Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

98.12.havi G astrán bármerre tekergetem a fényszóróállító csavarokat meg sem nyikkan (egyik oldal sem). Viszont ha az állítómotort kapcsolom, akkor megy fel-le a fényszóró magassága.

Tudna valaki segíteni, hogy a csavarokkal miért nem jó? Mi lehet a probléma?

Köszönöm a segítséget,

Üdv.: Z

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

98.12.havi G astrán bármerre tekergetem a fényszóróállító csavarokat meg sem nyikkan (egyik oldal sem). Viszont ha az állítómotort kapcsolom, akkor megy fel-le a fényszóró magassága.

Tudna valaki segíteni, hogy a csavarokkal miért nem jó? Mi lehet a probléma?

Köszönöm a segítséget,

Üdv.: Z

Nézd meg a rajzon a fel-le állító csavarok melyek, mert el van írva a rajz! Az oldalállítócsavarra írja a magasságállítást. Műkszik, de nagyon sokat kell tekerni az oldalállításhoz. A magasságállítást a másik csavarral lehet állítani, azt imbuszkulccsal lehet tekergetni, és nem kell sokat állítani rajta, hogy beálljon a kívánt magasságba. Ezek a csavarok a lámpatest középtáján találhatók a lemez alatt. Kicsit nehéz hozzáférni, de megoldható. pl. a gumidugót vedd ki, és azon a nyíláson keresztül, ha máshogy nem férsz hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a rajzon a fel-le állító csavarok melyek, mert el van írva a rajz! Az oldalállítócsavarra írja a magasságállítást. Műkszik, de nagyon sokat kell tekerni az oldalállításhoz. A magasságállítást a másik csavarral lehet állítani, azt imbuszkulccsal lehet tekergetni, és nem kell sokat állítani rajta, hogy beálljon a kívánt magasságba. Ezek a csavarok a lámpatest középtáján találhatók a lemez alatt. Kicsit nehéz hozzáférni, de megoldható. pl. a gumidugót vedd ki, és azon a nyíláson keresztül, ha máshogy nem férsz hozzá.

De otthon? Érdekes, ha be tudja állítani jól....

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a rajzon a fel-le állító csavarok melyek, mert el van írva a rajz! Az oldalállítócsavarra írja a magasságállítást. Műkszik, de nagyon sokat kell tekerni az oldalállításhoz. A magasságállítást a másik csavarral lehet állítani, azt imbuszkulccsal lehet tekergetni, és nem kell sokat állítani rajta, hogy beálljon a kívánt magasságba. Ezek a csavarok a lámpatest középtáján találhatók a lemez alatt. Kicsit nehéz hozzáférni, de megoldható. pl. a gumidugót vedd ki, és azon a nyíláson keresztül, ha máshogy nem férsz hozzá.

Azokat tekergetem amiket írtál. Az imbuszcsavarok forognak, a hozzájuk kapcsulódó fogazott csavar/tengely is forog (tehát a lámpa külső részén lévő mechanika nem kopott), de a lámpát mégsem állítja. A bagolyfészkeket világítom velük.

Link to comment
Megosztás:

Azokat tekergetem amiket írtál. Az imbuszcsavarok forognak, a hozzájuk kapcsulódó fogazott csavar/tengely is forog (tehát a lámpa külső részén lévő mechanika nem kopott), de a lámpát mégsem állítja. A bagolyfészkeket világítom velük.

Ezen az oldalon találsz rajzot és magyarázatot is, nemcsak tőlem:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=622&st=10738

Továbbá, ha az izzó nincs rendesen a helyén, mert kicsit nehéz úgy beilleszteni, hogy mindhárom vezetőél a helyére menjen, akkor is bagolyfészek van :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Ezen az oldalon találsz rajzot és magyarázatot is, nemcsak tőlem:

http://www.opelforum...ic=622&st=10738

Továbbá, ha az izzó nincs rendesen a helyén, mert kicsit nehéz úgy beilleszteni, hogy mindhárom vezetőél a helyére menjen, akkor is bagolyfészek van :unsure:

Köszönöm, megnéztem. Az izzók a helyén vannak 100%. Ha az autóval szemben állva belenézek a fényszóróba, a foncsol hozzáér a helyzetjelző izzó utastérhez közelebb eső részéhez.

Nem lehet, hogy valami a lámpán belül van szétesve és csak a motor állítja a foncsolt fel/le? Azt sem tudom, hogy a két imbuszcsavarhoz tartozó állító a lámba belsejében mihez csatlakozik?

:(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nagytesók :hiya: !

Érdekel valakit egy darab eredeti gyári acskóban, jobb hátsó sárvédő gumi???

Van hozzá beszerelési utasítás is!!! :D

Én annó csak előre vettem.

A hátsó az sajnos csúnya, s könnyen le lehet tolatni (pl hóban)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.