve, de egy 8as csillagvillás csillag része

pont rá megy és sérülés nélkül le tudod szedni azt az egy csavart.De légy nagyon óvatos kiszedéskor.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt fórumozók hány millí méteres az Opel Astra g első ablak törlője mert nem szeretnék kicsit se venni meg azért olyat se ami már nem fér el?Egyébként mennyi milliméteres a gyári?Vagy az kicsi kb 470 vagy 480 mm?És ha tudtokk valamilyen márkásabbat akkor mondjátok meg a márkáját olyan 5000 ft körülire gondolok kb ami nem húz csíkot az első szélvédőmön .Danke!! :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt fórumozók hány millí méteres az Opel Astra g első ablak törlője mert nem szeretnék kicsit se venni meg azért olyat se ami már nem fér el?Egyébként mennyi milliméteres a gyári?Vagy az kicsi kb 470 vagy 480 mm?És ha tudtokk valamilyen márkásabbat akkor mondjátok meg a márkáját olyan 5000 ft körülire gondolok kb ami nem húz csíkot az első szélvédőmön .Danke!! :hiya:

Tisztelt Livi!

Ha már "Tisztelt fórumozók", akkor talán ne csak üres szófordulat legyen, hanem tisztelj is meg bennünket azzal, hogy a magyar helyesírás szabályait megpróbálod kicsit nagyobb sikerrel követni. Igazán nem nagy ügy. Erre már párszor kértünk, figyelmeztettünk, sőt a moderátorok ideiglenesen ki is hajítottak emiatt a fórumról. Ne kezd újra!

Kérdésedre válaszolva: bal első 510 mm, jobb első 480 mm. pl.:Valeo.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Livi!

Ha már "Tisztelt fórumozók", akkor talán ne csak üres szófordulat legyen, hanem tisztelj is meg bennünket azzal, hogy a magyar helyesírás szabályait megpróbálod kicsit nagyobb sikerrel követni. Igazán nem nagy ügy. Erre már párszor kértünk, figyelmeztettünk, sőt a moderátorok ideiglenesen ki is hajítottak emiatt a fórumról. Ne kezd újra!

Kérdésedre válaszolva: bal első 510 mm, jobb első 480 mm. pl.:Valeo.

OFF

Majd te is megkapod a magadét privát üzenetben a "kedves" Cartárstól! :D

ON

Link to comment
Megosztás:

OFF

Majd te is megkapod a magadét privát üzenetben a "kedves" Cartárstól! :D

ON

Én annak idején örömömnek is hangot adtam, amikor átlagosan jó magyarsággal jöttek a hozzászólásai.

Nem tettük túl magasra a lécet és ez nem limbo, hogy egyre lejjebb menjünk.

Megjött a p.ü.! Hibátlan! :D

Módosítva : Zachi
Link to comment
Megosztás:

Tisztelt fórumozók hány millí méteres az Opel Astra g első ablak törlője mert nem szeretnék kicsit se venni meg azért olyat se ami már nem fér el?Egyébként mennyi milliméteres a gyári?Vagy az kicsi kb 470 vagy 480 mm?És ha tudtokk valamilyen márkásabbat akkor mondjátok meg a márkáját olyan 5000 ft körülire gondolok kb ami nem húz csíkot az első szélvédőmön .Danke!! :hiya:

Livi!

Most és utoljára:

Próbálj meg értelmes, nem helyesírástól hemzsegő hozzászólásokat produkálni ide a fórumra.

Javasolnám a Firefox böngészőt, és ott van autómatikus helyesírásellenörző, nincs baj azzal ha valaki valamit nem tud, főképp ha van olyan program ami helyette elvégzi a "piszkos" feladatokat.....

Sok embert zavar. és a sok ember fontosabb mint az egy ember. ...

Link to comment
Megosztás:

Én annak idején örömömnek is hangot adtam, amikor átlagosan jó magyarsággal jöttek a hozzászólásai.

Nem tettük túl magasra a lécet és ez nem limbo, hogy egyre lejjebb menjünk.

Megjött a p.ü.! Hibátlan! :D

Tisztelt Livi!

Ha már "Tisztelt fórumozók", akkor talán ne csak üres szófordulat legyen, hanem tisztelj is meg bennünket azzal, hogy a magyar helyesírás szabályait megpróbálod kicsit nagyobb sikerrel követni. Igazán nem nagy ügy. Erre már párszor kértünk, figyelmeztettünk, sőt a moderátorok ideiglenesen ki is hajítottak emiatt a fórumról. Ne kezd újra!

Kérdésedre válaszolva: bal első 510 mm, jobb első 480 mm. pl.:Valeo.

Ne bántsátok Livit.

Lehet, hogy skizofrén, és mikor melyik énje kerekedik felülre, attól függően tudja alkalmazni a magyar helyesírás szabályait.

Mondjuk Nekem úgy tűnik, hogy a nyelvtanból bukásra álló személyisége a dominánsabb. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Ma kaptam egy kör e-mailt (általában törlöm őket rögtön) arról, hogy még mindig nézik az eü.csomagot a kocsiban és kifejezetten erre szálltak rá a rendőrök. (érvényes-e, pecsét, ilyesmi). Van valakinek megbízható információja erről? :)

Nem hallottam ilyesmit, de igyekszem minél kisebb támadási felületet hagyni. Meg hát itthon is kihajítom a lejárt érvényességű dolgokat. Csak vannak köztük olyanok, amit orvosok, gyógyszerészek sem értenek: hogy tud lejárni, megromlani pl. a jód ampulla, a sebbenzin, stb. Megpimpósodik?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.